Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Czerwiec 2018

Polecane posty

asiaa, ja tak mam :) Dziewczyny, temat wyprawki to temat rzeka, ale może wy podpowiecie niedoświadczonej. Co kupić, a co tak naprawdę jest zbędnym wydatkiem? Nie planuję kupować na początek pościli - chcę kupić kocyk całoroczny bambusowy i jakiś grubszy z minky + poduszeczkę płaską. Dodatkowo ooduszeczkę antywstrząsową do wóżka (nie mam amortyztorów w wóżku). Zastanawiam się nad otulaczami? Co z rożkiem? Przydał Wam się? Wyprawkę kosmetyczno-apteczną zbieram powoli w koszyku na gemini, co mi tam wpadnie w oko to dorzucę, przed zakupem wyrzucę połowę, ale może macie takie totalnie obowiązkowe pozycje? Co z laktatorem, warto kupić przed czy wstrzymać się? Ciuszki... i tutaj największy problem :( Jaki rozmiar? Ile czego? Jakie body? Kaftany? Śpiochy? Skarpetki, czapeczki? Pomoocy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćluśka
Klotka co do wyprawki to z mojego doświadczenia: - z rozka korzystałam na początku bo jakoś czułam się bezpieczniej. Ale mam zimowego syna. Teraz nie planuję. - rezygnuję z wszystkich tkanin minky itp. bo są mega sztuczne i tak dziwnie grzeją dziecko. Fajna opcja dla starszego ale dla takiego malucha dla mnie odpada zwłaszcza w lecie. Tym razem stawiam na pościel bambusową, jakieś większe pieluchy muslinowe i bambusowe do przykrywania i zwykłą bawełnę. - rezygnuję z tych wszystkich ochraniaczy do łożeczka, poduszeczek itd. Poczytałam o tym ostatnio i w sumie zbędne na start chociaż super wygląda uroczo - laktatora nie kupię przed porodem. Przy synu kupiłam dwa a potem trzeci. Każdy to porażka była. Poczekam na rozwój sytuacji z laktacją. - Z ubranek najlepiej się sprawdziły body kopertowe, body normalne i bawełniane spodenki bez stopek. Ubranek szło duzo bo bardzo ulewał. Teraz tez ide w taki rodzaj ubrań, bez ozdób, falbanek i zapieć na pleckach. Rozm. to 56-62. Syn miał 60 cm i spokojnie na poczatku w te 56 h&m i smyk sie miescił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lena8818
klotka ja z wyprawki to chce wyprobowac - wczesniej nie maialm - kokon wpisz sobie na allegro bo moj maly po calym lozeczku wedrował :) i sie obijał od scianek. Napewno spiworek do spania, z apteki to emolium do kapania i krem emolium u nas polozna do pielegnacji pepka zaleca - octenisept. nie wiem w dalszym ciagu co z chusta lub nosidelkiem... chusty sie boje troche wiazac...becika nie mialam przy pierwszej ciazy jakos mnie nie krecilo ttym bardziej ze latem urodzilam i bylo goroaco maly lezakowal pod pielucha tetrowa w pampersie bo byly upaly 30 stopni. To samo jesli chodzi o laktator tez nie mialam i przezylam :D zreszta nieczulabym sie chyba....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lena8818
MSB - ja tez czuje tylko ruchy na samym dole od czasu do czasu przejdzie na górę ale bardzo rzadko. Jesli chodzi o czestotliwosc to jest roznie nieraz caly dzien wariuje. A nieraz tylko przed posiłkiem sie upomina :P albo po posiłku odżywa. Sproboj zjesc cos slodkiego i sie polozyc wtedy nie bedzie go kołysać do spania i powinien byc *****iwy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość asiaaa
u mnie laktator był zbawieniem po pierwszym porodzie, myślałam, że mi piersi eksplodują drugiego dnia więc radzę się zabezpieczyć ;] Rożka nie używałam, dzieciątko i tak bardzo łatwo przegrzać.. a przeziębienia biorą się właśnie z przegrzania więc lepiej jak będzie za zimno niż miałoby być za gorąco (bez większych skrajności oczywiście). Uwaga z pieluchami tetrowymi - córkę urodziłam w maju.. gdy przyszły gorące dni przykrywałam nimi wózek gdy słońce mocno świeciło a dzieciątko spało sobie w samych leciutkich bodach i pampersie.. okazało się, że one w brew pozorom nie przepuszczają powietrza i nie dość, że dziecko ma jak w saunie to jeszcze nie ma wystarczającej ilości tlenu... Mojej Hani nic się nie stało na szczęście ale ostrzegam. Co do kosmetyków to nie da się polecić jednej super firmy bo każde dziecko jest wrażliwe na co innego. Ja przy drugim dziecku byłam już mądrzejsza i korzystałam z próbek, które każda dostaje po porodzie (mam nadzieję, że do tej pory tak jest) i jak było ok to dopiero kupowałam. Przy pierwszym dziecku zrobiłam sobie wyprawkę kosmetykową z wyższej półki i wszystko oddałam. Z tego co pamiętam sporo próbek w tych kuferkach poporodowych: i oliwki i kremy na odparzenia i do pielęgnacji niemowląt i pampersy itp. Co do ciuszków to miałam dzieci jedno 2780 a drugie 3130 więc nie jakieś wielkoludy a i tak ubranka 56 po dwóch tyg zamieniłam na 62, więc lepiej chyba inwestować w te trochę większe, bo maluszki rosną w mgnieniu oka ;] Jak jeszcze mi się coś przypomni to napiszę ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niegość
Jejku dziewczyny ale fajnie was czytać. Życzę wam wszystkiego dobrego i bezproblemowej reszty ciąży. Bardzo wam zazdroszczę kompletowania wyprawki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Niegosc, zobaczysz, też niedługo będziesz kompletować dla swojego maleństwa ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niegość
Już na pewno nie w tym roku. Ale trzymam za Was kciuki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćluśka
Ja z kosmetyków to uzywałam do kapieli kilka kropli oliwki, lałam do wody a na pupke mąke ziemniaczana lub zielony linomag i tyle. Jak chodziłam na szkołe rodzenia to położne mówiły żeby nie uzywać emolientów jesli skóra tego nie wymaga bo tylko ja zapychają a u noworodków to ważne. Oliwke miałam marki Hipp tą eko, do tej pory uzywam żelu i szamponu dla starszych dzieci. Zagadka natomiast były pieluch dla mnie. Zanim trafiliśmy na te właściwe to była troche przeprawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość asiaaa
Z pampersami miałam to samo :) przy pierwszej córce hipp, happy, hugis, masakra.. Wszystko wyplywalo, tylko pampers się sprawdził. Przy drugim dziecku sprawdziły się doskonale dada z biedronki. Chyba wszystko zależy od budowy bioderek, no i czy nie ma alergii. Jak znajomi, rodzina przychodzili przywitać naszego nowego członka rodziny i pytali czy czegoś potrzebujemy, co mają kupić to odpowiedź była jedna - pampersy właśnie :) idzie to jak woda. Są fajne promocje na allegro tak na marginesie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość asiaaa
Nowość bardzo mi przykro z powodu tego co Ci się przytrafiło.. Moja siostra miała podobny przypadek tylko w 10 tyg, (dziecko obumarlo ok 8 tyg), a że mieszka za granicą dostała po prostu tabletki na poronienie do domu i tyle.. (Belgia). Koszmar. Bóle normalne jak przy porodzie, a w domu roczna córeczka i nikogo do pomocy. Na szczęście obyło się bez komplikacji. Do tej pory w głowie mi się to nie mieści a minęło już trochę czasu. Jednak nasza polska opieka prenatalna nie jest zła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość asiaaa
Niegość, nie nowość na początku postu wyżej.. Pozdrawiam i trzymam kciuki za twoje starania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
asiaa to twoja pierwsza czy kolejna ciaza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość asiaaa
gość- trzecia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość asiaaa
z tym, że dwie poprzednie 11 i 7 lat temu, czyli wiele mogło się pozmieniać od tamtej pory.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cytrusek_czerwiec
Kolezanka mi mowila zeby do szpitala kupic mala paczke pampersow, poniewaz nie zabiera sie jej juz do domu jak zostanie kilka tylko zostawia w szpitalu. W ciazy stosuje oliwki do ciala i na podstawie moich odczuc stwierdzam, ze oliwka z Johnsona ma bardzo intensywny zapach, w sprayu bardzo sie lepi i dziecku takiej nie kupie. Kupilam za to oliwke z rossmana najtansza najzwyklejsza ktorej sama uzywam. Jest delikatna ma slaby zapach. Natomiast emolium kupie jezeli dziecko bedzie mialo sucha skore. Caly czas waham sie nad kupnen rozka. Za tydzien zaczynam szkole rodzenia i tam wiele sie dowiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kosmetyki z Johnsson to najgorszy s**t jaki istnieje na rynku z kosmetykami dla dzieci. Zastanawiam się kto to w ogóle dopuścił do obrotu. Tak samo jak emolium, to czerwone. Sama chemia i zapychacze w składzie. To już oillan ma lepszy skład albo atoperal. Babydream również, sama natura, osobiście używam oliwki dla kobiet w ciąży i dla dziecka też kupilam, bo tak doradziła położna w szkole rodzenia, ale osobiście uważam że oliwka zapycha pory, a wcale nie nawilża tylko natłuszcza, więc nie wiem czy jej będę używać na co dzien. Kupiłam również płyn z HiPP do mycia. Kosmetyki z dermy również są dobre, bo naturalne. Rodzę za miesiąc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćluśka
Co do laktatora to ja po cc miałam od razu pokarm ale nie wiem co to nawał pokarmu więc tym razem się nie obkupie w laktatory tylko poczekam na rozwój sytuacji. x myślałam nad tym kokonem ale też odpuszczam, mam kosz mojżesza więc wystarczy x Też mam oliwkę z babydream dla siebie. Uwielbiam ją!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nellshell
Ja oliwki nie kupie, bo uwazam ze jest zbedna i wcale nie nawilza. Generalnie dla mnie im mniej kosmetykow tym lepiej. Tak naprawde na poczatek moze byc sama woda. Kupie jakis plyn 3 w 1 i bede dodawac troszke do kapieli i to wszystko. Wbrew opiniom na mojego synka najlepiej dzialal wlasnie johnsons baby. Do pupy weleda lub bepanthen, ale tylko jesli beda problemy. I kupie talk dzieciecy bo fajnie się sprawdzal w czasie upalow. Z pieluch mysle ze bede wierna pampersom, inne sie nie sprawdzily. Kupilam troche body z krotkim i dlugim rekawem. Zostaly tylko spodnie i pajace. Chce ze dwie trzy sztuki takich dziewczecych: https://i5.walmartimages.com/asr/f0a2fe24-dc9d-4135-a823-ce258c905be2_1.5ca6d843bba22404989d1621f1ff76f6.jpeg?odnHeight=450&odnWidth=450&odnBg=FFFFFF Nie wiem czy dobrze wkleilam link. Mam nadzieje ze tym razem ogranicze sie do niezbednego minimum, bo z synem mialam wsztstkiego za duzo. Lepiej na bieząco kupować wedlug mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny mam do sprzedania parę rzeczy po kosztach, wszystkie są nowe. Niedługo wrzucę na aukcję również ubranka dla chłopca, nowe jedynie wyprane, ale nie używane. Wszystko w naprawdę atrakcyjnych cenach. Zapraszam :) https://allegro.pl/uzytkownik/zulti?order=m

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karotella4
Ja też nie używam kosmetyków dla dziecka. Do szpitala biorę tylko krem Oilatum ale to dlatego że spodziewam się, że dzidzius - tak jak wszystkie poprzednie - będzie miał po porodzie rumień noworodkowy. Wrażliwa skóra - nasza cechą rodzinna :) co do ubrań to kupiłam symbolicznie kilka sztuk,żeby też miał coś nowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny zapraszam na moje aukcje, sprzedaję parę rzeczy dla niemowlaka, w tym ubranka, wszystkie rzeczy są nowe w bardzo atrakcyjnych cenach w porównaniu do rynkowych: https://allegro.pl/uzytkownik/zulti?order=m

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
majówka..24tc....Oskar.....brak.....30.05 klotka.......26tc....Alicja.....brak.....10.06 Julia.........21tc.....syn.....córka. ....29.06 Nellshell..22tc...dziewczynka...syn...26.06 Lisssaa....23tc.....Pola.....syn,syn....13.06 Lena8818..23tc....syn......syn..........20.06 lenka0311..22tc...chłopiec...syn...12.06 Luśka... 24tc....Ada......syn......18.06 Ewelina.. 22tc....corka....corka...14.06 Karotella4..20tc...syn...córka,syn,syn..29.06 megulkaa...22tc...Maria.....córka..21.06 Marika88....20tc..dziewczynka...syn...20.06 Cytrusek_czerwiec..23tc..chłopiec..brak.01.06 wolnaaa...18tc...?...brak...29.06 paulatsh....21tc...córka....brak....21.06 iwonka...23tc...dziewczynka..córka..29.06 asiaaa..24tc..dziewczynka..córka..syn.. 26.06

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
majówka..24tc....Oskar.....brak.....30.05 klotka.......26tc....Alicja.....brak.....10.06 Julia.........21tc.....syn.....córka. ....29.06 Nellshell..22tc...dziewczynka...syn...26.06 Lisssaa....23tc.....Pola.....syn,syn....13.06 Lena8818..23tc....syn......syn..........20.06 lenka0311..22tc...chłopiec...syn...12.06 Luśka... 24tc....Ada......syn......18.06 Ewelina.. 22tc....corka....corka...14.06 Karotella4..20tc...syn...córka,syn,syn..29.06 megulkaa...22tc...Maria.....córka..21.06 Marika88....20tc..dziewczynka...syn...20.06 Cytrusek_czerwiec..23tc..chłopiec..brak.01.06 wolnaaa...18tc...?...brak...29.06 paulatsh....21tc...córka....brak....21.06 iwonka...23tc...dziewczynka..córka..29.06 asiaaa..24tc..dziewczynka..córka..syn.. 26.06

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
majówka..24tc....Oskar.....brak.....30.05 klotka.......24tc....Alicja.....brak.....12.06 Julia.........21tc.....syn.....córka. ....29.06 Nellshell..22tc...dziewczynka...syn...27.06 Lisssaa....23tc.....Paula.....syn,syn....13.06 Lena8818..23tc....syn......syn..........21.06 lenka0311..22tc...chłopiec...syn...12.06 Luśka... 24tc....Adela......syn......19.06 Ewelina.. 21tc....corka....corka...14.06 Karotella4..10tc...syn...córka,syn,syn..29.06 megulkaa...22tc...Maria.....córka..23.06 Marika88....20tc..dziewczynka...syn...21.06 Cytrusek_czerwiec..23tc..chłopiec..brak.01.06 wolnaaa...18tc...?...brak...29.06 paulatsh....20tc...córka....brak....20.06 iwonka...22tc...dziewczynka..córka..28.06 asiaaa..24tc..dziewczynka..córka..syn.. 26.06

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość asiaaa
Hej dziewczyny, jak tam wasze maluszki? Moja kruszynka ulozona pośladkowo, przodem, dokładnie na moim kregoslupie. Słabo ją czuję ale przez ułożenie właśnie. Tym mam się nie martwić. Za to szyjka bardzo krótka, miękka, na granicy normy 23+4 tydz i 33mm.. Mam leżeć.. Tylko jak przy dwójce dzieci? Ehh.. A jak tam u was?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćluśka
U mnie od jakiegos czasu twardnienia brzucha tak, że nie idzie wytrzymać. byłam u swojej lekarki i robiłam usg z pomiarem szyjki. Szyjka długa i twarda ale twardnienia bardzo dokuczliwe. Póki co mam sie oszczedzać, brac nospe i magnez. Dzisiaj wstałam przed 7, jest po 12:00 a ja juz czuje, że brzuch masakra :( A poza opieką nad dziećmi byłam w sklepie po drobiazg i odkurzyłam. tylko tyle....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
majówka..24tc....Oskar.....brak.....30.05 klotka.......24tc....Alicja.....brak.....12.06 Julia.........21tc.....syn.....córka. ....29.06 Nellshell..22tc...dziewczynka...syn...27.06 Lisssaa....23tc.....Paula.....syn,syn....13.06 Lena8818..23tc....syn......syn..........21.06 lenka0311..22tc...chłopiec...syn...12.06 Luśka... 24tc....Adela......syn......19.06 Ewelina.. 21tc....corka....corka...14.06 Karotella4..10tc...syn...córka,syn,syn..29.06 megulkaa...22tc...Maria.....córka..23.06 Marika88....20tc..dziewczynka...syn...21.06 Cytrusek_czerwiec..23tc..chłopiec..brak.01.06 wolnaaa...18tc...?...brak...29.06 paulatsh....20tc...córka....brak....20.06 iwonka...22tc...dziewczynka..córka..28.06 asiaaa..24tc..dziewczynka..córka..syn.. 26.06

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
majówka..24tc....Oskar.....brak.....30.05 klotka.......26tc....Alicja.....brak.....10.06 Julia.........21tc.....syn.....córka. ....29.06 Nellshell..22tc...dziewczynka...syn...26.06 Lisssaa....23tc.....Pola.....syn,syn....13.06 Lena8818..23tc....syn......syn..........20.06 lenka0311..22tc...chłopiec...syn...12.06 Luśka... 24tc....Ada......syn......18.06 Ewelina.. 22tc....corka....corka...14.06 Karotella4..20tc...syn...córka,syn,syn..29.06 megulkaa...22tc...Maria.....córka..21.06 Marika88....20tc..dziewczynka...syn...20.06 Cytrusek_czerwiec..23tc..chłopiec..brak.01.06 wolnaaa...18tc...?...brak...29.06 paulatsh....21tc...córka....brak....21.06 iwonka...23tc...dziewczynka..córka..29.06 asiaaa..24tc..dziewczynka..córka..syn.. 26.06

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ajówka..24tc....Oskar.....brak.....30.05 klotka.......24tc....Alicja.....brak.....12.06 Julia.........21tc.....syn.....córka. ....29.06 Nellshell..22tc...dziewczynka...syn...27.06 Lisssaa....23tc.....Paula.....syn,syn....13.06 Lena8818..23tc....syn......syn..........21.06 lenka0311..22tc...chłopiec...syn...12.06 Luśka... 24tc....Adela......syn......19.06 Ewelina.. 21tc....corka....corka...14.06 Karotella4..10tc...syn...córka,syn,syn..29.06 megulkaa...22tc...Maria.....córka..23.06 Marika88....20tc..dziewczynka...syn...21.06 Cytrusek_czerwiec..23tc..chłopiec..brak.01.06 wolnaaa...18tc...?...brak...29.06 paulatsh....20tc...córka....brak....20.06 iwonka...23tc...dziewczynka..córka..29.06 asiaaa..24tc..dziewczynka..córka..syn.. 26.06

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×