Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Zakaz przyprowadzania dzieckacz katarem i kaszlem, jest u was ?

Polecane posty

Gość gość
gość dziś no i ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wyobraz sobie ze nie kazde ma dwoje. A jak mnie z pracy wypiertola, to co zrobię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U nas nie ma takiego problemu. Jak dziecko ma katar czy kaszle ale bez gorączki to idziemy do lekarza a ten daje albo zaświadczenie że dziecko może chodzkc do przedszkola albo zwolnienie. Jeszcze się nie zdarzyło żebym wyszła ze zwolniem. Jak widzę że ma temp. albo źle się czuję to zostaje w domu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ciekawy temat. Jeszcze nie dotyczy mnie ale od wrzesnia zacznie. Teraz juz drze jak synowi katar sie zaczynacbo od kataru moze sie zaczac a skonczyc na zapaleniu pluc lub gardla albo ucha!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No tak od kataru do zapalenia płuc niedaleko, litości :D :D :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie mowie ze katar byl przyczyna ale pierwszym objawem ! Litosci!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A u nas bardzo często zwykły katar kończył się zapaleniem oskrzeli albo właśnie ucha każde dziecko inaczej przechodzi i u każdego inaczej siś rozwija infekcja. Moje dziecko jeszcze nie chodzi do przedszkola chodzi do klubu malucha kilka razy w tygodniu. I o ile w przedszkolu jestem jeszcze w stanie zrozumieć, że czasami przychodzą dzieck z katarem czy podziębione, wiadomo mamy czasy jakie mamy każdy martwi się o pracę a szef straszy, że kolejne l4 może źle się skończyć. Tak w klubiku już nie bardzo bo matki tych dzieci nie pracują bo to są raptem 4 h dziennie a dzieci chore, kaszlące, zasmarkane przyprowadzają. Teraz moja dwòjka idzie do przedszkola i już przy zapisie usłyszałam, że jak tylko zobaczą zielone gile dziecko wraca do domu, ciekawe jak w praktyce z tym będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tylko, że zielone gile niekonieczie oznaczają infekcję bakteryjną. Bardzo często są pod konieć infekcji z kaszlem i są po prostu złuszczającym się nabłonkiem. Dużo groźniejszy jest biały czy przeźroczysty katar.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zielony katar jest normalnym przejściowym kolorem kataru który ma różne fazy, może być bakteryjny i wirusowych, kolor nic do tego nie ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Właśnie to mnie martwi trochę bo młodsze dziecko, ktòre idzie też do przedszkola do grupy żłobkowej jeszcze ząbkuje i przy zębach ma zawsze katar tygodniami, często zielony. Mam nadzieję, że w takim przypadku zaświadczenie od lekarza załatwi sprawę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
22:45 tak zaświadczenie od lekarza załatwia sprawę - zawsze. U nas była taka sytuacja często i przynosiłam zaświadczenie od lekarza i to zamykało buzie nawiedzonym mamuśkom robiącym z kataru zapalenie płuc. A najlepsze jest to, że w kolejnych latach przedszkola te same mamuśki piszczace, że z katarem to trzeba tydzień w domu siedzieć same przyprwadzały dzieciaki z katarem. Sytuacja z dzisiaj rano Ania smarka w szatni, mamusia po cichu zapuszcza jej nasivin do nosa a ja się pytam czy ma zaświadczenie od lekarza, że dziecko może chodzić do przedszkola. mamuśka - jakby jej ktoś w buźkę strzelił, powiedziała do widzenia i wyszła. A rok temu na zebraniu darła się, że katar to choroba, że w domu, że lekarz itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
pediatra moich dzieci na katarek l4 nie wystawia....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Aż mi sie włosy jeżą, gdy czytam te mądrości na temat dzueci chorych na katar.. I jestem tego samego zdania co mamy mieszkające poza Polską ponieważ u mnie jest podobnie, dzieci z tzw glubą do pasa chodzą do przedszkola i nikt nie robi z tego tragedii. A kartka z info dla rodziców była raz u nas w przedszkolu i dotyczyła szkarlatyny a nie kataru. I jeszcze cos, dzis na placu zabaw przy temp 17 stopni żadne dziecko nie miało czapki, wszyscy w lekkich kurtkach bądź bluzkach a jedna dziewczynka ok 3 lat w sukience z gołymi nogami i sweterku. W Polsce to chyba w maju bądź w czerwcu takie widoki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
21:31 wiesz biorąc pod uwagę fakt, że dzisiaj u mnie było aż 6 at a odczuwalna jeszcze niższa bo wiało, to ciężko kogoś zobaczyć z gołymi nogami. Sama wyszłam dzisiaj ba dwór i wróciłam po czapkę bo mi zwyczajnie zimno było. A co do kataru to zgadzam sie że robi się z niego zapaleniebpluc a to tylko katar....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
21.42-Tylko czy w Polsce, gdy temp osiągnie w końcu 17 stopni zobaczysz dziecko z gołymi nogami? Nie sadze. Dzieci są kiszone jak ogórki a potem zdziwienie ze wiecznie chore. W czapkach i rajstopach do połowy maja, do "zimnej Zośki". Jak to mówi stare porzekadło- do świetego ducha nie zdejmuj kożucha, a po św duchu chodź dalej w kożuchu.. Ot i wszystko na ten temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No powiem Ci ze masz racje. U nas dzis bylo 12 i moj syn w wiatrowce cienkiem i czapce z daszkiem to myslalam ze mnie wzrokiem zabija.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie dzis nie bylo 10 stopni nawet i moj syn rajtuzvnie mial a ma niecale tdzy lata. I wialo. Czasami sam mowi zpe zimno mu w nofi to zakladam rajtuzy. Ja dzis sama kaptur na glowe zakladalam. Jak byloby 12 stopni i slonce bez wiatru to tez bym zakozyla wiatrowke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Rajtuzy w taka pogode bys ubrala ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W Polsce ludzie ubierają się do pory roku a nie temperatury, gdyby w lipcu było 0 stopni to i tak by chodzili na krótki rękaw, a w zimie przy 25 w futrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Popadacie w skrajności. Jest jeszcze coś takiego jak klimat, wilgotność itd. charakterystyczna dla danego regionu. Więc to, ze ktoś za granicą przy 15 stopniach chodzi lekko ubrany nic nie oznacza i nie jest żadnym wyznacznikiem, i wcale nie oznacza, ze ktoś w Polsce ma z****** obowiązek to skopiować. Niech każdy ubiera się jak chce - ja mam niedowagę np. i z reguły ubieram się cieplej niż inni, i nie choruję jakoś :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja córka chodzi w kurtce zimowej . Na 6.30 prowadzę ja do przedszkola a wtedy jest zimno .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
18.41- racja!! Popieram

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie przesadzajcie że wasze dzieci aż tak chorują!!Moi synowie też chodzili do przedszkola i chorowali 1-2 razy w roku po kilka dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No jak dla nich katar to choroba no to wiecznie siedzą w domu .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przeżywacie ten katar, oby tylko takie "choroby" lapaly przedszkolaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adamm

Nam się super sprawdza zestaw od Sanity inhalator Baby + rozgrzewający Jednorożec. Jako że zamawialiśmy w pakiecie to wyszlo taniej niż gdybyśmy wzięli to samo ale osobno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Super pomysł! Kilka razy juz się natkęnałm na to, że dziecko poszło do przedszkola i wróciło chore. A chodzimy jeszcze dodatkowo do Artyzu na skrzypce wiec jak dziecko zachoruje w przedszkolu to później płacz, że nie moze isc grać na instrumencie ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×