Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Korona królów

Polecane posty

Gość gość
Gabija była gola- nie wiedziałem . Taka panią o ponętnych kształtach chciałbym mieć w łóżku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To nie była GABIJA tylko ta dziewczyna co wyszła za mąż za 1go z komików, kiedyś prowadziła się niezbyt moralnie zawodowo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czyli była ona prostytutka ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak, to ta z zadartym nosem, aktorka jako dziecko grała w serialu Dom w latach 90, adoptowaną dziewczynkę , a rodziców grali Bożena Dykiel i Jan Englert.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dlaczego w tym głupim serialu aktorzy mówią współczesnym językiem . Wystarczy posłuchać jak mówią w serialu " Przygody Pana Michała z 1967 roku .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Siemaka królu . A siema książę . Kumasz co mi nawijał kumpel . - Nie . Nawijaj acha czy odebrałeś smsa .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bo to jest TELENOWELA codzienna, a nie serial kilkuodcinkowy emitowany raz w tygodniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ciekawe co zrobi Helena, gdy dowie się, że Guncel kiedyś molestował Ilzę. Odpuści sobie go, przebaczy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wiecie ze na starych malowidlach Agnieszka zona Bolka jest mega szpetna ( albo malarze, rysownicy , nie byli zbyt zdolni) Jest tez , ze Bolko wydal za maz bratanice , natomiast nie doczytalam nigdzie aby posiadal dzieci z Agnieszka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bo nie miał dzieci z Agnieszka . Pewnie poroni .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Albo się okaże że to był fałszywy alarm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ale ten Kazimierz głupi. Ja bym brał Adelajdę dzień w dzień i to po kilka razy. W każdy otworek . Nie patrzyłbym czy ma okres czy nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
z wikipedii o dzieciach Bolka -"Panowanie Bolka II Małego opisane zostało w obszernej powieści Władysława Jana Grabskiego Rapsodia świdnicka, ukończonej w 1953 r., a wydanej dwa lata później wskutek przetrzymania przez cenzurę. W powieści tej pojawia się motyw istnienia rzekomego syna księcia, który miał zginąć w dzieciństwie w niejasnych okolicznościach, zabity uderzeniem cegły. Jest to nieudokumentowana historia powtarzana w niemieckojęzycznych legendach; istnienie książęcia wspomina tylko jeden kronikarz, nie wymieniając nawet jego imienia. Bolko II Mały zmarł bezpotomnie (istnienie jego córki o imieniu Elżbieta również jest niepewne)."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Byc moze wlasnie ten motyw przewinie sie w serialu, Agnieszka urodzi chlopca i on zginie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosć

Ciekawe czy będą pokazywane sceny z życia na dworze Elżbiety i Bogusława. Jestem dosyć ciekawa, jak Elżbieta ułoży sobie relacje z mężem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sosc

Elzbietka szybko umze, cos 35 lat bedzie miala 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BIUS

SZKODA mi Guncela, choć na pewno wyjdzie  z tego, bardzo przystojny facet,  od poczatku mi sie podoba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dar

Guncel  przeżyje,  ojciec  Heleny  nie  chce  ,żeby  córka  została  żoną   Guncel, ale   pewnie  zmieni  zdanie  po jakimś  czasie,

 

 

Henryk  zginie,  będzie  wojna,  Mela  zostanie  skazana  na  śmierć,  bo  zachowuje  się  jak obłąkana,    zakochany  kat  boi  się  o  jej  życie.

 

Kazimierz  zdradzi   Adelajdę   z   kobietą   w  zbroi:)[uśmiech]

 

Adelajda  prosi  Egle    o  magiczne  rady, żeby  urodzić  syna  mężowi.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fajna książka

Ktoś napisał w odpowiedzi na moje wcześniejsze posty że w serialu Niemierza jest ojcem swojej siostry, to musiało być wtedy  popularne imię. Wg.autora książki Cudka miała z Kazimierzem 3 synów  Niemierzę, Jana  i Pełkę a romans trwał 5 lat i zakończył się gdy zmarł jej mąż jak wiemy również Niemierza. 

Paweł Jasienica  "Polska Piastów". Państwowy Instytut Wydawniczy. Wawa 1979.

Właśnie skończyłam czytać, świetna książka, fajnie napisana. Polecam fanom serialu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ale

Elżbieta  nareszcie straci  dziewictwo,  cha  cha cha  cha cha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fanka korony królów
Przed chwilą, Gość ale napisał:

Elżbieta  nareszcie straci  dziewictwo,  cha  cha cha  cha cha

Skoro ma być matką 3 dzieci to nieuniknione, miała 15 czy 16 lat jak wychodziła za mąż więc jakie nareszcie ? Anna Jagielonka wyszła za mąż i doczekała się nocy poślubnej mając 53 lata i to jest właśnie NARESZCIE 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fanka korony królów

Nie rozumiem dlaczego ten Warcisław czy jakoś tam chce zaszkodzić Elżbietce? Dlaczego chciał ją obczernić w oczach przyszłego męża a swego brata?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość śmiech

Śmieję  się  z  Elżbiety,  że  jest  taka  święta,  wiek  nie  ma  znaczenia,   biegła  w  kościele  z  mężem  prosto  do łóżka,  to  było  zabawne,  wiem  ,że  kocha  innego  mężczyznę,   rozumie  matkę  co  czuła  przed  laty,   bała  się  tak  samo  jak  ona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fanka korony królów
Przed chwilą, Gość śmiech napisał:

Śmieję  się  z  Elżbiety,  że  jest  taka  święta,  wiek  nie  ma  znaczenia,   biegła  w  kościele  z  mężem  prosto  do łóżka,  to  było  zabawne,  wiem  ,że  kocha  innego  mężczyznę,   rozumie  matkę  co  czuła  przed  laty,   bała  się  tak  samo  jak  ona.

Za Maćka wyjść nie mogła wiadomo, podobno Bogusław był dla niej dobrym mężem. Szkoda że tak młodo zmarła. Na fb ktoś pisał że Kundzia z Ludwikiem miała gorzej, ale nie wiem historykiem nie jestem a źródeł pewnie na ten temat niewiele.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

za to zona Bolka przezyje go o dobra 25 lat  , na tamte czasy to niebywale , Bolko zmarl cos kolo 50tki 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Urodzony między 1309-1312 - zmarł 28 lipca 1368, czyli pod koniec 6-tej dekady życia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fanka korony królów

Kiedy był wątek że Henryk ma się z Heleną ożenić? Chyba przeoczyłam. Z Guncelem prawie się pozabijali. Ich pojedynek widziałam, ale musiało być coś wcześniej skoro Guncel tak sie wnerwił.  Henryk nigdy nie przestanie kochać Agnieszki a Helena chyba Guncela też. Małżeństwo Henryka i Heleny to bezsens nie kochają się i może by ją niezbyt szanował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Kazimierz nie umiał czytać a w serialu czyta dokumenty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×