Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

muusia

sierpniowe mamy 2016 cz. III

Polecane posty

Gość gość
Uprawnienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćXXXV
U nas dziś na obiad makaron że szpinakiem, mały bardzo lubi. Dziewczyny będziecie dawać obiady dwudaniowe dzieciom? Gdzieś tak przeczytałam i się zastanawiam ale moim.zdanoem to nie wypali, nie wyobrażam sobie gotować codziennie dwóch dań... na pewno syn zresztą by tego nie zjadł. Ma 3 posiłki niemleczne w ciągu dnia i moim zdaniem do roku mu to spokojnie wystarczy. A u was jak jest???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monika900
drugie dania? nie, nie daje zadnych drugich dan. narazie ciagle je miksowane. moj maly krztusi się wszystkim co jest w kawalku bo gryzie wielkie kęsy. no poza chlebem w marchewkowej jest glownie marchew i w mniejszych ilosciach ziemniak, seler, por, pietruszka i królik nad ryzem się zastanawialam Wy dajecie dzieciom ryz? gotujecie taki normalny i dodajecie do zupki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monika900
gosciu ja tez nie podaje, pierwszy raz przed chwila uslyszalam o dwudaniowych obiadach, mysle, ze narazie mu to wystarcza tez bym chciala podac malemu jakis makaron z pesto, ale wiem, ze nie jest jeszcze gotowy, musimy poczekac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anka87
Monika ja daje czasami lyzke ryzu do zupki.Gotuje razem z warzywami.Albo gotuje osobno i wcieram troche jablka,zeby jadla juz nie tylko papki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rzosowa przepraszam ale nie zauwazylam bo za duzo teraz nie mam czasu na kafe. Jest monterem rusztowan. Tez musze mojej dac w koncu szpinak . Moja od paru dni je glownie ryz bo ma te rzadkie kupy. Dzis dam ziemniaka. Monia spokojnie mozesz do takuej zupki dodadc ryz i niech sie Leos przyzwyczaja powoli do innej konsystencji bo odeuch krztuszenia to chtba zawsze na poczatku jest. Pol zupy mu miksuj a pol rozdzuab widelcem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monika900
Mam juz pomiksowane ale moze faktycznie dodam ryżu. Widziałam tez taki malutki makaron specjalnie dla niemowląt, w roosmanie jest U nas wreszcie chociaż na chwile wyszło słońce wiec chyba pójdziemy na spacer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dziewczyny czy wasze maluchy miewają lekko podwyższona temperaturę i właściwie żadnych większych objawów? Mój wczoraj miał 37,3 ale nic mu nie było choć popłakiwał chwilami o nic, jakby coś go "uwierało", dziś rano ma lekki katar, ale na tym koniec, czy ta ciut wyższa temp.mogła być od tego kataru tylko? I jeszcze jedno mam pytanie bo wiem, ze dziecku daje się coś przeciwgorączkowego przy 38st.i czy wy faktycznie tak robicie? Bo ja się zastanawiam jak to pogodzić skoro czopek jest przeciwgorączkowy i przeciwbólowy, a ja chciałabym małemu ulżyć w ból, więc chciałabym mu dać czopka przy tych 37,3st. ale jednocześnie nie mogę bo nie ma jeszcze 38st. żeby działać przeciwgorączkowo:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosciu przy takiej temperaturze ja bym nic nie podawala.Obserwuj malego,sprawdzaj temperature,bo moze cos sie zaczyna dziac jak ma katar

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Agnieszka
Raczej nie podaję nic przed 38*, chyba że widzę że dziecko coś mocno boli to wtedy dostaje ale tak to nie. Mały wczoraj spadł mi z wersalki. Obok byłam a on tak szybciutko się przemieścił że nie zdążyłam go złapać. Cały wieczór miałam wyrzuty sumienia że nie dopilnowałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rzosowa przepraszam ale nie zauwazylam bo za duzo teraz nie mam czasu na kafe. Jest monterem rusztowan. Tez musze mojej dac w koncu szpinak . Moja od paru dni je glownie ryz bo ma te rzadkie kupy. Dzis dam ziemniaka. Monia spokojnie mozesz do takuej zupki dodadc ryz i niech sie Leos przyzwyczaja powoli do innej konsystencji bo odeuch krztuszenia to chtba zawsze na poczatku jest. Pol zupy mu miksuj a pol rozdzuab widelcem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosc nazwin sie jakos:) Ja bym podala przeciwbolowego cos bo m9ze to zabki i przy tym moze byc taka temp Mohej tez strasznie dokuczaja. U was tez tak wiene? U mnie pokazuje 25 st ale vardzo wieje i ch6ba nici ze spaceru

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monika900
gosciu moze faktycznie zeby ja podaje przeciwbolowo pedicitamol, nawet jak dziecko nie ma goraczki, tak mi poradzila pediatra zeby dziecko nie meczylo się przy wychodzeniu zębow ja bym chyba zwalu dostala jakby dziecko spadlo z wersalki, wysoko? w co się uderzylo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RZSowa
Temp 37 u takich dzieci to norma. Ja zawsze zbijam dopiero jak jest 38,5. Mi kiedys pediatra powiedziała ze leki przeciwgoraczkowe przeciwbólowe i przeciwzapalne zarazem można podawać dziecku np na stan zapalny gardla bez gorączki. Dotąd myślałam ze jak przeciwgoraczkowy to tylko ma gorączkę. Muusia to fajnie macie ze tak m wraca co chwile. I finansowo te loty takie czeste tez muszą sie oplacac. Tym bardziej ze teraz bilety zdrożały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RZSowa
Moj marnotrawny maz dopiero wrócił. Rano zaprowadził córkę i mial jechac w dwa miejsca i wrócić zaraz. Ale niestety mial fuchę. Och te jego fuchy!!! A jak dzwonilam to nie odbieral bo Tel w garażu zostawił! Dzis platki jaglane z pomarancza i jablkiem. Maly zjadl ale mu raczej nie smakowało bo co chwila to miał odruch wymiotny. Teraz gotuje mu obiadek:)) dolewacie olej do dań? Gdzies czytałam ze się powinno dolewać odrobine. Ktoras z was napisala ze Tymcio duzo wazy bo czesto je. Ja mu daje co trzy godziny. Czyli ma 5posilkow w dzień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćXXXV
Ja oliwę z oliwek dodaje do płatków na śniadanie a do obiadu najczęściej masło, czasami oliwę. Tłuszcze są bardzo ważne w diecie niemowląt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćXXXV
Rzsowa a możesz napisać jakie jest tych 5 posiłków? :) chciałabym porównać sobie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monika900
Ja dodaje przeważnie troche masła, chyba lepiej witaminy sie wchłaniają jak jest troche tłuszczu ale przyznam ze czasem zapominam dodać. RZSowa moim zdaniem wcale duzo nie je, Moj je tyle samo My juz po spacerze, przyjemnie dzis Mały jeszcze śpi to go na balkonów wywiozłam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Musi byc tluszcz zeby witaminy nie rozpuszcxalne w wodzie mogly sie rozpuscic w tluszczu. Ja przewaznie dale olej rzepakowy albo maslo. Za to by przyjelo sie zelazo fobrze jest podac dziecku pi obiedzie jakis fok lub owoc z wit c . Ja o tym nie pamietam . Chyba dzis po prostu wcixne troche cytryny. Syn nie chce wyjsc ani na chwile bo wieje. Rrzosowa mon kupuje bilety w tanich liniach i z duzym wyprzedzeniem. Juz chyba kupil nawet na BN bo potem bylyby pewnie drozsze. Rzosowa dobrze ze chociaz corke na pare h masz z glowy. Ja dzis m powiedzialam o moim pomysle z przedszkolem to on mowi ze to zly pomysl bo od wrzesnia by szedl do innego przedszkola i ze to zle na jiego by wplynela taka zmiana. I ze jak chce miec swiety spokoj to moglam dzieci nie rodzic. On jak z dwojka na 2 h zostanie w tym jedno lub oboje spi to jyz wydzwania zawsze i pyta kiedy bede. Mysze go zostawic samego na dluzej z nimi .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monika900
Na balkonów hehe, oczywiście to słownik w telefonie :) Na balkon :) Dobre ma dzis spanie chłopak, zarówno w nocy jak i w dzien. Chyba odsypia ostatnie dni :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RZSowa
Xxxv to są trzy mleka zagęszczone kaszką i deser owocowy 190w sloiczku lub ostatnio platki j. z owocem i obiadek. 8.00mleko 11.00deser 14.00 mleko 17.00obiadek 20.00 lub pozniej mleko Zastanawiam się nad zamiana obiadku z mlekiem ale wtedy będą dwa mleka po kolei a tego bym chyba nie chciała. A te tluszcze dajecie do juz ugotowanego czy do gotujacego sie? Chyba to drugie :) Idę po córkę. Wczoraj wcale nie wychodziłam to dziś chociaż tyle. U nas wieje ze hoho.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja do zupki daje olej rzepakowy.Podobno lepszy niz maslo bo ma kwasy omega-3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nam pediatra mówiła,aby zbijać temperaturę od 38.5. Monika900 dzięki za przypomnienie,że istnieje kalarepa zapomniałam o niej. I dzięki Tobie mam pomysł na zupkę dla Małego. W sobotę dawalam pierwszy raz mięso indyka i bardzo mu smakowało. Któraś z Was dawała bataty słodkie ziemniaki? Bo nie wiem z czym je zmieszać czy kalafior bylby odpowiedni. Nic sie nie stało Maluszkowi jak spadł z łóżka? Dzieci podobniez są "plastyczne" na początku i nawet jak spadną to nic im się nie dzieje. U mnie dziś fajna pogoda i spacer zaliczyliśmy,a teraz pada. Zmieniłam wczoraj gondole na spacerowke i Junior jest zachwycony bo troszkę mu podniosłam i więcej widzi. Malwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja daję masło lub olej rzepakowy,bo również można ze względów tluszczowych. Muszę mu rybę kupić i dac. Malwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×