Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość gość K

Grzech Fatmagül 7

Polecane posty

Gość barnaby
"11", też oglądając tę scenę z wybuchem żalu Mustafy pomyślałam o Fatmagül, zwłaszcza kiedy mówił o błędzie i o poczuciu pustki. Błąd mógł polegać na odrzuceniu Fatmagül, pustka może dotyczyć utraty jedynej miłości, której obecność Hacer i jej miłość nie są w stanie wypełnić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Kasia
Mustafa ma koszmary związane z Vuralem,chodzi na cmentarz ... ale ja miałam naprawdę wrażenie,że gdy rozmawiał z Hacer mówił nie o Vuralu a o swoim podłym potraktowaniu Fatmagül. Dlatego wcześniej napisałam,że on też, tak jak wcześniej Vural ,potrzebował jej wybaczenia. Wychodzi na to,że źle zrozumiałam tę scenę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Barnaby, wydaje mi się, że to jest ta sama restauracja co w KPA. Obejrzałam restauracyjkę jeszcze raz w GF i zauważyłam Fatmagul obserwującą Fahrettina i Meryem. Lubię ją w tej sukience, ciut przed kolano. To najkorzystniejsza długość dla niej. W tej samej sukience opuszczała hotel w Ildirze w finałowej scenie pierwszego sezonu. To taka mała dygresja :). W sprawie rozmowy Perihan i Hilmiye ja też byłam zdezorientowana i wydawało mi się, że lektor totalnie się pogubił i w ogóle nie trafiał w kwestie obu pań.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość barnaby
Kasiu, może Mustafie chodzi o całokształt, bo ja też zastanawiałam się nad ewentualnością dwojakiego rozumienia tej ekspiacji. Jesteśmy zgodne co do jednego - nie czuje żalu z powodu Hacer, chyba że pomyślał, że jeszcze ich dziecko ma na sumieniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sprawdziłam wersję angielską dotyczącą rozmowy Perihan i Hilmiye. Macie rację Dziewczyny. To Hilmiye żałowała Kerima i obawiała się, że ich synowie mogli zlecić zabójstwo Vurala. Najwyraźniej nasz lektor się zagmatwał. Kasiu, ja sądziłam, że Mustafa wylewając swoje żale przed Hacer ma na myśli tylko Fatmagul, dopiero Barnaby uświadomiła mi, że mogło chodzić o Vurala. W jego życiu uzbierało się już tyle „błędów”, że mogło chodzić o całokształt. O, dopiero teraz zobaczyłam, że Barnaby też napisała o całokształcie, ale już nie zmieniam :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Kasia
No! :) Jak widać ,dobrze jest oglądać wspólnie i w razie potrzeby móc rozwiać wątpliwości:) :D. Obejrzałam ponownie tę scenę rozmowy między H. i M. już zastanawiając się, czy gdzieś tam, w tej jego łepetynie, nie przewija się może Vural ....i tam chyba rzeczywiście może chodzić o całokształt :) Barnaby-dzięki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość barnaby
Proszę bardzo :). Sukaddes nie było wiele, za to z przytupem. Krzyknęła do dziecka "głupku", uderzyła go i pociągnęła a ucho, a wszystko to w obecności domowników. Nie dość, że użyła przemocy wobec słabszego (chciałabym ją widzieć, jak uderza wrednego silniejszego!), to jeszcze go upokorzyła, dzieci też mają poczucie godności. Widać, że do szału doprowadza ją świadomość, że Fatmagül mieszka w głównej rezydencji, a ona dostała z łaski przybudówkę jak domek dla służby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość barnaby
To już wolę polską, czyli łacińską wersję mojego imienia. Kutlay! O matko!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziś na Dobranoc : - w pierwszym klipie fragmenty z wcześniejszych odcinków GF i piękny (wyjątkowo ) Engin , w białym golfie, szuka zaginionej Fatmagul. Piosenkę "Topolowy puch " śpiewa Laila Rubliowa: "https://youtu.be/VI7NgYbcV9M - w drugim klipie mieszanka zdjęć Engina i turecka piosenka "Mesallah", którą śpiewa Mustafa Ceceli : "https://youtu.be/DR5pYQ0-yXM - w trzecim klipie fragmenty z GF , które nam się podobają i warta przypomnienia piosenka Kiraca - "Turnalar" czyli "Żurawie " : "https://youtu.be/rqn21h2rQW4 I na koniec piękny kolaż ze zdjęciami z GF , przygotowany przez rosyjskich fanów w tym roku na urodziny Engina : "https://youtu.be/kXtWS0_wElE Miłych snów z Enginem. Dobranoc wszystkim. GRA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Benim adım Hanife ;) "11"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Kasia
Sukaddes powinna codziennie kłaść się na ich wycieraczce by całe błoto z dworu zostało na niej i wtedy nie wnosiliby go do domu.... i cieszyć się , że w ogóle może tam mieszkać!!!!! Gdy się wprowadzali do domu Kadira to ta....dziękowała Fatmagül za kawałek dachu nad głową... a otrzymała od niej cudną! odpowiedź: "Podziękuj Kadirowi bo gdyby to ode mnie ! zależało to na pewno byś tu nie mieszkała". "....u nas to trochę wilgotno ale nie,nie...Ja się nie skarżę!!!" :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość barnaby
"11" - Bóg jest Twoją przysięgą. Jesteśmy bardzo uduchowione, zwłaszcza oglądając Kerima w białym golfie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość barnaby
Ta... jest tak bardzo w ciąży, że nie może sobie sama wrzucić kostki cukru do szklanki. Wrrrr...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
GRA dziękuję za dobranockę :) Masz rację pierwszy klip jest super, a Kerim ...ach! Lubie klipy z rosyjskimi piosenkami. Ten wczorajszy też był bardzo ładny. Kolaż rosyjskich fanów też jest przepiękny. "11"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRA, bardzo dziękuję za dobranockę. Ależ nam Fatmagul rozkwitła od tamtych odcinków z pierwszego klipu :). Dobranoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Barnaby, ale się uśmiałam ;) ;) ;) Wolałabym, aby moje imię miało inne znaczenie, np Morze, Nadzieja, Fiołek, Szlachetna. No, ale dobrze, że nie Su - Woda, Cimen -Trawnik itp. "11"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kasiu dziękuję za ten link do imion tureckich. Nigdy nie sprawdzałam swojego imienia. >> Miłych snów. Może nam się przyśni biały golfik ;) :). DOBRANOC. "11"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pięknych snów z dowolnym wcieleniem Engina. I tak będzie pięknie! Michale, Ty nie musisz, Tobie może się przyśnić drobna szatynka. Dobrej nocy :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość barnaby
No żeż... Nie zalogowało mnie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Kasia
Basiu:) A mogłoby być inaczej ? Przecież to Róża :) > GRA- Pięknie dziękuję za dobranockę :) :) :) i Kerima w białym golfie ...i w ogóle Kerima ...i nie tylko Kerima ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Kasia
My w kimono a nocna zmiana czyli KO i Michał dopiero później, duuużo później ;), znajdą chwilę by tu zajrzeć :D ?! Pozdrawiam serdecznie:) >> Ja też już się teraz pożegnam . Dziękuję za dzisiaj - do jutra! Spokojnej, dobrze przespanej nocy życzę wszystkim :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dzień dobry wieczór! Widzę, że dobry humor zagościł dziś na forum! Nawet Mustafa i Sukkades za bardzo nie dostali w kość ;) Kończą się szare odcinki! Kerim wychodzi - przed nami suuuper odcinek! KO - fenomenalnie streściłaś ten korespondencyjny dialog Fatmagul i Kerima! Super! Barnaby - imię Twe piękne! A pomysły na wpisy masz przednie, widać, że choroba już Cię nie blokuje! Dyskutować z Tobą to zaszczyt! Basiu – masz rację – nawet odcinki bez FiK razem są ważne i ciekawe. No i wzmagają tęsknotę za naszymi Zakochańcami ;) Nieodmiennie cieszę się, że zwracasz moją uwagę na piękniejsze sceny z Fatmagul! 11 – Twoja spostrzegawczość mnie zadziwia, choć na naszym forum gap nie ma! ;) GRA – dzięki za kolejne, jakże trafne linki! Śpieszmy się je oglądać, tak szybko znikają... Kasiu! Super link z tymi imionami! Serdecznie pozdrawiam! Tym razem jeszcze wypada mi napisać: Dobranoc! ;) Mikail ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pani KO
Ojej! Od czego zacząć?! :D Jestem Düygü (uczucie, emocje) ;) > Kasiu, dzięki za link. Fajnie znać się z imienia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Powołam się na godzinę i podziękuję wszystkim zbiorowo za miłe słowa :) Dziękuję :) >Barnaby, uważaj na siebie i streszczenia czytaj na siedząco :) >Basiu, a mi wydawało się, że już to gdzieś słyszałam i napisałam o Meryem i jej matce ;) Dzięki, małe dygresje i wersję sceny Perihan i Hilmiye :) >Już na szczęście wyjaśniłyście rozmowę Hilmiye i Perihan, słowa nie pasowały do osób, a już zgłupiałam co i która mówi. Utkwiła mi w głowie myśl, czy Semsi je słyszał, czy nie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GF Sceny z listami, w których scenarzyści nie pozostawili nas bez ich pięknych rozmów i umieścili je w listach. Kiedy spisywałam ich treść do streszczenia czułam ciepło, jakie miedzy nimi jest. Może to przez ich uśmiechy, ale było jeszcze coś w ich głosach, radość, tęsknota i wyczuwalna swoboda myśli. Ona pisze do niego -Kerim, a on do niej -Kochanie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Barnaby 19:25 O listach i Fahrettinie zgadzam się z Tobą. Dziwę się jak on może po tylu latach nieobecności mieć do Meryem jakiekolwiek pretensje. Galip nie żyje, ciekawe co on by od niego usłyszał? Jak popatrzymy teraz na Fahrettina wyglada na człowieka obytego, na poziome, kulturalnego, a jednak nadal ma głęboki żal do Meryem za opiekę nad jego porzuconym dzieckiem. Czy to nie z wiekiem zdobywamy mądrość życiową?! Meryem chyba całe życie jest dorosła!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GF Rozczulony Mustafa do Hacer. Mustafa już po temacie rozmowy wyczuł, że Hacer uwierzyła w jego oświadczyny. Idąc za ciosem, gdy powiedziała o usunięciu ciąży i watpliwościach, on wykorzystał okazję, by wyżalić się ze swoich demonów, jak było widać był wiarygodny i mówił prawdę, żałuje, w jego życiu jest pustka, coś go dręczy i na prawdę potrzebuje przebaczenia.Ja miałam wcześniej tylko Vurala na myśli, bo przez niego ma koszmary. I zgadzam się z Wami, że w tej chwili on miał na myśli swój całokształt osiągnięć życiowych. Co pomyślała Hacer, gdy widziała jego łzy, na pewno o dziecku, bo o tym wspomniała w rozmowie. Ona od chwil jego oświadczyn musiała bić się z myślami, dlaczego teraz nie poprosił, czy powinnam się zgodzić, czy on się na prawdę zmienił. Trochę fantazjuję z przypuszczeniami, ale ona jest w nim zakochana i on poprosił ją o rękę, to trzeba dokładnie przemyśleć. Usunięcie ciąży musiało być dla niej bardzo trudne i teraz ma ponownie ma się z nim związać. Tylko o tym myślała, by podjąć decyzje. A Mustafa o sobie, jak zawsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GF Barnaby, Sukaddes i jej gęsi kuper nie potrafią poruszać się, ani zachować w willi. Co by się stało gdyby Murat pobiegł do cioci? Tylko ją by to zabolało! A tak niech boli wszystkich!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×