Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

blueberries2808

Ciąża,planowanie,testowanie,temperatura,objawy,dyskusja :)

Polecane posty

Gość Martuszkin
@Joasia a nospe możesz brać? Moja gin mówiła że jak czuje się rozciąganie w podbrzuszu to można wziąć nospe i na kregosłup może pomóc bo wiadomo jak działa nospa. @Zołza a jak u Ciebie? wszystko ok?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Po nospie nic mi nie przechodzi :( zobaczymy co lekarz wymyśli, moze mi da skierowanie do fizjoterapeuty bo nie idzie wyrobic. Lezenie i siedzenie to straszny ból gorzej chyba niz chodzenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zołza 987
Hej dziewczyny U mnie wszystko ok, po wizycie też. Bąbelek ma 3cm, również widziałam jak się wiercił w brzuszku. Lekarz ogólnie bardzo pozytywnie. O zwolnienie nawet nie musiałam prosić, sam wystawił. Mam za niski poziom tsh i we wtorek idę na konsultacje do endokrynologa. Moje ciśnienie to 90/60 i to jest chyba przyczyna moich zawrotów głowy. Reszte badań ok. Teraz dostałam skierowanie na toxo i hiv. Kolejna wizyta 10maja. Martuszkin na kiedy masz termin?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Martuszkin
Hej Zołza :) Cieszę się, że się odezwałaś, bo się martwiłam. super, że wszystko git :) to już masz sporą Fasolkę jak 3cm. A powiedz Kochana Twój gin robi Ci usg przy każdej wizycie? @Asiu to może niegłupi pomysł by iść na jakąś rehabilitacje, bo to musi być straszne jak tak łupie na maxa w krzyżu i nawet jak leżysz to boli... ja muszę przyznać że jak już biorę tydzień tą luteinę to jednak bardzo pomogła. Jeszcze mnie czasem zaboli jak się jakoś nieuważnie lub za mocno nachylę ale tak to już nie boli, a wcześniej bolał mnie ten krzyż cały czas. @Mery87 a jak u Ciebie po wizycie? :) też widziałaś swoją Fasolkę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Martuszkin szczerze to nie wiem czy na każdej będzie robił usg, teraz na obu miałam, w maju też raczej będzie, bo to będzie 13tc i będzie sprawdzał czy wszystko jest ok Mnie krzyż również boli, ale lekarz nic mi na to nie dał. Sprawdził szyjke palpacyjnie oraz przez usg i wszystko ok, więc staram się tym nie martwić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Martuszkin
Hej dziewczyny :) zjadło mój wczorajszy post..obecnie jestem w 9 tygodniu tzn. 8+5dni i czuje to apogeum przyrostu betahcg bo w tym tygodniu podobno osiąga poziom krytyczny :) tzn wciąż nie wymiotuję ale rano mnie mdli muszę szybko zjeść lekkie śniadanie, niedobrze jest mi też podczas mycia zębów :) i wczoraj w Biedronce jak byłam na zakupach to zaczęło mi tak śmierdzieć że musiałam uciekać.. M. oczywiście nic nie czuł. Zastanawiam się na kiedy zapisać się na pierwsze USG.na skierowaniu mam napisane "Badanie USG 1 trymestr (11-13 tydzień)". i najlepiej pasowałoby mi iść 8.05. ale to będzie 11 tydzień ale dokładnie 10t+4dni. myślicie że nie będą marudzić? Chcę iść wcześniej bo potem 10.05. wizyta a 18.05. idziemy na usg genetyczne. A co u Was dziewczyny? jak samopoczucie? które to u Was tygodnie? Macie już brzuszki? dopinacie się w stare spodnie ;) ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lekarze troszke inaczej patrzą 11-13tc to 11+0 do 13+6 (licza sie pełne tyg wiec będzie pewnie kręcenie nosem ) :) U mnie 18 tc, w spodnie sie nie dopinam juz zadne, z niektórych koszulek musialam zrezygnowac bo brzuszek wychodził na wierzch ;) Noo i wczoraj sie dowiedziałam ze będzie synuś ♡

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A ja mam pytanie. Czy któraś z was używa może komputera cyklu do interpretacji temperatury?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Joanna Asia ile do tej pory kg masz na plusie? Ja nadal nie mogę jeść, muli mnie dosyć bardzo... xxxx Gość nigdy czegoś takiego jak monitor temperatury nie używałam, więc nie pomogę. xxxx Martuszkin a jak u Ciebie z apetytem na sex? U mnie kompletny brak, a jak już dojdzie co do czego to czuję się jak dziewica hehehhe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Martuszkin
a ja mam niestety już 3 kg na plusie :( myślę jednak ze to przez Wielkanoc.. nie miałam żadnych mdłości ani wymiotów a apetyt wręcz wilczy.. przestałam jeździć na rowerze bo mi nie wolno o crossfitcie nawet nie wspomnę więc tyłek sam rośnie po prostu :( Co do sexu to u mnie też krucho. na noc muszę brać luteine no i M. mówi że lepiej nie ruszać tej tabletki bo jeszcze się prawidłowo nie wchłonie więc kochamy się teraz z rana a rano jak do pracy to wiadomo jak jest. tak więc sex niestety ukrócony do może 3 razy w tygodniu :( no i strasznie senna jestem spać mi się chce strasznie najchętniej bym tylko spała i jadła. ale zmuszam się i chodzimy z M. ciągle na spacerki. teraz cały weekend nad morzem to było ich bardzo dużo ale wiadomo lodów także :) dziś byłam zrobić wyniki. Moja lekarz dała mi skierowania na wszystko łącznie z toksoplazmozą, różyczką, kiłą i ogólnie obowiązkowe plus zalecane. Teraz czekam na wyniki. mam je mieć jeszcze dzisiaj na moim portalu pacjenta, toksoplazmoze i różyczke za 3 dni a na HIV i kiłe mam odebrać osobiście bo są to wyniki poufne. 10 maja kolejna wizyta u gina. a 11 maja idziemy na prenatalna USG czego sięstrasznie nie możemy doczekać, a na test PAPPA (pobranie krwi mojej do spacjalnej analizy i USG genetyczne) robimy 18-go maja. tyle u mnie :) a co u Was dziewczyny? Jak samopoczucie? pogoda piękna na majówkę jadę do mojej babuni na wieś odpoczywać będę no i uprawiać spacering ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Byłam już tuuu
Dziewczyny, pomóżcie :) Czy jesli zwykle mierzę temperaturę o 4:40, to ile muszę odjąć stopni, gdy kładłam sie okolo 3 a mierzyłam temperaturę o 8 i wyszła 36,60? Czy wykres później będzie wiarygodny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czemu test pappa? Byly przypadki syndromu downa czY innych wad genetycznych? Pamiętajcie ze wiele ciaz z tymi wadami genetycznymi zakanczane sa b. Szybko! Samoistne poronienie Jesli zdecydowalabys sie na ekstrakcje to od razu amniopukcja ktora juz na 100 da wynik poprawny. Z tym testem pappa to ja widze jaja wychodza I dochodzi kolejny czas na wyczekiwanie kolejnego badania by obalic prognozę z pappa Usg genetyczne przez dobrego specjaliste jest b. Dobre a w naatwpnym usg ok 20 tyg można wykryc inne wady do leczenia np.ale to tez warto by wykonal je ktos z doswiadczeniem pod tym katem Ja naczytalam sie o pappa i takie wyniki dla mnie to nie wyniki bo czesto problem z Lozyskiem moze nakladac sie na zly wynik Ja juz po usg gen. Widzialam beJBIKA:) zaczelam 14tydzien!! Jeszcze z 3 tyg i moze cos pocZuje !! Na wadze schudlam ale juz widze ze wyrownuje sie Brzuszek odstaje...pileczka fajna sie odznacza:):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ta od fryza. Ja mam juz 15tydz i 2dni . widzialam babla :):):) Jestem szCzupla taka fit i wysoka. Joasia ja juz od paru tyg sie nie dopinam w spodnie hahah ale lubilam obcisle takze wiesz Brzuszek mi juz niezle wypielo!! Szok A mam 1kg na minusie:)ale to aie moze szybko zmienic .pamietam haha Samopoczucie dobrw. Lepiej sie czuje:) Lepiej juz mi sie pracuje:) Pozdrawiam Was

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do testu PAPPA to nie mamy wskazań: mam 30 lat i nie ma przypadków w rodzinie. Jednak mój mąż bardzo przeżywa ciążę i się martwi choć nie ma zupełnie powodów usmiech.gif Test PAPPA polega na bardzo dokładnym USG zazwyczaj dopplerowskim gdzie widać przepływ krwi. pobierają tego samego dnia krew matki gdzie są badane poziomy hormonów. Następnie wyniki z usg i wyniki z krwi są wrzucane do systemu który je razem analizuje i oblicza ryzyka na podstawie korelacji wyników z oby dwóch badań. Koszt badania to u nas 350zł. Jest to badanie jednorazowe i nieinwazyjne. Moja ginekolog mi je polecała. Sama ma dwójke dzieci i sobie osobiście również zrobiła. Powiedziała nam tak: jeśli możecie sobie na nie pozwolić finansowo to jak najbardziej warto. Kupujemy, jak to my kobiety mamy w swojej naturze, różne zbędne pierdoły jak maty edukacyjne, misie szumisie itd (ja też oczywiście jak na kobietę przystało zakupię masę gadżetów mniej i bardziej potrzebnych) to czemu na to mam sobie żałować? Możemy sobie finansowo na nie pozwolić a da nam to poczucie ulgi a w razie konieczności pozwoli podjąć szybkie leczenie dzidziusia już w brzuchu. xxxxx @od fryca: super :) a wiesz już co będziesz miała: chłopca czy dziewczynke? zleciało szybko, prawda? :) A co u Was dziewczyny słychać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Usg genetyczne mozna wykonac nie wykonujac badania z krwi Pappa ktory jak mniemam ma ocenic ryzyko wystapienia zespolu downa. Papatau czy edwardsa a sa to powazne wady gdzie dzieci nie przezywaja .( nie mowie juz o tym ze ciaze z powaznymi wadami calo samo przerywa dosc szybko) to juz sa statystyki czesto wprowadzajace kobiety w niepotrzebny stres .Jesli nie ma wskazan to nie widze sensu. Amniopukcja to juz jest sensowne zaczepienie czy Nifty Juz usg genetyczne w 12/13 tyg moze Nam wiele powiedziec a Wady ktore zaznacze mozna leczyc najczesciej wykrywa sie na dokladnym usg polowkpwym przeprowadzone przez dobrego specjaliste w tej dziedzinie takze kobiety ktore nie wykonaja testu przesiewowego pappa maja szanse na szybka. Pomoc po porodzie. W ogole to ja zawsze myślałam ze te testy to rpbia kobiety ktore maja wskazania w razie szybkiego przerwania ciazy na wczesnym etapie Oczywiscie zycze Ci jak najlepszego wyniku!! ale jak dla Mnie to zbyt duze zamieszanie i ja to tak rozumuje wa Lasnie takze kochana urazic Cie nie chcialam tylko staram sie zrozumieć ta cala nagonke na to pappa hmmm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
I jesli chodzi o koszta. Mam to badanie za darmo ale nie ze wzgledu na wiek. Nie od dzis wiadomo ze najlepiej zarabia sie na rodzicach naciagajac ixh tym stwierdzeniem bo kto by przeciez ostatniego grosza nie wydał by dziecko bylo zdrowe. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dla mnie podstawą jest dobry lekarz, który dobrze potrafi prowadzić ciążę. Ja miałąm bardzo fajną panią doktor - Beatę Chołys Duszyńską i ona zlecala i badania i ogólnie rozwiewała wszelkie moje wątpliwości. Przyjmuje w Limanowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hrj :) nie urazilas mnie niczym przeciez :) my zrobilismy ten test dla wlasnego spokoju :) juz po usg gentycznym czuję sie o wiele bardziej spokojniejsza. a jak wyniki wykaza nikle zagrozenie to odetchne z ulga i tyle. :) pewnie jakbym nie mogla sobie finansowo na to pozwolic albo bardzo bym to odczula to bym tego nie zrobila jesli nie byłoby wskazań. poza tym zobaczcie ile osób dla pięknego zdjęcia dzidziusia robi dodatkowo usg 4D teraz a to koszta od 300zl w górę. i nikogo to nie dziwi . cena wiec bardzo podobna do pappy ktora jednak coś wnosi . poza tym ja zaraz koncze 31 lat. maz 38.. tak wiec mamy swiadomosc ze nie mamy juz po 25lat mimo ze nie lapiemy sie w widelki by otrzymac to padania na NFZ. A co tam u Was dziewczyny słychać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej :) U mnie ok, mamy 22tc i dzisiaj połowkowe badania. Mam nadzieje ze wszystko będzie ok... Ja testu pappa nie robiłam :) mi lekarz nie zalecał, a po 2 dla mnie troche jest niewiarygodny, wiele kobiet doprowadził do rozpaczy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ta od fryza JoannaAsia gratki kochana :) ja koncze 18tydzien haa tak to zlecialo! od jakiegos czasu czuje babelka a ostatnio juz wyraznie i czesciej co mi poprawia humor:D ja mam polowkowe w skonczonym 21tyg. 19 czerwca takze juz niedlugo:):):):):) moze sie dowiem co tam bedzie a jak nie to pjde prywatnie i mam 1kg na plusie i ladny wypiety brzusio...ciazowe spodnie juz jakis czas nosze a co tam u was dziewczyny????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny :) wyniki z testu PAPPA bardzo dobre tzn ryzyko znikome prawie żadne :) bardzo mnie to cieszy :) Mi się jednak czas bardzo dłuży niestety ale zapewne jak od sierpnia przestane chodzić do pracy to będę mogła bardziej skupić się na ciąży bo w pracy wiadomo i tak ciągle myślę o Kruszynce i ciężko mi się skupić :) Ruchów niestety jeszcze nie czuję mimo że to moja kolejna ciąża. Jutro minie równe 15 tygodni i zacznie się 16 tydzień może w tym mi się uda je wyczuć - nie mogę się już doczekać. Wyczuwalne ruchy zawsze działają uspokajająco na kobietę tak mi się wydaje :) Jutro mam wizytę więc pewnie obejrzymy naszą Kruszynkę. może nawet Pani doktor powie czy to chłopiec czy dziewczynka :) byłoby super chociaż zapewne jeszcze na to za wcześnie. Co do tycia to ja niestety mam więcej niż 1kg na plusie staram się pilnować ale apetyt mam ogromny o samego początku ciąży i żadnych mdłości i wymiotów tak jak to miałam w pierwszej. Aż trochę szkoda. Boję się by nie przytyć za dużo. a niestety mam tendencje do tycia. od kiedy skończyłam 20lat muszę się pilnować i zawsze dużo ćwiczyłam a teraz niestety. joga i zajęcia dla ciężarnych to nie to samo co moja kochana wspinaczka, kolarstwo czy Crossfit.. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zołza 987
Martuszkin ja też strasznie się boję że doopsko mi urośnie. Problem polega na tym, że ja w przeciwieństwie do Ciebie, nie cierpię ćwiczyć...ehhh Ruchy już czuję, jestem obecnie w 17 tc. Nie znam płci, wczoraj wizyta ale bez usg, tylko serduszka słuchaliśmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ta od fryza u MNIE BEDZIE CHLOPAK hehe wciaz mam 1kg na plusie , apetyt zmalal ..tzn jem jak zawsze bo staralam sie nie dac omotac tym zachcankom i wcinalam duzo owocow...choc przez ostatnie upaly lody codzien:P Martuszkin trzymaj sie por jesi chodzi o okreslone posilki...ja i tego co jesz a jesi cwiczylas to napewno jadlas zdrowo? nawyk zostaje takze to ci powinno pomoc mozesz pocwiczyc cos w domu choc oczywiscie we ze to nie to wypocenie co przed ciaza . ja mam taka prace ze robie kilometry takze ja dziennie jestem duzo w ruchu co pewnie tez mi pomaga...gdyby nnie taka praca to pewnie cwiczylabym wiecej w domu a tak staram sie po pracy mimo wszystko odpoczywac by to zrownowazyc... widze ile mniej moje rece maja energi no ale nadrobie po porodzie daja z siebie wszystko i wroce do swojej kondycji napewno dajcie znac dzieczyny co sie skrywa w brzuszkach::):):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćmamini
Cześć:) Ja po 3 miesięcznym braniu leków, mam prolaktyne w normie. Wszystko jest w porządku i pozostaje nam dalej się starać... Wszystkiego dobrego dziewczyny. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ta od fryza Powodzenia goscgemini:):):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gośćmamini powodzenia :) trzymam kciuki za Ciebie teraz na pewno się uda :) Zołza wróciłaś ! :) myślałam co tam u Ciebie :) super że wsystko dobrze. a wiesz już co będziesz miała? mi za dwa dni minie 16tc :) ruchów jeszcze nie czuje a szkoda. z młodym poczułam pierwsze ruchy już w 18tc więc myślałam że teraz uda sięnieco wcześniej. Gość od fryza no właśnie sama siebie nie poznaje.. mam takie zachcianki na rzeczy których wcześniej bym nie zjadła. walcze z tym ale często przegrywam ;( a jak ćwiczyłam to nawet jak sięzgrzeszyło to szybko spaliłam i cześć a teraz.. ćwiczyć nie można (nie oszukujmy się : joga i ćwiczenia dla kobiet w ciąży nie spalają tłuszczu tylko wzmacniają i kształtują sylwetkę rozciągają co też oczywiscie jest potrzebne), pracuję po 8 godzin siedząc przy kompie. (i teraz już nie robię nadgodzin, wcześniej nim powiedziałam o ciąży w pracy potrafiłam pracować 12 godzin..). do 14 tygodnia nie miałam na nic siły po pracy myślałam o tym by iść spać.. i tak oto dupsko urlosło :) :P Teraz już jest lepiej nie czuję tak zmęczenia wracają mi siły. bardziej pilnuję diety i tego co jem walcze z zachciankami tak wiec w tym tygodniu np waga stoi.. moja lekarz mówi mi jednak że wszystko jest ok bo ranice dla pierwszego trymestru to 3kg a potem na kazdy miesiac 2-3kg można przytyć. ale jak dla mnie to za dużo.. może dlatego że pamietam jak potem ciężko to się zbija po porodzie. tak więc Zołza bardzo dobrze że lubię ćwiczyć :) bo będę miała co spalać :P A tak poza tym to nam na usg pani ginekolog w 15 tc powiedziała że na 80% będzie dziewczynka <3 :D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zołza 987
Niestety jeszcze nie wiem kto u mnie w brzuszku mieszka. Ale mój Antoś też na początku był dziewczynką, więc wiesz, może być różnie hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×