Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Izka667

Przyszła młoda mama, pierwsza ciąża

Polecane posty

Gość Izka667

Cześć, czy są tutaj jakieś przyszłe młode mamy? Fajnie by było trzymać się razem :). Mam termin na 23listopada, mam 21 lat., jestem z okolic Warszawy. troche w tematach ciążowych jestem łysa, chętnie bym porozmawiala z dziewczynami, które mają podobnie :) pozdrawiam Was

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oluszka123
melduje sie ;) mam 24 lata, ale to chyba mozna mnie jeszcze zaliczyć do tych "młodych mam" hihi. Wrocław, termin na 12.10.2017 (bedzie prawdopodobnie chłopczyk Natan :) ) jak zdrówko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a ja mam juz 33 lata, mlodą mamą może nie bede ale jestem zielona jak Wy, bo to moje pierwsze dziecko. szczerze mowiac, poza wizytami u ginekologa nie mam pojecia co nalezy zalatwic przed porodem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Radze rodzic w prywatnym szpitalu albo oplacic w panstwowym szpitalu polozna ,ktora bedzie przy porodzie Was kierowac i pomagac Wam oraz oplaccie pokoj jedynke, po porodzie bedziecie wyczerpane a maz sie przyda chociazby podac wody czy cos do zjedzebia. Pomoze tez pojsc do laziebki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka, to i ja dołączam! Jestem z Gdanska i to tez moja pierwsza ciąża, generalnie to sie niepokoję troszke czy wszystko będzie zgodnie z planem, ale wspiera mnie mój mąż wiec idziemy do przodu. u mnie okej, chociaż podbrzusze mnie ostatnio boli niemiłosiernie, mam termin na druga połowe października. macie jakąś szczególną dietę w ciąży?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Izka667
Gość- kochana, nie szkodzi że 33lata, zostań z nami, też jesteśmy wszystkie zielone :) ja np w ogóle nie wiem od czego zacząć, normalnie pilnuje diety póki co, chodze do lekarza... na kiedy masz termin? Oluszka- u mnie zdrowie okej, mam troche cukier podwyższony, no ale jestem dobrej mysli po wizycie piatkowej Gość - odnośnei prywatnego szpitala, to serio tak sie dzieje? myslalam ze to juz mit :( Noola- wlasnie tez chcialam o to pytac, bo nie wiem czy jest cos czego nie powinno sie jesc (oprocz surowych mies)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość222
im bliżej porodu tym szybciej znajdźcie sobie polożna, ktora was poprowadzi przez porod. a tak to wizyty u lekarza i kontrola, kontrola i kontrola :) oprócz tego mozecie sie na kurs zapisac do szkoły rodzenia prenalen, ona jest bezpłatna i internetowa. macie tam kurs, który was pokieruje od początku ciązy do rozwiązania. ja jestem juz po drugiej ciazy i uwazam ze nie ma czego sie bac, dacie rade :) dbajcie o siebie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 33 latka
ponoc sery plesniowe sa zabronione w ciąży. ja staram sie nie przejadac, i jesc zdrowo, ale czasem mam tak ze organizm sie uprze ze cos mam zjesc i nie ma przepros. jedzenie na sile czegos bo jest zdrowe , ale nie mam na to ochoty jest u mnie bez sensu bo od razu robi mi sie niedobrze. u mnie w miescie nie ma prywatnego szpitala, z opowiesci kolezanek pamietam ze porod w naszym szpitalu to horror. mam termin na grudzien, wiec musze jeszcze wszystko przemyslec. porod w innym miescie? czy to ma sens skoro nie wiem kiedy zaczne rodzic (rzadko sie rodzi w terminie), a dojazd trwa ok godzine? dodam ze u mnie w miescie krocze nacina sie ZAWSZE, i naprawde malo dobrego slyszalam o traktowaniu rodzacych. a kiedy powinno sie isc do szkoly rodzenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiem na pewno, ze trzeba unikac serów pleśniowych :) szkoda, ze nie mozna sobie tatara zjeść, jestem fanem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość222
dokładnie, sery pleśniowe powinno sie omijać. są rozne teorie na ten temat, ze to niby nie sa złe typy pleśni itd, ale lepiej chuchać na zimne :) 33latka a gdzie mieszkasz? ja rodzilam w gdańsku np i u mnie tez były teorie, ze kazdej nacinają krocze i opieka jest koszmarna, na szczescie byla to jedynie teoria, bo w praktyce wyszlo inaczej. co do szkoly rodzenia- czasami szpitale maja bezplatne w budynkach, a czasem platne. ja osobiscie sie nadzialam na taka polozna, ktora zajecia prowadzila najgorzej na swiecie i byla to strata czasu i pieniedzy. dlatego tez polecam sie doksztalcać na własna reke, stad moje wczesniejsze polecenie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Izka667
Ja tez jestem zdania, zeby sie nie przejadac, ale czasami jak sie ma ochote na pomidorowa to nie ma przebacz, bedzie trzykrotna dokładka :P Gosc222 - tez slyszalam rozne zdania nt szkol rodzenia, sprawdze ta szkółkę internetowa 33latka - kurcze to niedobrze, lepiej miec blisko szpital, zeby potem nie latac w ostatniej chwili jak juz bedzie czas... rozumiem, ze siłami natury chcesz rodzic? ja sie nad cc zastanawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 33 latka
jestem z ostrowca św. najblizsze wieksze miasto to kielce, naprawde musze wszystko przemyslec, bo bardzo bym nie chciala wspominac porodu jako najwiekszej traumy zycia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja jeszcze szpitala w ogole nie wybieralam, nawet nie myslalam o tym... dziewczyny, nie wiem co to bedzie... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oluszka123
dziiewczyny a kiedy trzeba polozna zalatwiac?????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OlaWar
Tutaj mama 25 lat pierwsze dziecko, ale to już 6 miesiąc ;) Coraz bliżej porody trochę się obawiam, ale na razie jestem dobrej myśli ;) Mogę myśleć już o wyprawce, ubranek już trochę kupiłam nie wiem czy znacie sklep psoty.com fajne rzeczy mają odkryłam przypadkiem, teraz wybór wózka i mam dylemat....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OlaWar - witamy:) to mozna powiedziec, ze juz z górki:) ja jeszcze sie kompletowaniem śpiszkow nie zaczelam martwic, poki co sprawy zdrowotne/diety/cwiczenia/przygotowania mi zajmuja glowe;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość222
jeśli chcesz by położna Ci prowadziła ciążę to nawet i w 10tyg możesz ją "wynająć", tylko to jest wszystko płatne. jak np chcesz środowiskową to ona jest z nfz i listy są w szpitalach i to sie dopiero pod koniec załatwia. potem ona Cie w domu odwiedza itp :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co ważne - Po pierwsze nie ma rejonizacji i możesz sobie wybrać taką położną jaką chcesz, o ile ona wyrazi zgodę. Położną możesz wybrać już po 21 tyg. Po drugie Może ona przychodzić do Ciebie raz albo dwa razy w tygodniu, jak się umówicie. W każdym razie maksimum 30 godz przed porodem (taka indywidualna szkoła rodzenia za darmo we własnym domu) a po porodzie minimimum chyba 6 razy przez 8 tyg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bez obrazy, ale Natan to imie pokroju Brajana...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oluszka123
dziekuje dziewczynki <3 az sobie pozapisuje wszystko! nazwe syna, jak bede chciala, nie potrzebuje komentowania mojego wyboru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość222
jeszcze odnosnie tych połoznych, ja osobiscie korzystalam tylko ze srodowiskowych i swojej szukalam tez przez wyszukiwarke położnych na prenalen. są też listy w szpitalu, ale mowie oczywiscie o tych NFZ. wydaje mi sie ze system jest podobny jak w przypadku prowadzacych (jesli taka Cie interesuje). mozna zapytac lekarza, pewnie tez ma jakies listy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość222
generalnie to nie ma czym sie martwic, trzeba sie tylko zainteresowac, ale jak chcesz srodowiskowa to masz jeszcze duzo czasu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mam 28lat 20tc i jestem przerażona,nigdy dziećmi się nie zajmowalam ani na rękach nie miałam bo się balam. Ile taka położna może kosztować? Nie lepiej dac w rękę położnej już przy porodzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Izka67
gość - nie ma co sie bać! jak cos to bedziemy sobie pomagać! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czy nasz wątek wraca do żywych? :) jak tam kochane radzicie sobie w takie upały?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość balbinkaaaa
Chyba położnej nie mozna za bardzo dać w łape sądze :P lepiej załatwić to zgodnie z polskim prawem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szynia
jak dbacie o siebie? co stosujecie na rozstępy? ja zakupiłam krem z mamas i dla mnie super. wy co polecacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a próbowałaś może Palmersa? ja tylko go stosuje i jest okej :)) Szynia na kiedy masz termin?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Duudii
Hej dziewczyny, ja chyba w kategorii młodych jeszcze też się mieszczę :). Mam 29 lat, to moja pierwsza ciąża, termin mam na 26 października. I pewnie tak jak każda z Was nie potrafię się już doczekać, mimo tego, że jest też trochę strachu, bo w temacie ciąży i macierzyństwa jestem zielona :) W zasadzie na forum trafiłam z bardzo prozaicznego powodu, po prostu wczoraj przed wyjściem do pracy okazało się, że nadszedł ten czas, kiedy potrzebne mi są nowe wygodniejsze ciuchy, a przede wszystkim takie w większym rozmiarze. Niby żaden problem, popołudniu wyruszyłam na zakupy, ale szczerze mówiąc czułam się w sklepach zupełnie bezradna - jakkolwiek głupio to brzmi:). Chciałam uniknąć ciuchów typowo ciążowych, więc raczej rozglądałam się za czymś trochę owersize i takim żeby było wygodnie, ale skończyło się na tym, że albo czułam się jak w namiocie, albo po przemyśleniu dochodziłam do wniosku, że akurat ta rzecz już nie przyda mi się za miesiąc... I tak w sumie moje zakupy skończyły się rozczarowaniem... Powiedzcie mi proszę, doradźcie, co u Was się sprawdza, co nosicie... Może kupujecie coś przez internet?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×