Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

zabka

TERMIN W GRUDNIU

Polecane posty

Elffiku-> tak mi przykro, że Twojego Miśka nie ma z Tobą teraz...Naprawdę dobrze Cię rozumiem... Ja też czekałam i przekładam wszystkie wizyty - czy to u lekarza czy w szpitalu - na czas jego pobytu :) Póki co zawsze się udawało. Jakby Twojej Miłości miało jednak nie być, poproś może o zdjęcie z USG? I tabelkę rozmiarów Maleństwa - zawsze to coś - prawda? A do szpitala zadzwoń na razie...Za miesiąc - jak Twój Mąz wróci - to jeszcze nie tak późno, żeby do niego pojechac :) Trzymaj się cieplutko!! Czas waszej rozłąki minie w końcu :) - mnie ta myśl zawsze pomagała w oczekiwaniu na przyjazd Mojego Mężczyzny. Teraz też pomaga :) Pozdrawiam gorąco Ciebie i całą resztę Mamusiek oczywiście :) :) :) papa....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No, nareszcie troche zycia! :) :) Nikii, dzieki za informacje :) Dwie doby tylko! Ale Wam dobrze. Tutaj 5 (tak mowi ksiazka, musze to jeszcze zweryfikowac, pytajac poloznej na basenie), ale to chyba bardziej ze wzgledu na malucha niz na jego mame, albo raczej powiedzmy: ze wzgledu na oboje :) Z tego co wiem, to oboje pozostaja wtedy pod ciagla opieka lekarska (ginekologa i pediatry). W przypadku malucha bardzo kontroluje sie jego sposob jedzenia i odpowiednie przybieranie na wadze. To teraz skoro wy, jak to odmalowala Szalla, macie pelne torby na 2 doby, to wyobrazcie sobie mnie z torbami na 5 !!!! Musze zabrac az 5 pelnych komplecikow ubran dla Groszka. Ja tez musze kupic pizame (wlasnie pizame, bo ja nie lubie koszul nocnych). Powinnam kupic nawet dwie. Tzn. ja mam pizamy, ale nie rozpinane, a teraz bede potrzebowala rozpinanych :), no i trzeba miec cos na zmiane :) :) Elffiku, kolezanka wlasnie dzwonila, ze sie rozchorowala :( Musimy przeniesc nasze spotkanie :( Mam nadzieje, ze tobie nie zabraknie spotkan z bliskimi podczas gdy nie bedzie twojego mezczyzny :) trzymaj sie dzielnie :) Szalla, milego robienia sie na bostwo! Ja tez mam cos takiego w planach przed porodem. Tymczasem dzis rano pomalowalam sobie paznokcie u nog krwista czerwienia. :) TAK Z PRZEKORY :) i cos wam powiem, jeszcze nigdy tak szybko nie malowalam paznokci :) robie to najszybciej jak moge, zeby maksymalnie skrocic przebywanie w niewygodnej pozycji... Szalla, 20 pampersow dziennie ????????????? Ja licze 6 do 8. Tylko teraz ktora z nas jest blizsza prawy? Bo jak ty, to rzeczywiscie wydatek jest przeogromny. Ja nie chce rezygnowac z jednorazowych pieluch!!! Nie chce !!! Nie chce !!! Dziewczyny podajcie mi adresy jakichs polskich kalkulatorow wagi, bo te francuskie sa zbyt rygorystyczne. Wyobrazcie sobie, ze jak stanelam na 8 kilogramach tak stoje, ale wedlug tych moich kalkulatorow waze o kilogram za duzo !!!!!!!!!!! a przeciez teraz zaczne przybierac, bo Groszek musi jeszcze podwoic swoja wage. Jestem pewna, ze wedlug polskich kalkulatorow mialabym \"ciazowa niedowage\". pozdrawiam cieplutko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Shalla
Czesc, no, ja sie tam nie znam, bo doswiadczenia nie mam, ale moja kolezanka, ktora urodzila 2 miesiace temu mowi, ze jej mala robi papko-kupke po kazdym karmieniu. A karmi caly czas piersia i w sumie na zadanie - co czasem wychodzi co pol godziny - w nocy co 3 godziny. No....to mi dalo pewien obraz. PRZERAZAJACY :) Moja mama tez byla uprzejma mnie nastraszyc, ze ja jako niemowle mialam wyjatkowa melodie do fajdania w pieluszki, najlepiej w trakcie przewijania ( co podwaja straty..... ) i wychodzilo do 30 pieluch tetrowych na dobe. Wlosy mi sie na glowie podnosza jak o tym mysle. Ale z dwojga zlego juz wole prac te 30 pieluch ( no, na noc to jednak pampersy ), niz walczyc pozniej z odparzeniami tej malej pupci. Tym bardziej, ze bardzo bym chciala karmic piersia, wiec jak sobie moge wyobrazic lezenie w rzadkiej kupce nie nalezy do szczegolnych atrakcji dla dzidziusia.... ale, nie matrwcie sie, praktyka pewnie zweryfikuje te nasze obawy i obliczenia :) A ja, jako pewnie pierwsza napisze Wam ile schodzi tych pieluszek, zebyscie byly poinformowane z naswiezszego zrodla :) pozdrowionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LONKA
CZEŚĆ !!! MYSH- www.noworodek.pl Tam po lewej stronie jest waga w ciąży z kalkuratorem. Swoją drogą podaj jakiś adres strony francuskiej :-) SHALLA- fajnie że urodziłaś się w tym dniu kiedy ja mam planowany poród. Szkoda, że nie chciałś wyjść wcześniej, bo wtedy miałabym nadzieję, że maleńka też zechce zobaczyć mnie wcześniej :-) Co do pieluch to ja głównie nastawiam się na połączenie tetry i pampersa tzn. tetra w środku pampersa. Później przejdę na same pampersy (jak już kupka się ureguluje). Zresztą tetry kupiłem 45 szt. tak więc nie będę żałować- i jeszcze do wycierania okien starczy, żeby odłożyć. Pogoda u mnie fatalna. Deszcz leje jak z cebra- jak jechałam samochodem to widoczność była fatalna. U mnie w szpitalu pozostaje się trzy doby jeśli z dzidziem jest wszystko o.k. A mam do niego aż !!!!!!! 15 !!!!!!!! kilometrów. :-) :-) :-) PA !!!!! PA!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Myshko - nie wiem czy to Ci cos da ale całkiem fajny jest ten przelicznyk ..... ja co prawda waze ok. 0,5 kg więcej niz tam mi przeliczyło ale w sumie w miarę się zgadza :) : http://www.noworodek.pl/modules.php?name=WH myślę, ze do końca ciaży będę ważyła jakiś 1 - 2 więcej niż mi tam wylicza :) choć w sumei słyszałam że sporo kobiet w ostatnim miesiacu nie tyje już prawie nic albo minimalnie shalla :) Lonka ma rodzic jak Twoja mama a Ty za to masz rodzic jak moja :) jeśli urodzisz w terminie to będę obchodzić urodziny razem z Twoim maluszkiem :) co do pampersów - to pewnie sprawa indywidualna kazdego dziecka ale moja znajoma mowila, ze wychodzi ok. 10 na dobe (ok. 7-8 w dzien i 2-3 w nocy) Czytalam tez na jakiejs stronce podobne spostrzezenia .... fakt - pampersy sa drogie ale .... coz - ja jak myshka nie chce z nich rezygnowac Poza tym mysle ze tetra tez nie wychodzi tak tanio - pomysl ile to prania - woda, prad, plyn lub proszek ..... no i Twoja (lub meza) codzienna praca przy praniu i prasowaniu pieluch .... poza tym ponoc jak sie stosuje ceratki to latwo o odparzenia ... a bez ceratek - coz ... przebierac 10 par spioszkow dziennie ?? to trzeba by bylo miec z jednego rozmiaru min. 20 ..... nie wspominajac o zasikanym lozeczku .... zreszta nawet z ceratkami czesto cos przecieka ... i kolejna sterta prania gotowa .... moze tansze ale bardziej pracochlonne .... zreszta takie czeste kupki sa ponoc tylko ok. 1-2 miesiecy - potem to juz na pewno pampersy wychodza normalniej .... Nikii .... moje usg chyba nie bardzo moge przelozyc bo to bedzie akurat 33 tydzien - a zalecane jest w 32 ..... zreszta mialam je miec juz w ubiegla sobote ale przelozylam wlasnie po to,zeby misko ze mna byl ...:( zdjecie jak cos oczywiscie wezme .... i tak bym wziela .... ale to jednak nie to samo .... ale trudno - jakos musz eto przezyc ... najwazniejsze, ze bedzie w domu (oodpukac!!) jak juz dzidzius bedzie na świecie ...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:) Szalla, jak widze, obie mialysmy solidne podstawy do naszych szacunkow ;) Ja z kolei opieralam sie na tym co mi powiedziala siostra mojego meza (jej synek niedlugo skonczy 4 miesiace), no i ona powiedziala, ze przewija go tak srednio 6, 7 razy dziennie, ale ona nie karmi piersia... Kurcze, juz sama nie wiem, ale 30 razy to by znaczylo czesciej niz co godzine, ja mysle, ze to nie jest dobrze dla dziecka :) ale co ja o tym moge teraz wiedziec :) moze w pierwszych dniach to rzeczywiscie bedzie 30 razy, a potem wszystko sie unormuje i spadnie do 6 ? tego bym sobie i tobie i nam wszystkim zyczyla. na razie nie wyobrazam sobie prania tetrowych pieluch. musze leciec pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie :) Kurcze, jak wczoraj czytalam posta Szalli i wysylalam mojego, to posty LONKI i Elffika nie byly jeszcze \"wyswietlone\". :( Zastanawiam sie tylko czy to cos z Kafeteria nie tak, czy moze z moim komputerem ??? wlasciwie to cos podobnego zdarza mi sie juz nie pierwszy raz... czy wam tez sie dzieje? :) Elffiku, tak rozsadnie i skutecznie uzasadnilas Absolutna Koniecznosc Uzywania Pampersow, ze dzieki tobie jeszcze bardziej utwierdzilam sie w przekonaniu, ze nie warto nawet myslec o innych rozwiazaniach. Tak naprawde to ja planowalam kupic tak ze 3 pieluchy tetrowe, zeby ich uzywac, jako podkladke, koczyc, sciereczke, sliniaczek, etc... ale nie jako pieluchy !!!! I zamiarow nie zmienilam! Na razie tylko nadal nie znalazlam ich w zadnych tutejszym sklepie. Dzieki wam za adresy kalkulatorow, zaraz, natychmiast ide sobie zrobic Maly Wagowy Bilans \"à la polonaise\". :) :) LONKA, a jezeli ty chcesz zrobic sobie bilans \"à la francaise\" to oto adresik (ostatnio cos kiepsko dzialal ten kalkulator, ale sprobuj): http://www.neufmoisetplus.com/calcul/CalcWeight.htm milego dnia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam :) Myshko ... cos sie ostatnio dzieje z kafeteria ... ja wczoraj w ogole nie moglam wyslac swojej wypowiedzi ... wg francuskiego przelicznika wagi rowniez mieszcze sie w normie .... nawet brakuje mi 1,4 kg do gornej granicy - co mnie ucieszylo hehe do dolnej co prawda brakuje nieco wiecej ale coz ... :) wg niego przy moim wzroscie na 7 miesiecy (akurat je koncze) powinno sie przytyc od 7,6 do 11,4 kg ... ja przytylam 10 ..... a co do pampersow .... sama sobie wynajduje argumenty za, bo nieco mnie przeraza kwota jaka przyjdzie mi wydac na pampersy powiedzmy w pierwszym miesiacu zycia maluszka ... coz - wg moich obliczen to bedzie min. 300 - 400 zl - czyli pol mojej pensji .... :0 mam jednak nadzieje, ze bedzie tak tylko w pierwszym miesiacu .... ale nie wyobrazam sobie codziennego prania sterty pieluch ..... jak mnie kwotowo to przerosnie to moze sprobuje ze sposobem Lonki ..... chyba nie jest taki zly :) a co do tetry - ja mam juz chyba 8 pieluszek ... zamierzam dokupic jeszcze tak, aby bylo powiedzmy 15 ..... a zastosowanie .. no coz - podklad pod dzidzie na przewijaku, do wanienki, przy ulewaniu, latem zamiast kocyka do przykrycia jak zasnie na spacerze ..... itd .... itp ... sporo sie znajdzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Shalla
WItam, moja mama miala termin na 15 grudnia i mocno przenosila, bo ja sie urodzilam Lonko 26 grudnia, ale....przy pomocy calego szpitala. Bo w ogole sie nie pchalam na swiat ( mamusie 48 godzin pod kroplowka i reanimacja....coz, jakos zadnemu inteligentowi nie przyszlo do gluoiego lba ze juz dawno trzeba bylo cesarke zrobic....Mam nadzieje ze czasy zdecydowanie sie zmienily...) Elfiku, byloby super, ale ja naprawde czuje ze "nie dojade" do tego 15 listopada :) Ale kto wie ???? Z tymi pampersami - ja tez jestem bardzo za i nie usmiecha mi sie pranie tetry. Praktyka pokaze. Zobaczymy. U mnie leje. Wczoraj majstrowalam przy paznokciach u nog i chociaz sobie poradzilam, to musze przyznac ze sapalam jak lokomotywa. Mala rozpycha sie wsciekle i to zaczyna byc bolesne, szczegolnie jak wpycha mi te swoje male pietki pod zebra probujac zmasakrowac moje pluca....Na desce czeka reszta prasowania: tysiac kaftanikow i innej odziezy w rozmiarach dla bakterii....A mnie sie nic nie chce.. Od kilku dni tone w kolejnych kryminalam Aghaty Christie i ciezko sie oderwac do rzeczywistosci. A szczegolnie, ze pogoda sprzyja: Napalic w kominku, zaparzyc aromatycznej herbatki w imbryczku, przystawic ciasteczka, omotac sie kocykiem i zniknac na caly dzien w lekturze. Rany, jak ja to kocham !!!!!!!!!!!!! Zeby mi jeszcze placili za takie wylegiwanie sie....ech... Ale niestety, brutalny swiat spedza mnie z tego cudownego miejsca i zapedza do garow i pralki :( Za 3 tygodnie mam znow wizyte na porodowce. Mam nadzieje, ze to ciagle jeszcze bedzie wizyta pogladowa, a nie na sygnale..... trzymajcie sie cieplutko i wyglaszczcie swoje Fasolki od cioci Shalli :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LONKA
SHALLA- Twoja mama żeczywiście nie miała najciekawiej, chyba nawet najgorszemu wrogowi nie można życzyć takiego scenariusza. Ale najważniejsze, że wszystko się dobrze skończyło. Też mam nadzieję, że czasy się zmieniły, chociaż słyszłam, że często za długo czekają w polskich szpitalach z podjęciem decyzji. MYSH- dzięki za kalkulator. Według niego brakuje mi 7 kg do normy na 6 miesiąc. Jest to w pewien sposób pocieszjące, ale pewnie mój lekarz ma nieco inne zdanie. Teraz 28 tydzień w trakcie i 5,5 kg na plusie. Mam cichą nadzieję, że nie przytyję w ciągu całej ciąży więcej niż 11-12 kilogramów. Więcej kilo realnie chociaż ciężko byłoby zrzucić, bo jak kiedyś wspominałam moja waga sprzed ciąży była w górnej granicy normy więc do szczuplutkich nie należałam. Dopadło mnie- katar, gorączka, ból głowy. Kicham i prycham na prawo i lewo, więc dobrze, że siedzićie po drugiej stronie monitora :-) Chyba zaraziły mnie dzieci tych moich koleżanek, bo one też poległy w łóżeczkach trzy dni temu w walce z zarazkami. PA!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam cieplutko :) i slodko :) Wlasnie zajadam bule z bialym serem i polskim miodem lipowym (tata dostarczyl tego lata :) wraz z 2 sloiczkami gryczanego jeszcze). No wiec zajadam i czytam sobie was... ale co napisac nie wiem... chyba wyskocze do ogrodka, pogrzebac sie w ziemi, wyrwac pare chwastow... i zaniose chleba koniom z sasiedniej laki :) :) Szalla, milej lektury z jak najmniejszymi przerwami trzymajcie sie dzielnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Micka
Witam panie! Dlugo nie zawitalam , bo po tygodniowym chorobowym na krzyz od wczoraj jestem znow na chorobowym tym razem na zapalenie zoladka. Tak , tak 7 m-cy spokoju a teraz sie zaczyna. Elfik tak sie zastanawialam nad tym terminem porodu. Ja mialam ostatnia miesiaczke 29.02 i od tego dnia lekarz i specjalne tabele wyliczyly mi na 5.12. Obecnie jestem w 31 tygodniu od niedzieli zaczyna sie 32. U nas ciaza jest przedstawiana jako 40 tygodniowy cykl i tez w polskich ksiazkach tak pisza. To znaczy mozna urodzic miedzy 36-40 tygodniem ale ten 40 tydzien jest zawsze brany pod uwage tj. rowne 10 m-cy. Tak sobie pomyslalam , ze moze napiszemy o nas wiecej informacji na przyblizenie znajomosci! Schala ---15.11-----cora----Olsztyn-----kilo przybrane ?----cm brzuch---wzrost? Nikii--------23.11-----cora----Miasto?----15,7kg------------------cm?-------------wzrost? Micka------5.12------cora----Niemcy-------8,0kg-------------98 cm---------------174cm Elfik---------6.12------Plec?--Miasto?----------?kg---------------? cm-----------------? cm Vangel---14.12------syn------Miasto?----------?kg---------------? cm-----------------? cm Sniezka--17.12------Plec?--Miasto?----------?kg----------------?cm-----------------?cm Wikoli------18.12-----Plec?--Miasto?----------?kg----------------?cm-----------------?cm Asiak-------24.12-----Plec?--Miasto?---------?kg----------------?cm-----------------?cm Salma------24.12-----Plec?--Miasto?---------?kg----------------?cm-----------------?cm Mysh-------25.12-----syn------Francja----------?kg----------------?cm-----------------?cm Lonka-----26.12-----cora-----Miasto?---------?kg------------104cm-----------------?cm Schmetterling17.01.cora--Austria------------?kg----------------?cm-----------------?cm Aga --------25.01------Plec----Miasto?----------?kg----------------?cm----------------?cm Wpis jak zwykle dobrowolny. Powoli z zakupami dla dzidziusia ustalam , bo tak wlasciwie juz wszystko mam. Wyboru mleka dokonam w szpitalu .U nas zawsze maja 2 rodzaje i pytaja sie matek ktore maja podac i potem to mleko sie kupuje. Przewazne jedno jest dla alergikow a drugie normalne. Z kosmetykami dla dziecka jeszcze poczekam , bo kazda stosuje cos innego ,a wlasciwie i tak po porodzie przyjedzie do mnie na 6 tygodni opiekunka wiec juz mi tam doradzi co potrzebne. Jedne uzywaja pudrow inne nie ,jedne dodaja oliwki do kapieli inne nie ,a co dobre to sie okaze po porodzie w praktyce. O chyba dzidzius sie budzi lece cos przegryzc. A co u was mowia na temat butelek szklanych i plastikowych i na temat smoczkow silikonowych i kauczukowych? U nas wiele czynnikow za i przeciw ale to pewnie tak samo jak z tym wyparzaniem smoczkow-kazdy zrobi jak bedzie uwazal. Ja dostalam sterylizator do butelek i smoczkow od znajomej , bo sama nie uwazalam to za konieczne a czy go bede uzywac to sie okaze. Ten jest do mikroweli wiec nic skomplikowanego. Ale jak mi ochoty zabraknie to pewnie go zakopie w szafie i nigdy nie uzyje.HA!HA! POzdrawiam wsyzstkie panie!PA!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Shalla
Swietna mysl z poszerzeniem danych ! Ja nie mam nic przeciwko i juz melduje w jakich to potwornych wymiarach teraz jestem.... Shalla - 15.11-cora-Olsztyn- 10 kg ( rany....) - 110cm - 167cm. No, taki maly czolg o ( podobno ) duzym zasiegu razenia.... :) Co do smoczkow, to ja mam uraz. Pewnie jak wszystko - w praktyce wyjdzie czy bede stosowac, czy nie, ale wolalabym nie. Mam znajomych co bez smoczka zyc nie moga. Maja 2 synow. Jeden ma 10 lat, drugi 2. Ten starszy ma potworna wade zgryzu i sepleni ze go zrozuzmiec nie mozna, a ten maly - jeszcze go w zyciu nie widzialam bez smoczka w buzi, wiec tez "niezle" rokuje.... Co do butelek - jeszcze tak daleko sie nie wyedukowalam i pojecia nie mam, ale znajac swoje "zgrabne" rece bede obstawac przy plastikach choc zywie nadzieje, ze przez najblizsze miesiace bede karmic piersia i ewentualnie wystarczy jedna buteleczka do przepajania ( czy jak to sie fachowo nazywa ). I tyle. Lece doprasowac reszte tych malych smiesznych wdzianek, bo zaraz mam gosci :) papa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LONKA
Poszerzenie danych: LONKA- 26.12- córka- Blachownia- 5,5 kg- 104 cm- 174 cm Jeśli chodzi o butelki i smoczki- za czsów kiedy byłam małą dzidzią (ale już samodzielnie stąpającą) mama stosowała szklane butle (takie grube i dosyć ciężkie). Na własnej skórze- a dokładniej na górnej wardze i dziąśle mam do dziś ślad w postaci blizny (nie jest bardzo duża), po tym jak wyrżnełam na podłogę mając w buzi buteleczkę, która się rozbiła. No ale to może był zwykły pech a teraz te butelki produkowane ze szkła są trochę inne. Na temat smoczków nie wypowiadam się bo nie mam zdania. Mogę dodać tylko, że sama kupiłam butelki plastikowe ze smoczkami silikonowymi. Wydają mi się zgrabne i wygodne do trzymania. Są ponadto lekkie. Tylko tyle, że co jakiś czas chyba trzeba je wymieniać, bo wydaję mi się, że po kilkakrotnym gotowaniu plastik trochę zmieni swoje właściwości i będą się bardziej wyginać (ale tylko tak sobie myślę- nie sprawdzałam tego nigdy).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość salma28
Witajcie kobietki!!! 24.12.2004,salma28, Toruń,91cm, 170cm(wzrost);-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość salma28
zapomnialam dodac ze to chlopczyk:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość salma28
:-) dziewczyny wybaczcie ze tak na raty wszystko wpisuje, ale jakos trudno mi sie slupic:-)napisalam ze 91 cm...to moj brzucho;, a waze 64 kg, przynajmniej tyle wazylam 2 tygodnie temu:-)Ile przytylyscie od poczatku waszej ciazy?? I wlaciwie ile powinno sie przytyc? ja jak narazie przytylam 8 kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pozwolilam sobie uzupelnic :) Schala -----15.11-----cora-------Olsztyn---------10kg------------110cm---------167cm Nikii----------23.11-----cora-------Miasto?--------15,7kg---------------cm?------wzrost? Micka---------5.12------cora------Niemcy----------8,0kg-----------98 cm---------174cm Elfik------------6.12------Plec?----Miasto?-------------?kg-------------? cm-----------? cm Vangel------14.12------syn--------Miasto?-------------?kg-------------? cm-----------? cm Sniezka----17.12------Plec?----Miasto?-------------?kg--------------?cm-----------?cm Wikoli--------18.12-----Plec?----Miasto?-------------?kg--------------?cm-----------?cm Asiak---------24.12-----Plec?----Miasto?------------?kg--------------?cm------------?cm Salma--------24.12-----syn-------Torun----------------8kg------------91cm--------170cm Mysh---------25.12-----syn--------Francja-------------9kg------------94cm---------162cm Lonka--------26.12-----cora------Blachownia---5,5kg-----------104cm--------174cm Schmetterling-17.01-cora-----Austria---------------?kg--------------?cm------------?cm Aga -----------25.01-----Plec-----Miasto?-------------?kg--------------?cm------------?cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LONKA
HEJ :-) MYSH- pomyliłam się, albo schudłam w brzuszku :-) 101 cm, ale nie musisz dopisywać, bo jeszcze przytyję :-) Dziewczyny gdzie macie najwyższy brzuszek- chodzi mi czy na wysokości pępka, poniżej, powyżej? Ja mam jakieś 3-4 cm poniżej pępka i wydaje mi się, że jest to trochę nisko. Robiliśmy z mężusiem rajd po producentach wózków dla dzieci. Oczywiście nie sprawdziliśmy jeszcze wszystkich, ale mam już pogląd gdzie nie jechać jak zakup wózka będzie bardziej realny. Powiem wam, że po każdej wizycie miałam mętlik w głowie, a mój mąż po każdym wyjściu od producenta mówił- to tu kochanie kupimy co? Niewiem tylko czy mu się podobały, czy miał dosyć chodzenia. Ponieważ akurat mieszkamy w zagłębiu produkcyjnym wózków (Częstochowa i okolice) to jeszcze będzie musiał się trochę wysilić :-) Dostałam od kumpeli laktator i takie nakładki sylikonowe na brodawki (w razie wklęsłych lub pogryzionych). Dała mi też koszulę do karmienia z wycieńciami na bokach. Dobrze, że przy moim rozmiarze biustu jestem zmuszona do 24 godzinnego chodzenia w staniku, bo inaczej piersi wypadały by mi przez te otworki :-) Mogłoby to zabawnie wyglądać na sali w szpitalu kiedy do współlokatorek przyszli by mężowie. Przygotowałam też wstępną listę rzeczy do szpitala dla mnie, maleństwa i męża. Mówie Wam masakra. Mam nadzieję, że coś uda mi się wykreślić, bo narazie to dwie torby podróżne i reklamówka. PA!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Micka
Lonka-Blachownia ---to ta na slasku czy tez to inna miejscowosc? Ja osobiscie przybieram kilogramy odnoscie miesiaca ciazy tj. w 6 m-cu mialam 6 kg wiecej 7-7kg a teraz jestem w 8 m-cu i mam 8 kg wiecej. Ja uwazam , ze nie ma reguly kto ile ma przytyc to zalezy od wielu czynnikow. Mam kolezanki co przytyly po 25 kilo ale w pierwszych m-ach ciazy schudly 10 kg zw. na wymioty itd. To znaczy ,ze przytyly do wagi wyjsciowej nie 25 tylko 15 kg. Ja np. nie wymiotywalam ani razy ,a takze nie posiadam do tej pory zadnych ciazowych zachcianek na lody, ogorki czy sledzie tz. ze ani nie schudlam w pierwszych miesiacach ani tez ogromnie nie tyje, bo jem jak przed ciaza w normalnych ilosciach. U niektorych kobiet hormony dzialaja inaczej i maja zachcianki co 2 godziny na cos innego i wstaja w nocy sie dokarmic. Ja zawsze mowie , ze skoro organizm sie tego domaga, to nie mozna dziecku odmawiac. Przy pierwszym dziecku wiele matek tyje wiecej niz przy drugim ,gdyz bardziej ta pierwsza ciaza sie "delektuja". Te ktore nie maja potem problemu te kilogramy zrzucic pewnie i przy drugiej ciazy sobie nie odmawiaja , a ta inna grupa ktora potrzebuje lata na zbicie wagi przy drugim dziecku poprostu sobie odmawia. Tak wiec kobietki "delektujmy "sie najpierw ta pierwsza ciaza. Wiadomo jest , ze niskie kobiety ktore przybraly 15-20 kg wygladaja pulchniej niz wysokie po ktorych ta waga sei rozchodzi , dlatego tez jest ciezko stwierdzic : - wsyzstkie maja przytyc 15 kg, bo u wyskokich ,to nic a u niskich to juz spory dodatek. To tak samo jak stoji przed wami 155cm kobietka a jej wlasciwa waga jest 45 kg , a u takiej 175 cm wlasciwa waga to 65 kg. Tak wiec mamy 20 kg roznicy i dwie takie same postury. Najwazniejsze , ze dziecko jest w czasie ciazy dobrze odzywiane , lepsze to niz zagladzanie sie na smierc patrzac na swoja figure ,a nie zwazywszy na dobro dziecka. A ja nastepna noc mam nieprzespana. Czy zadnej z was nie dokucza bol krzyza czy kregoslupa? Mimo , ze jestem na zwolnieniu chce sie dzisiaj wybrac na basen troche poplywac, moze to mi doda poprawienia na zdrowiu. Ja kupilam tez plastikowa butelke z Chicco z odpowietrznikiem w dnie butelki co ma zapobiegac kolka. U nas sa rozne opinie na temat smoczkow , butelek : te szklane sa wytrwalsze , bo nie zolkna tak szybko i po wyciagnieciu ze zmywarki nie sa porysowane itd. Ale z drugiej strony sa o wiele ciezsze i to ryzyko zbicia ?! Ja tez obstaje za plastikowymi, a z drugiej strony te 7 Euro to nie majatek, zawsze mozna sobie nowa dokupic. Mi potrzebne sa z 4 butelki - ja zalozylam od poczatku , ze nie bede karmic piersia ( decyzja nalezy do kazdej z matek i przekonywanie argumentami za i przeciw to dyskusja na pare godzin). Tak wiec kupilam 2 mniejsze i 2 wieksze butelki. W Polsce widzailam z Nuk-a --u nas tez sa dostepne. Nikii moze byc , ze bede rodzic krotko po tobie , bo lekarz po rozmiarach stwierdzil , ze termin moze sie przesunac na 1.12 a nawet na koniec listopada. Jak jest ze znakami zodiaku?W jakie znaki trafia nasze pociechy? Zna sie ktos na tym ,co za znak jest w listopadzie a co za w grudniu? Niby w to tak 100 % nie wierze ale juz sie przekonalam, ze ludzie z pod jednego znaku sa do siebie charakterem czesto podobni.Co wy na to? Milego dnia zycze!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Micka
Lonka to mialam racje ze ty ze slaska. Moj maz pochodzi z tamtych stron kolo Raciborza i chyba kiedys opowiadal, ze tam do Blachowni jezdzili na dyskoteki?Jak przyjdzie z pracy to go sie wypytam. Jak bylam w lipcu w Polsce, to ogladalam wlasnie wozki z firmy BABY dreams-- produkowanych w Czestochowie. Sklep byl ale chyba w Kozlu . Ja na slasku to az sie tak dobrze nie znam -mnie tam zawsze obwoza. Jak chcesz to wejdz sobie na ich strone internetowa: www.babydreams.com.pl --- a inne wozki byly z Graco strona internetowa:www.euro-trade.pl - siedziba w Krakowie. Na polskich firmach nie znam sie calkowicie wiem tylko , ze za aluminiowe wozki nalezy zaplacic raz tyle bo lzejsze-mi jest to nie zbyt potrzebne ,bo po schodach nie musze chodzic ale dla matek mieszkajacych w bloku bez windy waga wozka to podstawa. Slyszalam tez rozne opinie i w wiekszasci negatywne na temat wozkow trojkolowych czy tez z podwojnymi kolkami. Zachwalane sa z ogumieniem napompowywanym. Jak sobie pomysle co my za problemy mamy, a kiedys nie bylo takiego wyboru i wozek byl tylko z jednej firmy czy tak samo z butelkami. No ale coz technologia sie rozwija i nalezy isc z postepem! PA!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LONKA
MICKA- to nie ta Blachownia. Ta do której jeździł Twój mąż nazywa się Blachownia Śląska. Co do firmy Baby Dreams to byłam też u producenta i akurat koleżanka ma ich wózek. Ale ja chyba zdecyduję się kupić: TAKO, ARO, ADBOR- wszyscy mają strony w necie (tylko na foto wózki naprawdę wyglądają super a w realu już nie). Zresztą wszystkie są bardzo podobne a mnie zależy tylko żeby bez problemu złożony wszedł do bagażnika samochodu. Na szczęście nie muszę go taszczyć po schodach. Co do dwukołowych wózków ze skręcanymi kołami to w jednej z firm która miała go w swojej ofercie Pani odradzała twierdząc, że nie wygodnie się prowadzi i ludzie narzekają (a wcale nie był tańszy, żeby musiała odradzać).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:) Lonka, poprawie ci te 104 na 101 :) Wyobraz sobie ze i mnie przytrafilo sie to samo!!! Kilka dni temu mierzylam sie po raz pierwszy w ciazy i mialam 101, a dzis rano zmierzylam sie podobnie, zeby wiedziec co konkretnie wpisac, a tam 94 :) To musi zalezec od ulozenia dziecka chyba... moj brzuch jest najbardziej odstajacy powyzej pepka. Schala -----15.11-----cora-------Olsztyn---------10kg------------110cm---------167cm Nikii----------23.11-----cora-------Miasto?--------15,7kg---------------cm?------wzrost? Micka---------5.12------cora------Niemcy----------8,0kg-----------98 cm---------174cm Elfik------------6.12------Plec?----Miasto?-------------?kg-------------? cm-----------? cm Vangel------14.12------syn--------Miasto?-------------?kg-------------? cm-----------? cm Sniezka----17.12------Plec?----Miasto?-------------?kg--------------?cm-----------?cm Wikoli--------18.12-----Plec?----Miasto?-------------?kg--------------?cm-----------?cm Asiak---------24.12-----Plec?----Miasto?------------?kg--------------?cm------------?cm Salma--------24.12-----syn-------Torun----------------8kg------------91cm--------170cm Mysh---------25.12-----syn--------Francja-------------9kg------------94cm---------162cm Lonka--------26.12-----cora------Blachownia---5,5kg-----------101cm--------174cm Schmetterling-17.01-cora-----Austria---------------?kg--------------?cm------------?cm Aga -----------25.01-----Plec-----Miasto?-------------?kg--------------?cm------------?cm A czy ktoras z was widziala wozki z deltimu ??? http://www.deltim.com.pl/ tzn czy je ogladala \"na zywo\" (bo ja akurat moge sie opierac tylko na zdejciach)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:) Lonka, poprawie ci te 104 na 101 :) Wyobraz sobie ze i mnie przytrafilo sie to samo!!! Kilka dni temu mierzylam sie po raz pierwszy w ciazy i mialam 101, a dzis rano zmierzylam sie podobnie, zeby wiedziec co konkretnie wpisac, a tam 94 :) To musi zalezec od ulozenia dziecka chyba... moj brzuch jest najbardziej odstajacy powyzej pepka. Schala -----15.11-----cora-------Olsztyn---------10kg------------110cm---------167cm Nikii----------23.11-----cora-------Miasto?--------15,7kg---------------cm?------wzrost? Micka---------5.12------cora------Niemcy----------8,0kg-----------98 cm---------174cm Elfik------------6.12------Plec?----Miasto?-------------?kg-------------? cm-----------? cm Vangel------14.12------syn--------Miasto?-------------?kg-------------? cm-----------? cm Sniezka----17.12------Plec?----Miasto?-------------?kg--------------?cm-----------?cm Wikoli--------18.12-----Plec?----Miasto?-------------?kg--------------?cm-----------?cm Asiak---------24.12-----Plec?----Miasto?------------?kg--------------?cm------------?cm Salma--------24.12-----syn-------Torun----------------8kg------------91cm--------170cm Mysh---------25.12-----syn--------Francja-------------9kg------------94cm---------162cm Lonka--------26.12-----cora------Blachownia---5,5kg-----------101cm--------174cm Schmetterling-17.01-cora-----Austria---------------?kg--------------?cm------------?cm Aga -----------25.01-----Plec-----Miasto?-------------?kg--------------?cm------------?cm A czy ktoras z was widziala wozki z deltimu ??? http://www.deltim.com.pl/ tzn czy je ogladala \"na zywo\" (bo ja akurat moge sie opierac tylko na zdejciach)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LONKA
DZIĘKI MYSH :-) Byłam też w deltimie. Wózków zatrzęsienie, ale na wejściu postawili wózek za 1800 zł i mnie wystraszyli. Nie wyglądają żle. Mnie najbardziej podobały się z wersji x-lander - www.x-lander.com Te właśnie były najdroższe, ale strasznie bajerancko wyglądały. Spodobał mi się czterokołowy z takimi fajnymi sprężynami amoryzującymi (czerwonymi). Nie mają tylko przekładanej rączki, ale za to można zamontować do nich fotelik samochodowy (oczywiście też z tej firmy). Ja chcę kupić jakiś tani wózek za ok 500-600 zł. Jak mi się bardzo zniszczy, albo znudzi to dla drugiego :-) dzidzia kupię następny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja wlasnie grzebie w internecie w poszukiwaniu tych wszystkich wozkow, o ktorych wspominalyscie... :) Lonka, ale TAKO to sa tylko wozki spacerowe... (zaraz poszukam jeszcze ARO i ADBOR) No i GRACO tez wyglada na spacerowy, tzn. mozna je niby jakis zakryc i sa glebokie, ale ja szukam wozka glebokiego z prawdziwego zdarzenia, wiec to nie dla mnie... Sluchaj, a ten x-lander, to jest z serii Deltim? Dobrze zrozumialam? Mnie sie tam one nie podobaja, wole te klasyczne z Deltimu... Naprawde te z Deltimu nie wygladaja zle na zywo ????????? Chcecie zobaczyc, ktory wybralam ze zdjecia ???? Najbardziej podoba mi sie ten (nazywa sie PREMIER): http://www.deltim.com.pl/premier.htm tylko ze szaro-szary koniecznie :) jezeli znacie jeszcze jakies inne wozki w tym stylu (klasyczne z duza gondola i na stelazu jak to kiedys bywalo), to dajcie znac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Shalla
Czesc, no, bylam u fryzjera, zrobilam sie na "bostwo". Obcielam dluuugie wosy na bardzo krotko - tak za ucho. Nawet modnie i fajnie. I jestem zadowolona. Co do wozkow - ja kupie uzywany od znajomej, ktora urodzilam corcie tez 15 listopada :) Tylko 3 lata temu. Wozek bardzo mi sie podoba, bo ma wlasnie te pompowane kola i jest leciutki i ciemno zielony, i z tymi dodatkami i wygodny w skladaniu. No, a przede wszystkim cena! - 200 zl. Na szczescie jest w bardzo dobrym stanie i nie mialam obiekcji. Uf, spadam, bo goscie leza jak muchy do miodu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LONKA
MYSH- na tej stronie byłaś: http://www.tako.czest.pl/glebok.htm Deltim naprawdę wygląda dobrze. Tylko raczej jak będziesz kupować wózek to dokładnie go sprawdź (chodzi mi o luzy na sworzniach). Ale to się tyczy wszystkich firm. Te x-landery to jest chyba produkcja deltimu, bo u tego producenta były wystawione a na necie nie napisali jaki jest producent. Sprzedawca też nie wspominał, że to inna firma. Typowe gondole też widziałam, ale mnie nie za bardzo się podobają. Lubię styl sportowy- zobaczymy czy dziecku też się spodoba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:) Lonka, dzieki i za ten adresik :) ja znalazlam jakas zupelnie inna stronke TAKO - te tutaj widze po raz pierwszy. Wiesz, jak ogladam strony Deltimu, to tam nie ma nic o x-landerach, dlatego przypuszczam ze to jednak oddzielna sprawa. Ja w testowaniu musze sie zdac calkowicie na tate. Bo to moj tata kupi wozek dla wnuka (to jego pierwszy wnuk !!!) i przysle mi go tutaj. Ale jestem zupelnie spokojna, bo podczas tych wakacji duzo razem ogladalismy i dyskutowalismy i on doskonale zna moje preferencje (zreszta jezeli chodzi o kolory i style, to internet bardzo pomaga nam sie dogadac). :) Szalla, czyli ty juz wlasciwie kwestie wozka masz rozwiazana :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wklejam nasza statystyke i na te strone, zeby bylo wygodniej zagladac :) Shalla ------15.11-----cora-------Olsztyn---------10kg------------110cm---------167cm Nikii----------23.11-----cora-------Miasto?--------15,7kg---------------cm?------wzrost? Micka---------5.12------cora------Niemcy----------8,0kg-----------98 cm---------174cm Elfik------------6.12------Plec?----Miasto?-------------?kg-------------? cm-----------? cm Vangel------14.12------syn--------Miasto?-------------?kg-------------? cm-----------? cm Sniezka----17.12------Plec?----Miasto?-------------?kg--------------?cm-----------?cm Wikoli--------18.12-----Plec?----Miasto?-------------?kg--------------?cm-----------?cm Asiak---------24.12-----Plec?----Miasto?------------?kg--------------?cm------------?cm Salma--------24.12-----syn-------Torun----------------8kg------------91cm--------170cm Mysh---------25.12-----syn--------Francja-------------9kg------------94cm---------162cm Lonka--------26.12-----cora------Blachownia---5,5kg-----------101cm--------174cm Schmetterling-17.01-cora-----Austria---------------?kg--------------?cm------------?cm Aga -----------25.01-----Plec-----Miasto?-------------?kg--------------?cm------------?cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×