Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

30 miesieczniak nie mówi

Polecane posty

Gość gość

tzn syn ma 30 mcy i mówi tylko mama lub baba i to juz od ponad pól roku poza tym od tego pól roku nic wiecej . Potrafi nasladowac zwierzeta , wszytsko rozumie , wskazuje ale by sie z nami dogadac pokazuj***adz nazywa : yyyyyyyyyyy . Czytam mu , powtarzam sylabami i żadnego postepu .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Najlepiej gdy ten stan skonsultujesz z lekarzem by upewnić się że nic złego sie nie dzieje . Co do mowy , mój syn mając 1.5 roku klepał juz całe zdania a znam dziecko (sąsiadów ) chłopczyk który zaczął cokolwiek mówić mając 4 lata więc z tą mową u dzieci bywa różnie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
byłam na bilansie 2 latka i rozmawialam z pediatra , mówiła ze ma sporo czasu i aby czekac . Ale moze jakos by pomóc mu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
30 miesięczniak????????? O boże, to nie można powiedzieć 2.5latek? To tak jakbyś się mnie pytała która godzina a ja ci na to 327minut.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to jakis problem dla ciebie > policzyc nie umiesz ze 30 miesieczniak to 2, 5 latek ? widze ze na pytania nie odpowiadasz bo tez nie znasz odpowiedzi tylko szczekasz bo do policzenia musiałas uzyc kalkulatora :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
30 mies ×4 tyg=120 tygodniak;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
120 tygodniak rozwalil system:D Kobieto, ile jeszcze czasu bedziesz liczyc wiek dziecka w miesiacach? :D czy to nie jest troche tak, ze takie "miesiacowe" matki mocno rozpieszczaja i ograniczaja dzieci w ich rozwoju? Moze ty mu nie dajesz szansy mowic, zgadujesz co chce jak tylko jeknie...a dzieci glupie nie sa, po co ma sie meczyc z mowieniem jak mama i tak zgadnie o co mu chodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nastepna su/ka przyleciała szczekac ............ ha u hau hau

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś 30 mies ×4 tyg=120 tygodniak xxx omg to za matoł , miesiac to 4 tygodnie heh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mój tez mało mówi ale jemu to juz chyba tak zostanie... ma 382mc ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś 30 mies ×4 tyg=120 tygodniak xx lepiej sie dzieciakiem gówniaro zajmij a nie posmiewisko urzadzasz na forum logopeda Jagoda cieszynska - wasze opinie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moj syn ma 10lat ×12mies=1200miesieczniak i mowi bardzo duzo. A jak rozwijaja sie wasze 1200 miesieczniaki. ? Bo on ma juz 3650dni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak bym miala taka mila i fajna i grzeczna mamusie to tez bym nie chciala gadac jako 30miesiecZniak. Wiecej kultury mamusiu bo szkoda twego dziecka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Trochę mnie ubawilas, nie spotkałam jeszcze matki lub lekarza, który 2,5 letnie dziecko nazywalby 30 miesieczniakiem. Dobre. Odpowiadając na pytanie, trochę mało mówi, zamiast pytać na forum radzę udać się do logopedy. W każdym ciut większym mieście poradnie prywatne i państwowe organizują badania przesiewowe dwulatkow. Tutaj usłyszysz, że ma czas, bo cioci kuzyn ma kolegę, który ma syna, który zaczął mówić jak miał 5 lat. Niby każde dziecko rozwija się w swoim tempie, ale po to są jakieś normy, aby wyłapać opóźnienia i nad nimi pracować. Tutaj ważną kwestią jest słuch, wiem, że miał robione badania przesiewowe po urodzeniu. Moja córka też miała (obecnie 6 lat), dziś nosi aparat, prawe ucho ubytek 30 proc. Szukaj przyczyny, najprawdopodobniej jednak potrzebuje więcej czasu, stymulować jednak warto :) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a skąd wiesz kto to pisał durna pało ? jasnowidzka z kalkulatorem ? na odcisk ktos nadepnał ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mój synek mając 2 lata i 2 mieosace mówił tylko mamą tata baba wymawial imię naszego psa i moze ze 2 jeszcze jakieś słowa. Poszedł do przedszkola i z tygodnia na tydzień zaczynał poszerzać zakres słów aż jak minęło jakieś pół roku i w ciągu 3 tyg zaczął mówić wszystko. Są różne dzieci a jak u was było z mową mnie pediatra pytał od razu czy np w rodzinie nie jest tak ze zaczynaja dzieci późno mówić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dla twojego 30miesieczniaka za trudne sa slowa takie jakich ty uzywasz( durna pala ,su(ka) ) ogarnij sie to i dziecko zacznie gadac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie martw się... Mój miał tak samo ale 121 tygodniu zaczął mówić pięknie :D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×