Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Egzamin higienistka stomatologiczna czerwiec 2017

Polecane posty

Gość gość
Zalecenia i przeciwwskazania przepisujesz z ulotki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A ja mam pytanie, czyli raz ubieramy rękawiczki dezynfekujemy blat wszystko znosimy, zmianamy rękawiczki dajemy serwete pod pacjenta kubek i wszystkie jego środki obok, odpakowujemy zestaw, dezynfekujemy przylbice pluczemy woda, wyrzucamy maseczkę, zmieniamy rękawiczki ubieramy nowa maseczke przylbice i wykonujemy lakierowanie? Po zabiegu pewnie pokazujemy ćwiczenie i wtedy nie ściągamy rękawiczek i przylbicy? I w tych samych rękawiczkach możemy sprzątać wszystko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A jakie zalecenia higieniczne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Po waszych żałosnych pytaniach stwierdzam, ze większość z was w ogóle nie powinna skończyć szkoły, a co dopiero podejść do egzaminu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja powiem tak, egzamin jest łatwy, i nie ma co się obawiać. Ja zrobiłam jeden błąd ale to ze stresu, zapomniałam kulka z waty przetrzeć zęby na modelu. Nie ma co się bać :) nie tako diabeł straszny jak go malują. Najlepiej podejść na luzie, bez obaw. Wszystko zostaje wytłumaczone przez asystenta, egzaminatora. Dacie radę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość z 19.42 czytaj co piszą .odpowiedz na swoje pytanie masz dwa posty wyżej .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A dziewczyny ząb najpierw osuszacie powietrzem później watka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Gosc z 20.09 pytam o zalecenia higienizacyjne dla 8latka czyli jaka szczoteczke, czy miekka czy srednio twarda czy elektryczna, a nie o zalecenia po zabiegu lakierowania, czyli co jesc a co nie itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Po zabiegu sciagasz rekawiczki , maske , okulary pokazujesz cwiczenie , idziesz myc rece zakl dasz rekawiczki i sprzatasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a powiedzcie czy jest mozliwosc sciagniecia jak egzaminator siedzi przy swoim miejscu?? xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Haha hahah

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dla dziecka od 8r.z. pasta z fluorem może być od 1000ppm do 1400ppm co nie? I szczoteczkę elektryczna tez można polecic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
według Janczuka pasta ma miec 950 ppm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A po ćwiczeniu skalouda powietrze wydychamy przez nos czy usta? Bo w ksiazce pisze ze wdychamy i wydychamy przez nos, a na necie ze wdychamy przez nos a wydychamy juz przez usta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A na jakiej stronie w janczuku? Wdychamy przez nos i wydychamy tez przez nos, gorsze ćwiczenie jest rogersa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Na str.461 ostatni akapit, to w ksiazce jest dobrze, ktos na necie sie pomylil

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A co w ćwiczeniu Rogersa jest trudnego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Rogers jest trochę dziwny stoimy na baczność gdy glowa idzie do tyłu to wtedy wypychamy ręce do tyłu i zychwa do przodu? I spocznij

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A na jakiej stronie w Janczuku jest o tym fluorze w pascie? Czy lepiej wgl nie pisać o ppm tylko pasta z większą ilością fluoru?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny 25 sierpnia odbierzecie dyplomy wszystkie bo egzamin jest bardzo prosty. Tylko zastanówcie się po co ja od 5 dni wiadomo co jest na egzaminie a tu takie pytania. W pracy asystentki-higienistki często trzeba pracować na 2-3 fotele i nie ma miejsca na głupie pytania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Właśnie gorzej jak się wie co będzie wtedy glupiejemy, ale dobrze wiemy niestety jak jest w gabinecie, a jak mamy robić na egzaminie, a pod egzamin praktyczny jest klucz jak jeden rzeczy zabraknie jest bez pkt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
napisz 950 ppm to taka dobra rada od egzaminatora

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja zdałam na 100% podaje wam klucz; w metodzie fonesa trzeba napisac jak czyscimy powierzchnie macie w janczuku/ w dodatkowych zaleceniach wystarczy jak napiszecie nitka;płukanka z fluorem/szczoteczka jednopeczkowa. Wszystko inne przepisujecie z karty. Dziewczyny trochę wiary w siebie w tej pracy to bardzo potrzebne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
szczoteczka jednopeczkowa?czy to nie jest do aparatow orto ? czy chodzi o miedzyzebowa moze? A to ciekawe, prosze rozwinac nt. Co do pasty 950 ppm ;) ktos ci poradzil tak napisac,ze na 100% poprawnie bedzie czy mamy egzaminatora wsrod nas na forum?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
w dodatkowych zal. hig. jak napisze pasta dla dzieci bezalk. z fluorem bedzie ok? ..czy nic i plukanka pod nadzorem rodzica?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pasta z alkoh.!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
M -myje, D-dezynfekuje 1. M,D rece 2. znosze rzeczy na stolik roboczy 3. M,D rece 4. ubieram maske, okulary, rekawice 5. dezynfekuje asystor potem okulary 6. M,D rece 7. ubieram rekawice 8. rozkladam rzeczy na asystor 9. M,D rece jak to zrobic zeby bylo mniej roboty a bylo dobrze? maske, przylbice i okulary ubieram przed zgloszeniem sie do zabiegu czy po zgoszeniu sie? pakiety otwieram przed czy po zgloszeniu sie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"gość wczoraj w dodatkowych zal. hig. jak napisze pasta dla dzieci bezalk. z fluorem bedzie ok? ..czy nic i plukanka pod nadzorem rodzica?" -- przepraszam, plukanka, chodzilo o plukanke (blad) --

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak dziewczyny jeszcze jakieś porady?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×