Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Co wam odpowiada w rządach PIS?

Polecane posty

Gość gość
W Polsce nie żyje się tak dostatnio jak w UK bo jesteśmy dużo biedniejszym krajem biedo umysłowa:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czy w koncu ktos powie,ile rodzin zglosil do odpowiednich instytucji za to, ze nierozsadnie dysponuja srodkami z 500+???? Sama patologia wokol Was, a zadna nie zareagowala?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
18:52, biede umyslowa to ty mialas w rodzinie. Oj mialas. Jak widac jest genetyczna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dziś za czasów PO pracowałam w sklepie internetowym jak jeszcze studiowałam, nienawidziłam tej roboty bo szef to był burak, zatrudniał właśnie dużo studentów choć czasem trafiali się starsi co mnie bardzo dziwiło, ale wtedy dużo ludzi wyjeżdżało bo nie mieli pracy bez względu na studia albo trafiali do miejsc gdzie płacili właśnie takie pieniądze na śmieciówkach. Codziennie wykład że mamy się nie stawiać bo on ma 100 na nasze miejsce (niestety miał rację), o wszystko pretensje, oczekiwanie że będziemy siedzieć po godzinach... Ile chciałabym wtedy zarabiać? 1500 lub więcej. Zarabiałam 1000zł na śmieciówce a jak zapomniał to i umowy nie było, kontakt z klientem w języku angielskim, załatwianie reklamacji, obsługa zamówień, pomoc księgowej (wypełnianie papierków których jej się nie chciało), kompletowanie zamówień, przyjmowanie towaru a przy tym brak personelu i ciągle szef który nas pilnował i zgadzał się na jedną przerwę na 10min żeby zjeść...Zamówień było mnóstwo bo sklep rozwinięty i z renomą... I mnóstwo ludzi z różnym wykształceniem się u nas przewinęło od informatyków, po takich z maturą, studentów, absolewntów... O dziwo niedawno przechodziłam a tam szyld "na sprzedaż" musiał zwinąć interes bo burak zamiast zapłacić więc wolał dalej zatrudniać ludzi za ochłapy.., teraz wziął się na sposób, praca na czarno za 1200... na szczęście wyzysk się kończy i rynek pracy bardzo się zmienia co mnie cieszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Idac twoim tokiem rozumowania, to i bogatym powinno sie w Polsce ciezko zyc, bo kraj jest biedny. A jest tak, ze bogatemu w Pl zyje sie lepiej niz na zachodzie czasami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A ja się pytam jak zareagujecie na rozdawnictwo PO 500 zł na każde dziecko ?? - pewnie pójdziecie głosować w te pędy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja jestem przeciwna 500+ na jakiekolwiek dziecko wiec nie będę głosować ani na PO ani na PIS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja w 2009 mialam praktyki w hotelu. Oczywiscie za darmo, gdzie najciezsze i najgorsze roboty nalezaly do praktykantow. Po praktyce ''szefowa'' powiedziala, ze chetnie mnie przyjmie na staz, a potem do pracy. Wyjechalam jednak na rok za granice. Gdy wrocilam, nie dala mi zadnej umowy. Brala ludzi na staze za 700 zl, a potem rezygnowala z nich po minieciu okresu stazu i brala nastepnych. I tak kilka lat przejechala na darmowych pracownikach, bo przeciez za staz plcil urzad pracy. Ja zrezygnowalam po kilku weselach, gdzie za 14 h (bez mozliwosci przerwy!cala noc na nogach) dostalam 120 zl. Oczywiscie o zadnej umowie nie bylo mowy. Nie wiem, jak teraz, ale jeszcze dlugi czas widywala coraz to nowe twarze pracownikow w hotelu. Praktykanci, ludzie ''na weekendy'' do obslugi imprez, stazysci- przychodzili i odchodzili. Teraz nareszcie sie to konczyi mowcie, co chcecie, ale to miedzy innymi zasluga 500+ wlasnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Schetyna robi to samo co Tusk zrobił, obietnice , ale ich rządy żadnych obietnic nie spełniły, jak już dorwali się do władzy mieli wszystkich gdzieś, potrzebowali ich tylko do wyborów, i to samo robi teraz Don Schetynio https://www.youtube.com/watch?v=Jf9RclDX36c przecież na ich konwencji jest jedno wyrzucić PIS i dorwać się do koryta, a ich bajki ciepłej wodzie z kranu już były , mam nadzieje że ludzie są mądrzejsi, i przypomnę wam Bronka to najgorszy przygłup na prezydenta głupszy od Wałęsy jaki Polska miała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Don Schetynio będzie obalał ludzi na ulicach, zwykłych obywateli odleciał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ha ha, nieźle tu odlatujecie tymi historyjkami o uciśnionych, wyzyskiwanych pracownikach. A mam kumpla, który będąc po zawodówce (szok dla niektórych pewnie) rozkręcił swoja firmę remontowo - budowlaną od absolutnego zera. A nie, wziął kilkanaście tysięcy pożyczki w banku na zakup podstawowych narzędzi i ryrał od rana do nocy przez kilkanaście lat. Potem wszedł w spółkę z kumplem, rozwinęli biznes tak bardzo, że potrzebowali zatrudniać pracowników i dopiero zaczęli mieć problemy. Wiecznie brak chętnych do pracy, z 80% zgłaszających się rezygnuje z pracy, chyba że na czarno, bo oni umowy nie chcą - stracą zasiłki albo nie daj boziu komornik ich dopadnie, bo z alimentami wiszą. Reszta to alkoholicy albo jakieś typy z kryminalną przeszłością. Jeden typ był najlepszy, przyszedł po jakimś technikum czy coś...z 20 lat miał. Nic nie umiał. Popracował przez tydzień i zrezygnował, bo ta praca go za bardzo stresuje :D Biedni pracownicy, oj biedni. Tylko mało komu chce się pracować. A jak już pracują to kradną na potęgę. Przynajmniej próbują. Nie wierzę w te bajki jak to w Polsce strasznie. Tutaj to by cebulaki chciały, żeby leżeć do góry doopa, a wypłata ma być taka jak w Anglii albo Norwegii :D Ambicje mają, nie ma co.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paulina2017
Ale PO odleciało z tymi pomysłami. Na szczęście Polacy mają rozum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"gość dziś Ha ha, nieźle tu odlatujecie tymi historyjkami o uciśnionych, wyzyskiwanych praco" Ja wierze bo sama byłam swiadkiem takich sytuacji . Moja ciocia miala firmę i to co robiła z ludźmi to była masakra . W okolicy bezrobocie wynosiło 23 % wiec ludzie godzili sie na takie traktowanie . Całe szczęście teraz sa inne czasy , To pracodawcy stara sie sie zatrzymać dobrego pracownika . No i jest w czym wybierać bo ofert pracy bardzo duzo . Mało kogo interesuje juz tyranie za najniższa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W budowlance bardzo dobrze płacą, tylko robić nie ma komu, bo jaśnie państwo nie będzie pracować 'za grosze'. Przecież w UK to nawet sprzątaczka na kanary jeździ :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie mówię, że nie ma złych pracodawców, ale każdy medal ma dwie strony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dziś Nie winie cię, jest taka zasada w wolnym rynku ile płacisz takich masz fachowców, wiec się nie dziw że pijaki i nieudaczniki przychodzą pracować, bo prawdziwy fachowiec zarobi, teraz nawet Ukraińcy się cenią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A jest tak, ze bogatemu w Pl zyje sie lepiej niz na zachodzie czasami. X Potrafisz rozwinąć te złota myśl?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tutaj to by cebulaki chciały, żeby leżeć do góry doopa, a wypłata ma być taka jak w Anglii albo Norwegii  Ambicje mają, nie ma co. X Miałeś wyżej przykład pani kelnerki, ekspedientki w małym sklepie, później na infolinii w banku, która za 2 tyś nie poszlaby do pracy i narzeka że nie dostaje w swojej pracy kokosow za recytowanie formułek o kredytach. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W budowlance bardzo dobrze płacą, tylko robić nie ma komu, bo jaśnie państwo nie będzie pracować 'za grosze'. Przecież w UK to nawet sprzątaczka na kanary jeździ pechowiec.gif xxx No jasne, w Polsce ludzie tacy leniwi w ogóle im się pracować nie chce, pracodawcy tacy łaskawi i dobrze płacą a Polacy za dobre stawki pracować nie chcą wolą leżeć na d***e i czekać na niepewny zasiłek. Skąd takie mądrości wzięłaś? Dobrze ci się obraża swoich rodaków? Może jednak pracodawca tak dobrze nie płaci albo pomyśli, że eee i tak zatrudnię ukraińca za mniej, po co będę płacił polakowi więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przyzwyczajenia za rządów PO długo zostaną jak z komunizmem, ustawione przetargi, ludzie pracujący na lewo, najniższa cena kontrakty przetargi, są województwa gdzie te robactwo PO jeszcze rządzi, mam nadzieje że dojdzie do tego jakie standardy firma reprezentuje, jakość wykonania, kogo zatrudnia i jakość wykonania i gwarancji i to na uczciwej drodze sadowej. Gdzie nie będzie byle jakość i najniższa cena, decydowała o wygranych przetargach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie głosowałam na PiS, nie popieram tej partii i jest więcej minusów niż plusów, ale pewne zalety są. Mianowicie: - niewpuszczanie "uchodźców" - uszczelnienie systemu podatkowego - likwidacja gimnazjów (chociaż ta cała reforma jest trochę niedopracowana) Co do 500+ to pomysł był niezły, ale wykonanie niestety słabe. Przede wszystkim niesprawiedliwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś o co Ci chodzi ? chcesz to pracuj na kasie za najniższa skoro to taki luzik . Chcesz to idz na infolinie i gadaj sobie za 2000 zł skoro dla ciebie to taka lekka praca . Możesz nawet zasuwać na 2 etaty :) Prace w handlu , gastronomi , produkcji za 2000 zł znajdziesz od reki :) Jakim trzeba być beznadziejnym człowieczkiem żeby zazdrościć kasjerce 2000 zł / cały etat (w tym tylko jeden wolny weekend)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nikt nie zazdrości. Co najwyżej uważa że trzeba być piertolnietym żeby siedzieć na kasie, infolinii i płakać że nie zarabia się kokosow. Kurfa, ile razy można to powtarzać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wlasnie. Sama teraz daje prace sezonowa,bo mamy gospodarstwo rolne. I dobrze, ze stawka godzinowa poszla w gore, bo co niektorzy to naprawde sumienia nie mieli. Teraz juz sa troche inne warunki, ale kiedys ci Ukraincy musieli mieszkac w naprawde oplakanych warunach. Dzis juz jest troche inaczej pod tym wzgledem,ale nadal trafiaja sie typy,co placa Ukraincowi 70 zl dniowki. Tlumaczenie jest zawsze to samo: bo te 70 zl to u nich 1/3 pensji. Moze i tak, ale co to kogo obchodzi, skoro pracuje w PL? To tak jakby Polakowi Anglik za granica placil duzo mniej, bo w Polsce tyle placa. Ja nie zatrudniam Ukraincow, przewaznie Polakow,jak juz mi sie jakis trafi to place tyle co Polakowi. I dlaczego jedna z druga nie wierzycie,ze tacy pracodawcy sa w Polsce? Nie zmyslilam sobie historyjki z tym hotelem. Tam doslownie co tydzien byli inni praktykanci. Mam kuzyna, tez po zawodowce, jest blacharzem lakiernikiem. Za doplaty unijne (tak, tak ci pracujacy rowniez wyciagaja reke po pieniadze, tam gdzie je daja)otworzyl warsztat. Moj sasiad jest u niego na praktykach. Podobno teraz wszystkie praktyki sa platne- 200 zl na miesiac (za moich czasow byly za free w Pl, tylko w Niemczech dostawalam 50 euro co tydzien). No coz, na dojazd starczy. A moj kuzyn mu podono nie placi nawet tych 200 marnych zlotych, bo ''sasiad ma blisko, tuz obok jego domu jest warsztat''. Paranoja,.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"Przyzwyczajenia za rządów PO" Wiesz ile lat rządziła PO? 8. Wiesz ile lat minęło od transformacji? 27 Wiesz ile lat Polska była w ustroju komunistycznym? 45. Widać jak masz wyprany mozg pisowska telewizja skoro myślisz że Polska mentalność nieroba to kwestia ostatnich 8 lat i wina PO. Telewizyjna propaganda tvpis działa na przyglupow aż miło:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś hehe zazdrościsz zazdrościsz Ja nie zarabiam duzo ale nawet jakby kasjerka zarobiła 5000 zł to jej nie zazdroszczę . Bo mam duzo lżejsza prace ,spokojna bez stresów . Zazdrościć to ja mogę komuś kto wygrał w totka a nie harówy i użerania sie z ludźmi za 2000 zł .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
I znam tez wielu ''pracujacych'' kombinatorow, ktorzy to za doplaty z unii zakladali dzialalnosci i ''byle rok wytrzymac''. Potem dzialalnosc likwidowali, ale sprzet zakupiony za unijne pieniadze zachowywali. Ot, uczciwi pracujacy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dziś Wiem i to za bardzo dobrze co to była Unia Wolności jak powstało PO , TVN I Polsat, jak dorobił się Kulczyk na majątku narodowym za władzy odsprzedane z reprywatyzacji kto stworzył nasza demokracje Geremek i kto jest autorytetem PO pomysł miej swój mózg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"gość dziś " tak jasne żyj sobie w przekonaniu, ze każdy kto nie godzi sie na harówkę za 1500 zł głosował na PIS, ma moherowy beret i ogląda TVP1. aaaaa i pewnie ma 5 dzieci i żyje z 500 + hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nikt nie zazdrości. Co najwyżej uważa że trzeba być piertolnietym żeby siedzieć na kasie, infolinii i płakać że nie zarabia się kokosow. xxx a ta kurfa cały czas o kokosach, masz jakiś niedobór? moze sobie kup coś kokosowego w sklepie widzisz różnice między zarabianiem "kokosów" a zarabianiem np. 3000 zł? że np. dla takiego człowieka to jest dużo jak mu zapłacą 2500/3000 a tego nadal NIE MA zamiast 1500/2000? myślisz, że jakby zarabiali te 3000 to by narzekali??? zaraz będą pisali, że te 3000 zarabiają architekci i prawnicy no jasne, wcale nie 8-10.000 tylko 3000 zarabiają i tyle samo by kasjerka zarobiła, o matko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×