Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Pigiiiiiii

niedowaga prawie dwulatka

Polecane posty

Gość Pigiiiiiii

Witam,synek 22 miesiące,waży 10,65 kg i wzrost 81 cm lekarka mówi że to za mało i powinien ważyć około 13 kg. Synek bardzo dużo pije,mało je,pani doktor mówi że tak mają dzieci które dużo piją,zapełniony żołądek wodą i nie czuje głodu.Poleciła dokarmiać go nawet późno wieczorem kaszką w butelce no i regularne posiłki. Wiedziałam że jest za chudy,ale moja teściowa nie widzi problemu,że lepiej chudy niż gruby,ja to wiem,ale za chudy też chyba nie dobrze jakiej argumentacji użyć,żeby ją przekonać że niedowaga też jest zła,a może tylko ja widzę problem? Oczywiście dostosuję się do porady lekarki,tylko jak odpierać argumentacje wszystkowiedzącej teściowej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No ale chyba to Ty jestes matka i Ty decydujesz o zywieniu swojego dziecka.Tesciowa moze wyrazic swoje zdanie i na tym koniec-no ale chyba zdanie lekarza wazniejsze :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Prowo. Nie uwierzę, że LEKARZ każe karmić dziecko dwuletnie kaszką przez butelkę i to jeszcze późno wieczorem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no to uwierz,wcześniej mówiła żeby w nocy nie jadł,ale to teraz wymaga sytuacja, co nigdy nie słyszałaś że dzieci piją kaszkę przez butelkę,znam pięciolatki które piją i są zdrowe skoro mały w dzień mało jada,to żeby było więcej posiłków,ma być 1 w nocy około 23 na czas poprawienia wagi, ja wiem,jestem matką,ale jakich argumentów użyć że niedowaga jest zła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dziś Nie wierzę. Stosuje się specjalną dietę, a nie "kaszkuje" dziecko o 1 w nocy przez butlę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A dziecko miało robione podania pod kątem celiakii, wieku kostnego, hormonów tarczycy? Lekarz już dawno powinien wysłać na te badania żeby wykluczyć najczęstsze choroby związane z niskim wzrostem i małą wagą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja do 2lat włączyła 2kg i nigdy żaden lekarz nie kazał jej dokarmiac. Wzrostu miała jakieś 85cm. Teraz ma 4 lata i waży 18kg wiec sporo ale ma 110cm wzrostu,więc nadrobiła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przepraszam,słownik głupoty wstawia. Wazyla 10kg na 2 lata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kasza na noc to dobry pomysł. Z jednej strony to picie, z drugiej konkretne odżywianie. Moja za miesiąc kończy 2 lata. Waży 13 kg z groszami, wzrost 87 cm. Około roku ważyła 9,5 kg i wg pediatry była za chuda. Do tego miała objawy nadwrażliwości na białko mleka krowiego (moja wina, za dużo mleka modyfikowanego). Wykluczylismy nabiał z diety i w ciągu 2-3 mcy przytyła ponad 2,5 kg, w jej wieku to było zwrotne tempo. Do dziś ograniczamy nabiał, mała ładnie i regularnie przybiera, choć przy swojej budowie jest szczupłym dzieckiem, czyli waga 50 centyl, wzrost 75 centyl. Lubi mięso, warzywa, owoce, jada czasem słodycze, pija smoczki i wodę, co jej aktualnie pasuje,lubi zupy, makarony, dania przy których wybrzydza urozmaicam jej ketchupem. Ale to tylko nasza historia. Wracając do Pani sytuacji: moja mała codziennie po przebudzeniu i na ostatni wieczorny posiłek pije kasze z butli. Dla nas to oczywiście pójście na łatwiznę, ale ona to lubi i drze się rano i wieczorem i niecierpliwi żeby jej zrobić tą kasze. Nasza mieszanka to bebilon pepti 2, Sinlac i jeszcze jakaś bezmleczne kaszka na zageszczenie. Poranna kasze zjada w łóżku, po wieczornej obowiązkowo mycie zębów. Mam też argument dla Pani tesciowej: dziecko z niedowaga to dziecko niedozywione, a to znaczy że przyjmuje za mało substancji odżywczych. Jego narządy, w tym mózg, dostają za mało wartości odżywczych, przez co gorzej się rozwijają. Jego kosci i zęby za słabo się mineralizują, a zalążki stałych zębów już na starcie będą słabsze. Ta chudosc to nie jest kwestia urody dziecka, ale złych nawyków, alergii lub innych dolegliwości. Ponadto jeśli dziecko jest z natury szczupłe to na prawdę ciężko będzie zrobić z niego małego spaślaka, widzę po mojej córce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mój ma 2 lata wazy 12 kg wzrost około 87.rozwija się prawidłowo mylę że trochę panikujesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja osobiście do tej pory nie panikowałam i nie panikuję,widziałam że jest szczuplutki, ale lekarka mnie zmobilizowała do dbania o pory karmienia,ponieważ synek bardzo dużo pije i mało je,więc dawałam mu jeść trochę nieregularnie,bo jak o swojej stałej porze nie zjadł,to dałam później i posiłki się przesuwały lubi szczególnie owoce,pije samą wodę bo soków nie chce,zupy warzywne, jajka no i lubi mięso wszystko w małych ilościach nie chcę go utuczyć,ale żeby też nie był szczypiorkiem badania robimy właśnie,jutro idę po wyniki gość dziś dzięki za podpowiedź co mam powiedzieć teściowej :D nie chcę się wymądrzać,ale chciałabym użyć dobrych argumentów :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A dziecko miało robione podania pod kątem celiakii, wieku kostnego, hormonów tarczycy? Lekarz już dawno powinien wysłać na te badania żeby wykluczyć najczęstsze choroby związane z niskim wzrostem i małą wagą. x x x co do wzrostu,to powiedziała że jest dobry,myślisz że za mały? nie znam się, mieszkam i pracuję w Anglii tutaj lekarze to całkiem mówią że jest ok przyjechaliśmy do polskiej lekarki zwrócę uwagę na te hormony tarczycy,czy one mają jakąś nazwę,mogę pójść do laboratorium i zrobić,bo wszystko robię prywatnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jakie widoczne objawy na bialko mleka krowiego, może ja ich nie widzę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
10 kg -2 latka to nie jest dużo, ale jeszcze w normie. Jeżeli jest typem dziecka biegające non stop to tym bardziej. Dziecko często choruje? Jak śpi? Problemem nie jest waga, tylko to, że mało je. Jak wyglądają jego posiłki? Miał robione podstawowe badania jak krew i mocz? Nie ma przypadkiem anemii? Dokarmianie późno wieczorem to znaczy kiedy? Bo jak napcha się dziecko tuż przed snem to dziecku będzie ciężko spać, żołądek będzie jeszcze w trakcie snu pracował a to nie będzie efektywny odpoczynek dla organizmu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U nas nadwrażliwość na białko mleka krowiego (które wynikało z naturalnej skłonności ale tez jego nadmiaru w diecie) objawiało się przede wszystkim: zmianami na skorze (AZS, sucha, szorstka skóra, liszaje), refluks utajony, kwasowy język, niedowaga mimo dobrego apetytu, nadmiar woskowiny w uszach, częste infekcje, choć to można zwalić też na żłobek. Zwrócił na to uwagę dopiero doświadczony pediatra na prywatnej wizycie, pracujący też w szpitalu. Wcześniej lekarz rodzinny na szczepieniach i bilansach nie miał uwag. Pediatra nakazał wykluczenie nabiału z diety, zmniejszenie porcji mleka/kaszy, a zwiększenie częstotliwości, i dietę od restrykcyjnej jak przy zatruciu stopniowo do normalnej ale bez nabiału. Jej żołądek i błona śluzową jelit musiały się zregenerować. Dzięki diecie uniknelismy leków i prawdziwej alergii, a mała zaczęła tyć, szybko nadrobila brakujące kg i przestała wyglądać "niewyraźnie". Ja nigdy bym nie zwróciła uwagi na to że jest za chuda, przecież taka jej uroda, że jest chudzinka, taki szczypiorek o drobnych rysach. Dopiero doświadczony pediatra, przed którym przewinęło się tysiące dzieci zauwazyl że coś jest nie tak. To jest taki lekarz który nie lubi dawać leków i leczy dietą, z nami też się nie patyczkowal. Po wyjściu od niego zawsze czułam się mała, głupia i zainspirowana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A do tego pediatry trafiliśmy z czymś zupełnie innym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mały biega dużo,śpi po dwie trzy godziny w dzień i od 21 do około 7/8 rano noc przesypia,ale kwęka często,przedtem podawałam mu pić i się na chwilę uspokajał i znowu pić może był głodny,a picie na chwilkę zaspokoiło głód ok 5 wypija 240ml mleka krowiego zagęszczonego kaszą manną ok 9 jajko smażone na maśle+ pomidor i ewentualnie kromeczkę chleba,bo do tej pory chleba nie chciał,teraz się rozsmakowuje :D lub kiełbaska + pomidor ( uwielbia pomidory) 13/14 zupa z mięskiem lub ziemniaczki z ogórkiem kiszonym+ mięsko lub ryba o 17 biszkopcik,owoce,jogurt ( nie lubi serów białych,kisielu,budyniu)uwielbia (arbuzy,kiwi,granaty,winogrona,banany,truskawki ,borówki,poziomki,także owoców jadał dużo,między posilkami i może dlatego nie chciał jeść dań głównych ) 20/21 kaszka na gęsto jedzona łyżeczką 23/24 druga butla kaszy z mlekiem czasem coś się przestawi, bo jak się uprze to nawet buzi nie otworzy i rozpiskę diabli wzięli :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
co do objawów na nietolerancję mleka wcześniej miał woskowinę w uszach,ale nie da sobie myć uszu skóra trochę sucha była z buzi rano mu nie pachniało,to mnie zastanawiało czy dziecku po nocy może nieładnie pachnieć z buzi teraz nie ma tego zapachu i uszy czystsze nie choruje,nigdy nie brał antybiotyków jak ząbki szły to katar i lekka temperatura,teraz przechodził ospę,kilkanaście krostek i bez temperatury jest radosny,pełen energii może za dużo śpi w dzień? 3 godziny na 22miesięczne dziecko? sama nie wiem nie chcę panikować,ale też nie chcę czegoś zaniedbać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czytam, bo nasz 10 m-czniak ma podobnie, boimy sie ze y nie miał anemii, sama waga nie jest problemem, ale brak witamin itd. No i nie chcemy zeby był najmniejszym chłopczykiem w klasie... Ja karmie dosc czuł, co 2,5 godziny czasem, w nocy podobnie, szybko jest głodny, kweka i trzeba wstać dać mleko. Mój jest w 2 centylu ale wcale nie wyglda na chudego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
13/14 zupa, a potem o 17 dopiero to za rzadko daj zupę ok 13 ok 15 drugie danie, a potem o 17 może być to co dajesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dziś A to są takie gotowe kaszki z torebek? Badania na pasożyty miał?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Prowo. Nie uwierzę, że LEKARZ każe karmić dziecko dwuletnie kaszką przez butelkę i to jeszcze późno wieczorem. x Jak nie masz dzieci to się nie wypowiadaj, bo ja nie wierzę że je masz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jesli jest na 2 centylu i wagowo i wzrostowi to nie będzie wyglądał na chudego, bo wzrost też ma dużo poniżej średniej. A co jeśli niski wzrost wynika z tego że jest niedożywiony? Moja córka je co 2 lub 3 godziny. Jeśli sama się nie upomni to pytam. Zdarza się że mówi nie, ale chętnie je kiedy podtykam jej pod nos, bo akurat jakaś zabawa lub bajka ja wciągnęła. Czasem jest to tylko kawałek kabanosa, jabłko, banan lub pomidor lub kawałek razowego chleba. A na śniadanie polecam owsianke z owocami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
owsiankę czasem jada,to znaczy taką kaszkę 7 zbóż gruboziarnistych z Bobovity lub Nestle butlę pije z kaszą manną taką zwyczajną,nie typowo dziecinną daj se spokój z tym prowo gość dziś jeżeli dziecko jest niejadkiem i za mało waży to jakiś sposób musi być,doba nie jest z gumy i trzeba też odstępy czasowe jakieś zachować,czyli jak zjada o 23 i o 5 rano to jest zbrodnia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
oj sorry źle odczytałam godzinę postu mówiący że to prowo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dzisiaj byliśmy na pobraniu krwi na morfologię,cukier,mocz i kał na pasożyty,jutro wynik,tzn dzisiaj do 15,30 ,ale mały śpi to odbiorę jutro i napiszę co i jak :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś 13/14 zupa, a potem o 17 dopiero to za rzadko daj zupę ok 13 ok 15 drugie danie, a potem o 17 może być to co dajesz o 15 zawsze śpi ,teraz zasnął ok 14 i jeszcze śpi,lekarka mówiła żeby o 16 budzić,tylko nim się rozbudzi to od razu nie dam mu jeść bo nie zechce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dziś kał na pasożyty,jutro wynik,tzn dzisiaj do 15,30 x No i śliwka w kompocie, bo na wynik tego badania czeka się 2-3 dni, a próbki - na RZETELNE badanie - dostarcza się do laboratorium trzy, co 3 dni. Miłego dnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Od 13 do 20 dziecko jest o biszkopcie i owocu- sama bym tego nie wytrzymała. Jak juz ktos napisał dwa dania obiadowe o 13 i 15, wtedy podwieczorek o 17 i o 20 kolacja, a ta butla w nocy bedzie zbędna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak nie masz dzieci to się nie wypowiadaj, bo ja nie wierzę że je masz. x Ależ możesz wierzyć i nie wierzyć. Jak Tobie wygodniej. Mam dzieci, czy też nie, ale mam takie samo prawo do pozostawienia tu swojej opinii jak i Ty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×