Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Linux Pan

Ze statystyk wynika, że mężczyźni uważający się za dżentelmenów najczęściej

Polecane posty

używają Linuksa albo Maca. Rzadko kiedy Windowsa. Twierdzą, że Windows jest zbyt pospolity i zbyt zawodny. Natomiast korzystanie z Linuksa bądź Maca ma podnosić prestiż oraz być wyróżnikiem na tle ogólnej pospolitości. Hm... niewątpliwie coś w tym jest :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja sie czuje prestizowo jak ide do bogatej miesciny angielskiej warwick na cocktaila za 8 funtow z kieliszka i gdy mezczyzni inni pija piwo tam i czytaja newsy ze smartfona, ja pije cocktaila z super glass i czytam newsy w lokalnej gazecie, i korzystam z linuxa, nie windowsa czy maca :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Uzywaja Linuxa albo Maca? A pozostali uzywaja Windowsa albo Commodore 64? Daj znac, jak juz sie nauczysz odrozniac system od komputera. Ps. Pisze z MacOS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gość dziś x i na cholere bredzisz jakies smuty i brednie tylko zeby moja uwage zwrocic, kompletnie to co napisales albo napisalas jest dla mnie niezrozumiałym bełkotem tekstem który nic nie znaczy. mac os to taki sam syf jak windows, dziekuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
@ Srynik dziś i korzystam z linuxa, nie windowsa czy maca :) x Osobiście też wyżej cenie Linuksa od Maca. I wcale nie chodzi o względy ideologiczne. Po prostu - na Linuksa jest więcej oprogramowania; - Linux jest darmowy a oferuje podobne możliwości (o ile nie lepsze) niż drogi Mac (mam na myśli kompy Maca); - Linux pozwala na dowolne modyfikacje systemu, a nawet samodzielną jego kompilację czego nie można powiedzieć o Macu; - Linux jest zwyczajnie stabilniejszy od Maca czego dowodem jest chociażby instalowanie Linuksa na serwerach, gdzie jest wymagana właśnie hiper-stabilność i wysoka niezawodność; - na Linuksa nie ma wirusów a na Maca i Windowsa są; Biorąc powyższe pod uwagę oraz zważając na fakty ekonomiczne (darmowy Linux kontra cholernie drogi komp z jabłuszkiem) to Linux zwycięża bez dwóch zdań. Sorry, matematyka jest nieubłagana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niewazne jaka dystrybucja itp itd linuxa linux to linux :). ja odkad sie przesiadlem na linuxa z windowsa to tak jak zawsze pragnalem maca tak teraz nawet maca nie chce, mialem sobie kiedys robic kompa do muzyki i mialbyc to apple ale teraz wiem, ze nie bedzie to apple tylko zrobie supermaszyne pod linuxa, ktory bedzie mi ardour obslugiwal albo jakis inny DAW :) dziekuje apple dziekuje microsoft, niech inni ludzie wam wpychają kolejne miliardy dolarów do kieszeni, ja nie chce być jednym z nich :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
@ gość dziś Uzywaja Linuxa albo Maca? A pozostali uzywaja Windowsa albo Commodore 64? Daj znac, jak juz sie nauczysz odrozniac system od komputera. x Mac to nie tylko komputery z jabłuszkiem. Mac to przede wszystkim system operacyjny. Sęk w tym, że komputery z tym systemem są cholernie drogie. Więc nie rozumiem o co się czepiasz tym bardziej, że wyraźnie napisałem iż - cytuję sam siebie - "Linux jest darmowy a oferuje podobne możliwości (o ile nie lepsze) niż drogi Mac (mam na myśli kompy Maca)".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
System nazywa sie OS. Na Maca MacOs, na urzadzenia mobilne iOS. Dalej porownuj system z kompem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
@ Srynik dziś dziekuje apple dziekuje microsoft, niech inni ludzie wam wpychają kolejne miliardy dolarów do kieszeni, ja nie chce być jednym z nich :P x Jak ja lubię czytać gdy ludzie mądrze piszą! Właśnie wyraziłeś kwintesencję używania Linuksa. Po co nabijać kabzę cwaniaczkom z Riczmond czy innym korporacjom z Kalifornii, gdy można mieć lepszy i stabilniejszy system Linuksa zupełnie na free? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gosc 17:49 kogo probujesz sprowokowac? czyzby ogarniala cie frustracja ze obslugujesz sprzet za 1000 funtow gdy inni maja to samo co ty, tylko ze za darmo?? komputery na linuxie tez sa za darmo jakbys nie wiedzial, a na applu nigdy nie widzialem laptopa ktory obslugiwalby macos i byl za darmo :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Po co nabijać kabzę cwaniaczkom z Riczmond czy innym korporacjom z Kalifornii, gdy można mieć lepszy i stabilniejszy system Linuksa zupełnie na free? smiech.gif x wlasnie dlatego wole freesoftware a z serwisow google youtube reddit facebook tez nie chce korzystac, bo to tylko nabijanie szmalu bilionerom :). a w ogole to istnieja youtuby albo imagehostingi ktore uzywaja znacznie bezpieczniejszej technologii i lacza sie peer to peer z uzytkownikiem a nie z prywatnego serwera jak z korporacji, i potem dane uzytkownikow paypala 1,5m skradzione. tutaj sa dobitne przyglady na to, co sie dzieje, gdy serwisy nie uzywaja peer to peer https://safenetforum.org/t/things-that-would-not-have-happened-on-safe/19353

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
@ gość dziś System nazywa sie OS. Na Maca MacOs x Też mi odkrycie. Idąc tym tropem powinniśmy wszyscy pisać nie Windows tylko Windows Operating Systems, bo przecież samo słowo "Windows" w wolnym tłumaczeniu to po prostu okna. Jeszcze ktoś pomyśli, że chodzi o okienny komputer. Chyba tylko psychiczny tak pomyśli :D Ale skoro tak pomyślałeś to wybacz... ;D Wybacz też to, że po to są skróty myślowe aby sobie ułatwiać życie i nie pisać całych elaboratów do rzeczy oczywistych. Gdy siedzisz za stołem i chcesz poprosić o sól kuchenną to chyba nie mówisz pełnym zdaniem "Poproszę o podanie mi do prawej ręki trochę chlorku sodu". Więc skoro rozumiesz, że trzy słowa "Poproszę o sól" zastępują całą zbędną gadaninę to powinieneś też zrozumieć, że pisząc Windows czy Mac mam na myśli to co wszyscy mają na myśli. Proste. Człowieku, ogarnij się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Też mi odkrycie. Idąc tym tropem powinniśmy wszyscy pisać nie Windows tylko Windows Operating Systems x x x Nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Adobe Creative Cloud dostępny na: OSX Adobe CC niedostępny na: Linux nie pisz mi tu o Gimpie, bo to syf. Dla profesjonalnych developerów, grafików itp Linux nie istnieje, Windows tylko dla architektów, operatorów CNC. Linux to zabawka dla dzieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jedyne disto Linuxa używane przez profesjinalistów to Kali Linux. A Linux From Scratch jest dla no lajfów totalnych, nawet mi o tym nie wspomnaj. Pro systemy serwerowe to nie żaden Linux, tylko masznyny na customowych dystrybucjach UNIX.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Once you go Mac you'll never go back. Proste. Windows dla plebsu, Linux dla skiddies xD wannabe "hackerów". Prawda boli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
@ gość dziś Adobe Creative Cloud dostępny na: OSX Adobe CC niedostępny na: Linux x Po pierwsze, Linux jest stworzony z myślą o otwartym oprogramowaniu więc nie wyjeżdżaj mi tu z rozwiązaniami służącymi wyciąganiu kasy od naiwnych frajerów myślących, że jak drogo zapłacą to "będą mieli". Będą mieli - szczuplejszy portfel i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
@ gość dziś nie pisz mi tu o Gimpie, bo to syf. Dla profesjonalnych developerów, grafików itp Linux nie istnieje x Po drugie, Gimp to nie żaden syf, jak udają cwaniaczki od Fotoszopa przerażeni wizją utraty dochodów, tylko profesjonalne narzędzie dla profesjonalistów. Żeby nie być gołosłownym podam przykład Pana Włodzimierza Gajdy, autora poczytnych książek o Gimpie, który zarabia nie tyle jako pisarz fachowej literatury tylko jako grafik pracujący w branży reklamowej. Twierdzi on, że wszystko co zawodowi graficy robią z Photoshopie da się zrobić i w darmowym Gimpie. Wręcz śmieje się z ludzi przekonanych, że tylko drogi program może być zainstalowany w firmie bo inne rzekomo się nie sprawdzą. A tu niespodzianka - doskonale się sprawdzają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
@ gość dziś Linux to zabawka dla dzieci. x Czyżbyś chciał powiedzieć, że wszystkie największe superkomputery światowe działają na zabawce? :D :D :D Człowieczku, doucz się, dokształć i dopiero zabieraj głos, bo póki co to ośmiesza się będąc typowym przykładem urobionego konsumenta, który jest przekonany, że musi płacić na rzecz wielkich korporacji, bo inaczej nic z tego. No to płać dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
@ gość dziś Pro systemy serwerowe to nie żaden Linux, tylko masznyny na customowych dystrybucjach UNIX. x I znowu wykazujesz się niewiedzą. A przecież wystarczy choćby Wikipedię przejrzeć. Garść cytatów: "Linux - rodzina uniksopodobnych systemów operacyjnych opartych na jądrze Linux. Jednym z zastosowań Linuksa są środowiska serwerowe, dla których komercyjne wsparcie oferują również duże firmy komputerowe jak IBM, Oracle, Dell, Microsoft, Hewlett-Packard, Red Hat i Novell. Linux działa na szerokiej gamie sprzętu komputerowego, wliczając komputery biurkowe, superkomputery i systemy wbudowane, takie jak telefony komórkowe, routery oraz telewizory (np. LG, Samsung). Linux jest używany w większości superkomputerów z listy TOP500. Znalazł również zastosowanie w przemyśle filmowym – zarówno na serwerach, jak i stacjach roboczych. Jest najpopularniejszym systemem na komputerach wykorzystywanym do tworzenia animacji i efektów specjalnych. Z jego możliwości korzystają między innymi studia Dreamworks, Pixar czy Industrial Light & Magic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Używają Linuxa bo ty go używasz? przecież Linux jest dla plebsu, tym bardziej że jest totalnie za darmo, zresztą jak już to dżentelmen kupi sobie MacBooka/SurfaceBooka podobnie jak hipster, bo jest drogi, do tego ładnie prezentuje się podczas spotkań, a nie wygląda jak baryła :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do GIMP'a to w pewnej części się zgodzę, da się zrobić to samo co w Photoshopie, ale GIMP dalej nie obsługuje CMYK, teraz dopiero w 2.10 poprawili odczyt plików PSD, ulepszyli i jest jeszcze jedno - to co w Photoshopie zrobisz w 10-15 minut to w GIMPie zajmie ci to co najmniej 30 minut i zresztą jest Affinity Photo na OSX'a(tak wiem teraz macOS ale przyzwyczajenie robi swoje xD) który jest tańszy od Photoshopa i daje takie same możliwości, a nawet w niektórych rozwiązaniach lepsze. Do póki GIMP nie zacznie obsługiwać CMYK lub CMYK nie wyjdzie z 'obiegu' drukowania to GIMP pozostanie programem dla hobbystów amatorów-fotografów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przede wszystkim interfejs gimpa jest nieergonomiczny. Należy to gówno od nowa przepisać i przebudować, a że pracuje nad tym garstka osób, to może za 30-40 lat coś się w tym kierunku ruszy i gimp zacznie nadawać się do czegoś więcej niż kadrowania zdjęć z urodzin:D🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Za 30-40 Lat to graficy raczej będą gatunkiem wymierającym xD zastąpią nas robotami :D Nie no może przesadziłem, bo wątpię by AI robota było aż tak kreatywne jak mózg człowieka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja jestem dżentelmenem, i wydaje mi sie, ze macbook to zabawka ktora ma ladnie wygladac a poza tym macos tez jest na linuxie zrobiony, tak samo jak wasz ukochany android :). polecam sie doksztalcic, zanim zaczniecie obrazac uzytkownikow linuxa od zer, bo sami jestescie zerami. czy ja albo linux pan obrazamy was ze korzystacie z windowsa?? obrażamy tylko system windows a nie użytkowników iwndowsa, za to wy obrażacie użytkowników linuxa, to kto tu jest dżentelmenem?? macie po prostu bvl dvpy ze za windowsa wybulilscie 400 zlotych a za macbooka 8000zl poszlo i myslicie, ze wasze systemy sa najlepsze bo sa drogie, a tak nie jest, windows dzisiaj nawet na płycie nie jest DVD, która kosztuje 20 groszy, a system kosztuje 400, ale dzisiaj jest nawet windows digital, bo nie dostaje ze sklepu plyty z windowsem tylko system jest zarejestrowany na mojego laptopa i na innym juz nie moge go postawic, tylko musze kupic nowego windowsa, microsoft pazernosc level mistrz, tez sie wam zdiwie ze tacy pazerni jestescie na tego windowsa, pieniazki to byscie chcieli zeby wam z nieba spadaly ale jak juz system darmowy spada do komputera to juz jest zle i zle, wy jestescie po prostu za tępi, żeby cokolwiek za darmo mieć, bo całe zycie robicie jak woły, i dla waszych tępych móżdżków jak coś jest za darmo to jest be. dobrze ze nie korzystacie z linuxa, bo nic byscie do spolecznosci linuxowcow pozytywnego nie wniesli, wlasnie uswiadamiacie mi dobitnie jakimi jestescie debilami, zostancie sobie przy tym windowsie, nikt wam przeciez nie kaze i nie zmusza do korzystania z darmowego i chvjowego linuxa, pod ktorego nie ma fotoszopa i innych programów które kosztują kilka tysiecy, zamiast tego są darmowe odpowiedniki, jak wam brakuje na linuxie fotoszopa to zalozcie firme i zrobcie fotoszopowego linuxowego odpowiednika, ktory bedzie lepszy niz gimpy, zamiast bredzić smuty, ze na linuxa nie ma fotoszopa i linux jest be, jak to sie ma do systemu ze zaden developer nie napisal fotoszopa tylko napisal na windowsa, zeby lepsze zyski byly, bo cala planeta woli płacić za coś co można mieć za darmo???? Idzcie sie doksztalcac lepiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OSX jak już to jest UNIXem a nie Linuxem, używa jądra Mach i uwierz że jednak jest różnica między Linuxem a Unixem, więc troszeczkę cię jednak ta duma Linuxowca poniosła. Nie nazwałem użytkowników Linuxa zerami, tylko 'opisałem' ten system tak jak Pan Linux opisał Winde, więc teraz poczuliście się jak ludzie którzy lubią Windowsa, choć osobiście wole OSX'a. Nowy Windows 10 w wersji BOX dostajesz przeważnie z usb stickiem lub płytą DVD zależnie od preferencji użytkownika, da się aktywować Windowsa na innym komputerze, ale jak kupi się wersje BOX, a nie OEM :) W sumie z OEM to można aktywować telefonicznie, ale to takim tam szczegół. I teraz sam obrażasz użytkowników Windowsa, więc stary coś z tobą nie tak... a nie w sumie jesteś jak każdy inny Linuxowiec który jest wstanie 'zabić' za swój 'obóz' :P Tak to teraz mam założyć firmę by mieć dobry program do grafiki na Linuxie? Po co skoro mogę użytkować OSXa który jest jednak za darmo(płacisz za sprzęt nie za system) i jest na niego Photoshop, czy tańszy Affinity Photo, do tego nie ma programo-protez. Jeśli Linux jest taki świetny to czemu nie ma dobrych i stabilnych programów na niego?(poza Gparted i podobnych) A no właśnie sam sobie na końcu odpowiedziałeś - Linux to jak Windows Phone w świecie telefonów, czyli mało kto tego używa i mało ma dobrze napisanych programów. Teraz pytanie głównie do Pan Linux - "- na Linuksa jest więcej oprogramowania;" Jakiego? wpół działającego? jak by Linuxowcy jednak ze sobą bardziej współpracowali to mogli by zmieść Windowsa z sceny, ale wolą być egoistami. "- Linux pozwala na dowolne modyfikacje systemu, a nawet samodzielną jego kompilację czego nie można powiedzieć o Macu;" Taaak! Arch i jego wieczne kompilację jądra :) "- na Linuksa nie ma wirusów a na Maca i Windowsa są;" Są tylko że Linuxa użytkuje tak dużo użytkowników że po prostu nikomu się nie opłaca ich atakować :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×