Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Temat tabu na kefeterii....oszczędzanie w mieszkaniu jak oszczędzacie i na czym

Polecane posty

Gość Host
Nie czytam całego wątku ,ale rozwieje idiotyzm z pierwszego wpisu: -w toalecie spuszczamy wodę z wiadra w którym było wcześniej robione ręczne pranie,lub myte naczynia.Woda przelewana z misek,naprawdę można mnóstwo zaoszczędzić jak się opanuje pewien system krązenia wody w instalacji domowej,pranie ręczne na 3 miskach,mycie naczyń na dwóch ,jedynie płukanie pod bierzacą wodą,brudna woda do wiadra a to do łazienki itd,da się ,naprawdę i działa i oszczędzam 100zł miesięcznie na wodzie -mycie okien ściereczkami z ręcznika.Ścierka tak samo wymoczona w misce z czystą wodą a nie bylejak pod kranem i nie będzie zacieków -świetlówki kompaktowe lub ledowe,to naprawdę spora oszczędność

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mam pewną propozycje, która spotka się z aprobatą użytkowniczek forum racjonalnie gospodarujących budżetem domowym. Fajnie byłoby, gdybyśmy informowały się wzajemnie o promocjach, a najlepiej w jaki sposób można coś uzyskac nie wydając ani grosza :) Chciałam więc przypomnieć, że w tym tygodniu do piątku można zjeść darmowe śniadanie w restauracjach McDonalds. Chodzi o darmowe mcmuffiny farmerskie serwowane w godzinach 7:00-8:00. Zdaje mi się,że przysługuje jeden na osobę, ale jako, że zainteresowanie akcją jest dość spore tylko w dniu dzisiejszym panie ekspedientki nie ogarnęły sytuacji i udało mi się zjeść dwie sztuki :) Później wypiłam kawkę w pracy i w ten sposób będe mieć tydzień śniadań za darmo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wieśniara...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wow,gratuluje wspaniałego śniadania ,dającego energię na cały dzień ,a nawet tydzień.Muffin,to jest to. To pewnie nawyk ze szkoły,jedzenie byle czego,bylejak i bylekiedy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No jeden mcmuffin to ponad 400 kcal to co Ty masz za pracę, że dwa by ci nie wystarczyły jako śniadanie? w kamieniolomach robisz? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Host
Jak zjesz szklankę cukru to tez będzie dużo kalorii.Tylko że tej energii nie wykorzystasz,a mocno sobie zaszkodzisz. To tak nie działa. To jest tzw śmieciowe jedzenie. W kamieniołomach by to przeszło,bo generalnie nie ma duzego znaczenia co jemu podczas długotrwałej pracy fizycznej,bo i tak musimy jeść kolejny posiłek w niedługim czasie. Ale w takiej pracy biurowej,siedzącej ,umysłowej,wymagającej mało ruchu to ma ogromne znaczenie.Taki mc Muffin rozkłada się na czynniki podstawowe w powolnym tępie.A tam mamy nasycone tłuszcze(niezdrowe),mnóstwo cukrów prostych,jakieś chemiczne poprawiacze smaku,wypełniacze,pochłaniacze wody,mięsa prawie nie ma,tylko produkt mięsopochodny. Każda z tych substancji oddziałuje na organizm nim się strawi i da końcową energie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lucy_na
Może to się komuś wyda dziwne, ale we własnym domu zaczęliśmy od... zainwestowania w dobrej jakości sprzęt AGD i energooszczędne żarówki. Zużycie energii jest niższe, pobór wody (w zmywarce) jest mniejszy niż gdy sami zmywaliśmy ręcznie, a pralka potrafi "ogarnąć" pranie w ok. 20 minut (pierzemy tak rzeczy "do odświeżenia), a nie mocno zabrudzone czy pościel . Co do ogrzewania, w ubiegłym roku zainstalowaliśmy system F&Home, czyli inteligentnego domu. Teraz dla każdego pomieszcza odrębnie ustalamy temperaturę, więc jest i ciepło i mniej tej energii zużywamy. Można o tym poczytać np. na stronie www.fhome.pl/pl/strona-glowna.html, gdzie pokazywane są różne systemy tego producenta. Aha, zapomniałam dodać, że dzięki temu systemowi zmniejszyliśmy koszt ogrzewania domu o ok. 15%, a podobno można nawet i o 30%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wczoraaj do zakupów w Lildu dodawali zeszyt, fajna opcja nie trzeba dokupować dziecku do szkoły :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dziś jest b. fajna promocja w Lidlu, można kupić ryż 4x100 gram za 0,99 zł, na wszelki wypadek wzięliśmy z mężem 12 kartonów, promocja pewnie długo się nie powtórzy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wow no to faktycznie wygraliście życie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mieliśmy w tym temacie pisać jak oszczędzamy, a nie wzajemnie się krytykować. Chciałam poczytać z ciekawości anonimowe wpisy, ale i tak co drugi wpis to obrażanie ludzi, jak oni sobie swoim gospodarują. Co wam do tego, jak sie nie podoba to nie czytajcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dzianka
Mam zwyczaj każdego miesiąca odkładać jakieś niewielkiej sumki. Nie trzymam tego w domu tylko tylko zostawiam na koncie oszczędnościowym w raiffeisen. Konto jest oprocentowane więc kwota się nie zmniejsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
up :D :D :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość 2017.11.22 Wczoraaj do zakupów w Lildu dodawali zeszyt, fajna opcja nie trzeba dokupować dziecku do szkoły usmiech.gif xxx hahahaha :D jaka dziadówa :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie używam płynu do płukania; jak jestem w domu to nie maluje się; ćwiczę w domu, żeby zaoszczędzić na siłowni; starą bieliznę wyrzucam dopiero jak ma dziury, bo jej i tak nie widać pod ubraniem; bilet mpk mam wykupiony na cały rok, bo roczny wychodzi dużo taniej; choinkę mam sztuczną na wiele lat; na wakacje jeżdżę do wuja nad morze - płacę tylko za prąd, wodę, gaz; kupuje dużo rzeczy na alliexpress, bo na allegro z przesyłką wychodzi bardzo drogo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Na tą chwilę najlepszym konkretnym, sposobem na oszczędzanie pieniędzy to konto oszczędnościowe Nest - rodzinne oszczędności. Zasłyszane w reklamie w TV przetestowane na własnej skórze. Można otrzymać premie roczną w wysokości nawet 7%(zależy od liczby dzieci!!), Premie wyższe niż aktualne oprocentowanie lokat, a nie są opodatkowane podatkiem belki!!, brak opłat za wycofanie oszczędności.Jest bankowy fundusz gwarancyjny. 1 krok: otworzenie konta(bez opłat) i 2 krok: uruchomienie z aktywnego już konta podstawowego konta Nest - rodzinne oszczędności.  http://affmy.pl/p/xyiS/DOtw/DKaR

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czesc postow to chyba zarty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
które niby uważasz za żart? Polacy zdolni są do najgorszego dziadowania byle mieć te kilka zł więcej w portfelu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
stolec oddawany w galerii handlowej rozbawił mnie do łez :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamilawroceh99
to zadne tabu... wystsarczy oszczedzac z glowa. polecam wam zrewidowac umowy na prad - ja zmienilam na innego dostawce i naprawde place duzo nisze rachunki przy takim samym zuzyciu :) skorzystalam z oferty Axpo - sprawdzice sami, mysle, ze wielu z was sie zaskoczy ich dobra oferta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
up ciekawe co ten mieszkający z mamusią prawik mający 250 tys do dyspozycji by Wam poradził :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiaa3

Na rachunkach też można oszczędzić. Chociażby poprzez zainstalowanie paneli fotowoltaicznych. Na dłuższą metę to przynosi oszczędności. U nas mamy panele od oze-biomar

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wiki

Taką długoterminową inwestycją, an którą warto postawić są na pewno panele fotowoltaiczne. U nas zainstalowała je firma Oze-Biomar

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×