Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Jak się przygotować do rozwodu czy ktoś da jakieś rady

Polecane posty

Gość gość

Witam. Dziewczyny jestem teraz w takiej sytuacji, że mieszkam u męża w jego mieszkaniu, nie wytrzymam już dłużej z nim i podjęłam decyzję o rozwodzie. Postanowiłam, że wytrzymam jeszcze tyle by nasze dziecko skończyło tu rok szkolny, we wakacje się wyprowadzam. Nie byłam jeszcze u adwokata i póki co mam pytanie czy może ktoś doradzi jak się do tego przygotować? Z czym się mogę liczyć? Mąż nie chce rozwodu ale myślę, że go do tego zachęce bo teraz będę go traktować jak on mnie. Oprócz odkładania kasy co mogę jeszcze zrobić? Z góry dziękuję za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zbierać dowody jeśli rozwód ma być z jego winy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pół roku przed rozwodem nie może być prowadzone wspólne gospodarstwo domowe. Żadnych obiadków dla męża, wspólnego żarcia w lodówce itp. Ale najlepiej jak pogadasz z adwokatem - on ci powie co i jak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie, ja nie chcę żadnego orzeczenia. Ja mu źle nie życzę, mściwa nie jestem. Już wymiękam. Z resztą co mi z dowodów, wyniszczył mnie psychicznie i już mi wszystko jedno. Nawet może być z mojej winy jeśli tylko to szybko się skończy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Prędzej separacje niż rozwód. Chyba, że najpierw się wyprowadzisz i nastąpi całkowity rozkład pożycia, wspólnego gospodarstwa też nie będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
1. Żadnego wspólnego sypiania, zbieraj wszystkie paragony za każde zakupy jakie robisz dla dziecka oraz to co kupujesz do domu, piszesz pozew ( wez wzór z netu ) niesiesz do sadu wpłacasz 6 stówek i czekasz na wezwanie na rozprawę. Nigdzie sie nie wyprowadzas to także dom waszego dziecka. Jesteś tam zameldowana i równie dobrze on moze dostać nakaz wyprowadzki. Rozwód z jego winy bo wtedy bedziesz miała na niego bat w razie kiedy np stracisz prace. Jak woja to wojna żadnych jeńców

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przede wszystkim rozdzielnosc loza i ekonomiczna Zero wspolnych zakupow,obiadkow,wypadów..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jesli to przemoc psychiczna lub fizyczna zbieraj dowody ,paragony,nagrywaj go.I zero prowadzenia wspolnego gospodarstwa domowego. Zero seksu i wszelkiej bliskosci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dasz rade czekac tak dlugo? 1. Oszczedzaj kase na kazdym kroku i trzymaj ja w gotowce w bezpiecznym miejscu. 2. Prowadz dzienniczek gdzie notujesz kazda dyskusje, obelge etc. Notuj date i czas. Zdjecia bylyby dobre. 3. Znajdz prace i stan na wlasnych nogach. Poza tym powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×