Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

zabka

TERMIN W GRUDNIU

Polecane posty

Hej !!! Ja tylko krociutenko, bo czas mi sie kurczy :-) Bylam wczoraj u lekarza, wszystko o\'k, no i ....... widzialam klejnociki mojego synka !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Okazalo sie, ze przytylam 3 kg, gin powiedzial, ze to bardzo dobrze. Faktycznie w te upaly podczas dnia jakos mi tak sennie i czasami bezplciowo, ale za to wieczorami odzywam.he he :-) /no wlasnie, rych tu spory, mam nadzieje, ze spedzicie milo weekend, czego Wam wszystkim baaaaardzo zycze !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jest 22.30 Temperatura nareszcie spadla ponizej 30 stopni. Jest dokladnie 29. I nie moge powiedziec: uffff, co za ulga... nie moge bo o uldze nie ma mowy jeszcze przez najblizsze dwie godziny... Wyobrazacie sobie rozmrazanie lodowki w takich warunkach? Wlasnie dokonalam tego z ogromna pomoca taty. Trzeba bylo dzialac szybko, bo w tym goracu niewiele czasu wystarczy zeby popsula sie szynka czy ser. W ogole caly dzien ukrywalam sie w domu, za przyslonietymi okiennicami... Teraz chyba wreszcie pora na spacer! przy ksiezycu wczoraj byl piekny, dzisiaj przez to rozmrazanie jeszcze go nie widzialam jutro ma byc jeszcze bardziej goraco :) Vengel, gratuluje synka! papa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki Mysh, no wlasnie, jutro sa plany rozmrazania lodowki :-) macie moze dla mnie jakies sugestie dotyczace ogrodniczek jeansowych ? Na co trzeba zwrocic uwage np. Z gory dziekuje i pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Micka
Witam was moje panie. Ja mam 174 cm i wazylam ok. 60 kg. W lutym byla m na nartach w Jugoslawi i pierwszy raz na urlopie udalo mi sie przytyc 3 kg. Tz. w momencie zajscia bylo to 63 kg. Obecnie 68kg , wieczorem troszke wiecej. Ogolnie przytylam tylko w brzuchu ale to dla mnie katastrofa , bo ja nie mam tendencji do tycia czyli moja waga od 10 lat wyglada tak samo. U mnie ma na 90 % byc dziewczynka- o ile te 10 % sie w przyzslych tygodniach nie zmienia. Ja od dzisiaj jestem w 23 tyg. Jedna z was podala ze wkraczamy w 6 m-c. W 6 to wkroczylysmy w momencie jak zaczal sie 20 tydzien. Od 21 tyg. do 24 to szosty m-c. No chyba ze w Polsce licza lekarze inaczej.HA!HA! Ja do Francji mam 50 km-wiec sasiadka za miedzy. Mi goraczki nie dokuczaja-staram sie przebywac w cieniu. Dzsiejsza tmp. to 33 °C. Do tej pory leci wszystko jak po masle no moze po za porannymi skurczami w stopach-ale na to tez znalazlam lekarstwo: dziennie jedna pastylka magnezu. Ktoras z was pytala kiedys na temat kontroli za granica. U nas jest to co 4 tygodnie wizyta, od 8m-ca co 2 tygodnie. W tym 3 USG . Ja zw. na dodatkowe badania na koty, zakazne choroby i uposledzenia mnialam juz 5 razy robione USG (ale to robi sie na wlasne zyczenie i odplatnie w zaleznosci od wieku i ryzyka). To na tyle . Pozdrowieniai do zobaczenia. Odnosnie imion to jeszcze zadnego nie wybralam a wy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dobry wieczor :) Micka nie \"ktos\" tylko ja, bo mamy ten sam termin i ....... po pierwsze - w Polsce tak jak na calym swiecie ciaze liczy sie w tygodniach a nie w miesiacach ..... miesiace sa tylko orientacyjne dla powiedzmy znajmoych ........ po drugie - liczac tak jak Ty ciaza wynioslaby 10 miesiecy zamiast 9-ciu ..... sama pomysl - wg Twojego liczenia 9-ty miesiac konczy sie w 36 miesiacu - a prawidlowa ciaza trwa od 38 do 42 tygodni przecietnie 40 tyg - czyli wg Ciebie 10 miesiecy!!! ... czyli jak urodzisz w 42 tygodniu to co ??? bedziez ciaze nosila 11 miesiecy ?? hmm .. prawie jak slon :P my z dziewczynami te rozbierznosci juz omawialysmy wszytskie bylysmy zgone (i nasi lekarze tez) ze powinno sie podawac wiek ciazy w tygodniach .... moj lekarz powiedzial ze jesli w ogole podawac ciaze w tygodniach to w 3 miesiacu dodaje sie 2 tygodnie - wiec nie konczys zgo w 12 a w 14 tyg ciazy - i to samo robi sie w 6-tym miesacu - inaczej musialabys dodawac do kazdego 4-tygodniowego miesiaca ciazy po kilka dni (4 lub 5 nie wiem dokladnie) :) zeby tego uniknac tygodnie dodaje sie przy koncu trymestru ..... zreszta w ksiazkach rowniez podaja 22 tydzien jako przelom 5 i 6 miesiaca ....... zas 23 jako poczatek 6 miesiaca :) sluze stronka http://dziecko.nestle.pl/in_menu1_003_p_kalen_ciazy.phtml bardzo fajny kalkulator :) wg niego rowniez 23 tydzien to wlasnie poczatek 6 miesiaca :) jak wpisze sie date ostatniej miesiaczki (ja troszq musze przy tym pooszukiwac zeby wyjsc na sowje hehehe) to wylicza ile ma dziecko i jest opisane co sie z nim dzieje w danym czasie :) dosc fajnie jest tam wsyztsko ujete - choc brakuje pewnych istotnych danych z rozwoju maluszka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Micka
Nie sprzeczam sie z Toba w mojich ksiazka podaja inaczej i sa to nie tylko zagraniczne ksiazki takze z Polski. Tak wiec od dzisiaj bede podawac w tygodniach to kazdy bedzie wiedzial o co chodzi . Dzisiaj widzialam w sklepach super ciuszki dzieciece ale nie chce zbytnio na zapas kupowac , bo po pierwsze te 90% dziewczynka mnie nie przekonuje wiec lepiej zanim zaczne wszystko na rozowo kupowac odczekam te pare tygodni. Jak jest w Polsce z praca w czasie ciazy? Ja musze jeszcze niecale 3 m-ce pracowac i 6 tygodni przed porodem a 8 po porodzie mam wolne platne oczywiscie. Po tym moge wrocic do pracy lub tez 3 lata isc na maciezynskie tz. placa mi ubezpieczenie i trzymaja 3 lata zapewnione miejsce pracy-nie przerywajac umowe o prace. Tak pod tym wzgledem to czlowiek czuje sie pewniej. Ale czy ja 3 lata w domu wytrzymam to raczej malo prawdopodobne no chyba ze urodzi sie urwisek i bede musiala poswiecic wiecej czasu .PA!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Do osoby ktora pozna ze to
do niej. Ciesz sie ze tutaj bede mogla zorientowac co sie dzieje i poczytac o detalach. :-) :-) :-0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzis byłam u lekarza - jak to mówię byłam z dzidzia ogólnie wszystko jest ok - słyszałam serduszko mojego szczęścia i oczywiscie ruchy małego wiercipięty brzuszek rosnie - na 22 zakończone tyg (jestem w 23) mierzy 20 cm ... czyli w normie przez ostatnie 3 tygodnie nic nie przytyłam .... dziwna jestem - ale mnie to ucieszyło - bo jakoś te + 5 kg wydaje mi sie straaaasznie duzo jednak lekarz powiedzial, ze za 4 tyg \"życzy sobie\" żeby waga wzrosła hehe znowu musze robić wyniki krwi i moczu - ale to normalne - zaraz przecież kończę II trymestr .... nio właśnie - kiedy wg Was wkracza sie w III trymstr ?? ... bo znowu mam rózne dane z różnych źródeł - tak jak z tymi miesiacami .... aa - i dostałam od doktora prezent taką bezpłatna torbe dla przyszłych rodziców - w środku kilka książeczek, buteleczkę aventu , miniaturowy domestos i saszetkę płynu lovela (akurat tego używam do ciuszkow dla maluszka) miła taka niespodzianka zwłascza, że widziałam,ze nie dawał wszytskim pacjentkom w ciąży - widocznie nie dostał tego tak duzo u nas macierzyńskiego jest 16 tygodni (dla pierwszego dziecka) - cześć z tego - bodajże właśnie 6 tygodni - kobieta może wykorzystać przed porodem - reszte po Jest to płatne wg sredniej z pensji z ostatniego 0,5 roku :) Ja jednak nie bedę brała nic przed - jakby co to bedę na zwolnieniu lekarskim - ale ja mam nieco inna sytuacje :) potem jest 3 lata wychowawczego - tez mas sie niby gwarantowaną pracę itd - ael to często teoria - wiele moich koleżankem po powerocie do firmy po 3 latach od ręki zostały zwolnione .... na wychowawczym mozna dostać zasiłek wychowawczy - nie wiem ile ale to jakaś niewielka kwota - ale to jest uzależnione od zarobków - jaks ię przekroczy ileśtam złotych na osobę to sienie dostanie .... nie wiem dokąłdnie ile ponieważ mnei to nie dotyczy - i tak nie należy mi sie wychowawcze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie! No ja mam teoretycznie znowu więcej czasu i uwierzcie mi - wcale sie nie cieszę :( Moja Miłości już wyjechała. Znów na jakieś 3 - 4 tygodnie. 😭 Ten czas tak zleciał!! Tak szybciutko! :( :( Bbuuuuu..... Nasze maleństwo dało mu parę kopników na szczęście :) , więc pewnie damy sobie jakoś radę... Byliśmy dziś u lekarza. Wszystko ok. Tylko wyniki krwi trochę nie za dobre. Mam wcinać marchewkę. I buraczki. I oczywiście żelazo. Nie było dziś USG, choć do tej pory na każdej wizycie mogliśmy trochę pooglądać Nasze Maleństwo. I nie wiem jeszcze, czy to będzie dziewczynka czy chłopiec... Ale na następnej wizycie już powie mam nadzieję. W końcu będzie to 27 albo 28 tydzień! Vengel - gratuluję SYNKA!!! 🌻 🌻 🌻 - bukiecik od nas!! Jeśli zaś chodzi o wagę, to dziś wkraczam w 25 tydzień i przytyłam już 10 kg!!!! Jej, w stosunku do Was do ja niezły grubas muszę być :D Ważę 60,1 kg. Przez ostatnie 4 tyg. przybrałam 1,3 kg. Dziewczyny, czy widzicie ruchy maleństwa? Ja od jakiegoś czasu mogę obserwować kopniaki Fasolki :) Naprawdę ekstra wrażenie!! Czasami to aż niewiarygodne, że takie można fikołki wyprawiać tam w środku! Ciekawe, co nas wzięło na rozmrażanie lodówek! Ja też szykuję się właśnie do odlodowacenia swojej hahaha.... Wybaczcie, że tak bez ładu i składu i pewnie z błędami, ale bardzo się spieszę, żeby zdążyć przed kolejnym \"upadkiem\" mojego systemu. Wciąż czeka na kogoś, kto go wyleczy!! Tamten facet zawalił i muszę organizować teraz kogoś nowego. Mam nadzieję, że już niedługo będzie wszystko sprawne. Pozdrawiam Was gorąco!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:) elffiku, moja ksiazka podaje, ze w III trymestr wchodzi sie dopiero po skonczeniu 28 tygodni od poczecia czyli po 30 tygodniach bez okresu. Trymestry nie sa sobie rowne - nie skladaja sie kazdy z trzech miesiecy. Raczej odzwierciedlaja one trzy rozne etapy rozwoju fizjologicznego dziecka. A jak podaja twoje zrodla??? A wasze??? - to pytanie do wszystkich innych :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Micka
U mnie tez juz kopie a szczegolnie wieczorem jak siedze przed telewizorem wiec moge sobie to dobrze zaobserwowac i faktycznie bluzka skacza a potem ja ze smiechu. Zastanawiam sie czy dziecko kopie wtedy jak sie przebudzi? Kopie bo cos musie nie podoba? A moze jak mu sie cos podoba? I wogole ile spi w brzuchu? Z tego co wiem to reaguje na dzwieki wiec dobrze mu cos milego dla ucha puscic . Ostatnio wypilam pare lykow piwa zmieszanego z lemoniada i wtedy tak zaczelo tam w brzuchu wirowac, ze stwierdzilam , ze chyba nie lubi piwa a moja kolezanka uwaza , ze jak dziecko kopie to wtedy gdy mu sie cos podoba. Nadal mam problem z wyborem imienia. Najciekawsze , ze za nim bylam w ciazy a tak wlasciwie od 20 lat zawsze mnialam upatrzone imie a teraz wszystkie wydaja mi sie straszne. Po porodzie chyba mam czas 3 dni na zmiane.HA!HA! O wlasnie mnie koplo-czyzby lubialo internet?!HA!HA! PA!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej wszystkim !!! Dzięki za wszystkie gratulacje ! Kurcze, u nas dzisiaj jest tak gorąco, że jak szłam rano o 8.00 do sklepu, to myslalam, ze orla odwine ! Cos chyba teraz pozytecznego porobie, a potem zahibernuje sie do wieczora :-) Czytajac tak i czytajac nasz topik, stwierdzam, ze roznice w wielkosciach brzuszka i wagi itp, ktore opisujemy, sa nawet spore :-), ale poniewaz wszystko jest ok, to zadna z nas nie powinna sie martwic ! Ja wczoraj znowu uslyszalam, ze za malo waze, bo ktos tam mial 30 kg i wiecej i tak powinno byc - najgorzej to sluchac tych wszystkich wron he! he! Tak samo z tymi tygodniami i miesiacami - a pal licho, ja juz nie wiem, licze po prostu tygodnie i to mi wystarcza, a jak ktos sie pyta ktory tydzien czy miesiac, to odpowiadam, ze na swieta bede miala Mikolaja i tyle :-) tzn. bedzie pewnie przed swietami :-) Jade w sobote na Jarmark Dominikanski, ciekawe, co tam znajde ciekawego :-) Pozdrawiam goraco !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikii .... biedactwo ...... ale te tygodnie szybko zlecą i znowu bedziesz go miała przy sobie - zobaczysz .... ruchy dzidzi juz widzę - nie za często - częśćiej je poprostu czuje - ale czasem jak wiercipięta berdzije szaleje to mogę sobie pooglądać odkształcający sie brzuch :) Myshko ..... cóz - ja wyczytałam, ze od 27 tygodnia ciąży (czyli 25 życia dziecka!) .... a gdzie indziej że od 28 :) znowu niejasności hehe zapomniałam zapytac mojego lekarza jak on to liczy.... zapytam nastepnym razem :) Vengel :) masz racje - różnice nie sa takie istotne - najważniejsze, żeby wszystko było dobrze :) ja wszystkim mówię, ze na mikołajki bedzie mikołajek :) ale - jako że tylko 5 % kobiet rodzi w terminie podanym przez lekarza - pewnie bedzie albo przed albo po ;) taka ze mnie ciekawska natura że mimo wszytsko lubię rozważać te róznice i dochodzic jak to w końcu jest i jak to sie liczy .... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość *aga*
Witam wszystkie Mamy spodziewajace sie Okruszków. Ja mam termin co prawda na 25 stycznia, wiec bede styczniowa mama, ale jednak ten topik od jakiegos czasu jest mi bliski. Utwierdzam sie tu w moich przekonaniach, pozbywam obaw, a niekiedy nawet pocieszam, ze nie tylko mi sa bliskie "absurdalne" lęki. Szczególnie pozdrawiam Elfika, szczerze to Jej wypowiedzi na topiku "polecam odradzam" zmobilizowaly mnie do wpisania sie do Was. Wyjasnie dlaczego. Mam wrazenie, ze jestesmy bardzo podobne, nasz Okruszek tez jest wymarzonym i wyczekiwanym i to nie tylko przez nas, to tez bedzie nasz debiut jako rodzicow. Tez jestem nauczycielem wychowania przedszkolnego i mam bardzo podobny sposob myslenia. Pozdrawiam wiec szczegolnie cieplo. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aguś 🌻 jak miło, ze zdecydowałaś sie zacząć aktywnie uczestniczyć w naszym topiku :) i straaasznie mi miło, ze w jakiś sposób sie do tego przyczyniłam :) nioo proszę :) koleżanka po fachu :) masz teraz urlop ?? kiedy wracasz do pracy ?? ja musze nieco wcześniej - juz od 16.08 :) nio i czy widać już po Tobie, że nosisz pod sercem Wasze maleńkie szczęście ?? jest juz widoczny brzuszek ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość *aga*
Elffiku :) Milo mi bardzo, ze tak szybciutko zareagowalaś :):). Tak teraz jestem na urlopie, niestety jeszcze tylko do konca przyszłego tygodnia. Czyli do pracy wracamy razem, no moze bedzie troszke razniej ;) Co do brzuszka to zaczyna juz byc widoczny, no bo wg mojego lekarza to juz pelne 16 tygodni, wg. moich o tydzien mniej, ale spierac sie z nim nie bede ;) Brzuszek u mnue dosc wczesnie zaczal sie odznaczac, bo jestem, raczej bylam dosc drobnej gudowy ;), zaokraglil sie juz okolo 10 tygodnia, no ale teraz to juz go widac :) co nie ukrywam, ze bardzo mnie cieszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Micka
Dzisiaj 24 tydzien. 6 kilo w plusie. Teraz pewnie zacznie przybywac szybciej niz do tej pory. Wczoraj baby bylo w kinie -szkoda tylko ze film byl nudny ze malo co nie zasnelam. Ten z Tom Hanks- nie znam przetlumaczenia: Mordercy babci? O tych gosciach co obrabowali bank i chcieli zabic babcie a na koniec sami sie pozabijali. Niewypal film ale w koncu nie moze scena filmowa skladac sie tylko z dobrych filmow. Dzisiaj po raz drugi w karierze ciazowej jade nad jeziora. Niby duzo nie üprzytylam ale jakos glupio latac mi w stroju kompielowym z brzuchorkiem, choc pewnie nie jedna jest bez ciazy grubsza ode mnie. Pozdrawiam !PA!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do tej co bedzie wiedziala
Bylas na cafe???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dla tej co bedzie wiedziala
OJEJ!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ale plywanie dobrze robi
moze powinnac przepasac sie chusta w pasie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość norma
ja sie urodziłam 7 grudnia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość norma dawno
ja 11 :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość urodziłam
synka 20,a termin miałam na 25

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Szalla
Witajcie Kochane! No, wlazlam w 27 tydzien. Cokolwiek to oznacza. Przytylam 5 kg. Mam energie za 5 ludzi i rodzina grozi mi, ze mnie przywiaze do kaloryfera, jak sie nie uspokoje. No, ale co poradze ? Fasolka kopie ale jeszcze fajniej jest, kiedy robi fikolki! Wtedy brzuch tak smiesznie sie rusza i "wygina" i to jest strasznie zabawne. Dziekuje za mile slowa i bardzo mocno was pozdrawiam, ide rozwiesic pranie....zanim ktos zobaczy. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Szalla
Witajcie Kochane! No, wlazlam w 27 tydzien. Cokolwiek to oznacza. Przytylam 5 kg. Mam energie za 5 ludzi i rodzina grozi mi, ze mnie przywiaze do kaloryfera, jak sie nie uspokoje. No, ale co poradze ? Fasolka kopie ale jeszcze fajniej jest, kiedy robi fikolki! Wtedy brzuch tak smiesznie sie rusza i "wygina" i to jest strasznie zabawne. Dziekuje za mile slowa i bardzo mocno was pozdrawiam, ide rozwiesic pranie....zanim ktos zobaczy. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam :) cos osattnio za cicho sie zrobilo na naszym topiku .... czyzby wszystkie uciekly na urlopy ??:) albo tez Was mecza te upaly .... i tak sie zastanawiam co z jamilka i gosia ??? ciekawe jak gosia sobie radzi w takie goraco z malenstwem ..... nio i zakonczylam 23 tydzien ;) alez ten czas leci ...... mijaja mi ostatnie dni urlopu .... dopiero teraz pewnie czas zacznie mi przeciekc przez palce .... szalla - mi energie zabieraja upaly .... potwornie goraco i duchota niesamowita .... ponoc od czwartku ma sie ochlodzic - nie moge sie juz doczekac .... te 30 stopni z brzuchem jest uciazliwe podwojnie ... jak wytrzymuja to dziewczyny w 8-9 miesiacu ciazy ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej !!! No wlasnie, jak wytrzymuja to dziewczyny \"w koncoweczce\" ??!! Kazda sobie pewnie w miare mozliwosci jakos radzi - to nogi w gore (jesli mozna), to wiatraczek, chlodna woda w wannie nie ma sobie rownych :-) W Trojmiescie ostatnie kilka dni bylo goracych, i dzisiaj, mimo chmurek, zapowiada sie bardzo cieply dzien. Ale to nic, tak bardzo cieplo moze byc jeszcze jakies ze 2 tygodnie, bo potem to juz zazwyczaj lekki chlodek sie tu i owdzie wplata :-) W weekend zaliczylam jeziorko i Jarmark Dominikanski, ale tak juz ok. godz. 13:00 bylam na wpol zywa z tego goraca i nastepowala hibernacja do okolo 18:00. Z ta energia u mnie roznie, dzisiaj jestem troszke spokojniejsza :-), bo jakos tak w nocy pobolewal mnie troszke brzuszek, ale wzielam no-spe i od razu przeszlo - pewnie sie za duzo najadlam he! he :-) no i mam nadzieje, ze sie juz wiecej nie powtorzy !!! Aha, wchodzilyscie kiedys na onet.pl, na Niemowle ? - stronka zrobiona przez Pampersa - tam nalezy wejsc na kalendarz ciazy........fajowe :-) Pozdrowienia !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Szalla
Cześć Dziewczyny, masz racje Elffiku, mnie upal tez rozklada na lopatki, wiec moja energia objawia sie spontanicznie o swicie i wieczorkiem. Reszte dnia najchetniej spedzalabym jak Drakula - gleboko pod ziemia, w jakiejs krypcie :) Wczoraj zapomnialam napisac, ze zanim zaczelam Was czytac, to wlasnie skonczylam rozmrazac lodowke - chyba to jakies masowe zjawisko, jak widac :) Koncze, bo jestem dzis nie w sosie, przez glupia babe z urzedu ZUS, ktora orzeka o kalectwie....jedynm zdaniem uzdrowila mojego tate i nadzieje na renta szlag trafil....Uh...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kret
Która to ciemnota uważa że dotykowiec i kinestetyk to jedno i to samo? Moze wytłumaczę od nowa- wzrokowiec- wzrok, pamięć fotograficzna słuchowiec-słuch, wyczucie rytmu kinesteyk-ruch, równowaga, dotykowiec(czuciowiec)-dotyk, emocje, węch i smak. I choć nie l;ubię ruchu jestem typowym dotykowcem- na tyle sie utożsamiłam z tym typem odbierania świata, że robię się chamska kiedy ktoś słabo zna sie na rzeczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam :) wlasnie wrocilismy z jeziorka - troszq popływałam :) fajnie było - bo całkowicie na dziko - tylko my ze znajomymi :) szalla - z tymi rentami to teraz jest masakra .... mojemu znajomemu przyznano chorobe zawodowa a nie przyznano renty !!!!!!!!!!!!!!! odwoluje sie - ale coz - poki co jego rodzina pozostala niemalze bez srodkow do zycia ... lekarz powiedzial, ze nie przywroci go do pracy - bo sie do niej NIE NADAJE !!! a komisja swoje .... to przeciez jest chore ...... Kret - wypraszam sobie - ciemnota to ja nie jestem ..... a to jak nazywasz innych nic o nich nie wiedząc świadczy o Tobie samym/samej.... moze napisalam niejasno - nie chce mi sie wracac pare stron wstecz - ale dobrze wiem,ze wyrozniamy 4 style uczenia sie : W, S, D, K ..... niektórzy jednak dzielą te style na 3 - a wśród kinestetyków rozróżniaja takich z przewagą dotyku oraz takich z przewagą ruchu ..... tak mnie przynajmniej uczono na studiach .... i to na 2 różnych kierunkach ... wystarczy poczytać literature om. tematu, zeby zauważyć, iz niektórzy poprostu nie ujmują w swych opiosach dotykowców ...... i wytłumacz jak to \"wytłumaczysz to od nowa\" skoro wczesniej niczego nie tlumaczyles/as ???? aha - człowiek jak mi wiadomo posaida 5 zmysłów - a owe style swoje początki wzieły właśnie od nich .... jednakze nie ma takiego zmysłu jak "ruch - jest poprostu dotyk ..... pozostałe to: wzrok, słuch, węch i smak ... zeby mnie ktos znowu od ciemnot nie zwymyslał ...... moze nidługo naukowacy wymyślą sobie "węchowca" .... chociaż nie wyobrażam sobie zeby u kogoś mógł dominować tez zmysł ...a le cóz - maja prawa stwarzać taką teorię :) poza tym wg psychologów nikt z nas nie jest czysta postacia np. wzrokowaca czy dotykowaca ..... jeden ze zmysłów moze dominować .... ale na pewno całkowicie nie zagłusza innych i nasze życie nie jest tylko etmu zmysłowi podporządkowane :) nie po to dano nam ich 5 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×