Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość beta27

Mamuśki polecam-odradzam!!!!!

Polecane posty

Gość cieszynianka
Ponieważ przed pierwszym porodem (i związanymi z nim zakupami) korzystałm z zawartych tu podpowiedzi, postanowiłam podzielić się własnymi doświadczeniami. Obecnie jestem mamą 4-latka i 8-miesięczniaka i zebrałam trochę macierzyńskich doświadczeń. Nie będę polecać konkretnych produktów, ale pewne sprawdzone rozwiązania - może ktoś skorzysta. A więc polecam: kupowanie ciuszków dla dzieci z drugiej ręki - zarówno w ciucholandach jak i np. na Allegro w dużych paczkach; jest to duża oszczędność, dziecko nie zdąży zniszczyć, a tak szybko wyrasta nawet z firmówek dobrej jakości :) kupowanie osprzętu dziecięcego i zabawek - firmowych używanych. U nas np. wózek, leżaczek, kojec i tona zabawek służyła co najmniej trójce dzieci i nasze młodsze nie jest z tego tytułu poszkodowane. Z zabawkami typu chińszczyzna poradzi sobie każde dziecko ; porządna firmówka jest dla niego nadal atrakcyjna a na pewno bezpieczniejsza ( choć nie niezniszczalna), wózek wielofunkcyjny z dużymi skrętnymi kołami ( ja mam model z możliwością blokowania tej skrętności w rączce i hamulcem ręcznym - idealna sprawa na różnych pochyłościach), podnóżek na kołach do wózka dla starszego dziecka (np. dzięki niemu całodniowe zwiedzanie Rzymu nie było dla nas problemem), łóżeczko na biegunach z możliwością blokowania bujania - oszczędziło mi wielokrotnie nocnego wstawania, duży kojec - pomieści rodzeństwo, łóżeczko turystyczne - u nas przydaje się podczas weekendowych wyjazdów do babci i na wakacjach, samobieżny odkurzacz - czyli chwila odpoczynku dla mamy raczkującego bobasa, suszarka bębnowa - ratuje w sytuacjach długiej, dżdżystej pogody, kiedy pranie nie chce schnąć a na ogrzewanie jeszcze za wcześnie. Oczywiście nie wszystkie sprzęty są niezbędne, ale bardzo ułatwiają życie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kyoshi
Witam jestem z warszawy i mam pytanie jestem w ciąży 4- początek 5 miesiąca i szukam szkoły rodzenia i się załamuje ponieważ moja teściowa jest położna w zielonej górze i jak obserwowałam jak zapisywała przyszłe mamy na zajęcia bez żadnych kaucji i opłat (bo prowadzi te zajęcia w szpitalu). A w wa-wie mam problem bo nie mogę sobie znaleźć takich zajęć przy szpitalu żeby były prowadzone czy ktoś mi może pomóc znaleźć takie zajęcia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wejdz np na strone
szpitala sw. zofii, tam maja wlasna szkole rodzenia, ale tez liste rekomendowanych szkol. Wiekszosc jest bezplatna dla zameldowanych w W-wie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×