Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Egzamin higienistka stomatologiczna czerwiec 2017

Polecane posty

Gość gość
Co było dzisiaj o 8.00, zmieniło się coś od wczoraj?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Po dezynfekcji asystora trzeba zdjąć okulary, zdezynfekować je i iść umyć ręce...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
było to samo co wczorajsza grupa od 12.00, czyli ćw Skalouda, metoda Fonesa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny a blat dezynfekujemy w maseczce czy bez, czy beda patrzec na to..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Na której godzinie trzeba ustawić model do lakierowania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja grupa miała dzisiaj ćwiczenie Rogersa z trzema powtórzeniami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a które zęby, na której godzinie siedziałaś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A maseczkę kiedy ubieramy? Przed samym zabiegiem czy jeszxze przed dezynfekcja blatu i caly czas w niej chodzimy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wlasnie, napiszcie czy do dezynfekcji blatu ubierac maseczke i okulary, bo juz sama nie wiem.. Jedne z was pisza, ze tak ..nam w szkole nie mowili, ze na egzaminie trzeba dezynfekowac blat w maseczce i okularach..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
masz siedziec na godz 9- musisz sobie obrócić "pacjenta" zaczynasz dezynfekcji blatu - ubierasz rekawiczki, maseczke, przyłbice/oklulary . po dezynfekcji i rozłożeniu potrzebnych rzeczy zdejmujesz okulary/ przyłbice, bierzerz chusteczki i dezynfekujesz ją odkładasz koło pacjenta, zdejmujesz maseczkie i rękawiczki , wrzucasz do czerwonego worka, i idziesz umyć met ayliffe'm , potem tą samą metodą dezynfekujesz ręce i ubierasz rękawiczki , maseczke i przyłbice/ okulary,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Po dezynfekcji nie wymieniamy od razu rękawiczek żeby iść szykować materiały do zabiegu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wchodzisz, zapoznajesz się z zadaniem podnosisz rękę ze jesteś gotowa i idziesz myć ręce met ayliffe'a + dezynfekcja w ten sam sposób zakładasz rękawiczki + przyłbicę na tacy znosisz : rękawice x 4pary, maseczka,śliniak,wkład do spluwaczki, ślinosciąg, kubek, zagłówek, zestaw diag + tacka, kulki z waty, wałki, preparat+ulotka, spray z ulotką, gaziki wracasz do "pacjenta" i w tych samych rękawicach wypakujesz narzędzia na tacke w kolejności : od lewej - lusterko,zgłębnik, pęseta, kulki, wałki. Pod model podkładasz serwetę/śliniak Gaziki i spray wkładziesz obok wanny. Pakiety do niebieskiego worka. Zdejmujesz rękawiczki i przyłbicę (trzymając za przód) - rękawice do czerwonego. Lecisz myć ręce + dezynfekcja. Podnosisz rękę że jesteś gotowa do zabiegu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
cz 2 podchodzi egzaminator. Ubierasz się dopiero przy nim: maska + przyłbica + rękawice Lusterkiem oglądasz, zgłębnikiem sprawdzasz. Układasz wałki tam gdzie trzeba. Osuszasz watką tam gdzie trzeba. Nakładasz preparat - jak lakier na paznokcie :D schnie 10 sekund - patrz na zegarek ! Sprzątasz po zabiegu. Wszystko do czerwonego worka . Narzedzia pęsetą sciagasz z tacki do wanny i tacka do czerwonego worka. Zdejmujesz rekawice + myjesz rece. Zakładasz nowe. Gazik + spray i myjesz blat + pod modelem. gazik do czerwonego. Bierzesz nowy + spray , myjesz przybłicę - odkładasz koło wanny. Zdejmujesz rękawice +maseczke + myjesz ręce + dezynfekujesz. Wracasz uzupełnić dokumentację. Podnosisz rękę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny czy przytrzymywałyście sobie te wałki czy po prostu ułożyłyście tam gdzie trzeba żeby egzaminator widział odłożyłyście na tackę i założyłyście preparat? I czy zgięłyście i założyłyście modelowi ślinociąg?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
I w którym momencie zgłosić się aby pokazać ćwiczenie Rogersa lub Skalouda? Jeszcze przed posprzątaniem? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
musisz dezynfekować w maseczke i okularach zeby opary nie dostały sie do nosa i oczu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziękuję za tak szczegółowa odp, czyli dezynfekujemy bez maseczki a przylbice czyścimy dopiero na sam koniec przy sprzątaniu? "trzymamy z przód" czyli za tą osłonę? Jak idziemy myć ręce do zabiegu przylbice kładziemy na asystor?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
musisz dezynfekowac w masce!!!!! jeśli tego nie zrobisz to polecą ci punkty - myjesz ręce metoda ayliffe'a, płukasz, wycierasz ręcznikiem, bierzesz ręcznik papierowy i zakręcasz kran, dezynfekujesz ręce - podchodzisz ubierasz rękawiczki, maseczke, okulary/ przyłbice - bierzesz tacke / skrzynke ( zalezy jak w szkole jest) i do niej wkłądasz: kubek, zestaw diagnostyczny, 2x serwety dla pacjenta, wkład do spluwaczki, ochraniacz na zagłówek , koncówke do ślinociągu , wałki ligniny, kulki z waty, tacke nanarzędzia, lakier, chusteczki do dezynfekcji, lub spray + gaziki, zanosisz na stół gdzie stoi wanienka do dezynfekcji - następnie bierzesz gazik i spray, lub chusteczki do dezynfekcji i dezynfekujesz najpierw stół z "pacjentem", chusteczke wyrzucasz do kosza, pod "pacjenta" kładziesz serwetke, obok niego kładziesz kubek, wkład, ochraniacz, do kubka ślinociąg, serwetke drugą zestawdiagnostyczny i inne. - bierzesz chusteczke/spray z gaza, dezynfekujesz stół z wanienka, chusteczke wyrzucasz do czerwonego kosza, - następnie zdjemujesz okulary/ przyłbice i dezynfekujesz je ( pamiętaj okulary/ przyłbice dezynfekujemy tylko chusteczkami) , chusteczke wyrzucasz do czerwonego kosza - zdjemujesz maseczke- czerwony kosz, potem rękawiczki - znowu czerwony kosz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
- myjesz ręce metoda ayliffa, dezynfekujesz i ponownie ubierasz sie w rękawiczki , maseczke i okulary/ przyłbice

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziekuje za odpowiedzi, szczegolowe, teraz jestem spokojniejsza :) trzymam kciuki za inne dziewczyny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A możecie napisać jaka szczoteczka, pasty, przybory dodatkowe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Szczoteczka miękka/średnia, pasta z fluorem, dodatkowe nici, płukanki pod kontrola rodzica

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej dziewczyny ,ile bralyscie maseczek dwie czy jedną?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dezynfekcja przylbicy tylko chusteczkami? A jak u mnie będzie tylko gaza i spray? A na tacę bierzemy wszystkie pary rękawiczek potrzebnych czy za każdym razem bierzemy ze stanowiska przy zlewie z pudelka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To psikasz na gazik i przecierasz przyłbice, ale serio dziewczyny trzeba przed podejściem do pacjenta ubrac nowa maseczkę i umyć przyłbice?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ktoś ma treść tego egzaminu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja juz mam takie zamieszanie w glowie.... czyli co mam podnosic reke juz przed pierwszym umyciem rak ??? Zeby egzaminator podszedl jak ja juz myje rece ??? A potem mam podniesc jak bedegotowa do zabiegu? Mimo ze on obok mnie bedzie ??? Zastanawia mnie tez jak bede w grupie gdzie beda zeby 36. 34. 44.46 to na jeden raz nie zrobie tej fluoryzacji to w takim razie pierw jedna stona a potem druga. Czy jak zrobie np 34 i 36 to waleczki wyciagam i ja ta plastikowa tackre daje ? Czy klade na wklad do spluwaczki ??? I potem to samo z 44 i 46 ??? Kazda tu ma inna wersje juz naprawde nie wiem jak to bedzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Powiedzcie mi grupa z cw rogersa jakie miala zeby i ta druga grupa z cwiczeniem skoulda jakie ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ćw Rogersa zęby 31,32,41,42 ćw Skalouda zęby 46,44,34,36

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A przy lakierowaniu jak mamy sie podpierać? No bo malować w powietrzu sie nie powinno. Chwytem trojpalcowym trzymam pędzelek, a podpieram się o żuchwę serdecznym i małym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×