Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Czy spotkałyście się z prezentami dla gości na 1 komunie dziecka

Polecane posty

Gość gość

Dała mi to do zrozumienia teściowa ze u nich w regionie jest taki zwyczaj. Sytuacja jest skomplikowana - mój mąż nie żyje, mieszkam w jego miejscowości, wszędzie otoczona jego rodzina. Ja jestem sierotą więc nawet nie myślę aby wyprowadzić sie z tego miasteczka. Do tego jego rodzina jest dla mnie b. dobra, teściowa wszystko trzyma w jednym ręku. Pierwsza komunia jest dopiero 17 czerwca - takie głupie terminy i powody osobiste - oczywiscie większość rzeczy wzieła w garsć teściwoa (zawsze wszystko robi, wiec lepiej się jej poddac). Ale zaskoczyła mnie informacja że powinnam przygotowac perzenty dla gości bo tutaj i u nich w rodzinie jest taka tradycja. Pytałam sie żony brata mojego zmarłego męża i potwierdziła mi że wiele lat temu też dawali na komunie prezenty. Nie chce się pytac o ich koszt rodziny - jak wy kupowałyście prezenty dla gości? Do jakiej kwoty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie. Na Twoim miejscu zrobiłabym podziękowania dla gości, nie prezenty. karteczka z podzękowaniem za przybycie i małe pudełko z ciastami komunijnymi. Jak po Weselu. I mało gości, sami najbliżsi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość gość
Moja kuzynka jak robiła komunie syna każdy z gości przy nakryciu miał mała torebeczkę a w niej gipsowego aniołka. Jak dla mnie takie podziękowanie jest zbedne. Na weselu to mi az tak nie przeszkadza ale nie lubię komunii w formie takiego właśnie "przyjęcia"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
My ostatnio dostaliśmy magnes z napisem "Dziękuję, że byliście z nami w tak ważnym dniu" i imię dziecka, data. Miły gest, ale jakby tego nie było to tez by nikt się nie domagał jakiegoś prezentu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Prezenty dla gości?! Pierwsze słyszę.. cóż to za fanaberia? Dziewczyny dobrze tutaj radzą - magnes albo cos w podobnym tonie. No bo chyba nie bedziesz obdarowywać prezentami niczym na wigilie! Podpytaj rodziny męża dyskretnie mimo wszystko, powiedz ze nie chcesz popełnić gafy i wolisz sie upewnić jak to ma wyglądać. Nie wyobrażam sobie zeby wyprawiać komunie dla dziecka i jeszcze dodatkowo wykosztować sie na prezenty dla gości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
My wczoraj dostaliśmy magnes na lodówkę ze zdjęciem dziecka komunijnego i krótkie podziękowanie. Jeden na rodzine

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×