Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość moze przyszla mamusia

MAJÓWKI 2018

Polecane posty

Gość gość
hej, nie nie mialam niestety.... no niby tak ale taki cieply kombinezon z misiowa podszewka. wydawal mi sie za cieply. to bardziej na jesien i to chyba pozniejsza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a ja mam termin na 23 maja, gdzie za pasem juz bedzie czerwiec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dorośli na przełomie kwietnia/maja chodzą w kurtkach, to co dopiero taki noworodek :) u nas nigdy nie wiadomo jak z pogoda trafi. Czuje się bezpiecznie mając mój kombinezonik, najwyżej go sprzedam, ale mój maluch na pewno nie zmarznie :) No koniec maja to już prawie czerwiec hehe pewnie już będzie cieplej :))) oby!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A teraz pytanie do JUŻ-MAMUSIEK. Przydał Wam się inhalator dla starszych pociech? W szpitalu mamy mówiły mi, ze to ważny zakup i powinnam o tym pomyśleć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćOlkus
Skoro miałaś badanie robione dopiero teraz to pewnie nie bedzisz miała robionego drugi raz. Ja inhalator kupiłam dopiero jak córka miała 4 lata teraz ma prawie 7 i nadal nie nawiedzi tego robić. A ty lifeisgood powtarzalas te badania? Toxo. Cytomegalie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szczerze to ja sobie nawet nie przypominam, żebym robiła takie badania :) teraz robiłam na HIV i inne zakaźne, ale nie pamietam wymienionych przez Was nazw. Nie kojarzę ich tez z początku ciąży, choć w 100% jestem pewna tylko tego, ze teraz ich nie wykonywałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćOlkus
Oo to coś nowego. Bo ja miałam robione mnóstwo badań toxo cytomegalie kila posiew z moczu posiew z pochwy na wirus opryszczki rozyczka ospa HIV tsh FT3 ft4 i coś jeszcze. Jak mniej więcej podliczyłam to prywatnie wyszlo by mi z 800zł na szczęście moja "stara"gin pracowała tez w przechodni przyszpitalnej i wypisala mi skierowanie. Toxo i cytomegalia igm po 70 zł wiec... jak lekarz nie będzie nalegał na to badanie to udam ze nie było tematu i nie zrobię. Co miesiąc zleca mi posiew moczu wyszlo mi pałeczka gram dodatnia 10^2 jakoś nie mogę bardzo nic znajsc na ten temat w sieci mam tylko nadzieje ze to nic poważnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćJus
w tamtym roku koncowka maja byla chlodna, dobrze pamietam to i teraz moze roznie byc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kile tez mam i te wszystkie z tarczyca (tsh itd.), ale nie kazala mi raczej robic cytomegalii,nie pamietam... Ostatnie moj***adania byly duze, wlasnie na te HIV, wirusowe zapal.watroby chyba, kila itp. A tak to co miesiac tylko podstawowe moczu i morfologie krwi, co w sumie chyba 20 zl wychodzi. Na HIV wiem, ze bylo w miare drogie, bo 40 zl. Ja juz i taj zbankrutowalam na lekarzach i lekarstwach;p Teraz jak leze mam z kolei problem z zylami, wczoraj musialam pilnie do chirurga naczyniowego sie udac i takie eliksiry mi przepisal,ze nie bylo w zadnej z aptek w mojej miejscowosci. Maz jedzie dzis szukac do wiekszego miasta;p Kurde czy tylko ja mam takiego pecha w ciazy... Pierwsze slysze,zeby ktos mial takie przeboje jak ja, co chwile cos:/ nawet moja ginekolog powiedziala,ze u mnie to jak nie urok to ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćOlkus
Lifeisgood nie tylko ty masz takiego pecha ja ciągle coś łapie dziś znowu mam katar i zatkany nos no przecież oszalec można. Mam infekcje pochwy od stycznia nie mogę jej wytepic. Na dodatek wynik posiewu... U nas dziś pięknie śnieg i delikatnie sypie, myślałam że wyjde z córką i mężem na spacer ale jak z katarem? Zaraz wyjadę wieczorem z gorączka na IP juz mam dosyć. Pije tran czosnek w kapsulkach wapno z wit c i nadal mnie coś pobiera. Zrobilam sobie syrop z czosnku czosnek miód i woda . Drugi z cebuli. Strzeliłam po kieliszku i mam nadzieje ze mnie szybko puści.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olkus a masz nawilżacz powietrza? Ja odkąd mam to lepiej mi z katarem. Tez czasem mam zatkany nos (np dziś rano), ale ogólnie naprawdę nawet lepiej mi się śpi, mam go drugi tydzien. Wcześniej miałam ceramiczny, ale bez porównania z elektrycznym :) Ja się już przyzwyczaiłam, ze teraz niemal całe wypłaty nasze ida na moje leki i różne rzeczy związane ze zdrowiem, nie mówiąc o lekarzach. Mój maz dziś dorwał dla mnie te lekarstwa na żyły (od lekarza naczyniowca) i w ulotce wyczytałam , ze mogą powodować skurcze macicy (a to przy moim łożysku może równać się kolejnymi plamoeniami), zadzwoniłam do ginekolog i oczywiście nie mogę ich brać ;/ co lekarz to inne zdanie echhhh jutro mój mąż spróbuje je oddać, bo kolejne 70 zł w plecy:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A teraz może z przyjemniejszych rzeczy... kompletujecie wyprawki pewnie,co?:)))) Mój mąż jest już na etapie prania i prasowania, zostały tylko białe rzeczy z 50-56:) Mojej koleżance urodziło się niedawno bardzo duże dziecko i wszystkie ubranka z 56 były za malutkie ;) Tak mnie zastanawia, czy na wszelki wypadek nie przeprać tez 62 Hmmm :) Jak tam u Was???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mnie tez gin nie skierowala na badania cytomegalii, nawet do niedawna nie wiedzialam co to dopoki moja mama nie zachorowala i lekarz nie zlecil jej szeregu badan, rowniez na cytomegalie. jak o tym poczytalam i jakie to moze miec konsekwencje, a jest bardzo powszechne to zal mam do lekarki ze pominela tak wazne badanie. strach pomyslec ze mozna sie tym zarazic w ciazy i nawet o tym nie wiedziec a konsekwencje dla dziecka sa tragiczne i wychodza dopiero jak juz dziecko podrosnie. zrobilam sobie to badanie na wlasna reke, wyszlo ze juz przechodzilam i mma wysoka awidnosc, powinno byc ok. ale lekarka stracila w moich oczach. na wirusa opryszczki nie robilam ale wiem ze to tez grozne. mama na szczescie juz wraca do zdrowia. miala jakies zapalenie watroby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćOlkus
Nie mam nawilżacza powietrza ale chyba będzie trzeba kupić. Miejmy nadzieję że będą chcieli przyjąć leki bo 70 zł to jednak nie tak mało. Tym bardziej ze pewnie będziesz musiała kupić inne. Ja ubranek nadal nie kompletny nawet córki nie przyjzałam co tam się nadaje. Opryszczka jest groźna jak sie ja dostaje pierwszy raz w ciazy. Ja mam od dziecka wiec nic nie zagraża. W tej ciazy miałam raz w pierwszej 2 razy i jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a ja wlasnie nie pamietam, zebym kiedykolwiek opryszczke miala, ale mama twierdzi, ze jak bylam mala to mialam, wiec mam nadzieje ze tak bylo. choc sa chyba dwa rodzaje opryszczki, taka wargowa i narzadow plciowych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dziewczyny, jakie wozki planujecie zakupic badz juz posiadacie? ja sie zastanawiam nad Bebetto Luca, bo w sklepie ogladalam inne i jakos mi sie mniej podobaly. Ktos ten wozek uzywal moze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ech zgodnie z ustawa leków nie można zwracać, wiec kolejne pieniądze wyrzucone w błoto. Mnie się ogólnie podobają wózki Bebetto :) co do opryszczki - miałam chyba raz w życiu, jakieś 10 lat temu i od tej pory spokój. Jeszcze tylko tego by mi brakowało hehe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Myślę że jak byś trafiła na miłą panią to by ci przyjęła te leki. Ja kupie zwykly wozek za 1045 i po gondoli zainwestuje w lepsza spacerówke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lifeisgood
W sumie slyszalam, ze te spacerowki z 3,2+1 sa daremne. Ja bede miala i zobacze sama, choc tesciowie maja bardzo wiele dziur na drodze (prywatna, wiec gmina nie naprawia; tak naprawde tam nei ma asfaltu nawet), wiec taki wozek ciezki moze sie przydac :) Mam nadzieje,ze nie bede musiala dokupowac spacerowki. Z tymi wozkami to roznie; mam znajomych, ktorych synek non stop tylko w wozku chcial lezec i beczal poza nim, z kolei u innych dziecko w ogole nie chcialo lezec w wozku, choc wiadomo,ze na spacer sie przydal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
hhhm, a kupujecie dla swoich dzieci monitory oddechu? Ja się stasznie tym denerwuje, bo u mojej koleżanki z pracy w zeszłym roku w rodzinie był przypadek śmierci łóżeczkowej i pamiętam jak brała wolne zeby pojsc na pogrzeb. Wstrząsneło to mna doglebnie, to jakas makabra, nie wyobrazam sobie co ci rodzice musieli czuc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćOlkus
No właśnie ja też czytałam słyszałam i miałam taką jedną z 3w1 i średnio ja lubiłam. Zawsze mam jeszcze dobra po córce ;) ale trochę zniszczona od słońca. Trochę mam obawy przed tym wózkiem za 1045 ale już lepiej taki niż używany. Straszna tragedia z ta śmiercią :( ja z córką nie miałam takich bajerów bo wydawały mi się zbędne. Ja dziś jestem po wizycie wszystko ok maly rosnie. Gin Nic nie wspomniał o toxo i cytomegalii. Ale chyba dla świętego spokoju zrobię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość marta
Uf, przeżyłam badanie glukozy,choć był moment kryzysowy. Strasznie chciało mi się pić czekając na tą 2 godzinę. Jutro ide do gina to zobaczę wyniki i jak z morfologia jest teraz. Już zacznie się 3 trymestr wow! ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
O co chodzi tej może przyszła mamusia? :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olkus to swietnie, ze wszystko ok:) Poczytaj opinie o tym wozku, bo zdarzaly sie wozki za 2,5-3 tys., ktorych stelaze pekaly w czasie jazdy (i gdy dzieci byly w srodku; to starsze modele sprzed 2017 r. Anex Cross). Nie jest powiedziane, ze tanszy wozek jest gorszy, czasem drozsze maja tyle bajerow, ze nie sa do konca opracowane. Ja jutro mam trzecie, ostatnie badanie prenatalne :) Zobaczymy jak sie plucka rozwinely po sterydach. Co do monitoru oddechu - ja juz kupilam uzywany na OLX. Pisalam tu kieds o przypadku mojego kumpla - tez im umarla coreczka na bezdech :( miala kilka miesiecy echhh... A niby tylko do 3 trzeba uwazac, ona byla grubo po pol roczku. Dlatego wiedzialam,ze to na pewno kupie i od dawna planowalam przeznaczenie na to pieniedzy. Jest pelno na OLX, bo ludzie to kupuja i potem sprzedaja. Nie polecam jednak kupowac od gosci, ktorzy maja pelno tych monitorow na sprzedaz (czasem odkupuja zepsute, probuja naprawiac i sprzedaja; ja prawie od takeigo kupilam, a 2 dni pozniej wystawil jako USZKODZONY). Najlepiej kupic od jakiejs mamuski tez, a pozniej znowu sprzedac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A co do badania glukozy - mi powiedziano, ze spokojnie mozna wode pic i tez pilam:D Mozna nawet wode z cytryna (z tego, co slyszalam)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćOlkus
Niestety nie ma opinii o tym wózku wiec nic się nie dowiem. Jedynie na allegro sporo osób go kupuje. Ja w końcu wzięłam się za ubrania córki i niestety... rozczarowałam się... musze kupować nowe ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćOlkus
I co myślicie ? Tylko szczerze ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Swietnym monitorem jest Snuza -przypinany do pieluszki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja kupilam Angelcare, zeby sluzyl, gdy dziecko bedzie wieksze tez i *****iwe; gdy bedzie sie interesowac wszystkim naokolo (aby uniknac prob wyszarpania go:)). Wiecie, jak taka sytuacja, jak u mojego kolegi (smierc ponad polrocznego dziecka) dzieje sie kolo nas, to potem czlowiek inaczej na to patrzy. Olkus super wozek, wizualnie bardzo mi sie podoba. Gdyby tesciowie sami nie zaoferowali sie,ze kupia nam woze do 2500 zl, to pewnie tez bym kupila podobny (niestety remont nas przerosl finansowo). A opinie bardzo pozytywne CHYBA na temat tego wozka sa tu: https://mamotoja.pl/bangla/verdi/sonic-3-w-1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×