Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość beta27

Mamuśki polecam-odradzam!!!!!

Polecane posty

heh fajny topik... moja cora ma 6 lat juz...a ja jestem teraz w 2 ciazy :) i tez pamietam ze kupowalam tansze pampersy... nie ze skapstwa ale z oszczednosci a to jest roznica ...zaoszczedzac a skapic...pierwsze 2 tygodnie w o glole zakladalam jej pieluszki tetrowe hehehe...ale niestety pranie i gotowanie mnie przeroslo... smoczek w ogole nie byl dla mie przyjacielem... wolalam go unikac i tak tez bylo...corka miala moze ze 2-3 razy go w buzi...palca nie ssala...z gumowego smoka i butli pila moze tez z kilka razy...zaraz przeszlam na kubek nie kapek...i karmienie kaszka mleczno-ryzowa lyzeczka...nie chcialam miec potem problemow z odstawianiem od butla...i tak tez bylo smoczek mnie ominol,butel tez, sikac zaczela w 1,5 na nocnik...zadziwiajaco mi latwo poszlo... i powiem ze do czego przyzwyczaisz z tym bedziesz miala pozniej problem :) a pampersy firmy innej niz pampers nigdy nie odparzyly tylka mojemu dziecku... one poprostu byly troszke gorsze.. poniewaz zawartosc uciekala przez boki czyli w nogawki :D :D dlatego w domu uzywalam tych slabszych a jak gdzies wychodzilam zakladalam pampersy firmy pampers... kosmetyki polecam bambino..do tej pory uzywam kremu np. ja jakies male zmiany na buzi corki... chusteczki-pampers,bambino,nivea...itp..chyba mialam kazde i kazde byly w miare dobre..chodzik mialam..cora niemiala problemu z chodzeniem ...poszla w rok i 2 tygodnie..nie polecam wozkow bujanych i kolysek...mozna wpedzic dziecko w odruch choroby sierocej bedzie sie bujalo i kolysalo...to wiem z przykladu mojej znajomej... ech ale namachalam... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ahaloł
up up up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Justyna 25
Do Anety 10. gratulacje . pij malo mleka krowiego bo czesto dzieci dostaja tzw kaszki na buzi od niego i uzywaj kosmetykow nivea sa hypoalergiczne.jedz wszystko na co masz ochote tylko w malych ilosciach. czesciej ale mniej. unikaj potraw ktore z regoly sa ciezko strawne.nauczysz sie z czasem co odpowiada twojemu maluszkowi a co nie. pozdrowienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Swietne rady
dziekuje👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość majcik1975
cześć dziewczyny ! moja mała jest wcześniakiem i alergikiem także uczulenie ma prawie na wszystko ale sprawdziły sie : - husteczki Pampers sensitive /pieluchy Pampers - maść Bepanthen - do kąpieli i do mycia ciałka Balneum Hermal Plus ( to stosowano wszystkim wcześniakom na oddziale jak mozna było je juz kapać oczywiście - mydełko i szampon Oilatum ( córcia ma burze loków na głowie) - krem oraz oliwka Weleda Calendula - kropelki na kolke Sab Simplex - herbatka z Hippa na przeziębienie lub rumiankowa - butelki Avent - smoczki Nuk - gruszka kret - maść cholesterolowa lub noworodkowa -wózek Quinny wersja Buzz( wcale nie kosztuje 5000PLN jak tu ktos napisał wczesniej tylko połowe z tego a w skład tego wchodzi gondola , spacerówka oraz maxi cosi siedzonko do samochodu , torba oraz kosz na zakupy pod wózek , kocyk polarowy , moskitera , folia przeciwdewszczowa itd..... to na tyle Pozdrawiam wszystkie mamusie !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie sprawdziły się: -butelki i smoczki Avent (zwłaszcza smoczek trójprzepływowy, tak samo dobry do herbatki jak i do kaszki) - pieluchy z Rossmana (bordowe) - dla mnie lepsze od pampersów - chusteczki Pampers (zwykłe) lub Rossman z kremem - sudocrem - płyn do kąpieli z oliwką Nivea (tak samo dobry jak Oilatum) - krem Nivea baby pielęgnacyjny (super sie rozsmarowuje, a to było u mnie ważne, bo córka nie lubi kremowania buzi) - laktator Lakta (kosztował 30 zł a lepszy od Aventu - mam oba) - wkładki laktacyjne Penaten, J&J (najlepsze a sprawdziłam chyba wszystkie) Odradzam: - pieluchy Pampers (wszystko ucieka, nie mają z tyłu gumki) - chusteczki Dzidziuś (nie są miękkie) - większość grzechotek Canpol (są za grube, dziecko nie może utrzymać ich w rączce)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mallinka gdzie mozna nabyc ten laktator oglądałam Aventu ale skoro mówisz,że ten jest OK to może bym sie skusiła na niego. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xerial Capiliare

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xerial Capiliare
na ciemienuchę nie ma NIC lepszego a przetestowałam wszystkie dostepne srodki oraz stosowałam rózne sposoby.Pomógł Xerial capiliare firmy SVR do nabycia w aptece.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asiulka88-84
witam wszystkie mamy,albo przyszle mamusie:) mamy 7 miesieczna corke kinge i z doswiadczenia wiem ze najlepsze sa pieluchy pampers gdzyz nie kazde dziecko ma sklonnosci do pieluch biedronkowych,nasza mala ma uczulenie na tanie podrubki pieluch ktore po jednym oddaniu moczu przeciekaja!!! polozna mowila ze kazdy niemowlak ma skonnosci na uczulenie i najlepsze sa kosmetyki bambino,patyczki do uczu,gruszka do nosa,termometr najlepiej kupic na zamuwienie w aptece taki w smoczku cena ok 15 zlotych nie meczysz dziecka termometrem w pupe i koniecznie zaopatrz sie w leki przeciwgoraczkowe i czopiki bo jak ci w noicy zachoruje to odpukac niech nie goraczkuje,gryzaki na zeby i kropelki z apteki VIGANTOL ok 6 zlotych na krzywice trzeba je dawac do pierwszego roku zycia i buteli zapasowe plus smoczki,wozek,wkladki do stainka jesli karmisz i czapeczki dla niemowlakow pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madlenj
co do pampersów to się nie zgadzam mój Szymek właśnie po nich dostał takiego odparzenia że przez dwa tyg z nim walczyliśmy a wystarczyło zmienić pieluszki na tescowe i odparzenia znikneły a co do chłonności to wcale nie odbiegają od pampersów dobre są też pieluszki cien z lidla a co do kosmetyków bambino to właśnie po oliwce mój mały dostał ciemieniuchy a wyleczyłam ją oliwką 'skarb matki' z rumiankiem za 6 zł polecam też chusteczki wickies z kauflandu dobrze nasączone i mają przyjemny zapach jak dla nas najlepsze wózek parasolka świtnie się sprawdza i zajmuje bardzo mało miejsca w samochodzie co jest bardzo przydatne na wyjazd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asiulka88-84
madlenj............. to zalezy od dziecka nasz kinga miala uczulenie na te copy z rumianku a twoje na bambino,i od tanich pieluch tez ma tyleczek odparzony to zalezy od jego wrazliwej skory!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asiulka88-84
madlenj............. oliwka nie powinna sie smarowac glowy dziecka jak i tez myc glowy mydlem... nadmierne natluszczenie glowy powoduje ciemieniuche polecam mycie glowy szamponem bambino!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamcia85
witam serdecznie wszystkie mamusie jestem w ciazy z bliźniaczkami(6 miesiąc) i mam synka 16miesiecznego nie chce jeść obiadów, nie mam juz pojecia czym mogę go zachęcić nie chce jeść żadnego mięska ani wędliny oprócz paróweczek,będę bardzo wdzięczna jesli coś mi doradzicie, z góry dziękuję aaaaaaaaaa i pytanko czy któraś ma bliżniaki lub jest w ciązy mnogiej miło byłoby się wwymienić zdaniami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malena-*
hej mamy to ja sie wypowiem w sprawie HERBATEK- wszystkie zawieraja cukry. Nie sacharoze- po to zeby mogli napisac- BEZ CUKRU, a jednak. dzieciom nie poleca sie picia slodzonego- wiec lepiej kupic rumianek melise czy koper i po prostu parzyc :) jest tez podobno jakas pasta do zebow homeopatyczna dla maluchow. Polecam spiworek zamiast koldry- dziecko sie nigdy nie odkryje ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malena-*
jako przekaske zamiast biszkoptow (z cukru i bialej maki) polecam wszelkie wafle ryzowe i inne( np firmy Sanco). Zdrowe, pelnoziarniste i dzieciak jak je to sie nie brudzi tak bardzo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asiulka88-84
witam wszystkich.......... DO BLIZNIAKI 23---jesli juz stracilas pokarm to nie odzyskasz go chyba ze jeszcze ci leci to pij bawarke (kawe z mlekiem)to wplywa na nachodzenie pokarmu ktory potem odciagaj laktatorem jesli ci sie uda utrzymac pokarm to moze twoje dzieciaki znowu zaczna pic z piersi:)ja karmilam 3 mies,ale mi calkowicie pokarm zanikl nie bylo co ratowac ani bawarka ani laktatorem i bardzo zaluje ze juz nie karmie:(napewno sie uda:) DO JUSTYNKA 25--czemu dzieciakimaja nie pic mleka krowiego???wlasnie one jest bardziej zalecane niz te proszkowane.nasza 9 miesieczna kinga najpierw dostawala cyca potem proszek a teraz krowie mleko:)nie ma zadnej wysypki,uczulen trzeba sprawdzic czy dziecko moze to pic bo np:sasiadki dzieciak po krowim mleku mial biegunke i uczulenia:( DO MAMCIA 25--nie kazde dziecko je obiadki domowe jesli je nauczylas do sloiczkowego jedzenia,nasza maluda wlasnie sloikow nie je,tylko normalne obiady,urozmaicaj mu jedzenie np..ziemniaczki obluz fajnym wzorkiem z marchewi ukladaj jedzenie w cos co on lubi np...hmm z kotleta zrob samochodzik i ozdub go sasiadka tak robila i dziecko wszystko juz je:) i ostatni post do dziewczyny ktora napisala ze nie daje sie biszkopto tylko wafle ryzowe ja jestem innego zdania:daje kinii biszkopty bo w poruwnaniu do waflii sie rozpuszczaja a wqafell sie nie rozpusci tak szybko co moze byc przyczyna zadlawienia. POZDRAWIAM WSZYSTKIE MAMY I PRZYSZLE MAMY.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justyna 25
pozdrawiam mamy blizniat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość up.........................
podnosze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lovely l.
mój maluszek jest uczulony na oliwkę jonhsona, wystąpiło u niego okrope zaczerwienienie brzuszka, jakby pokrzywa go ktoś wysmagał. odradzam ten produkt definitywnie! no a ja rodziłam w Wielkiej Brytanii - więc tu nie trzeba kupowac sobie nic absolutnie, majty sie bierze samemu, podpasek jest do oporu w każdej toalecie, pokój 1-osobowy masz jak sie tylko zwolni jakiś pierwszy lepszy i za nic nie płacisz. Kawę i herbatę masz cochwilę przynoszoną do pokoju, a wodę non stop w dzbanku na stoliku przy łóżku i codziennie zmienianą. Leki przeciwbólowe 3 razy dziennie rozwożą albo dodatkowe na życzenie. Tak powinno wyglądac w normalnym szpitalu w 21 wieku!!! pozdrawiam wszystkie przyszłe mamy i doradzam poród na wyspach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam dwuletnie bliżniaki i nie wiem czy te mamy co maja bliżniaki teżsię borykająz problemem że kady kto ma dwoje lub jedno po drugi uważa że to tak samo jak bliźniaki i że też tyle sięnamęczyli a jesli tak to odradzam wyprowadzania tych ludzi z błedu a co do pampersów u nas teżsię świetnie sprawdziły niestety bo po reszcie ucczulenie a ja nie wiem czy już ktośmówił ale ja polecam serie nivea jak dla mnie rewelacja używałam wszystkiego z bambino ale gdy użyłam balsamu to postanowiłam spróować płynu do mycia ciałqa i kąpieli w jednym i krem do buzi na zime i super ażmnie milo zaskoczyło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asiulka 88-84 ja zawsze myślałam i tak mi zawsze robiono że bawarka to herbata z mlekiem.a co do pobudzenia laktacji ziółka w aptece i przystawianie często do piersi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość basia 85
Drogie mamy poradzcie jak cesto`kapac noworodka czy uzywac do myci czystej wody czy powinien byc jakis płyn do kapeli i czy natłuszczac dziecko oliwka bo słyszalam ze najlepsza jest prawdziwa oliwa z oliwek ja zostane mama za 2 tyg i chciała bym wiedziec co robic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gorczycowa
Kąp codziennie w płynie dla maluchów "od pierwszego dnia", ziajka jest dobra. Nic sie nie przejmuj i wyluzuj. Sama bedziesz wiedziała najlepiej :) powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość editwonsemite
bardzo polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agusicka
Świetny topik,własnie dobrnęłam do końca,szkoda tylko że taki zaniedbany. Może mamy przyłączyłyby się i podniosły go troszkę ;) Ja jestem mamą Kacperka który w maju skończył 3 lata a obecnie jestem w 26/27 tc,ponoć ma być dziewuszka i czytałam ten topik z długopisem i kartką w ręku,bo choć rodziłam przeszło 3 lata temu to mogę z czystym sumieniem powiedzieć że dużo się z tego wątku dowiedziałam :) Pozdrawiam Betę27(teraz już pewnie więcej ;)),oraz inne mamusie które się tutaj udzielały a także ich Dzieciątka :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Polecam zakup śliniaczków zapinanych na zatrzask a nie wiązanych na sznureczki, są takie w tesco z serii cherooke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×