Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Malinum

Kupno auta używanego, co sprawdzić?

Polecane posty

Gość Malinum

Witam. Chcę kupić auto (używane), które będzie moim pierwszym samochodem. Możecie podpowiedzieć, jak ustrzec się przed oszustami w komisach samochodowych? Na co zwracać uwagę przy zakupie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
przede wszystkim trzeba zajrzeć pod maskę, sprawdzić podwozie, ocenić stan lakieru. dobrze jest też sprawdzić auto komputerem diagnostycznym. tylko, że sama nie jesteś w stanie tego ogarnąć, bo nie masz ani takiego sprzętu, ani odpowiedniej wiedzy na ten temat. dlatego najlepiej obejrzeć auto z kimś kto się będzie na tym znał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malinum
Ale w tym właśnie jest problem, że ja nie mam takiej osoby. Nie znam żadnego fachowca który by się na tym znał. Dlatego muszę się tym zająć sama.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olek89
Przy kupowaniu używanego samochodu, najlepiej zlecić takie kompleksowe sprawdzenie auta firmie.. Są specjalne firmy które tym się zajmują.. Przyjeżdża Ci taki ekspert, ogląda auto wzdłuż i wszerz, sprawdza wszystko co możliwe i wydaje swoją opinię czy warto brać dane auto czy nie. Sam bym się nie porywał na sprawdzanie auta skoro się na tym nie znasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Sprawdź czy opłacone jest oc przy sprzedającym bo może się zdążyć ze nie ma oc☺zadzwoń do konsultanta od ubezpieczeń on wszystko Ci piwie o autku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malinum
Hm, a orientujesz się ile może kosztować takie sprawdzenie auta przez jakąś firmę? W sumie ma to sens. Dzięki też za radę z tym oc!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olek89
Taki pakiet full wypas kosztuje około 500 zł... Są też tańsze – podstawowe. Poczytaj sobie dokładnie jak to działa i co wchodzi w skład raportu https://www.autotesto.pl/ to się zorientujesz co i jak... Ogólnie takich firm jest sporo. Sam miałem do czynienia z kilkoma... Ale to autotesto co Ci podałem to miało ze wszystkich taki najbardziej dokładny i rzetelny raport.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja swoje pierwsze autko kupiłem w www.euroauto1.pl i ten punkt polecił mi kolega, który sam kupował od nich kupował auto dla siebie. Moim zdaniem auto używane z komisu powinno być kupione w punkcie własnie z polecenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja też woje auto kupiłem używane z dwóch powodów po pierwsze nie stać mnie było na nowy a po drugie byłem świeżym kierowcą wiec nowe auto to było by ryzyko. Auto kupiłem z tez z polecenia kolegi w www.klecinska151.pl i byłem z ich usług zadowolony i z autka tez.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ulek43
To juz zależy na ile możemy sobie oczywiście pozwolić z budżetem i czego szukamy. Jeżeli nie wiesz dokładnie czym chcesz jeszcze jeździć to polecam Ci, abyś sprawdziła ofertę salonu HondaPlaza zarówno w przypadku nowych jak i używanych modeli Hondy. W przypadku aut używanych z ich oferty masz pewność co do stanu technicznego, ponieważ każde jest sprawdzone pod względem technicznym (na stacji kontroli w 47pkt.), prawnym oraz blacharsko-lakierniczym, a też często objęte jeszcze przedłużoną gwarancją w programie Honda Quality Plsu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madzialenkaa12
Jasne, najlepiej by było gdyby mieć kogoś w rodzinie, wśród znajomych, kto się zna na samochodach bardziej niż przeciętny Kowalski, ale niestety nie zawsze tak jest. Wtedy warto poczytać poradniki typu "ABC kupna używanego samochodu" https://www.mazda.warszawa.pl/abc-kupna-uzywanego-samochodu/ - wiele przydatnych rad, które mogą uchronić od popełnienia błędu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kagga1984
Podstawa to wiarygodne sprawdzone źródło. Najlepiej kupić od zaufanej znajomej osoby, która jednocześnie jest pierwszym właścicielem, ale takie okazje niestety zdarzają się rzadko. Wartą uwagi alternatywą są aukcje poleasingowe. Dobre "adresy" to EFL, PKO czy Idea.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bernadetta34

Ja mojego używanego Coopera kupiłam w Bawarii Motors Mini w Katowicach i powiem wam że najlepiej właśnie u autoryzowanego dealera jest brać. Wszystko jest profesjonalnie załatwione, w razie problemów pomogą, ja ciesze się że ich wybrałam a nie kupiłam od osoby prywatnej. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gigi

Mój używany samochód miał zniszczone dywaniki oraz porkowce, dlatego ich wymiana była wskazana. Zdecydowałem się na wybór tych z oferty Labo . Są one niezwykle solidne, wyglądają jak fabryczne!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kikia

nie "co sprawdzić" a "gdzie kupić" 🙂 to jest klucz! NIE kupuj w komisach. Jak już chcesz używany model to zerknij sobie na ofertę używanych modeli w salonie Carolina Toyota Włochy. Tam Ci dają jeszcze roczną gwarancję, a samochód jest przez nich prześwietlony od góry do dołu więc nie kupujesz jakiegoś bubla 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KamilKosek

Wszystko, używane to używane, trzeba bardzo dokładnie kontrolować. Moim zdaniem lepiej kupić nowe. My tak odłożyliśmy na mazdę - w salonie Klimczak w Częstochowie kupiliśmy. Super się jeździ i nie ma problemów z awariami itd 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bartolleo09

Ja kupiłem swoje auto używane w Bawarii Motors BMW w Warszawie i muszę powiedzieć że jednak najlepiej jest brać właśnie u autoryzowanego dealera. Obsługa na wysokim poziomie, załatwią wszystko, auto jest sprawdzone, nie ma żadnych wad ukrytych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iwonna

trzeba sprawdzić stan auta, przebieg itd. Mi mąż wybrał auto w autoloco koło Poznania. Mieli tam dużo fajjnyh samochodów w bardzo dobrym stanie, bezwypadkowe. Więc miałam w czym wybierać 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KaroFiika

Ja kupowałam auto używane w golemo.pl i jest okej. Bardzo miła obsługa, do tego rozsądne ceny i dość spory wybór samochód. Bez przeszkód upiłam i jestem bardzo zadowolona. Ocena pozytywna, zdecydowanie warto tu kupować. Auto bezawaryjne i praktyczne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dredis

ja pojechałem do auto loco i kupiłem od nich audi a4 w dobrej cenie, auto bez wypadkowe, nie kręcili przebiegu. Stan bardzo dobry i też salon wydawał mi się uczciwy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zuzza

Szukałam auta i to długo, miało być małe i do miasta. Ale z używanymi różnie bywa. Jakoś nic mi nie odpowiadało. Wolałam uzbierać więcej na aygo, trzydzieści tysięcy za nówkę nie jest źle. Trzy lata bez awarii, więc warto było 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość emie

przede wszystkim trzeba sprawdzić miejsce skąd się kupuje auto. Do tego przebieg, jak wygląda w środku, stan foteli, co się kryje pod wycieraczkami (ja keidyś miałam wodę pod wycieraczkami), jak wygląda bagażnik, progi, silnik itd. JAk kupowałam auto to mój mąż oglądał i oglądał, ale mieliśmy pewność, że jest z nim wszystko ok. Auto kupowałam w autoloco i mogę szczerze polecić, bo mieli duży wybór i auta był w dobrym stanie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli właśnie kupujemy prywatnie, od właściela to lepiej na wizytę moim zdaniem pojechać z dobrym mechanikiem, nie będzie problemów. Natomiast jeżeli z salonu to warto się udać do Carolina Toyota Włochy. Mają teraz fajną ofertę na auta Toyoty i też inne, bo takie w ofercie posiadają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja sie totalnie nie znam na autach 😄 mialo mi sie podobac wizualnie ale zabralam brata ktory juz bardziej ogarniety.. obejrzelismy wiele modeli i ostatecznie kupilam fiata z salonu Bawaria Motors w Piasecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×