Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość gość

Nie daję sobie rady z noworodkiem, proszę o rady

Polecane posty

Gość gość
Poczatki tak wygladaja. Z kazdym tygodniem bedzie lepiej. Zmeczenie nie minie, ale niedlugo zacznie sie usmiechac, przekrecac, pelzac, raczkowac... to daje duza satysfakcje. Tul dziecko, kolysz, spiewaj i karm piersia. Moj syn przez pierwsze 3 miesiace non stop jadl... potem to minie. Uczysz sie dopiero swojego dziecka, a ono Ciebie. Tutaj naprawde nie jest tak milo jak w brzuchu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pierwsze trzy miesiace to koszmar. Dziecko i mama to jednosc. Taki 4 trymestr. Potem juz bedzie latwiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Miałam to samo. Wiecznie pierś i pierś spanie przy piersi inaczej ryk dostała spowrotem i spokój. Smoczka nie chciała. Zaczęłam dokarmiac mm bo myślałam że głodna wypiła i dalej cyca chciała po jakiś 2tyg odrzuciła butelkę wogole na widok smoczka od razu histerii dostawała i tylko pierś. Pierwsze 3miesiace pamiętam jako ciągle siedzenie bądź leżenie z dzieckiem które non stop ssalo. Na wadze bardzo dobrze przybierala. Potem zaczęła się interesować otoczeniem mniej spać za dnia potem inne posiłki i z czasem minęło. Karmilam piersią ponad 2lata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moje dziecko było takie same. Nie pocieszę Cię, ale trwało to bardzo długo. Obecnie dziecko ma półtora roku i dopiero zaczyna w miarę przesypiać noce, tzn nie budzić się co godzinę. A na początku nie szło jej odłożyć do łóżeczka, ciągle cyc, spanie na mnie itd. Wszystko to co miałaś też miałam. I mleko modyfikowane nic nie pomogło - więc nie polecam tej drogi. Wydaje mi się, że u takich dzieci jak Twoje i moje (i wiele innych) po prostu może mniej rozwinął się układ pokarmowy lub wiele innych przyczyn. I po czasie to uważam, że nie warto rozkminiać tego i tracić czasu i się użalać tylko to zaakceptować i jak najczęściej prosić, by ktoś też zajął się dzieckiem (mąż) a Ty w tych wolnych chwilach odpoczywaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ma twardy brzuszek, podkurcza nóżki i się wygina, to znaczy że ma problem z kolkami i nie potrafi sobie poradzić z gazami w jelitkach. Podaj mu wtedy kropelki, które kupisz bez problemu w aptece bez recepty - esputicon. My podawaliśmy naszym dzieciom, bo polecił nam je lekarz i naprawde pomagały. 
Możesz też spróbowac masować brzuszek i zrobić ciepłe okłady, ale nie ma co odkładać podania kropel w nieskończoność, bo dziecko tylko się męczy, a te kropelki są bezpieczne dla niemowlaków. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.02.2018 o 14:06, alinacek napisał:

Ja uważam, że mimo wszystko spanie z dzieckiem to zły pomysł. Przyzwyczaić bardzo łatwo, a później nie będzie się chciało odzwyczaić i spać samo..

Nieprawda. Przyjdzie czas i dzieci same będą spały  w swoich łóżkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A może to kolka ? Jesli podkurcza nóżki i ma twardy brzuszek, to mogą być właśnie gazy w jelitkach. Ja na takie problemy dawałam kropelki esputicon, które pomagają pozbyć się gazów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.02.2018 o 13:55, Gość gość napisał:

Synek ma 1,5 tygodnia a ja już nie daję sobie rady. Czasem już nie wiem czego on chce 😞 karmię piersią, czasem w ekstremalnych przypadkach podaję butlę gdy mam wrażenie, że nie dojadł albo gdy już po prostu nie wyrabiam ze zmęczenia... Dziecko ssie pierś, przy piersi zaśnie i nie idzie go dobudzić a za 20min znów budzi się głodny i w płacz. Innym zaś razem wisi na piersi bardzo długo a później spokojnie śpi 3 godz. Noce bywają okropne, nie wiem czy to kolki czy może się mylę ale zdarza się, że mimo, że ma sucho i jadł to i tak popłakuje dosyć długo i nie idzie go uspokoić. Niby jest zdrowy i wszystko ok no ale ja już nie daję rady, jestem niewyspana od tygodnia i najgorsze, że nie wiem czy tak to juz jest i będzie przez najbliższe tygodnie/miesiące, czy to może jakiś trudny przejściowy czas... Doświadczone mamy proszę o porady 😞

Potrzebny Ci wypoczynek. Bez tego nie ujedziesz. Tez tak miałam. Dziecko przesypiało dopiero spokojnie noce po kropelkach Esputicon. I Wam pomogą 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.05.2021 o 09:52, Mama _Oli napisał:

Potrzebny Ci wypoczynek. Bez tego nie ujedziesz. Tez tak miałam. Dziecko przesypiało dopiero spokojnie noce po kropelkach Esputicon. I Wam pomogą 

Id.iotko to post sprzed trzech lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, wolna_kobieta napisał:

Id.iotko to post sprzed trzech lat.

Id.iotko to reklama, zwykły spam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kilka przemyslen- jego uklad trawienny dopiero co zaczal funkcjonowac- to normalne ze odczuwa dyskomfort, niestety trzeba to przeczekac

nie daj mu od razu zasypiac przy piersi- laskocz Go Po nosku , niech podje dluzej

On nie odroznia dnia od nocy, ma swoj wlasny krotki cykl, dlatego slabo spi w nocy 

niestety - zoladki noworodkow sa bardzo male a mleko bardzo lekkie do strawienia, poprostu jedza malo I czesto 

odradzam spanie z dzieckiem- jestes wykonczona , co bedzie jesli zasniesz jak kamien I go zadusisz?

polecam dostawiane lozeczko- mama jest obok, bedziecie sie widziec I slyszec

generalnie -tak to jest z noworodkiem-ciezko to ogarnac samemu. Mozesz sie nauczyc drzemac Jak on spi 

masz kogos kto moglby ci pomoc? 
zaangazuj ojca- moglabys odciagac pokarm I dawac mu malego na 2-3 godziny Po pracy 

daj sobie spokoj ze sprzataniem I gotowaniem , niech bedzie syf - skup sie na dziecku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego mąż nie wziął dwutygodniowego urlopu ojcowskiego? Należy mu się jak psu micha, odciążylby cię. Bo to, że czasem ci poda dziecko to kamienia czy zmieni pieluchę to trochę mało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, Iwna napisał:

Id.iotko to reklama, zwykły spam.

De.bilko to nie ma znaczenia. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, wolna_kobieta napisał:

De.bilko to nie ma znaczenia. 

Buda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×