Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Jaką książkę poleciłbyś poleciłabyś

Polecane posty

Gość gość
a dziekuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wrocmy do klasyki: Pan Tadeusz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pana Tadeusza polecam... Na bezsenność. Doceniam, bo trudno było napisać coś takiego. Tylko po co i dla kogo? Książka drogą do miłego spędzania czasu. A językowe wygibasy ? Nie czuję tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pan Tadeusz jest przereklamowany, trochę jak Grochola swego czasu. Może to i dzieło samo w sobie, ale ja w czytaniu szukam rozrywki, czasem mocnych wrażeń. Mam gust przeciętnego zjadacza chleba i przyznaję się do tego, bez poczucia obciachu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja stawiam na Dziady

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli o klasyce mowa, to dla mnie wyznacznikiem wielkości jest Mann i jego "Czarodziejska Góra". Fenomenalnie napisana książka. Uważam, że to arcydzieło. Sama opowieść jak wiele innych, ale on tak operuje słowem, że na wiele dni zabrał mnie do swojego świata. Niezwykła przygoda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie. O tej całej klasyce rodzimej. Przyznaję się bez bicia, że Manna nie czytałem... Jeszcze :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak, właściwie cała rodzima klasyka, to patos, tęsknota za ojczyzną, albo walka o ojczyznę, martyrologia, wszystko to ubrane w średniej jakości opowieści. Co do Manna, to być może jest to przerost formy, ale taki jak lubię. Pięknie napisane, zabawne, mroczne. Warto dla samego klimatu. Żeby nie było, lubię też popieprzone i świńskie rzeczy. Palahniuk np. Facet ma cudownie nasrane w głowie. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
lubie kucharskie stare

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
i bogaty zasob akcesoriow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Akcja jak akcja, ale te obrazki... Gustowna cerata, na niej równie gustowny talerz, a na nim bliski sercu każdego Polaka kotlet mielony i marchewka. Dopiero gdzieś na końcu frytki, wymysł samego szatana zza oceanu. Podróż sentymentalna. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie zapominaj o lyzce stolowej lub walku, ktore zawsze mozna uzyc w innym celu - np samoobrony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
fajnie sie z wami dziewuchy (bez urazy) pisze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak na wszelki wypadek... to ja nie dziołcha. :D Żeby mi tu rozczarowań nie było. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
1. a ja nie wiem, przed kim, ale dajmy na to, ze taka gospodyni nagle zostanie uwiklana w sprzeczke sasiadow na punkcie bardziej soczystej kaczki no i wtedy jak znalazl 2. nie bedzie rozczarowania, a tak strzelilam z dziolchami ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dlugowlosa na szpilkach
Fajny temat -dobre propozycje to i ja swoja dolacze - Ian Banks "Fabryka os " ,polecam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no wiem, wiem, sterta garow i te sprawy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dostojewski, Listy (o procesie tworzenia)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×