Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

zwolnilam pracownice czy dobrze zrobilam

Polecane posty

Gość gość
pelno ludzi pracuje po 12 h juz nie przeswdzajcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Carycka
W polskim prawie mozna wziac wolne na zawolanie. Poza tym jesli zawsze byla w pracy I nigdy nie dzwonila w ostatniej chwili że chora czy cos, a ty ją zwolnilas..... ehhhh. Rozumiem twoje wzburzenie ale zeby tak od razu zwalniac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wy narzelacie na 15 zl a ja pracowalem na caly etat w markecie na normalna.umowe za 1300 zl msc i tam to.dopiero wymagali a jak.zachorowalem to wypad!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To było pewnie 6-7 lat temu, bo teraz minimalna płaca to grubo więcej niż 1300, więc przykład z doopy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ok autorka wymaga 12 h pracy ale co 2 dzien tak? tak jest przyzwoicie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
22:52 Od 2013 do 2015 z tego co wiem podniesli im od tamtego czasu 100/150 zl. Dla porownania kierownicy ktorzy robili to samo albo mniej maja 4000

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie, bo 12 h zap*****lu co drugi dzien za 5 osób w stresie (a znając Polskę taki jest tam nakład pracy i atmosfera) jest bardziej wyczerpujące niz praca po 8 h codziennie. Bo 12 h to dramatycznie dużo w takich warunkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tutaj autorka: powtarzacie ciagle "polskie realia" wszystko wina pracodawcow, a bierzecie pod uwage jakie skladki za Was pracownikow placimy? bywa tak ze pracowanicy pracuja u nas i caly tydzien po 12 h ale skoro nie ma ruchu to co, mam zatrudnic kolejnego pracownika ktory bedzie czekal 12 h na kilka zamowien? chyba lepiej pracownikowi pracowac caly tydzien po 12 h i prawie nic nie robic niz co 2 dzien i miec zap*****l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
z reszta pochodzcie sobie po restauracjach, poczytajcie dobie w internecie praca w gastronomii po 10-12 h dziennie6 dni w tyg to jest norma wiec nie robcie ze mnie potwora. poczytajciem taka jest praca w gastronomii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Niemal pewne, że ta dziewczyna "zachorowała" akurat w tym dniu nieprzypadkowo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Składkami się nie wykręcając, bo wszędzie płacą, w polskich realiach przeważnie pracodawca żyje jak paczek w maśle, bo oszczędza na pensjach pracowników. Ty płacisz składki za jedną osobę, a ona wykonuje robotę za 5. Tak jakby za granicą nie płacili podatków i nie było pensji brutto. Wszędzie dostanie nawet w Pl ta dziewczyna wieksza pensje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no wiec niech idzie ale niech bedzie uczciwa w stosunku do mnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
1800 za taki zapieprz u jędzy, która nie ogarnia, że ktoś nie chce sam obsługiwać w sobotę 100 gości za takie marne pieniądze. I nie ściemniaj, że wszędzie tak płacą, bo u mnie w miescie w takiej robocie to 7 lat temu moi znajomi tyle zarabiali, jak dorabiali między studiami a liceum. Czy Ty nie ogarniasz, że codziennie pojawiaja się dziesiątki/setki ogłoszeń o pracę z lepszymi warunkami? Mój kumpel znalazł wczoraj robotę dodatkowa, w której zarobi 1500 na reke miesięcznie za 2 dni pracy w tygodniu po 3 godziny. I to lekka praca. Ogarnij, że nie masz nic do zaoferowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak.nie chce zapieprzac za te 1800 ,to po.cholere sie zatrudnia. Ja z********alem za.,1300 i robilem jak.najlepiej wszyscy mi chwalili jak sie znudzilem to.odszedlem i.tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zatrudniła się, bo jeszcze nie wie, że jest teraz rynek pracownika, coraz gorsza sytuacja pracodawców. I bardzo dobrze, może wreszcie nauczą się pokory, gdy już NIKT nie będzie chciał tutaj pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tez tak mysle, nie interesuja mnie nowe ogloszenia ale skoro nie chce pracowac to po co mi czas marnuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
piszecie jakbym placila 5zl na h a wiecie w ogole ile ludzi pracuje za zajnizszavkrajowa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No, bo to są frajerzy. Powinnaś się cieszyć, że takich znalazłaś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ci ludzie tak pracują za najniższą krajową jak im płacą.Twoja sprawa ale nie rób z siebie pokrzywdzonej anielicy wykorzystane przez tych wrednych pracowników leni i nierobów. Bo za chwilę możesz ich nie mieć i zamkniesz te knajpę bo przecież hrabina nie do gotowania stworzona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wy k****y kapitalistyczne . Jeśli wiesz co znaczy kapitalizm .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ci . Którzy nie odbierali telefonu byli zdrowi .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
typowy bieda biznes polskiego janusza, o przepraszam grażyny - "imperium" zbudowane na kredytach z zachodniego kapitału najpewniej, nieznajomość praw pracowniczych (zdziwiona, że można wziąć UŻ uprzednio informując prywaciarza telefonicznie i koniec tematu) i jeszcze pyszczy, że dużo płaci składek za pracowników (podczas gdy na tle UE koszty są niskie). A biznes to charytatywnie założyłaś czy docelowo aby cię ustawił w życiu generowanymi zyskami, z których pracownik g...no zobaczy? Zresztą ktoś ci spluwę do łba przykładał nakazując założenie tej jadalni? Oczywiście, że nie, więc przestan robić z siebie pokrzywdzoną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś Ci . Którzy nie odbierali telefonu byli zdrowi . xxx tym bardziej warto pomyśleć o dodatkowej motywacji finansowej wzgledem pracowników, nic się nie stanie jak sobie samochód/dom od ust odstawisz żeby podzielić się wartością dodaną z pracownikami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Imprezy to gowno dla dzieci tepaczko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja tam też bym telefonu nie odebrała za dychę na godzinę w weekend.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
extra. Teraz zovaczymy czy bedziecue nadal bronic tych biednych pracownic... dzisiaj kolejna dzwini ze jest chora i ze ma zwolnienie na 3 dni, dlatego pracodawcy nie chca dawac umow o prace!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Autorko , skoro pracownica ma zwolnienie to znaczy że faktycznie jest chora .Czy Ty aby nie wymagasz zbyt wiele od tych pracownic ? Cokolwiek by takiej pracownicy nie było musisz respektować zwolnienie tym bardziej że osoba ma kontakt z żywnością i żywieniem ludzi . Nie wiem czy opłaciło by ci się ryzyko zmuszenie chorej osoby do pracy i zatrucie konsumentów jakąś bakterią . Gwarantuję że wtedy nie dość że poniosłabyś straty to kto wie czy sanepid nie zamknął by ci lokalu .A swoją drogą jeśli tamta dziewczyna poskarży się w PIP -ie to podejrzewam że możesz mieć kłopoty bo nie dość że przekroczyłaś ilość godzin pracy w tygodniu to jeszcze zmuszasz pracowników do pracy w weekend bez dodatkowego wynagrodzenia za nadgodziny. Miałaś już kiedykolwiek kontrolę z PIP ? Nie ? To jak będziesz mieć to dopiero wtedy się dowiesz jak bardzo trzeba szanować pracownika i jakie obowiązku na tobie spoczywają .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jesteś kolejny pracodawca, który dla kasy zjadłby własne goowno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak jeszcze nie kumasz że c*****o płacisz za swoje wymagania to wkrótce zakumasz Daj zarobić godnie bo tak mają Ciebie i twój interes w d***e. I życzę im powodzenia bo oczy otwarły już chyba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jako pracodawca ubolewam nad tym, że robole zarabiają za dużo. W ogóle polskie pensje są za wysokie a przecież my pracodawcy też mamy swoje potrzeby i zobowiązania. Ja np chcę pomóc córce i postawić jej dom a tu bydło robocze krzyczy o wyższe pensje! Na szczęście dalej jest rynek pracodawców i możemy wybierać i zwalniać kogo chcemy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×