Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Platnosc nad domem opieki starcow za Matke nie stac nas

Polecane posty

Gość gość

Dzien dobry, prosze o pomoc. Mieszkamy w Niemczech i Mama mojego taty mieszka w Polsce. Dlatego ze sobie juz nie dawala sama rady w domu zabrali ja do domu opieki. Jej emerytura nie wystarcza na oplate domu starcow. Moj tato otrzymuje rente z powodu choroby i moja mama otrzymuje zasilek socjalny z Niemiec i dorabia sobie jeszcze pare groszy. Teraz przyszedl List ze obliczyli platnosc za dom opieki nad jego matka 300 Euro!! Wszystkie Dokument o chorobie i Renty/socjalnym otrzymali. Mozemy sie odwolac z tej decyzji i teraz moje pytanie.. jakie argumenty, uzasadnienia jeszcze opisac w odwolaniu? Oczywiscie ze nie moga zycie na podatawie cen porownywac w Niemczech i Polsce.. i oczywiscie my nie dalismy swojego ok zeby ja do takiego luksusowego domu starcow zabrali. Napewno tez sa domy opieki w Polsce za ktore miasta placi? Prosze bardzo o imformacje.. moje rodzice nie sa w stanie zaplacis 300 Euro jezeli tylko razem 1200 maja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Rozumiem że ona jest w domu opieki w Polsce. 300 Euro, to jest 1200 zł... to normalna cena. Jeżeli nie stać was na wysyłanie takiej sumy, to poprostu nie wysyłajcie. Wtedy opiekę nad babcią będzie finansować polski Narodowy Fundusz Zdrowia. Bo przecież nie wyrzucą babci na ulicę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak tate nie stać to sąd na dzieci alimenty wyznaczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jakie Alimenty? To ja bede placic? No to super :D kreci sie w kolko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dzieci mają obowiązek prawny w stosunku do rodzica który sam nie jest w stanie utrzymać się na starość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja jestem corka mojego taty.. i chodzi o jego matke. Mysle ze jezeli sie to jakos uzgodni to gmina bedzie placic. Ale moje rodzice nie maja na tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To tak tyracie w reichu I nie stac was by zapewnic godny koniec zycia babci? Hahahaha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja szukam odpowiedzi a ty dolujesz.. i nie nie stac nas!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To sie do roboty wezcie cwaniaki!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
babcie do domu i sie zaopiekowac a nie do domu starcow oddawac ! wstyd i chanba, zadnego szacunku dla seniorow !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie znacie warunkow a sie dopieprzacie spadac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeśli twój ojciec ma obywatelstwo polskie to mógłby starać się o pomoc socjalną tyle że nie przy dochodach jakie ma! Dzieci mają obowiązek pomagać rodzicą na starość tak jak rodzice mają obowiązek zajmować się dziećmi do pełnoletności. Nie zajmuje się matką tylko musiało zająć się tym państwo lub samorząd to dostaje rachunek do zapłacenia i tu już nie ma znaczenia jego obywatelstwo. Normalna rzecz że ma zapłacić. Swoją drogą wyrodny syn że matkę staruszkę tak zostawił :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Gmina może zastepczo płacić, ale potem i tak może żądać zwrotu od osób xobowiazanych do alimentacji, czyli Was oraz Waszego tatę. Takie są przepisy. Poczytaj ustawę o pomocy społecznej dot. domów opieki. Coś ok. 60 art. i następne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przecież 1200 zł to sa grosze. I wstyd ze odwracacie się od babci i niby was nie stać. Ciągnąć od babci to chętnie ale już pomoc - to radź sobie babko sama. Niech was szlag.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przez 18 lat rodzice was utrzymywali a teraz bachory nie chca sie odwdzieczyc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Modliszka22
W moim mieście miesięczny koszt utrzymania w domu pomocy to 2500 zł. Od mieszkańca można z emerytury wziąć maks. 70%. Resztę płaci rodzina. Dobrowolnie lub nie, ale OPS zawsze musi wydać decyzję o odpłatności. Jeśli rodzina nie płaci, wtedy zastepczo płaci gmina, ale potem ma prawo egzekwować to od rodziny w drodze egzekucji administracyjnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To babcia żadnej emerytury nie ma? Przecież to normalne że dom opieki zabiera emeryturę czy rentę na koszt utrzymania i ewentualną różnicę dopłaca rodzina.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie wnikam w to czy dla kogos 300eu miesiecznie na kogos tak bliskiego jak matka meza to duzo czy malo, ale powiem tylko, ze k****a WSTYD by pytac sie na forum jak babcie oddac do darmowego zakladu opiekunczego bo wziecie jej pod swoj dach skoro 300eu miesiecznie to taki kolosalny wydatek, odpada :O oby twoj wnuk kiedys tez gdzies w niemczech sie pytal, gdzie cie oddac bo 500eu bedzie mu zal a w domu swoim cie tez nie chce miec :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×