Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość natalia kotek kotek

Problem w przedszkolu z agresywnym synem

Polecane posty

Gość natalia kotek kotek

Witam, mam problem z moim synkiem. Ma 3 lata i 4 miesiące, od września 2016 chodzi do przedszkola. Dzisiaj nadepnął koledze na palce i wychowawczyni uważa, że mógł je nawet złamać. Zapytałam jakie mogą być tego konsekwencje jeśli faktycznie stała mu się krzywda i usłyszałam, że możemy dostać kuratora w najgorszym wypadku, a w przyszłym roku syn może nie zostać przyjęty do przedszkola. Przeraziło mnie to, bo była już duża poprawa w jego zachowaniu w porównaniu z tym co było pół roku temu. Regularnie chodzę z nim do poradni psychologiczno-pedagogicznej, wzięłam też urlop dziekański żeby mieć dla niego więcej czasu. Mąż pracuje. Czy faktycznie konsekwencje dla Nas mogą być aż tak poważne? Czy za ten wypadek głównie odpowiada przedszkole? Od października wracam na studia i bardzo zależy mi na tym, żeby jednak do przedszkola chodził.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przedszkole przedszkolem, ale jedna wychowawczyni nie jest w stanie bez przerwy mieć wszystkie dzieci na oku. Agresja bierze sie zwykle z tego, jeśli w Domu są kłótnie, bijatyki l, okazywanie agresji na rożne sposoby... Jeśli zrobił poważniejsza krzywdę chłopcu i dostaniecie kuratora, to pierwsza rzeczą bedą wywiady jak funkcjonuje rodzina, czy krzyczycie, kłócicie sie i bijecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czy za ten wypadek głównie odpowiada przedszkole? x :D:D:D:D to najbezczelniejsza prowokacja od miesięcy, masz wygryw, 100/100:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Oczywiscie, że tak. Wy jako rodzice mozecie przy takim zachowaniu nawet prawa rodzicielskie stracic. Biedne tamte malenstwo, az strach własne dziecko wysłać do przedszkola jak takie niewychowane bachorzyska tam chodzą ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Za jeden epizod czy nagminne złe zachowanie? Tak czy inaczej żaden kurator! Ewentualnie mogą zerwać umowę. Poród o ocenę zachowania syna na piśmie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dlatego nie wydaje mi sie, by przedszkole miało ponosić odpowiedzialność. Takie małe dziecko bierze przykłady z domu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czy to ty jesteś ta studentką medycyny? Mogę mieć do ciebie pytanie? Jak zrobiłaś z tym przedmiotem z którego miałaś warunek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Widzisz to, ze dziecko jest agresywne to nie wina przedszkola i jeżeli było to specjalnie to nie był wypadek. I owszem jeżeli rodzice nie radzą sobie z wychowaniem dziecka mogą dostać kuratora który bedzie kontrolował co jakiś czas rodzine. A psycholog w poradni podał jakiś powód jego zachowania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Co twój syn jeszcze robił w przedszkolu, ze nikt go tam nie broni ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
17.08 nie poród a poproś ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś Czy to ty jesteś ta studentką medycyny? Mogę mieć do ciebie pytanie? Jak zrobiłaś z tym przedmiotem z którego miałaś warunek? x Studenci mecydyny az takimi idiotami nie są :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Co robicie temu małemu, że taki agresywny? :D:D To nie jest normalne zachowanie, rośnie wam mały psychol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natalia kotek kotek
jestem załamana. to BYŁ wypadek, Michaś nie chciał:( agresja? czasem mi mąż sprawi lanie, ale to raczej erotycznym kontekście, może Michaś się tego napatrzył no i jest, jak mówiłam, poprawa, w zeszłym roku Michasiowi zdarzyło się sprać pewną dziewczynkę i przykuć ją do przedszkolnego kaloryfera na całą przerwę:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natalia kotek kotek
Nie ma u nas żadnych bijatyk ani patologii. W domu syn jest grzeczny tylko w przedszkolu czasem odwala takie numery. Była ogromna poprawa w jego zachowaniu, nie było długo skarg, a tu takie coś... Na jakiej podstawie mają dać nam kuratora?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kuratora mogą dostać jeżeli ktoś zgłosi sprawę do opieki społecznej, ze np nie radzą sobie z dzieckiem albo rodzice drugiego dziecka gdzieś zgłoszą sprawę. Za jeden taki incydent nie dostaniecie kuratora ale jeżeli jest to nagiminne i zgłoszą to rodzice tego dziecka np do opieki i opieka jeszcze przyjdzie popytać w przedszkolu i wśród sąsiadów to sprawę zgłosi do sądu o ustanowienie Wam kuratora sądowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To jest prowo dziecko jest za małe żeby chodzić do poradni psychologiczno pedagogicznej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
17:11 To jeszcze maja go bronic ? Martw sie czy rodzina poszkodzowanego nie zglosi tego na policje i do opieki spolecznej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam takich znajomych bliskich. Często sie kloca, wręcz zra i ich syn co jakiś czas bije inne dziecko w przedszkolu. Pobił nawet kolegę-sąsiada u siebie w Domu:/ wszystko z tego, ze takie coś obserwuje w Domu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wam nie dziecku,. Na takiej ze rosnie wam psychopata, a wy nic z tym nie robicie. To WASZA wina, ze dziecko jest niereformowalne :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziecko nie jest za małe aby chodzić do poradni drogie Panie widzę, ze udzielanie sie a mało wiecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Agresja małych dzieci jest naturalna, wasze nie popychają, nie zabierają zabawek, nie mówią, że ktoś jest głupi itp? Rolą rodzica i przedszkola jest tłumaczenie dziecku, że takie zachowanie nie jest akceptowane. Chodzisz do poradni więc jakieś jeszcze problemy ma syn, czy ma orzeczenie z tej poradni?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
17:12 Pisz cos mniej glupiego jak chcesz zrobic dobre prowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A może syn ma zespół aspergera ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Na jakiej podstawie mają dać nam kuratora? x No np takiej, że matki będą się bały wysyłać dzieci do przedszkola przez twojego dzikusa? Za brak wychowania syna? To wy kształtujecie kryminaliste.. Ty sobie zrobiłaś dzikusa to się nim zajmuj, ale nie zatruwaj publicznych placówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
17:15 Jak bylam mala to nie bilam innych dzieci i tych, ktorzy zaczynali uwazalam za idiotow. Mozna? Mozna. Syn ma inteligencje po mamusi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natalia kotek kotek
17:09 Tak to ja. Ten przedmiot już mam prawie zaliczony, zostało mi jeszcze kilka zajęć. W poradni pani psycholog oceniła, że syn rozwija się prawidłowo, jest inteligentny, ale potrzebuje więcej uwagi i konsekwencji. Tak też zrobiłam i po pół roku jest już innym dzieckiem. Nie wymusza, nie uderzył nikogo od bardzo dawna, ładnie mówi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś Agresja małych dzieci jest naturalna, wasze nie popychają, nie zabierają zabawek, nie mówią, że ktoś jest głupi itp? x Otóz nie jest normalne. tak małe dziecko wynosi nawyki z domu. Problem tkwi nie w dziecku, a w rodzicach. Jestem psychologiem i co rusz matki się zgłaszają z agresywnymi, wulgarnymi dziećmi, które zostały wydalone z przedszkola

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Gdyby jakis dzieciak UMYSLNIE sprawil bol czy zaatakowal moje dziecko to szukajac sprawiedliwosci nie zawahalabym sie poinformowac opieke spoleczna. Ktos musi utrzymac w ryzach malych chuliganow, zanim stana sie duzymi bandytami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
natalia kotek kotek dziś 17:09 Tak to ja. x Obys wyleciała. Nie chciałabym trafić na tak durną doktorke :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Prowo na 100%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×