Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość gość

Używane ubranka dla noworodka

Polecane posty

po co kupowac uzywane jak na fazymazy nowe kosztuja 20-30zl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Większość ciuszków dla malutkiej kupiłam w lumpeksach oraz ebay ( to moja trzecia ciaza i najbardziej wyczekana ) z nowych tylko komplet na wyjście ze szpitala, skarpetki, czapeczkę i buciki😊

ciuszki skompletowałam  w rozmiarze 56-62... wszystko ładnie wypiore i wyprasuje przed porodemale jakościowo tylko bawełniane ciuszki... nawet ...eneczki, żeby nie krępowały ruchów...miałam okazje ich dotknąć, wybrać, dopasować .. fakt potrzeba na to czasu, chodzę 2 razy w miesiącu i wyłapuje perełki 🤗ale warto naprawdę... dzieci tak szybko rosną 😒

przy pierwszej córce wszystko kupowałam, przy drugiej cześć kupiłam a resztę dostałam od znajomej, teraz większość ciuszków używana dla ostatniej córki 😏😬😳

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wolałam kupić nowe i zostawić w razie czego młodszemu rodzeństwu na przyszłość 🙂 jeśli chodzi o używane skusiłam się ... kupiłam na olx i nie polecam. Ciuszki przyszły w strasznej jakości i co drugie ubranko mi się nie podobało 🙁 wyrzuciłam do kontenera... Lepiej iść do lumpexu i wybrać co się podoba i co jeszcze się nadaje 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem jednej rzeczy. Skoro tak większość z Was wychwala ubranka z lumpeksów, albo jakieś używane nie znanego pochodzenia, to po jaka cholere do szpitala czy na wyjścia ubieracie dziecko w nowe? Dziecko w domu może leżeć w starych łachach, a w szpitalu już nie, bo widzą inni czy jak? Ja nie wyobrażam sobie chodzenia po lumpeksach, żeby kupić Maluchowi jakieś używane ciuchy. Sama w używanych nie chodzę, a swoje dziecko mam tam ubierać? Teraz na promocji można kupić ubranka za parę zł i to naprawde dobrej jakości. Rozumiem, że są różne sytuacje w życiu i nie zawsze wszystkich stać, aby kupić nową wyprawkę. Jesli ktoś naprawdę nie ma na to, to go rozumiem, ale nie rozumiem ludzi którzy mają pieniądze i zydza na własnym dziecku o które się tak niby starali. Jeszcze jakieś głupoty wypisują i są bardzo zachwyceni swoją "przedsiębiorczością". 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moze oni po prostu racjonalnie mysla  ;) Biora pod uwage rozne czynniki, a nie tylko , ze musi byc nowe.

Nowe dziecko w rodzinie przewaznie zasypywane jest ciuchami, rosnie tak szybko, ze te ciuchy to zaklada max pare razy, a nawet wcale..

Osoboscie kocham idee second handow :)

Jak robie porzadki na polkach dzieciakow , to pakuje rzeczy bez dziur czy plam,z ktorych juz wyroslyi oddaje za darmo do takiego sklepu. Oddaje wszystko czego nie potrzebuje, nie wyrzucam na smietnik. Sam kupuje rozne drobiazgi w takich sklepach, a to ramki , a to swieczki, jakis kubek, miseczke, piedolke ozdobna , obrus itp. Bardzo czesto sa to zapakowane , nowe rzeczy,lub wcale nieuzywane. Ludzie tak pozbywaja sie nietrafionych prezentow ;)

W second handach kupilam , a potem oddalam znow glebokie wozki dla dzieci, krzeselka do karmienia, lezaczki, wanienki, przewijaki itp. wszystko to co uzywa sie krotko. Kase to wole wydac na podroze, zajecia dla dzieci ich i nasze hobby..

Wole cos naprawic niz wyrzucic i kupic nowe. Moja pralka czy lodowka ma ponad 10 lat i nie mysle o zmianie ;) 

Nie generuje gory smieci, zmniejszam zuzycie surowcow..Nie musze miec wszystkiego nowego, uzywane wcale nie znaczy gorsze :) To tkwi tylko w naszych glowach wypranych przez media, reklamy i konsumpcjonizm. I rywalizacje, by sie pokazac.

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja kupiłam parę sztuk i nie miałam jeszcze żadnej niemiłej niespodzianki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja kupuję głównie używane. Po prostu... wybór jest większy. Można znaleźć takie kolory, wykończenie, materiały, jakich w sklepach nie ma. A po pierwszym dziecku wiem, że najmniejsze ubranka praktycznie się nie niszczą i można dostać takie w stanie idealnym.

(Ja na przykład dla swojego malucha, któremu właśnie kompletuję wyprawkę, dostałam przeuroczą ...eneczkę i spodenki, jak nowe a jeszcze odświeżone przez sprzedających (tak ładnie pachniały, że aż żal było prać), a do tego już bardziej zdroworozsądkowo, jakieś ładne śpioszki, kaftanik... ).

Poluję też na wyprzedaże, i parę podstawowych rzeczy kupiłam w supermarkecie, Pepco i KiK.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×