Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość moze przyszla mamusia

MAJÓWKI 2018

Polecane posty

Gość gość
Dziewczyny czy ktos, was na termin na 21/23 maja i zna juz plec? mi lekarz powiedzial ze dziewczynka na usg i nie wiem czy juz sie moge przyzwyczajac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćJus
do goscia wyzej ja mam termin na 21 maja i podobno ma byc chlopiec, w styczniu nastepna wizyta i zobacze czy sie potwierdzi a co do badan prenatalnych to i w styczniu powinny gdzies wypadac ale gin nic nie mowil, na tej wizycie co bylam wykonywal jakies pomiary dzidzi ale to dopiero zobaczylam w domu w karcie ciazy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziękuje Ci za odp. ja mam termin własnie na 21 maja/23 maja. W poniedziałek byłam na IP bo mnie bolał brzuch bardzo mocno i się wystraszyłam, tam mi lekarz zrobił usg i stwierdził dziewczynkę. Mój lekarz parę tygodniu wcześniej też mi tak "wróżył". Z dzieckiem na szczęście wszystko ok. Ja rutynową wizytę u lekarza prowadzącego mam jutro i już mi wcześniej powiedziała, że jak dziecko będzie wystarczająco duże, to zrobi mi połówkowe, a jak nie, to na początku stycznia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćOlkus
Ja mam na 20 mają i ma być chłopiec. Usg prenatalne będę miała 8 stycznia (tak sobie sama wyznaczyłam bo wtedy przyjmoje gin) w piątek mam wizyte kontrolna na pewno będę miała" szybkie" usg wiec zapytam co tam między nogami uroslo ;) czy może jednak nic ;) Dziewczyny mam kolejny problem :( odebrałam wyniki z posiewu moczu i wyszło escharichia e coli :( pewnie złapałam ja w szpitalu w 7 tyg. Ciazy :( no bo gdzie więcej? Dbam o higienę. Dzisiaj robiłam po raz kolejny badania. Pewnie szykuje się kolejny antybiotyk. Oby nie szpital i nie antybiotyk dożylnie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to te wymioty i złe samopoczucie skłoniło Cię do zrobienia posiewu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj Olkus co za pech... Ale spokojnie - lekarz pewnie coś wymyśli!!! Co do gościa - hmmmm pewnie obojętne co Ci napiszemy, i tak już powolutku zaczniesz się przyzwyczajać do myśli o córci :) moja rada - wstrzymaj się z różowymi ubrankami. U mnie stwierdzono najpierw dziewczynkę, a w 18 tygodniu chłopca. Zobaczymy co powiedzą pojutrze, na prenatalnym :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja niestety jestem narwana i kupiłam kilka rzeczy różowych. Z Allegro, pepco i używki.. W Pepco można było oddać, rzeczy z Allegro zostawiłam (są takie ładne, no cóż, befzie na prezenty w przyszłości dla kogoś), to samo z używkami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja się jeszcze w ogóle nie przyzwyczajam bo ja od poczatku ciąży "czuła" chłopca :) i jak sobie wmówiłam to byłam w szoku, że mnie intuicja mogła zaiweść. Teraz mam do płci stosunek neutralny, po prostu jestem ciekawa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"czułam"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćOlkus
Tak po prostu kontrolnie stwierdziłam ze zrobię posiew bo czasami czułam dyskomfort... na wymioty gin kazała zbadać ponownie tarczyce. Dziewczyny to już 19 tyg ja dalej przy myciu zębów wymiotuje coś tu się chyba swieci nie dobrego :/ W szpitalu leżałam z dziewczyną co miała bakterie ecoli w pochwie i w moczu brała antybiotyk dożylnie przez 7 dni. Wtedy byłam tak wykończona psychicznie bo myślałam że z ciazy nic nie będzie to z lenistwa i bezsilnosci siadałam na wc. Może to wtedy złapałam. A nigdy nie siadam na wc w publicznych miejscach nawet po porodzie nie siadałam :/ No nic zobaczymy co lekarz powie na wizycie. Na olx znalazłam fajny wózek 3w1 za 900 zł. Na zdjęciach wygląda bardzo fajnie. Ale na zakup to chyba za wcześnie? W tesco są wyprzedaże ubrań mąż kilka kupił córce. W piątek jak z dzieckiem będzie ok to może kupie kilka uniwersalnych bo szkoda przegapić taka okazję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćJus
Olkus i u mnie nastepna wizyta 8 stycznia a co do wozkow to na poczatku tez chcialam taki 3w1 ale czy to sie oplaca? Przez lato wystarczy gleboki a na pozna jesien maluch bedzie mial dopiero pol roku wiec jakas leciutka spacerowke mozna kupic na wiosne bo te z kompletow wydaja mi sie takie ciezkawe wizualnie ale zobacze jeszcze jak to bedzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćOlkus
Ja przy córce używałam 3w1 i byłam zadowolona dużo miejsca i wgl bardzo wygodny był ale niestety pożyczyłam go na wieczne oddanie. Mieszkam na wsi mamy asfalt ale często chodzimy na spacery na polne drogi wiec lekka spacerówka nie da rady :) ale na wyjazdy mam po córce fioletowa myślę że dla chłopaka się łapie :) Napisałam na fb do znajomej ze szpitala.... miała ta cole 2 razy w czasie ciąży w styczniu rodzi z dzieckiem ok. Trochę się uspokoiłam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja planuje kupic wozek 2w1:) Fotelik do samochodu pozycze od siostry:) Musze sie wybrac do sklepu na "przeglad" wozkow na zywo :) Kurcze ja juz nie wiem co z tym moim gardlem..Raz juz w ogole nie boli, dzis znowu bol wrocil, choc delikatny echhh....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny! Coś tu cicho :) chyba wszystkie zajęte przedświątecznymi czynnosciami :) Jak tam zdrowie? Ja byłam na prenatalnych i na całe szczęście z moim chłopcem (już na pewno CHŁOPCEM) wszystko dobrze! Jest zdrowiutki i wszystkie parametry ma prawidłowe, straszna ulga!:) Jedyny problem to, tak jak przewidywała moja ginekolog, przodujące łożysko :( jest jeszcze nadzieja, ze się podniesie... Miała któraś??? Lekarz wczoraj mówił, ze muszę dobrze się odżywiać, zero seksu do porodu (żeby się nie odkleilo) no i cesarskie cięcie, bo łożysko zagradza drogę do wyjścia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćJus
Hej fajnie, ze u Twojego malucha wszystko ok a mi bol gardla przeszedl ale mam katar taki lejacy na przemian z zatkanym nosem. Pamietacie jak pisalam, ze poczulam takie pukniecie od srodka w 16tc i od tamtej pory czulam juz to codzien do tej pory szczegolnie rano i wieczorem, codzien jakby wyrazniej wiec to musi byc dzidzia i to jednak mozliwe zeby czuc tak wczesnie i to w pierwszej ciazy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćOlkus
Lifeisgood super ze z maleństwem wszystko dobrze. Cesarka... nie wiem czy ja nie będę się starała sobie załatwić, tylko boje sie znieczulenia w kręgosłup i boli po jakimś czasie. Moja kuzynka miałam chyba źle zrobiony zastrzyk bo mija 4 rok a ona dalej czuje dyskomfort. Na początku wręcz płakała z bólu. Ja powtórzyłam wyniki wszytko ok nie mam coli. Miałam szybkie usg ale nic się nie dowiedzialam widziałam tylko ze maleństwo się rusza. Dziewczyny a macie co wizytę mieona szyjkę macicy ? Ginekolog bada mnie tylko ręką. A o wymiarach nic nie mówi. Wczoraj pozwoliłam sobie na zakupy z ubrań dla córki i chyba przegielam bo dziś boli mnie gardło. Tylko żeby się nic znowu nie rozwinęło :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
GośćJus ja też intensywne ruchy czuje rano i wieczorem. W dzień czasami takie slabiutkie. Co jest dlaczego tak się przeziebiamy ja juz mam dosyć :( i strach czy dziecku ta infekcja nie zaszkodzi ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja już raczej nie będę miała wyboru i czeka mnie cesarka. Sama nie wiem co lepsze (albo i gorsze).;) Mnie tez nadal pobolewa gardło i na dodatek znowu doszedł męczący kAszel wieczorami. Nie wiem, kiedy poczuje się w 100% zdrowa ;p Co do ruchów - ja dziś czułam dosadnie, nawet mój mąż poczuł :) ale wczoraj ginekolog mówił mi, ze z przodującym łożyskiem częstotliwość wyczuwalnych ruchów może być znacznie niższa, żeby się nue przejmować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A wczoraj na badaniu dzidziuś ślicznie pokazał twarzyczkę w tym 3D czy 4D :) i teraz oglądając nagranie i zdjęcia z USG możemy podziwiać naszego maluszka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćOlkus
Dziewczyny dostałam gorączki 38.2. Jestem w szpitalu :( na święta nie wyjdę :( Gin mówił ze widzi dziewczynke. Mało ważne byle zdrowe :( boje się :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lifeisgood
Kurczę Olkus Ty to masz pecha! Życzę Ci zdrowia i obyś szybko wróciła do pełni sił!!! Trzymam kciuki!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćOlkus
Naprawdę mam pecha :( juz nawet nie mam siły płakać. Wyniki mam dobre. Jeszcze mam podwyższona temp 37.4. A wy jak sie czujecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oooo to dobra wiadomość :) 37,4 to już całkiem dobry wynik :) będą Cię naprawdę trzymać w szpitalu na święta przez wczorajsza gorączkę? :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćOlkus
Niestety tak :( chociaż chodziło mi po głowie by się wypisać. Ale nie będę robić głupot. W domu wystarczyło wziąć leki i by było ok a tak nawet mam swoje leki. Nic nie mają na gardło a tantum verde na mnie nie działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćJus
swieta w szpitalu.... Wiem cos o tym ale zdrowie wazniejsze. Wbrew przeciwnosciom zycze wam dziewczyny Pogodonbych, Wesolych a przedewszystkim zdrowych Swiat Bozego Narodzenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja również życzę wszystkim wspaniałych, rodzinnych świąt! I przede wszystkim zdrowia dla wszystkich Mam i Dzieciątek! Oby święta upłynęły w magicznej atmosferze... Olkus - Tobie w szczególności zdrowia i uśmiechu!:):*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćJus
Hej, hej dziewczyny jak tam po swietach? Jak ze zdrowiem? U mnie odpukac katar, kaszel przeszedl jak zwykle sam. Bobasek od rana daje czadu, zwiercony chlopak widac bedzie heh jutro zaczynam 20 tydzien, zlecialo nie wiem kiedy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja zaczęłam 23 tydzień i tez nie wiem, kiedy to przeleciało :) Dziewczyny polecam Wam dobry artykuł napisany przez specjalistów (mamę ginekologa i mamę pediatrę) o tym, jak uniknąć nagłej śmierci łóżeczkowej. Zero domysłów, same efekty badań naukowych. Szczerze - cieszę się, ze jeszcze nie kupiłam żadnych pościeli, kołderkę i poduszek, ochraniaczy na łóżeczko... po tym artykule chyba nie miałabym spokoju w nocy;p Teraz kupię po prostu porządny śpiworek i tylko on będzie w lozeczku (ewentualnie kocyk z dziurami, bo zgłębiłam temat i w innych krajach są nawet wytyczne z zakazami trzymania czegokolwiek w łóżeczku niemowlęcym oprócz śpiworka/otulacza, ewent.kocyka z dziurami - dla łatwego oddychania w przypadku okrycia się w nocy). Łapcie - https://mamaginekolog.pl/zmniejszyc-ryzyko-smierci-lozeczkowej/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość marta
Witajcie, termin mam na 21 maja, ale 1 corke urodzilam 2 tyg wczesniej wiec teraz tez moze byc podobnie. Z usg z 12 tyg. Na 90% miałaby byc 2 dziewczynka. Bardziej chciałam chlopca i caly czas sie przyzwyczajam ze nie bedzie parki tylko 2 dziewczyny. No coz... We wtorek 2 stycznia prawdopodobnie bede miala polowkowe. Ciekawe czy sie potwierdzi płeć :) Pozdrawiam Zycze wszystkim mamom i dzidziom zdrowia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj, gość Marta!:) ja miałam tak, ze na 1.badaniach tych większych, prenatalnych mówili, ze na niecałe 80% dziewczynka. Na kolejnym usg u mojej ginekolog nie było nic widać, a na następnym moja lekarka już sugerowała, ze wg niej chłopczyk... poszłam na drugie prenatalne i od razu pokazał fujarkę :) teraz już nie ma żadnych wątpliwości i wyraźnie widać. To pierwsze prenatalne rzeczywiście może być mało rzetelne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×