Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Różnica 2 lat między dziećmi

Polecane posty

Gość gość

Witam :) Mam pytanie do mam, które mają różnice wieku ok. 2 lat (20-22 miesiące) między pociechami. Jak sobie poradziłyście? Dużo osób z mojego otoczenia mówi, że to za mała różnica wieku i jest strasznie ciężko.. Jak starsze dzieciaczki zareagowały na młodsze rodzeństwo? :) Macie może jakieś wskazówki ? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U mnie jest równo dwa lata, pierwsze dwa tygodnie były kiepskie teraz jest już dobrze. Corka ma 5 miesięcy. Bardzo interesuje się tym co robi brat. Wiec jest mi czasem nawet łatwiej niż przy jednym. Moja rada to włączaj od początku starsze dziecko do "opieki" nad maluchem. Niech pomaga przy kąpieli, przewijaniu itp, na początku poświecajcie dużo czasu starszemu i będzie ok :) jeśli chodzi o spacery to kupiłam sobie taką dostawke do wózka z siedziskiem. Super sprawa. Mam tez podwójny wózek ale się nie sprawdził. Jak będziesz chciała to Ci wyślę link do tej dostawki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A poproszę o link :) chętnie zobaczę ;) A synek nie był zazdrosny o małą siostrzyczkę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Panicara
Ja mam zamiar tak zrobic, teraz czekam na pierwsze, ale moim zdaniem roznica idealna. Po pierwsze to ze 2 letnie dziecko jeszcze nie jest az takie swiadome wiec zazdrosci tez az takiej nie ma, a jesli juz jest to na bardzo krotko bo takie male dziecko szybko sie przyzwyczaja do nowej sytuacji i nawet nie pamieta jak to bylo bez brata/siostry. Pod drugie to dzieci szybko wspolnie zaczynaja sie bawic, i organizuja sobie czas miedzy soba co jest naprawde pomocne przy organizacji obowiazkow rodzica ktory zajmuje sie domem. Ja mialam taka sytuacje z siostra, ona jest dwa lata starsza i bawilysmy sie zawsze razem, bylysmy troche jak blizniaczki, lubialam nosic takie same ubrania jak ona i bawic sie z nia, mialysmy wspolnych znajomych z podworka i moja mama miala duzo "wolnosci" przy nas bo nie musiala sie z nami bawic osobno, mialysmy swoje "sprawy i sekreciki" i nie bylo problemu. Nasze drogi dopiero sie rozeszly jako nastoletnie dziewczyny bo zdalysmy sobie sprawe ze jednak jestesmy calkiem inne i zaczelysmy sie od siebie oddalac ale to juz z innej bajki. Z doswiadczenia wlasnego dziecinstwa mysle ze to najlepsze rozwiazanie, chociaz wiadomo ze duzo tez zalezy od plci, bo jednak jakbym miala brata albo na odwrot pewnie byloby troche innaczej. Ja w kazdym razie po odczekaniu roku bede starala sie o nastepne!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie jest 2li 4 m Syn az za bardzo wlaczyl sie w opieke az chcial sam mleko jej dawac i w ogole. Ale mysialam mu przetlumaczyc. Moj syn nie chce sie z siostra dzielic swoimi zabawkami. On teraz skonczyl 3 lata a ona w maju skonczy 9 . Tez bardzo go obserwuje i podziwia i usmiecha sie na hego widok. On tez ja bardzo kocha fajnie do nuej zagaduje. Rzadko kiedy jest hakos zazdrosny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Co tu super??z gowna w gowno?? Dziki rozplod.. u normalnych ludzi 4 lata to min.zresxta nie kumam posiadania na sile 2 Odpoczac..wyjechac gdziees pracy kawalek ogarnac... .o cialo zadbac..swoje.ciaza za ciaza swoje robi Swiomie Nigdy Ps ciaza male dziecko w domu wymioty brak sil i b i bieganie za nim Mowie ja wpadka po 1.5 roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tez troche wpadlam. Na poczatku to juz po 6 miesiacach o drugim myslalam. Potem maz mnie odwiodl. Poza tym po cc bylam. Pitem zostalam z synem na wych i stwierdzilam ze wroce do pracy to sie dowiedzialam o c. Moja kolezanka ma rok i miesiac roznicy to dop jest przechlapane. Trzeba tez miec na uwadze to ze taki kilkunastomiesieczny chce byc brany na rece. Chce sie wyglupiac i to moze byc niebezpueczne dla c. Mnie zaczelap skracac sie szyjka i lezalam w szpitalu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś Głupi komentarz. nie masz pojęcia dlaczego zdecydowałam się teraz na dziecko. A jest to ze względu na moją wcześniejszą menopauzę - po tej ciąży zostanie mi tylko ok. 6 miesięcy płodności. A zawsze marzyłam o 3 dzieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś Super dostawka - kupie ją dla starszego :) Pozdrawiam i dziękuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Miedzy moimi synami jest 22mues. roznicy. Jest to super roznica wieku-starszak jest juz rozumny,w miare komunikatywny i zrozumie,gdy np.musi chwilke poczekac,z drugiej strony bardzo ciekawy swiata. A maluch na poczatku je i spi glownie. Maja swuetny kontakt a juz maja 10i 8lat. Dodam ze nikt mi nie pomagal a maz cale dnie w pracy. szybko udalo mi sie zsynchronizowac popoludniowa drzemke i nawet mialam 2-3godziny dla siebie :-) grunt to dobra organizacja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś Co tu super??z gowna w gowno?? Dziki rozplod.. u normalnych ludzi 4 lata to min.(...) Mowie ja wpadka po 1.5 roku x Czyli jesteś nienormalna, bo normalny człowiek powinien się do porządku zabezpieczyć. Takie tutaj jest zdanie o wpadkowiczkach. Wiesz co? Może przyjść taki czas, że się będziesz cieszyć z tej wpadki. Tak jak ja. Po urodzeniu drugiego okazało się, że więcej dzieci mieć nie będę. Choroba. Płodność mi siadła. Sorry, ale różnica 4 lata? Tu właśnie jest z g****a w g****o. Różnica 6-7 lat? Raczej bym się juz nie decydowała na drugie. xx Autorko różnica 25miesięcy. Z perspektywy czasu dla mnie super różnica. Podobnie do 14:17, paradoksalnie było więcej czasu, niż przy jednym. Dzieci zajmują się sobą nawzajem. Oczywiście bójki też są, ale to jest zawsze niezależnie od różnicy wieku. Teraz 15 i 17 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U mnie różnica 23 miesiące. Pierwszy rok bardzo ciężki, starsze dziecko to jeszcze maluszek więc jest co robić. Dostawka a nawet wózek rok po roku bardzo przydatne. U mnie lżej się zrobiło jak młodsze miało rok. Teraz mają 4 i 6 i na pewno mamy z mężem lepiej niż rodzice jedynakow czy dzieci z dużą różnicą wieku - dzieci bawią się razem, mają wspólnych kolegów (ta sama płeć więc super), te same zainteresowania, chodzą do tego samego przedszkola. Warto było się pomęczyć przeznpierwszu okres.choc nie było lekko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
do gość dziś - to kuźwa ile ty masz lat, że menpauza już ma ciebie dopaść , i na stare lata chcesz zapieprzać przy małych dzieciach, ale baby puste

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Różnie bywa. Ja mam 35 lat, dwoje dzieci i lekarz radził mi szybko zajść w ciążę jeśli chce mieć jeszcze dziecko, bo ponoć mam bardzo małe jajniki i mogę mieć menopauzę za kilka lat! Dowiedziałam się o tym kilka lat po drugim porodzie tak więc nigdy nie wiadomo jak to będzie i zazwyczaj po późnej pierwszej ciąży szybko ludzie starają się o drugą właśnie ze względu na słynny zegar biologiczny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
16:36 najpierw naucz sie czytac, a potem wyzywaj od pystych bab. Ona pisze o wczesniejszym klimakterium, czyli moze miec spokojnie 30 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Podziwiam wszystkie mamy, które świadomie zdecydowały się na tak małą różnicę wieku między dziećmi. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam problemy hormonalne. Od pani profesor, specjalistki endotryniloga uslyszalam, ze moge nigdy nie miec dzieci. Gdy zaszlam w pierwsza ciaze i urodzilam to wiedzialam, ze chce jeszcze rodzenstwo dla dziecka. Szybko zaczelismy sie starac o drugie i udalo sie w pierwszym cyklu. Mam roznice dwa lata. Bywalo ciezko ale nie caly czas, sa tez fajne momenty, dzieci bawia sie razem, bronia sie nawzajem, sa samodzielne. Zadna roznica nie jest idealna. Mala jest trudna dla rodzica, przy duzej wychowuje sie dwa razy jedynaka. Wiele zalezy tez od charakteru dzieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja chciałam najpierw odchować jedno i odpocząć od pieluch, a potem dopiero drugie. Z reguły uważam, że żadna różnica wieku nie jest wyznacznikiem dobrych kontaktów między rodzeństwem w przyszłości. Mój ojciec miał brata dwa lata różnicy i owszem, będąc dziećmi razem kopali piłkę na podwórku, ale już po założeniu rodzin, potrafili widzieć się raz na kilka lat. Moja mama ma siostre starszą o dwanaście lat i mimo, że kiedy była mała siostra już wyszła za mąż, to kiedy moja mama zalozyl a rodzinę, stały się sobie bardzo bliskie. I tak jest do dziś. Mąż ma trzy lata młodszą siostrę i praktycznie wcale nie utrzymują kontaktów. Różnie to bywa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja uważam, że różnica 2 lat jest o tyle dobra, że jak się wyjdzie z pieluch to raz a na zawsze. A nie wyjdę z pieluch, potem chwila przerwy i znów to samo, kolki, ząbkowanie, nieprzespane noce. A tak jestem juz w trybie pieluch

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dlatego podziwiam, bo jestem na to za leniwa. Najpierw odchowałam, potem kilka ładnych lat odpoczywalam ;) aż znów zachciało mi się tych pieluch. Przez kilka dobrych lat nie chciało mi się nawet o tym myśleć żeby mieć dwójkę. Pozdrawiam wszystkie mamy. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Z gowna w gowno... I k9szmar znow z 8 lat Podziwiam swiadome pchanie sie w to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×