Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Fiora33

To jak to jest z tymi 3 latkami w przedszkolach w dużych miastach?

Polecane posty

Gość Fiora33

Mam pytanie do mam 3 latków, które poszły w tym roku do publicznych przedszkoli w dużych miastach. Czy jest problem z dostaniem się do konkretnej, wybranej placówki? Pytam, bo sama jestem z dużego miasta, obecnie w ciąży z jednym a starsze w żłobku prywatnym(za rok 3l). Punktów z listy spełniamy tylko dwa- bliskość zamieszkania i oboje rodziców pracujących Opłaty w żłobku prywatnym są masakrujące i nie wyobrażam sobie żeby młodsze i starsze oboje chodziło do prywatnych placówek gdzie (i w przedszkolu i żłobku) są podobne opłaty (ok. 900-1000 z wyżywieniem)... Sens mojej pracy rozmywałby się nawet jeśli pracowałabym na pełen etat. Niestety mąż pracuje po 10-12h i żeby wszystko ogarnąć to musiałabym przejść na pół etatu czyli wypłata nie pokryłaby nawet kosztu obu placówek a co dopiero jakiś zysk. Zależy mi BARDZO na konkretnej placówce państwowego przedszkola- to jest jedyna nadzieja że mogłabym pracować na chociażby pół etatu. W innym wypadku nie ogarnę logistycznie odbioru dwójki dzieci gdy przedszkole będzie na drugim końcu miasta Zastanawia mnie jak sobie radzą mamy z dużych miast z miejscem w przedszkolach. Czy pozostają tylko placówki prywatne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mysmy się dostali do publicznego przedszkola w tym roku (3 latek) w dużym mieście. Nie było problemu, ale to może dlatego że to przedszkole było otwarte w zeszłym roku i chyba mało kto o nim wiedział. nie mieliśmy żadnych dodatkowych punktów ("normalna" rodzina, bez kuratora, bez bezrobocia, czy niepełnosprawnosci)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie jest źle. Moje dziecko się dostało, a punkty za to, że: trzylatek, przedszkole do 3km od miejsca zamieszkania, podatki płacone w tej gminie i jedno z rodziców pracuje. Podejrzewam, że większość rodzin spełniała te kryteria.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U nas tak samo było jak u gościa wyżej, z tym że już rok temu. Większość placówek w centrum, gdzie mieszkamy, miała jeszcze w sierpniu pojedyncze wolne miejsca. Tylko dużo zależy od zagęszczenia placówek w okolicy- wiem że do niektórych trudniej się dostać. Z drugiej strony, niemało też u nas placówek publicznych niesamorządowych, czyli prywatne przedszkola działające na podstawie umowy z miastem, tak jak inne. Możesz przecież zadzwonić do tego konkretnego przedszkola, zapytać jak wyglądała rekrutacja w tym roku, za rok powinno być jeszcze podobnie. Za rok może też już być nowe przedszkole, albo inny żłobek w okolicy domu czy pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mysmy się dostali ale z listy rezerwowoej i wwychodzone u dyrektorki. Do którejkolwiek z 3 np nievylo by problemy ale my chcieliśmy właśnie do konkretnej placówki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fajnie jest
Mieszkam w dużym mieście.Nasza trzy letnia córka dostała się do państwowej placówki bez problemu.Trochę odległość zbyt duża.15 minut pieszo.Jesteśmy normalną rodziną.Oboje z mężem pracujemy.Nie słyszałam o punktach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja córka nie dostała się..a w liście rezerwowej 90osób na 1 miejsce! Przedszkole 3minuty od domu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Akurat był mega problem. Chodzi o 4 łatka. Chodził do żłobka 2 lata i niby miał pierwszeństwo. Guzik prawda. Spelnialismy warunki bliskość zamieszkania, że chodził do żłobka rodzice pracujący. I niestety ale rodzice sobie porobili na lewo dokumenty i zostaliśmy wyeliminowani tzn. Lewe dokumenty na niepełnosprawnych rodzicow, stopień niepełnosprawności np na kręgosłup. Albo pisanie ze jest się samotnym rodzicem. Nie trzeba przrdstawiac żadnych dokumentów tylko oświadczenie. I takim sposobem my się niendoatalismy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×