Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość moze przyszla mamusia

SIERPNIÓWKI 2018

Polecane posty

Ja jestem 17t3d więc już zaczęłam 18 t .I tak u wielorodki ruchy wyraźnie wyczowalne są od ok 16..17 t.w zależności od budowy kobiety i duża rolę ma to jak macica się ma..i od tego czesto zależny jest brzuszek tzn czy jest duży czy mały. Ja "ruchy"czolam dosc wczesnie bo mam macice b.wygieta ale już trochę się uspokoilam.Za tydzień do gina i jak kazda z Was doczekac sie nie moge:) Dziewczyny macie alliexpres? jakie tam są piękne rzeczy!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aż weszłam na aliexpress i przeglądam :p Dziewczyny, a znacie jakieś sieciówki gdzie są ciuchy ciążowe? Chodzi mi o spodnie... Byłam juz w H&M i C&A, ale praktycznie nic nie było. Jakieś pojedyncze sztuki z wybranych modeli i oczywiście nie było mojego rozmiaru. Ogólnie bieda i nie wiem gdzie szukać. Wiecie może w których sklepach są takie działy ciążowe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też czułam najpierw w 16-17tc przelewanie i bulgotanie i nie byłam pewna czy to dzidzia czy nie. W 18 poczułam lepiej, a teraz kończę pomału 20 i już istne szaleństwo. Może na FB trzeba Laurę wywołać do tablicy, bo tam jej się wyświetli, że o niej mówimy? Umówiłam się na przyszły piątek na 2 prenatalne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madera88 właśnie jest problem z tym. Jak wyrosłam ze swoich jeansów przeszłam całe miasto łącznie z lumpeksami i nic nie znalazlam. Na szczęście szwagierka poratowala mnie swoimi, które jej zostały, a drugie zamówiłam na allegro z bon prix, ale rozmiarowka trochę zawyzona, więc będą jak znalazł za jakiś czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ubrania ciazowe ma tez sklep Lc Waikiki. Chyba niedawno pojawiła się ta firma w Polsce. We Wrocławiu jest bo byłam ostatnio.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ooo dzięki MiaWillson za informację :) Nie słyszałam nigdy o takim sklepie :) Ale patrzę teraz na necie, że są w Polsce tylko 3 te sklepy -2 we Wrocławiu i 1 w Warszawie także chyba się wybiorę niedługo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość laura_1988
hej dziewczyny żyje ;) bylam na wizycie i w sumie jedyne czego sie dowiedzislam to to że TSH mam w normie wiec spokoj. usg mi nie robil, musze czekac na prenatalne i to tez termin wyznacza mi 04.04 na wizycie jak bede juz w 20 tygodniu. az milo poczytac ze myslicie o mnie :D od kiedy moj facet zostal grabarzem to pracuje od rana do wieczora i teraz juz tylko ja latam z dziecmi sama do szkoly i spowrotem, na zakupy itp. a jak jauz probuje usiasc cos napisac to mnie dzieciaki atakuja :D jak bylam na wizycie to byl 16 tydzien i lekarz tak dopytywal sie o te ruchy dziecka jakby to juz musialo byc. ale u mnie to zawsze bylo ok 19-20 tydzien. a co do wycieku z piersi to akurat ja na to nie zwracam uwagi z racji tego ze zaledwoe 2 miesiace temu synek porzucil pierś. przybyly mi 2 kg ale nie panikuje bo miesiacs temu bylo -3kg wiec w rachunku koncowym i tak mam 1 kg mniej niz przed zajsciem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rozmowa męża (M) z psychologiem (P): P: Czym się Pan w życiu zajmuje? M: Jestem księgowym w banku. P: A Pana żona? M: Ona nie pracuje. Siedzi w domu z dziećmi. P: Kto przygotowuje śniadania dla całej rodziny? M: Moja żona, bo ona nie pracuje. P: O której Pana żona wstaje? M: Wstaj***ardzo wcześnie, bo musi wszystkiego dopilnować, zorganizować. Przygotowuje drugie śniadanie dla dzieci, sprawdza, czy odpowiednio się ubrały, uczesały, umyły zęby po śniadaniu, które zrobiła, spakowały się do szkoły. Budzi się wraz z młodszym dzieckiem, by je przewinąć, ubrać i nakarmić. P: Kto zawozi dzieci do szkoły? M: Moja żona, bo ona nie pracuje. P: Po tym, jak zawozi dzieci do szkoły, co robi Pani żona? M: Zazwyczaj wykorzystuje już to, że wyszła z domu, więc po drodze robi zakupy, płaci w banku rachunki. Czasami czegoś zapomni i musi wracać od nowa. Po powrocie do domu nakarmi maleństwo, przewinie, położy na drzemkę. W międzyczasie zrobi porządki w kuchni, a następnie zajmie się praniem i sprzątaniem domu. Wiesz, bo przecież ona nie pracuje. P: Co robisz popołudniami, gdy wracasz do domu? M: Oczywiście odpoczywam. Cóż, jestem zmęczony po całym dniu pracy w banku. P: Co wtedy robi Pana żona? M: Przygotowuje kolację, zajmuje się dziećmi, zmywa naczynia, po raz kolejny "ogarnia" dom. Po tym, jak pomaga dzieciom w odrobieniu prac domowych, przygotowuje dzieci do snu, daje im ciepłe mleko i pilnuje, by umyły dokładnie zęby. W nocy wstaje kilka razy, by nakarmić najmłodsze dziecko czy w razie potrzeby przewinąć je. Robi to, bo nie musi wcześnie wstawać do pracy. Tak wygląda codzienność wieku kobiet na całym świecie. Wstają bardzo wcześnie rano i nie odpoczywają do późnych godzin nocnych. To się nazywa "nie pracuje"?! Za prowadzenie domu nie otrzymasz dyplomu, ale odgrywa ono kluczową rolę w życiu każdej rodziny! Ciesz się i doceń swoją żonę, matkę, babcię, ciotkę, siostrę, córkę...ponieważ ich poświęcenie jest bezcenne. Ktoś zapytał żonę: - Jesteś kobietą pracującą czy gospodynią domową? Ona odpowiedziała: - Pracuję 24 godziny na dobę... jestem matką, jestem kobietą, jestem córką, jestem budzikiem, jestem kucharzem, jestem pokojówką, jestem szefem, jestem barmanem, jestem opiekunką, jestem pielęgniarką, jestem osobą wykonującą prace manualne, jestem osobą strzegącą bezpieczeństwa, jestem doradcą, jestem pocieszycielem. Nie mam urlopu, nie mam zwolnienia chorobowego, nie mam dnia wolnego. Pracuję w dzień i w nocy. Jestem cały czas na służbie. Nie otrzymuję zapłaty i ... mimo to często słyszę: "Co ty robisz przez cały dzień?" Dedykuję to wszystkim kobietom, które poświęcają własne życie dla dobra swoich rodzin. Kobieta jest jak sól: Jej obecność nie jest zapamiętana, ale jej brak sprawia, że wszystko pozostaje bez smaku. Podziel się tym wpisem ze wszystkimi wspaniałymi kobietami, jakie znasz."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Meeg cudowny wpis. :) Ja jestem mama pracujaca. Zanim poszlam na l4. Wstawalam o 4:00-4:15. Ogarnialam siebie, odkladajac po drodze zbedne rzeczy na, miejsce, pedzilam do piekarni po swieze pieczywo dla meza i corki. Dojazd do pracy, w pracy 8h czasem dluzej, bo zajmowalam kierownicze stanowisko. Po pracy pedzilam po corke, zakupy, ogarnianie obiadu na nastepny dzien, zabawa, ogarnianie mieszkania. Kolacja, powrot meza, kapiel dziecka, usypianie i bardzo czesto nawet niewiem kiedy robilo sie ciemno, nawet latem. A jeszcze czesciej usypialam szybciej niz corka. Czesto slyszalam, ze "Ty wiecznie latasz". Tak mialam! Staralam sie niezaniedbywac zycia towarzyskiego wiec w ramach zabawy czesto szlysmy na plac zabaw albo do jakiejs kolezanki czy kuzynki. Moja corka bawila sie z dziecmi, a ja moglam spokojnie napic sie kawy. Coz... Dzis u mnie w miescie ruszyla rekrutacja dzieci do przedszkola. Papiery juz mamy zlozone. 3majcie kciuki. W kwietniu zobaczymy czy sie dostala. :) Cudownie by bylo. Teraz w kwietniu skonczy latka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hmm już niedługo mnie to czeka :) chociaż nie, szkoła to jeszcze ładnych kilka lat ;p Laura - dobrze, że jesteś i że wszystko w porząsiu :) jak się nam stan ilościowy nie zgadza, to człowiek zaczyna się zastanawiać co się stało. Ja myślałam, że coś czuję, ale jednak to chyba nie dziecko... za wcześnie i nie ma się co nakręcać pewnie. Jeju naprawdę u Was nie widać brzuchów? A jesteście szczupłe czy troszkę tęższe? ?Ja już się zaczęłam zastanawiać czy to przytycie czy ciąża :D i nie wiem :D Mam do Was pytanie praktyczne: te najmniejsze rozmiary bodziaków na przykład będziecie kupować z długim rękawkiem czy z krótkim? Teoretycznie rodzimy latem, ale cholera wie co będzie... Ta pogoda jest taka nieprzewidywalna,... a też nie chcę nakupować tego za dużo, bo wiem, że to wystarczy na chwilę tylko. Kjkjkj jak głowa? mnie znów boli :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Słomka dobre pytanie :) tak naprawdę to może być upał, a może być też chłodno... Myślę, że trzeba się zaopatrzyć w różne rodzaje ubranek. Tylko ile czego? Oto jest pytanie :P Może ktoś doświadczony podpowie? Chociaż z tego co pamiętam to żadna z Was nie rodziła latem??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Syna urodziłam w grudniu :D to w ogóle z krótkim bodziakow nie kupowałam. Wpiszcie sobie w Google wyprawka noworodek lato :). Z fajnych sklepów dla ciężarówek to polecam jeszcze happymum, oprócz stacjonarnych sklepów mają tez online: mają na stronie trochę wyprzedaży (kupiłam kurtkę). Laura kobieto stracha wszystkim napędziłaś :) będziemy mieć połówkowe tego samego dnia :D Ktoś chyba jeszcze ma mieć połówkowe 04.04?? Tylko nie pamietam kto :(. A brzuch mi wywaliło :) na wadze +1,2 kg ufff

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam połówkowe 03.04 :) Oooo super, dzięki za info o happymum! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja kupuje wszystkiego po troche. Myśle ze na początek najlepsze są rzeczy, które zakłada się najszybciej, czyli takie zakładane nie przez głowę.Na pewno kupię pare bawełnianych pajacyków, cieplejszych śpioszków, body z krótkim i długim rękawem, takie spodenki bawełniane z szeroka guma która brzusia nie będzie uciskać. Pamietam jak urodziłam córkę młodsza w czerwcu to przydaly mi sie bluzy, takie zapinane lub na suwak. Na pewno nie kupię żadnych jeansów,ogrodniczek,sweterków zakładanych przez głowę itp. Fajnie wyglądają ale moim zdaniem niepraktyczne i niewygodne dla dzidzi . Byłam ostatnio w smyku i kupiłam 2 czapeczki bawełniane z logiem Batmana:-).10 zł zapłaciłam za dwie. W h&m 3-pak skarpetek za 5zl!polecam wiec jak macie czas połazić trochę po sklepach i zapolować na przecenach.fajne są tez ubranka w F&f,zwłaszcza body i pajacyki. Zwłaszcza takie w wielopakach jak przecenia :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeżeli o mnie chodzi to ...w sierpniu to jeszcze noworodek i na otwartym słońcu trzymać gona pewno nie będę więc jeżeli o mnie chodzi to raczej zakupie więcej z długim bo w cieniu takim tyle co narodzonym istotom będzie chłodno. Nie przegrzewam dzieci bo czapeczki tylko na przeciag zakładałam ,na nóżki nic ..ewentualnie mięciutkie skarpeteczki ...ale mamy mają różnie.Moja koleżanka urodziła w lipcu i noworodek w spioszkach i dlugi rękaw ,czapeczka i do tego przykryte kocykiem ...a moje z 2 lipca tylko bawełniane body z długim rekawkiem i w wózku bez czapeczki bo tam nie wiało.Efekt??u koleżanki potowka na potowce..Kazda mama wie najlepiej co jej dziecko potrzebuje .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja się boję, że nie będę wiedziała w co ubrać :P czy nie za chłodno, czy nie za gorąco... Kurcze, dziewczyny to tak szybko zleci, już prawie połowa ciąży :) A właśnie! Czy smarujecie się czymś na rozstępy? Koleżanka mi poleciła biooil :) mówi, że smarowała się tym od początku ciąży i nie miała w ogóle rozstępów. Podobno to w miarę tanie i bardzo skuteczne, bo niektóre preparaty to fortunę kosztują a efekty takie sobie :) Macie coś co polecacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Widzicie! Mądrych to dobrze posłuchać. Ciężko kupować takie uniwersalne nie? Zauwżyłam, że jednak najwięcej jest ciuszków typowo na chłopca albo na dziewczynkę. A jeszcze się boję kupować różowe króliczki bo potem mi pozostanie w razie czego strojenie małego gejka (bez urazy dla nikogo- poprawność polityczna ponad wszystko ;p).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Słomka ja z tego powodu właśnie wstrzymuję się na razie z zakupami :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No tak, prędzej można założyć chłopięce ubranka dziewczynce niż różowe śpioszki chłopcu:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rozstepy....nas w szkole uczyli ,że rozstępy niestety z zewnętrznym nawilzaniem mają niewiele wspólnego ponieważ to wszystko zależne jest od tego jaka nasza skóra jest elastyczna i ile zawiera kolagenu i w jakim tepie sie rozciaga a nawilżanie skóry w ciąży ma tyle do tego ,że skóra nie boli przy ich powstawaniu czy przy rozciaganiu się skory...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Głowa na szczęście mi przeszła:) więc jestem zadowolona. Ten basen chyba działa,człowiek się przewietrzy. Ja kupuje bodziaki na krótki i długi rękaw po 5-6szt z 56 i 62, nie ma co przesadzać,bo i tak każdy przynosi dzidziusiowi ciuszki :) A kolory mam szare i kremowe. Co do rozstępów ja smaruje się zwykła oliwka z Rossmanna Mamas Babydream,bo wiem,że jak rozstępy mają wyjść to i tak wyjdą:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mandarynka nieeee wlasnie tu moja frustracja bo na 04.04 mam zwykla wizyte na ktorej mi dadza termin polowkowego dlatego napisalam ze wszystko na ostatnia chwile :( Ja sie niczym nie smaruje bo przy czwartym dziecku (z czego trzecie mialo 4,370kg) to juz nie mam sie przed czym bronic bo juz mam "koronkę" na brzuchu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja cala pierwsz ciaza w aptece kupowalam balsam Palmers. Byl cudowny. Brzuch byl coraz wiekszy a rozstepow brak. W 34tygodniu ciaazy trafilam do szpitala z rozwarciem 4cm. Non stop badania, co chwila ktg, brzuch wysmarowany maziajami do usg no i niestety puscilo mi pare nitek. Jak na razie staram sie smarowac - nawilzac brzuch, zaopatrzylam sie u kolezanki w Avonie w przerozne balsamy i musze to zuzyc. :) A ja ubranka dzis ogladalam w necie. Boze jakie cuda! Do poki nie potwierdza mi plci na polowkowych to nie zdecyduje sie na ani jedna rzecz. Pozniej poszaleje. Na poczatek pare sztuk na krotki rekaw, a zdecydowana wiekszosc na dlugi. Zawsze na bierzaco bedzie mozna uzupelnic szafe. :) A temperatury i ewentualne upaly badz opady w tych naszych anomaliach pogodowych sa ciezkie do przewidzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też czekam z zakupami na połówkowe chociaż znam osobiście przypadek gdzie na połówkowych powiedziano, że dziewczynka a na późniejszym usg okazało się że chłopiec :D Jeszcze tylko troszkę ponad 3 tygodnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćAgnieszka
Głowa mi pęka od rana. Już 2 apapy wzięłam ale szału nie ma. Jak byłam ostatnio z dziećmi w przychodni to nikt się nie zorientował że jestem w ciąży mimo obcisłej bluzki, a już 18 tydzień mi leci. Chyba brzuch to tylko ja widzę i spodnie w które się nie mieszczę. Ogólnie jestem szczupła i wysoka. Rozstępów mimo dwóch ciąż za sobą nie mam, brzuch smaruję oliwką dla dzieci. Może to dlatego, że w obu ciążach brzuszek miałam malutki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×