Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość moze przyszla mamusia

MAJÓWKI 2018

Polecane posty

Gość gość marta
Dziekuje za odpowiedz:) daje to nadzieje,ale wole sie nie łudzić i juz sie nastawiam na siostrzyczke dla młodej. Wazne zeby było zdrowe, a moooze za pare lat bedzie próba splodzenia chlopaka, jak mowia do 3 razy sztuka;) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No pewnie :) a tak z ciekawosci zapytam - to Ty czy raczej Twoj maz marzy o meskim potomku? :D Czy moze chcieliscie miec parke? :) 2 dziewczyny sa super!!! Sama mam siostre i w zyciu nie chcialabym miec brata zamiast niej :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość marta
Troche z mojej strony,po prostu chciałabym mieć synka(nie wiem czemu, tak naprawde:D) mowi się, że coreczka tatusia, synek mamusi. Troche od męża. Sam ma 2 braci. Chciał przekazać nazwisko itp. Ale teraz tez mysle ze może to lepiej bedzie bo dziewczyny beda sie zawsze 3mać razem. Teraz trzeba przezyć 2 połowe ciąży ale to zleci w mgnieniu oka. Do maja nie tak znowu daleko! I niedługo juz zobaczymy te malutkie słodkie rączki i paluszki, i stopki, juz stesknilam sie za niemowlaczkiem :) Moj mowi że chyba za dobrze sie zaczęłam wysypiać wiec zachciało mi sie znów dziecka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćJus
Witaj gosc Marta! Mój termin to tez 21 maja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
hej dziewczyny, czy ktos mnie pamieta? nie tak dawno pytalam o plec, czy juz moge zaczac sie przyzwyczajac do dziewczynki. Taka plec podal mi lekar na pierwszym usg prenatalnym i konsekwentnie az do 18 grudnia, lekarz na IP w szpitalu tez nic nie widzial miedzy nogami i mowil ze dziewczyna. 21 grudnia mialam usg polowkowe i szok!! moja doktor mowi ze na 200 % chlopak i daje na to gwarancje. Czyli moja intuicja dobrze mi podpowiadala bo ja czulam od poczatku chlopca☺️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a dodam jeszcze ze termin mam na 21/23 maja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość marta
Witajcie:) niestety nie miałam na tej wizycie usg polówkowego,okazało sie (albo ja sie nie dopytałam) ze musze sie umowic na "specjalna" wizyte z samym usg albo oczywiscie moge zrobic sama "na mieście" płatne:) Mam teraz termin za 2 tyg. Znow czekac heh. Ale pojawił sie problem bo mam niska morfologie(jeszcze nie anemie ale blisko), znacie jakies dobre sposoby aby polepszyc wyniki badan? Co jeść, pić? Ps.cos sie psuje w necie,mam nadzieje ze nie wstawilam postu 2razy:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja miałam czesto słabe wyniki morfologii jak jeszcze w ciazy nie byłam, to pamiętam, że lekarka mówiła, żebym jadła dużo zielonych warzyw i kiszonek. nac pietruszki itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
aaa i niby czerwone mięso ale ja nie lubie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćOlkus
Cześć dziewczynki. Ja wykończona psychicznie wracam do zdrowia .tak mi się przynzjmniej wydaje, pewnie do momentu aż córka znowu czegoś nie przywlecze. W szpitalu dostałam antybiotyk dożylnie podobno bezpieczny chociaż ja strasznie to przeżywałam. Położne i lekarze mówili że nie tylko ja mam ten antybiotyk. Nawet leżała ze mną dziewczyna tez chora ale to w 38 tyg i również go dostawała. Zapisałam się do dwóch lekarzy na usg. Żeby wszystko sprawdzili czy ok. Jedno normalne połowkawe drugie prenatalne. Mnie też zaskoczyli jak mnie przyjmowali do szpitala diagnoza dziewczynka a przecież już z córką kupiliśmy body dla chłopca ;) na szczęście nie drogie bo na wyprzedaży. W dniu przyjęcia do szpitala miałam wyniki idealne. Na 2 dzien hemoglobina 10.3 na 3dzień 10.6 czyli zaczęła rosnąć dostałam żelazo 1 x 1. O tej porze niestety z zielonymi warzywami ciężko. Jedynie mrozonki. Szpinak mam aby mrożony z własnego ogródka i to juz nie wiele. Pozostałe wyniki są ok. Chyba....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj Olkus juz na cale szczescie mija Twoj koszmar!Nic sie nie martw,na pewno wszystko okaze sie dobrze! Ja tez sie martwilam tymi lekami na serce i moje wieczne przeziebienie,a maluch zdrowy jak ryba:) Teraz juz tylko rano czuje bol gardla i lekko boli mnie ucho lewe (sama juz nie wiem, czy nie od lezenia na boku), pobolewa tez to serce...Ale juz staram sie tym nie stresowac i po prostu cieszyc sie na nadchodzace Szczescie:) Przegladam ubranka na OLX(sa tam fajne mega paki uzywane dla chlopcow/dziewczynek w kazdym rozmiarze), rozne inne potrzebne rzeczy. Jako ze zgodnie z przyjetymi normami bezpieczenstwa w moim lozeczku i kolysce beda jedynie spiworki (wklejalam artykul z tym zwiazany), poscieli szukam jedynie do wozka na spacerki :) W Smyku chyba sa ciekawe spiworki!:) Dziewczyny a czy Wy juz gromadzicie jakies ubranka oraz inne artykuly niemowlece???:) Ja jestem troche do tylu w porownaniu z "juz mamami", wiec staram sie czytac i notowac,czego potrzebuje dziecko i ja np.do porodu,karmienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja już troszkę kupiłam ubranek, a termin mam na ok21/23 maja. Pierwsze ubranko - dwupak półśpiochów ze Smyka kupiłam jak na połówkowym dowiedziałam się, że nie dziewczynka a jednak chłopak. Przyszłam do domu, mąż wrócił z pracy i mówie - zobacz, pierwsze ubranko dla Twojego dziecka. Wtedy jeszcze myślał, że będzie miał córkę. Wyciągnął, popatrzył, minęło parę chwil, już myślałam, że się nie połapie, a za chwilę urosły mu oczy jak pięciozłotówki i mówi: chłopiec???????? a ja: no. On w szoku i tylko powiedział: chłopiec też fajnie, i zaraz dzwonił do rodzicow, bo już im nagadał, że będą mieli wnuczke (wnukow juz maja) i ze sprostowaniem. Ja mu potem mówie,: myslalam, ze juz sie nie połapiesz, że to ubranko dla chłopca, a on mówi - no spodnie to dla chłopca. A ja mu: ale połspiochy mogą byc tez dla dziewczynki, tu chodziło o kolorystyke bardziej. Bidny myslal, że dziewczynki to chyba w samych sukienkach chodzą hehe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćOlkus
I ciebie nadal choroba trzyma? Masakra... tylko nie ucho! Jakoś musimy przetrwać. Dziwne ze ty tak chorujesz bo nie masz starszych dzieci a wirusy i tak się czepiają... ja w 1 ciąży nie chorowałam chyba raz delikatnie. Wkurza mnie mój nos bo inhalacje mi nie pomagają jak chodzę czy siedzę jest w miarę ok jak się położę od razu mi zatyka i najgorsze jest to ze nie mam czym smarkac pusto a trudności z oddychaniem mam. Wszpitalu mówili że otrivin nie szkodzi ze działa tylko na błonę śluzową i kazali używać 3 x1 ale używam tylko na noc i czasami w dzień. Juz i tak ponad tydzień. Niby w sieci czytałam ze dużo dziewczyn używa długotrwale. Może ja mam jakiś niezyt nosa przez ciążę... nie wiem już sama. Ja jeszcze nic nie kupuje oprócz 2 par body. Jak będzie dziewczynka wszystko mam 6 letnie ale to co. Tylko rozmiar na 56 mam paskudny bo pożyczyłam siostrze i trochę szmaty się zrobiły po dwójce dzieci to jedynie kupie nowe do szpitala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćOlkus
Lifeisgood kupujesz kołyske? Jaka? Wyślij linka. Myślisz ze się przyda? W łóżeczku z córką tez nic nie miałam. Corka z lipca wiec Na jesieni kupiłam pościel i ochraniacze bo jednak później się przydały córka tak nie waliła w szczeblki jak juz była bardziej ruchoma. Do łóżeczka musze kupić materac wcześniej miałam kokos pianka gryka a teraz nie wiem jaki..? Aha i jeszcze rożek musze kupić bo córka swoim lalki bawiła:) Tak teraz myślę że dobrze by było żeby była dziewczynka :) wszystko mam :) od ubranek po zabawki. Ale zdrowie najważniejsze boje się trochę usg. Ze coś wyjdzie nie tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćOlkus
Gość termin podobnie do mnie ja na 20 ;) coś tu nas sporo było w podobnym terminie. A czy planujecie wakacje z takim maluchem? Ja bym chciała w sierpniu gdzieś pojechać. Córka chce jechać do Zakopanego. Maz tylko puka się w głowę a my z córką i siostra męża juz planujemy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość marta
Ja tez powoli robie liste i rzeczy ktore musze dokupic dla maluszka wole pokupowac wczesniej , zeby miec juz przygotowane i być spokojniejsza. Pamietam ze chodzenie po ikei w 9mc moze na prawde ostro zmeczyc, nawet niektorych dostarczyć na ostry dyżur ;) lub po prostu nawet sie nie chce tam isc , jak sie czujesz jak mały wielorybek xD Przy pierwszej ciąży to robilam całe długie listy co dla maluszka, co dla mamy, to pomagało bo uporzadkowywało myśli... Teraz jest troche bardziej na luzie i zeby nie isc do szpitala z torba jak na 2 tyg wakacje hehe ale pewnie i tak bedzie tak,"wszystko sie może przydać" =) Ps.jesli chodzi o wakacje w sierpniu/wrzesniu mąż planuje już coś, oby tylko wszystko było z maleństwem i ze mna dobrze to moge jechac ;) takie male to je i spi przede wszystkim to bardziej moj 3latek bedzie robic wieksze fochy i problemy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No niestety tez choruje i to mnie przeraza, bo nigdy nie bylam tyle razy przeziebiona,a ciaza i tu takie cos... Na dodatek w domu siedze, czasem sie spotykam z rodzina, znajomymi, gdzies wyjde, ale nie za czesto. Nie martw sie Olkus, wszystko bedzie ok na badaniu, ale rozumiem Cie w 100%. Ja mam kolejne badanie 29 stycznia dopiero i znowu sie zastanawiam,czy wszystko ok, a dopiero co 2 razy u lekarza bylam, na tym duzym prenatalnym i normalnej wizycie;p No ale od 2 dni slabiej wyczuwam ruchy (lub rzadziej znowu) i mysli same sie pchaja do glowy... Choc wiem,ze z moim lozyskiem przodujacym tak moze byc;p Ja najprawdopodobniej bede miala cesarke i sama sie zastanawiam,co bedzie mi potrzebne a co nie? Tez zrobie sobie listy - dla mamy i dla dziecka:) Juz powoli czytam po ile sztuk body itd.,ale tez odkupilam sobie sporo na rozm.56 i 62 od mojej kolezanki - po dwojce synkow, ale prawie wszystko w b.dobrym stanie. Ja bede miala w sypialni mojej lozeczko dla dziecka, ale jeszcze pietro wyzej (gdzie tez spedzac bedziemy wiele czasu - kuchnia i salon) = lozeczko-kolyske. Chcialam malutka z Milly Mally,ale one sa do 5 meisiecy... I po przemysleniu nie bede kupowac czegos takiego i wydawac tyle pieniedzy, bo gdzie pozniej poloze na pietrze dziecko? To ten sprzecik: http://allegro.pl/lozeczko-dostawne-kolyska-3w1-filip-3-materac-i6874690502.html?snapshot=MjAxNy0xMi0yOFQyMTo1NzoyOC4xMzVaO2J1eWVyO2JiZTY1NDQxYjgzZTFhNjI2ZTY2NzBmNzlkNzRhMzc4MzZhYmQ1N2FlYWNiYThhYWYwMWU2NmMxMzk1YzFkZWM%3D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PS Doswiadczone mamy - moj pepek bardzo sciemnial, ale to chyba normalne??:) Tak wyczytalam...Miala tak ktoras?Nie mam tej linii,jedyne co to ciemny pepek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Cześć, pierwszy raz piszę. Termin na 1 Maj. Prawdopodobnie córka. Już sobie nie wyobrażam żeby był chłopiec. Jestem po 40 stce i trochę się martwię czy wszystko pójdzie dobrze. Rozpoczęłam 6msc z 4kg na plusie, ale w drugim msc straciłam 2, więc tak naprawdę to 6 do przodu. Fajnie czuję ruchy dziecka gdzieś tak od tygodnia bardzo wyraźne kopniaki. Trzy pierwsze msc były okropne. Teraz czuję się wspaniale, ćwiczę, pracuję nie mam żadnych dolegliwości oprócz zgagi. Pozdrawiam wszystkie mamy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćOlkus
Te kołyski milly mally są urocze :) ale szkoda pieniędzy na 5 miesiecy. Ja mam po córce fotelik Fisher Price w super stanie wiec nam wystarczy. A na poczatku w kuchni czy salonie będzie w wózku. Proszę was nie we wrześniu nad morze! Zimno! :) jak juz to na początku sierpnia. Jeżdżę od 5 lat co roku i pierwszy drugi tydzień sierpnia jest najbardziej ok. W tym roku byliśmy ostatni tydzień czerwca i słabo... chłodno było. Jedynie plus bo mieliśmy super pokoj świeżo po remoncie i 90 zł doba za 3 osoby. Teraz jak coś to raczej w grę wchodzi tylko domek. Nie chciałabym wrzeszczacego niemowlaka za ścianą ;) jednego roku nam tak się trafiło ze mieliśmy koncert jednej nocy. Dziękuję. Z niemowlakami to tylko do domku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
20 19. Witaj :) Zazdroszczę samopoczucia :) oddaj trochę ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćOlkus
20 31 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej, a co tam z samopoczuciem, szwankuje? Który miesiąc i co się dzieje? Ja dostałam alergii na pomarańcze teraz przez święta. Trochę się dusiłam zanim wapno zaczęło działać, bałam się o dziecko, nie wiedziałam już czy dzwonić po pogotowie. Taką dosyć pokrywkę złapałam i od razu kaszel astmatyczny. Czasem zdarzają mi się alergie pokarmowe, przeważnie na konserwanty, chemię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hmm tylko nie wiem, czy w sierpniu to jeszcze nie bedzie za wczesnie... Rodzac na poczatku maja. :) 3,5-miesieczne dziecko???Hmm..A zreszta zobaczymy,jaki bedzie :) W sumie duzo tez zalezy od pogody, 2 lata temu na poczatku wrzesnia bylo goraaaaco, nawet pod koniec - w tym roku deszczowo ... Nad morze mam daleko, mieszkam blisko gor:) ale zawsze bardziej ciagnelo nad morze- moze wlasnie dlatego, ze gory tak blisko;) Dziewczyny ponawiam pytanie, moze ktoras tak miala - chodzi o ciemniejszy pepek??? Co do dolegliwosci to moje tetno nadal wariuje (mimo lekow na serce), dzis mialam znowu nieprzespana noc - bylo mi strasznie duszno. Rece to mi tak popuchly,ze juz nawet mam problem z wlozeniem rekawiczek skorzanych. U mnie w szpitalu dla dziecka chca tylko ubranka (od 2 dnia, na 1 daja szpitalne), pampersy i chusteczki, nic wiecej. Wszystko daja szpitalne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćOlkus
Lifeisgood w jakim województwie mieszkasz? Ja jestem z lubelskiego. Mój pępek jest bez koloru ;) a z 1 c. Nie pamiętam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mi też jest duszno i z ciśnieniem pewnie słabo ale nie chce mi się wstać i zmierzyć :P Aby bym leżała jak wstanę kołowrotek w glowie słabo i musze siadać. Ja nie wiem jak my doczekamy do maja. Ale mają gorzej... jak byłam w szpitalu dziewczyna w 13 tyg leżała juz 4 tyg na zakrzepice w noce i nic jej się nie poprawialo miała caly brzuch siny od zastrzyków. I lekarze nie chcą jej puścić do domu bo w każdej chwili może umrzeć. Dziecku niby nic nie zagraża ale jej bardzo. Ale w szpitalu swoje rzeczy dla dziecka to swoje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To pewnie masz śnieg ;) Smutna historia najgorzej ze boi się ze zostanie tam do porodu. Czyli do czerwca. Mówiła ze planowała ciążę zrobiła serię badań a tu takie coś. Nic nie da się zaplanować i przewidzieć. Tak samo jak ja planowałam ze od października od pon do pia będę wozić na zajęcia dodatkowe i co albo siedziałam z głową w wc albo nie miałam siły wstać z łóżka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
17 35 to oczywiście ja Olkus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×