Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Czy lekarze mogą się mylić ,zespół Downa jak wyrok

Polecane posty

Gość gość
Mozliwe. Zespol moze sie "pokazac" z roznym nasileniem. Jedne dzieci z zd maja wady serca i wieku 20 lat dalej maja pampersy, inne robia kariwre w modelingu a jeszcze inne maja tyle szczescia ze twarz maja tylko delikatnie zmieniona. Dla obcego nie mozliwe zeby rozpoznac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bzdura. Co ty piszesz. To po.co obecnie w szpitalu ,,podejrzewali,,by zespol właśnie tylko i wyłącznie po ,,wyglądzie,,??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Śliczne zdrowe dziecko .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie rozumiesz za bardzo o co chodzi. Chyba powinienes sie douczyc ;)Po wygladzie mozna stwierdzic zd ale jest procent dzieci, ktore mozna zdiagnozowac tylko dzieki badaniom genetycznym. Dzieci zd maja szereg zaburzen a nie tylko charakterystyczna twarz. Ignorancja potworna z twojej strony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Etam jakaś wariatka cieszy sie ze komuś urodziło sie chore dziecko . Pewnie sama jest brzydka i obleśna i dlatego ma w sobie tyle jadu .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Więc o tym mówię. Skoro lekarze widzą cechy ,sądzą po wyglądzie to już jest coś na rzeczy. Pomyłka może się zdarzyć ,ale realnie to dziecko po co by wysyłali na genetyczne gdyby przesadzali?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak na porodówce podejrzewają zespół to genetyka tylko to potwierdza. Wspcxuje matce tej dziecka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Eee... Bzdura. Mam córę z ZD. Po pierwsze: Dłonie mają dwie linie - głowy i serca. Moja Ewuśka miała od początku tylko linię serca. Po drugie: ta mała ma ogromny nos, nasz Ewik ma mały nos i ta część mięczy oczyma w ogóle nie była wypukła. Tak jak u boksera zapadnięta. Oczami się nie kierujcie, na początku wszystkie noworodki mają takie przypuchnięte powieki, po oczach poznać dopiero po 2-3 miesiącach, wtedy dzieje się coś z powiekami i wychodzi taka jakby dodatkowa zmarszczka, fałdka... Poza tym niektóre dzieci z ZD mają ogromne oczyska i wcale nie skośne - żebyście widziały synka Patryka Jakiego... On ma ogromne oczka z iskierkami... Chodzimy do tej samej poradni rehabilitacyjnej, więc widziałam. I jeszcze - noworodki z ZD są drobniusie, za to mają takie jakby obfitsze karczki... Nie widziałam dziecka z ZD tak pucołowatego, jak to ze zdjęć, a znam ich naaaaprawdę spooooro. Zwykle rodzą się z niedowagą. Tu bobas ewidentnie ma wschodnie korzenie, albo ciężki poród za sobą. Pewnie matka to mocno starsza pierworódka... Idę o zakład, że najpierw była masa skurczy, poród nie postępował i było nagłe CC, kroplówy na szybko, o ile. Nie za żółta? Moja starsza córa jak była taka pomarańczowa, to musieliśmy mielić na pyłek i podawać takie tabletki.... Nazwa wyleciała mi z głowy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
18:47 mama ma 35 lat i faktycznie to jej pierwsze dziecko i oweszem, CC. Ktos na tamtym temacie pisał, ze ZD to zespół kilkuset cech, a lekarzom wystarczy 6, zeby kierować na badania genetyczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bo lekarz woli dmuchać na zimne. Mnie wysłał gin na ambiopunkcję, bo na prenatalnych Pappa wyszło 1/248, a wskazanie jest, żeby wysyłać od <1/250. Lepiej usłyszeć teraz - "Dziecko jest zdrowe, to tylko jego uroda", niż za 1/2 roku: "A gdzie pani była, jal się dziecko urodziło".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
O jaką ciekawa wypowiedź,co do niedowagę to mama mogła mocno podjesc w ciąży i dziecko mogłoby c też grube. Wcale nie trzeba mieć jednej linii na dłoni,można mieć dwie i mieć zespół. Skąd wiesz że mały ma duży nosek ? Pucolowate policzka może ma po mamie lub tacie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To wielka odwaga podważać zdanie pediatry lub nawet dwóch Skoro oni widzą cechy zd u tego dziecka to jest coś na rzeczy...A on taki okrągły i z tego co pisała autorka ważył ponad 3kg więc dużo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pediatrzy nie mogę się mylić. Przykro mi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A właśnie ze mogą. To tylko ludzie i nie są nieomylni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćmarta
Mogą się mylić, w medycynie ZAWSZE zostaje chociaż ten 1%, że lekarze coś "przeoczyli" i dali złą diagnozę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czyli jest szansa bo np jest za gruby,ma za duża głowę ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ale nie przy zespole,tyle się napatrzyli na noworodki ,że cechy znają od razu .Życzę autorce pomyłki ale jej dziecko ma cechy ,te oczy ,mały nosek ,usta ,płaski profil. To jest zespół.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przecież dzieci z zespołem też mają dwie linie na dłoni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
autorko życzymy ci jaknajlepiej, ale skoro twoje dziecko ma podejrzenia to z powietrza tego nie biora lekarze,prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To dziecko ze zdjęcia jest podobne do innego dziecks tzn jako NOWORODEK , ktory ma potwierdzony zespoł Porownajcie https://www.google.pl/search?q=down+syndrome+niemowle&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0ahUKEwiQr_iYwPDZAhWQZFAKHdAlBRYQsAQIKQ&biw=1067&bih=529&dpr=1.5#imgrc=9OBNcj0D-GR99M:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pytanie jest o to czy MOGĄ się mylić. Otóż mogą, chociaż akurat w przypadku zD to mało prawdopodobne - jest to jedna z najczęstszych wad, nie jest to choroba którą 50-letni lekarz widzi pierwszy raz na oczy a czytał a oniej pół rozdziału na studiach. Ale mimo to pomylić się mogą, bo każda jedna cecha zespołu Downa może być dopasowana do innej choroby lub występować u zdrowej osoby. Trochę przewrotnie: ale jeśli dziecko już jest chore to "lepiej" żeby miało zespół Downa niż jakieś rzadsze i trudne w diagnozie schorzenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Popieram. W przypadku zespołu nie mylą się nigdy tzn może 1 procent. To widać na twarzy ,to nie są ładne dzieci bo szpeci ich płaska głową i oczy nieładne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Popieram. W przypadku zespołu nie mylą się nigdy tzn może 1 procent. To widać na twarzy ,to nie są ładne dzieci bo szpeci ich płaska głową i oczy nieładne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Autorkę za dużo smutku spotkalo.pisala,że facet ja zostawił,a teraz dziecko upośledzone,życzę jej chyba cudu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Najgorsze jest to ,że o ile dziecko z zespołem.moze wcale nie być cofnięte umysłowo to i tak każdy pozna po twarzy że ma zespół ,tego nikt nie ukryje ,to widać i lekarze w noworodkach już to widzą . Zespół cech widać Szkoda kasy na genetykę ,zrób na NFZ bo i tak tomdxiecko ma zespół

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W przypadku zespołu ciężko się pomylić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To jest zespół ,jak można tego na twarzy nie widzieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Etam zdrowa ładna dziewczynka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To widać po oczach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No jasne ze widać . Ładna , zdrowa dziewczynka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×