Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Dodo19i5

Grudnióweczki 2017

Polecane posty

Aniaaaaa33 a kiedy masz wizytę u lekarza? Nie martw się na zapas. Często wszystko jest dobrze a same się nakręcamy... a ja w ogóle nie mam pojęcia co to jest ten przyrost bety itd... nikt mi tu nawet nie powiedział ze mogę coś takiego robić i siedzę jak ta sierota i czekam do 12tyg. Gdyby nie lekarz w Polsce który przepisał mi duphaston i acard to kto wie co by teraz było....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mononoke_30
@aniaaaa33 ja też właśnie odebrałam betę. na badaniach z 6 kwietnia miałam około 320 a z wczoraj, 18 kwietnia, mam 38 864. Jak sprawdzić czy to prawidłowy wynik? Czy powinnam powtórzyc betę jutro, 20go, żeby mieć obraz z badań co 48 godzin czy to wystarczy? Jutro po 18:00 mam 1 wizytę u gina, ale wyniki będą dopiero na piątek..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aniaaaa33
Pisałam przed chwilą do mojego gina i kazał mi przyjść jutro jak zobaczył te wyniki bo miałam miec wizyte w pn ... no mam nadzieje że będzie dobrze .... bhcg to takie badanie z krwi hormonu który ma wzrastać minimum 66% w ciązgu 48h .u mnie w sumie juz wysoki wynik więc może rosnąć wolniej więc tym się za bardzo nie martwię tylko ten progesteron... no nic zobaczymy jutro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mononoke_30
@aniaaaa33 nie należy się martwić, czytałam że takie skoki są normalne, ponoć czasem przyrost jest niski a potem w totalu się wyrównuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aniaaaa33
Mononoke Tobie pięknie rośnie rośnie ponad 100% co 48h :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aniaaaa33
Teraz juz Ci będzie zwalniał przy takiej dużej wartości więc uważam ze nie masz co dalej robić bo może Ci się podwoić nawet w 96 godzin :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ulaqwerty
Dziewczyny czekajcie spokojnie na pierwszą wizytę, nie stresujcie się tymi wynikami. Ja w pierwszej ciąży też robiłam betę i później się zamartwiałam bo wyniki wydawały mi się nie takie jak trzeba. Poszłam na pierwszą wizytę i okazało się, że wszystko jest ok. Także szkoda nerwów naprawdę :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mononoke_30
@aniaaaa33 kurcze powiem Ci że nigdy nie miałam badanego progesteronu i teraz zaczynam się cykać, że coś może być też nie tak..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aniaaaa33
Ulaqwerty masz rację tylko ja już miałam 2 wizyty pierwszą bo lekko plamiłam i dostałam duphaston i drugą tydzien temu i był pęcherzyk 5mm tylko trochę nieregularny betę musiałam robić bo przeszłam w styczniu przez ciąże pozamaciczną i musiałam kontrolować wyniki ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej,obserwuje was dziewczynki :) tez termin mam na grudzien. Odnosnie bety,to dajcie se spokoj. Robilam kilka razy pierwszy wzrost byl co 48 h-60% czyli malo,na usg byl pecherzyk.Powtorzylam bete po 6 dniach i mam juz wzrost 141% co 48 h.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny :) byłam dziś na USG i według badania wyszło że jest to 6w2d, na ekranie widziałam malutką fasolkę :) I Pani doktor powiedziała że wszystko w porządku i serduszko bije, widać było pulsujący punt na ekranie :) Kolejną wizytę mam 15 maja. I pewnie wtedy założy mi kartę ciąży bo dziś to tak weszłam poza kolejką żeby się upewnić że wszystko prawidłowo się rozwija. Już nie mogę się doczekać!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aniaaaa33
Mononoke myslę zę nie ma takiej potrzeby żebyś robiła progesteron ja robiłam bo tak jak mówię miałam lekkie plamienie i ciąże pozamaciczną i drugiej straty jużbym chyba nie zniosła... po bhcg u Ciebie widac ze dzidzius ładnie rośnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aniaaaa33
mamagrudniowa to super gratuluję :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mononoke_30
@mamagrudniowa gratulacje:) na pewno jesteś teraz superspokojna! Ja mam pierwszą wizytę jutro, wyliczyłam że to 1 dzien 7 tyg. @aniaaaa33 dzięki za informację, tak się zaaferowałam tą betą, że do mnie wszystko słabiej dociera :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama6latki
Hej, dziewczuny tez chvialam isc na bete przed lekarzem ale tak jak was czytam jak sie stresujecie to chyba nie pojde zeby noe bac sie na zapas. Wizyta we wtorek rano juz noe moge sie doczekac ale nie chce nie potrzebnych nerwow. W swieta powiedzielismy rodzinie, oczywiscie bylo wielkie zdziwienie ze po takim czasie zdecydowalismy sie na drugie dziecko , ale uznalismy ze to ostatni dzwonek, ze i tak roznica wieku bedzie duza bo 7 lat, wiec nie powinnismy dluzej zwlekac hihi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mononoke_30
@mama6katki ja tam po becie jestem super uspokojona, bo wyszła mi w normie w samym jej środeczku, tak więc nie żałuję. I nie mogę się doczekać USG :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama6latki
Ciesze sie, ze jest tu nas duzo wiecej i temat nabiera pepa :) bardzo wam wszystkim wspolczuje tak trudnych doswiadczen ale pamietajcie, ze po burzy zawsze wyxhodzi slonce i na pewno bedzie juz tylko dobrze. Tego wam zycze :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama6latki
No to gratulacje oby tak dalej :) ja mam nadzieje, ze we wtorek juz bede miala wszystkie badania lacznie z usg .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
O co wogole chodzi z ta beta. W pierwszej ciazy wogole o tym nie slyszalam. Na pierwsza wizyte poszlam w 7 tygodniu, serduszko bilo, karta ciazy zalozona.... 01 kwietnia dowiedzialam sie o 2 ciazy na pierwsz wizyte ide w piatek.... I lekarz powie czy wszystko jest w porzadku. Chyba bym oszala biegajac i robiac te badania....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 89
ania33 ja też plamilam pierwszej ciąży ale okazało się że to przez nadrzerkę Mamagrudniowa gratuluję fajnie już widzieć maleństwo z serduszkiem ja jeszcze trochę poczekam Mononoke 30 ładna beta ja poczekam sobie do poniedziałku może lekarz skieruje jak będzie potrzeba U mnie dzisiaj nie obeszło się bez wymiotów mam nadzieję że to przejściowe i nie będzie się ciągło do 12 tyg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 89
Mama6latki też mam syna skończył 6 lat i córce prawie 3 latka fajnie będziesz miała pomocnice przy dzidzi w domku. moja szwagierka ma 8 latkę i teraz też jest w drogiej ciąży w 8 tygodniu więc też spora różnica wieku ale starsze dzieci więcej pomogą i same się sobą zajmą a ty będziesz miała więcej czasu dla dzidzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mam 10 latke i tez jestem w drugiej.Roznica stad,ze predzej sie nie udawalo :) Cieszy sie bardzo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama6latki
Tak, corka jest zachwycona . Jak sie tylko dowiedziala to od razu rapakowala lalki do wozka i zaczela z nim chodzic bo jak twoerdzi musi juz zaczac cwiczyc hihi chodzi i juz glaszcze mnie po brzuchu, a na dziecko.mowi ziarenko :) tylko jeszcze nie odpowiedzialam jej na jedno pytanie. Jak sie wklada ziarenko do brzuszka ? No i skad sie bierze te ziarenka ? Macie moze jakies podpowiedzi ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
My planujemy zacząć starania od maja ,dziwię się tym kobietom które planowały ciążę,że zdecydowały się na to aby dziecko urodzić w grudniu czyli w końcówce roku ....może dla niektórych to jest obojętne, ale ja bym nie chciała mieć dziecka z końca roku.No chyba że to byłaby wpadka no to trudno ,ale jeżeli ktoś świadomie planuje ciążę to powinien sobie obliczyć kiedy mniej więcej dziecko się urodzi... Ja zacznę starania od maja Jeśli się uda za pierwszym razem to będę miała termin na 29 stycznia Jeśli się nie uda w maju począć dziecka to będę się starała aż do października to wtedy dziecko urodzi się czerwiec /lipiec. Ale pewnie zajdę za pierwszym razem bo w poprzednich ciążach zaszłam w pierwszym cyklu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zszokowana forumowiczka
Gość 16:27 masz już dwoje dzieci? To brzmi dość szokująco zważywszy na to, że twoja wypowiedź brzmi jakbyś miała 15 lat ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 89
Mama6latki ja jeszcze synkowi nie powiedziałam bo to straszna malutka papla od razu wszystkim by w szkole powiedział hehe I jeszcze nie zadawał mi pytań na ten temat więc nawet nad tym nie myślałam Gość .. nie rozumiem twojej wypowiedzi ja jestem z grudnia i nigdy nie miałam z tym problemu mój syn jest ze stycznia córka z lipca i chcieliśmy dzidzię z końca roku i nikt tu nie mówi o wpadce i widocznie nie miałaś problemu z zajściem w ciążę bo jak byś nie wiedziała takim osoba z trudnosciami jest obojętne kiedy urodzi się dziecko jak by to było najważniejsze z jakiego miesiaca. Także zgadzam się z poprzedniczka wypowiedź 15 latki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ulaqwerty
No mieć dziecko z grudnia to rzeczywiście tragedia :-D jakby wszyscy byli ze stycznia albo lutego to by było dopiero fajnie :-D hahaha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A może weź pod uwagę ze nie każdemu udaje się od razu zajść w ciąże. Ja planowałam od zeszłego lata i co? Dwa poronienia i dopiero teraz zaszłam. Nie oceniaj tak z góry ze ktoś sobie wybrał grudzień, czasami tak po prostu się dzieje. co np tez nie jest mi na rękę, ale uwierz ze jak będziesz się tak długo starać i nie daj Boże jeszcze stracisz jakaś ciąże tak jak ja i wiele innych, to będziesz się cieszyć obojętnie jakim miesiącem. Tez chciałam być taka pani perfekcyjna. Teraz wszystko mi obojętne. Zdrowe dziecko najważniejsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×