Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Czy tanie Pieluszki jednorazowe sa zle czy lepiej kupować oryginalne Pampersa?

Polecane posty

Gość gość
jedna jaskolka wiosny nie czyni ;-) w wiekszosci złobkow jest wymog przynoszenia pampersów i wydaje się to całkowicie sluszne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie uważam tak. Zmiana wkładu nie różni sie niczym od zmiany całej pieluchy. I wkład w miejscu przyznaczonym do wyciągania jest suchy i pielucha jednorazowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Masz do tego prawo,mnie nie przekonasz.Zmiana wkładu ...heheh pod warunkiem że nic nie przecieknie ;-) Już to widzę w żłobku jak każde z dzieci w grupie ma takie pieluszki a panie są tylko dwie -trzy ;-) nic dziwnego,że placówki są niechętne. Taka pielucha jest droga,trzeba mieć ich kilka bo dziecko szybko rośnie. Pranie,prasowanie...masochistom polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tez nigdy bym sie nie zdecydowała na pieluszki wielorazowe no chyba, ze moje dziecko miało by uczulenie na wszystkie pampersy świata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak przecieknie to daje sie otulacz zapasowy. Dzieciak w jednorazowce tez przesikuje/dostaje rozwolnien/zwymiotuje. Co z tego, że jest droższe jak wystarcza na parenascie miesiecy pieluchowania? Przeciez one size są z napami pomniejszajacymi. 6 miesieczniak moze chodzi w takiej i dla 18 miesieczniaka. To nie jest sztywny pampers którego rozmiary trzeba co 3kg zmieniac :D Wniosek? ekonomicznie. Wiekszosci dobrych pieluch sie nie prasuje, a pranie jak pranie i tak trzeba wstawić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To używaj. Ja tylko jednorazowe. Moja mama do dziś wspomina tetre jako koszmar matki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
I dodam-koszmar dziecka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U nas sprawdziły się dada i rossmanowe. Pampersy strasznie mocno pachną, denerwowało mnie to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś To używaj. Ja tylko jednorazowe. Moja mama do dziś wspomina tetre jako koszmar matki. x Ja to trakuje jako miłą częśc, ale wiadomo,że nie każdy ma tyle samozaparcia w sobie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To sobie traktuj. Ja nawet majtki obsrane wyrzucałam do kosza!!! Żadnego wąchania tego, pozniej Wsadzić do czystej pralki??? Chyba bym musiała na łeb upaść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Miłe pranie obsranych i obsianych pieluch. No wątpię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
20:26 kochana ,uzywajcie na zdrowie ;-)wiesz,niekazdego stac na to aby kupic duzy zestaw lepszych jakosciowo a te tańsze wymagaja wiecej nakladu pracy.Są bardzo problematyczne w czasie wyjazdów/podróży kiedy nie masz mozliwosci uprania wszystkiego. Dodatkowo ,stosowanie kosmetykow np przeciwko odparzeniom zmniejsza chlonnosc wkladow. ;-) Nie przekonuje do niczego ale skoro wymieniasz zalety to nie zapominaj tez o wadach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś Jasne, że mają i wady, bo trzeba więcej uwagi temu poświęcić. Droższe fakt są, ale wyłącznie za pierwszym razem. Całościowy bilans wychodzi na + wielorazówek. O ciąży nie dowiadujemy sie tydzień przed porodem, więc koszty można też rozłożyć. Ja mam taką osobowość ze lubie mieć wszystko rozplanowane, ułożone i duzo od siebie wymagam. Wiadomo, że są sytuacje nie do przewidzenia, ale nad wszystkim da sie panować, mając przy tym czas dla siebie. Jednak pomoc partnera jest też niezbędną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Właśnie. Trzeba temu poświecić więcej czasu i po co? Dla ekologii? Wole w tym czasie porobić cos innego. Pójść na spacer z dzieckiem itd. Pomoc męża ważna sprawa ale myśle, ze mój maz jakby raz miał zmienić taka obsrana pieluchę to wyrzucił by wszystkie od razu do kosza i pobiegł po pampersy :) Znam osoby które próbowały ale bardzo szybko sie poddawały ponieważ jest to bardzo czasochłonne. A ponieważ jak mówisz ciąża trwa jakiś czas i można sie do niej przygotować to stać mnie na to aby wydawać pieniądze na pampersy, chusteczki nawilżane i inne potrzebne rzeczy. Czas jest więcej wart od 1000 zł oszczędności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja też w życiu bym się nie przekonała do wielorazowych, pół biedy jeszcze z noworodkiem na samym mleku, ale późnej kiedy dziecko ma rozszerzoną dietę te kupy są przecież już porządnie cuchnące... a przy ząbkowaniu czasami tak ogromne że wychodzą plecami. Nie wyobrażam sobie tego czyścić, spłukiwać, ani składować takiej bomby biologicznej, nie mówiąc o tym że trzeba pranie nastawiać na bieżąco- no chyba że ktoś zbiera takie zafajdane pieluchy z 2-3 dni :/ Co kto lubi. Nie uważam że jednorazówki to sam cud i miód- moje dziecko miało akurat alergię na wszystkie pieluchy poza Huggiesami (mokre/brudne ubranka też go podrażniały, jeśli to ma być argument za wielorazówkami). Dopiero na koniec pieluchowanai przeszliśmy na Pampersy, głównie na noc już miał zakładane. A teraz używam Dada przy drugim synku, ale chętnie się dowiem które inne są miękkie i wygodne- Dada niestety nie są, ale z kolei Pampersy (próbowałam premium care) po prostu śmierdzą i nie chcę dziecku czegoś takiego zakładać na pupę. Nie wiem skąd wyliczenia 6000 zł na 30 mcy- nigdy nie wydawałam 200 zł miesięcznie na pieluchy. Może jak ktoś mieszka na wsi i ma jedną Biedronkę w okolicy to jest zmuszony do droższych zakupów, ale przy normalnym dostępie do sklepów zawsze można trafić na promocję i kupować pieluchy w przystępnej cenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kuźwa 120 zł miesiąc przy jednorazowych pieluchach a przy wielorazowych to koszmar pranie płukanie prasowanie i huj wie co jeszcze. Ze komuś się chce bo przy wyciu mojej małej to nie miała bym jak tego wszystkiego zrobić. Musiała bym sama w te jednorazowki robić bo czas na sranie dla siebie musiała bym przeznaczyć na prasowanie wielorazowek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja kupuje w biedronce Dada soft takie żółte 3 i są miekkie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Trzeba temu poświecić więcej czasu i po co? Dla dobra dziecka. Typowe pampersy przyczyniają się też do alergii. Ja mam to szczescie, że mój partner nie brzydzi sie kogoś kogo sam zrobił :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
20:49 a powiedz mi jak ja,mama kilkumiesięcznego niemowlaka,używająca dady ,pampers czasem happy ,chusteczek w podrózy(w domu wystarczy nam woda) mogłabym zacząć przygodę z takimi pieuchami. Gdybyś miała podać mi w przybliżeniu ile kosztuje i co zawiera taki zestaw startowy? Uwzględnij w swoich kalkulacjjach to że moje dziecko jest bardzo wymagajace,maz moze mi pomoc tylko w weekendy ,mieszkam w domu i mam zwierzeta wiec sporo na glowie a czasu malo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja kuzynka jest taka eko, używa wielorazówek, zachwala, że wcale nie dużo więcej roboty i prania. Super. Ona to w specjalnym, osobnym pojemniku trzyma, te pieluchy. No i pierze 2 x w tygodniu. Jak się wchodzi do łazienki to czuć ten smród. Oni może już nie czują, bo są przyzwyczajeni, ale jak ktoś do nich przychodzi i skorzysta z łazienki to czuć. Ja sobie tego nie wyobrażam , żeby składować g o w i e n k o. Moja mama fatalnie wspomina tetry, zwłaszcza, ż nie miała pralki automatycznej. Twierdzi, że pampersy to najlepszy wynalazek macierzyństwa, że pod tym względem żyjemy w super czasach i naprawdę mamy mniej roboty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pampersy przyczyniają sie do alergii? Niby w jaki sposób? Przecież to juz jest wymysł. Jeżeli czegoś nie wiesz to nie wymyślaj głupot dobrze? I może jak ktoś ma jedno dziecko i sporo czasu i lubi sie pobawić w eko mamusie to proszę bardzo ale nie wierze aby mamy majce 2 czy 3 dzieci miały na to czas. Dajmy na to kobieta która ma 15 miesięczne dziecko i dziecko w wieku szkólnym która pracuje kiedy ma mieć na to czas? Ze starszym dzieckiem trzeba odrobić lekcje, trzeba tez z dziećmi sie pobawić? Kiedy ma być czas na pranie tego wszystkiego ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś 20:49 a powiedz mi jak ja,mama kilkumiesięcznego niemowlaka,używająca dady ,pampers czasem happy ,chusteczek w podrózy(w domu wystarczy nam woda) mogłabym zacząć przygodę z takimi pieuchami. Gdybyś miała podać mi w przybliżeniu ile kosztuje i co zawiera taki zestaw startowy? Uwzględnij w swoich kalkulacjjach to że moje dziecko jest bardzo wymagajace,maz moze mi pomoc tylko w weekendy ,mieszkam w domu i mam zwierzeta wiec sporo na glowie a czasu malo. x Zalezy co masz na mysli wymagajace? Absorbujące czy fakt czestego wypróżniania sie? Taki kilkumiesieczniak może spokojnie nosic pomniejszane otulacze, które rosną z wiekiem wiec kwestia 0-3miesiecy odpada. Zalezy jaki rodzaj pieluch wielo wybierzesz. Kieszonki są łatwiejsze w ubieraniu, ale trzeba zmieniac je czesciej niz otulacze. Zalezy tez jak czesto chcesz robic pranie. Tutaj kłania sie kwestia przechowywania zuzytych pieluszek, które rzekomo "smierdzą". 1. na kupe są specjalne bibułki, które chronią przed ubrudzeniem pieluchy i przykrym zapachem 2. Trzyma sie je w specjalnym pojemniku który nie przepuszcza zapachów Także doprecyzuj wypowiedz i chętnie pomoge

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
21:35 to oznacza jedno i drugie ;-) Nawet położne żartują,że to high need baby a z pieluszkami u nas jest tak,że zmieniamy bardzo często ,młodemu przeszkadza nawet małe siku. Przy jednorazówkach nie zdarzyły nam się jeszcze żadne odparzenia ani reakcje alergiczne ale idzie nam ich koszmarna ilosc,dlatego rozwazam wielorazowki chociaz jestem zielona w tym temacie. Nie wiedzialam np ze sa ich jakies rodzaje,kojazy mi sie to wylacznie z tetra jaka mialy nasze mamy. Muszę poszukac na necie i poczytac wiecej na ten temat. Interesuje mnie forma jak najmniej skomplikowana ,zdrowa dla malucha ale nie wymagajaca ode mnie ciaglego nastawiania pralki. WIec do pieluch powinnam doliczyc jeszcze bibulki i kosz na przechowywanie brudnych. No ok. powiedzmy ze decyduje sie na otulacze z wkladami(?) wiec musze kupowac wklady do pieluch i otulacze? czy otulacz i pielucha to to samo? ;-) gdzie to kupowac? czy dostane to np. w rossmanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś Jak panicz jest wymagający to otulacz + grubszy wkład, więc tetra byłaby słabym rozwiązaniem. Są za to grubsze wkłady, które są dobrym rozwiązaniem nawet i na noc. Zamiast tetry mogą być prefoldy, takie zszyte kawałki grubej bawełny. Kieszonki są jak jednorazówki, wiec logicznie potrzeba ich wiecej. Otulacz czasem przy dobrych wiatrach starcza jeden na dzien (warto miec w zapasie), czesto maja też zakładki w które łatwo i szybko wcisnac wkład. SIO to pielucha z wkładem wbudowanym, ale mozna dopiąć drugi wkład. tez zazwyczaj na jeden raz i do prania Najdrozszym zestawem jest kieszonka + wkłady Otulacz bez zakładek wymaga spiecia prefoldu klipsem. Otulacz z zakładkami nie. Najlepsze są otulacze rosnace z dzieckiem. Tzn z paroma rzędami napów. Musisz oblicz ile mniej wiecej dziecko zuzywa pieluch. Obliczyc co ile zamierzasz prac. Optymalnie to 2 max 3dni i pomnozyc. polecam robic pranie wieczorem, na rano beda juz suche. Jakaś rezerwa mała też potrzebna. Ceny są bardzo zroznicowane, mozesz kupic i taką (otulacz, kieszonka) za 30 i za 70 (głupota, chyba ze kogos stac). Chińskie ciut szybciej niz polskie się mechacą. Dla mnie dobry zestaw startowy to taki, który ma pare otulaczy badz kieszonek, Dużą ilość chłonnych wkładów i klipsy. Czesto w zestawach jest taniej, bo polskie marki mają duze rabaty, ale za to mniejszy wybór wzorów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
22:14 dziękuję za wyjaśnienie i poświęcony czas. Spróbujemy więc,panicz misie budzi więc uciekam. Dobranoc i jeszcze raz dziękuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja używam wielorazowych, jak jesteśmy z córeczką w domu. Gdy idę do lekarza, to zakładam jej te jednorazowe, bo jest wtedy wygodniej. Ktoś wyżej powiedział o tym, że w takich zwykłych jednorazowych jest cała tablice mendelejewa. Zgadzam się z tym i dlatego jak muszę użyć jednorazówek, to wybieram pieluszki ekologiczne. Nie uczulają mojej Hani i jesteśmy zadowolone. Ostatnio kupuje je przez internet w drogerii Betterland. Myślę, że wszystko jest dla ludzi. Każda pieluszka sprawdza się w innych warunkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do tych eko mamusiek od wielorazowych: Załóżcie sobie takie na okres. Nie tampony, nie podpaski (sama chemia, syf) - tylko pieluchę tetrową. Niech wsiąka krew. a co... Skoro dziecko tak terroryzujecie. PS Kiedyś nie było pampersów, dlatego kjesteśmy na tetrze wychowani :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A mnie wytłumaczcie jak WIELORAZOWE pieluchy można nazwać EKO? Jak ktoś jest syfiarzem i wrzuca smrody z kupy i siku to kosza na bieliznę i pierze raz na tydzień to fakt, jest to eko, ale dla NORMALNYCH ludzi pranie i prasowanie tego codziennie to masa prądu, wody i środków piorących :/ Zgadzam się z przedmówczynią, dobry tekst - też na okres nie zakłądajcie tej chemii podpaskowej i tamponowej!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Drogie Panie, ja nie zamierzam dziecka na siłę katować jednorazowymi pieluszkami, skoro dziecku to nie służy. Nie chcę tu negatywnie nastawiać do pewnej znanej marki, ale robiłam 2 podejścia do nich bo po 1 użyciu dziecko po pierwszym siku po pół godziny dostało takich odparzeń, że ja nie mam pojęcia czego oni używają do produkcji. Spróbowałam jeszcze raz, to samo było. Oddałam je na reklamację, ale zwrotu nie dostałam pieniędzy. Później próbowałam z innymi marketówkami tzw. jak to się mówi "jak nie urok to sraczka", nie pasuje mi ten temat i nie będzie pasował. Jeśli będzie trzeba to będę je prać i po 5 razy dziennie. Grunt że dziecku z pupą nie dzieje się nic złego od nich. I tak moim zdaniem jest to bardziej eco niż zostawianie zarobionych pieluch w pełnych worach co 2 dni pod kontenerem, bo przecież dziecko cały dzień w jednej nie przechodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Drugie dziecko w drodze, raczej zostanę wierna Pampersom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×