Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

300 plus. Dlaczego nie daja 6 latkom

Polecane posty

Gość gość
13.07 A gdzie autorka napisała, że ją nie stać na wyprawkę? To coś zmienia w temacie, że ten program jest niesprawiedliwy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Skoro ja stac to niech nie zaglada w portfele innym. Jej dziecko pójdzie do szkoly to tez dostanie to cale 300+. Generalnie dajmy kazdemu obywatelowi po 1000+ miesiecznie i zapanuje sprawiedliwosc. Wezcie sie ludzie do pracy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
13.13 Młodsze dzieci to rozumiem, bo one nie mają obowiązku chodzić do przedszkola ale 6 latki już muszą, więc podałaś zły argument.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
13.18 - naczelny argument jest taki, ze rodzic ma lozyc na utrzymanie swojego dziecka, a nie oczekiwac tego od wszystkich wokol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A no to jak wy macie gdzieś sprawiedliwość to może dajmy 500+ tylko rodzicom, które mają dzieci z włosami o kolorze blond a szatynom, brunetom i rudym zabierzmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie otrzymuje renty bo bylam jeszcze w ciąży jak zmarł. Slub byl zaplanowany z dużym wyprzedzeniem. O ciazy sie dowiedzialam jak już bylo po pogrzebie. Myślałam, ze okresu nie mam przez stres. Cud, ze to dziecko zyje, ze nie poronilam. Bylam w 8 tygodniu ciąży...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kazdy program gdzieś tam bedzie niesprawiedliwy . 500+ też jest mega niesprawiedliwy no ale nic na to nie poradzimy. Samotna matka z jednym dzieckiem która zarabia 1700zl nie dostanie a celebryci lub inne majętne osoby z dwójką którzy zarabiają krocie dostaną. Cóż ...życie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
13.20 Dlaczego wypowiadasz się nie na temat? Tu nie chodzi o samo rozdawnictwo a rozdawanie niesprawiedliwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kazde rozdawanie jest obarczone pewna niesprawiedliwoscia, bo zawsze trzeba ustanowic jakies kryteria i granice i zawsze bedzie ktos kto sie nie zalapie. Zrozumcie to wreszcie! Pisze to jako matka dwojki przedszkolakow, ktora nie patrzy na pomoc panstwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
250 zl plus drugie tyle za samo przedszkole to dla mnie duzo. Wszystko mu zapewniam na miare moich możliwości, ale kosztuje mnie to bardzo dużo wyrzeczeń...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeszcze doprecyzuje, ja z 13:30. 500+ nie pobieram :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziecko Ci idzie do zerówki, ale za rok i przez kolejne kilkanaście lat dostaniesz to z****** 300 na wyprawkę i książki za darmo - dokupisz tylko religię i dodatkowy język, reszte da Ci SZKOŁA, więc kur/wa zamilcz, bo co o tej "sprawiedliwości" mają powiedzieć ci, co mają dzieci kilkunastoletnie lub starsze i wychowywane były i bez 500 plus i bez 300 a ksiązki trzeba było kupić i ciężko odkupić, bo potrafili zmieniać podstawę CO ROK albo dodawać do książek jakieś dodatki, które zmieniały program i pani nauczycielka już nie akceptowała starych materiałów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
13.26, srednio wierze w ta historyjke, ale niech bedzie. Sorry, ale trzeba było zadbac o zabezpieczenie od strony prawa. I nie jestem kato-staroswiecka, ale trzeba przewidywac konsekwencje. Ja wzielam z mezem slub (cywilny, bo jestesmy niewierzacy), pozniej rozpatrzylismy nasza sytuacje finansowa i postaralismy sie o dziecko. Nie ma niedomowien, niespodzianek i sytuacji losowych. Mogliście chociaz cywilny przed urodzeniem dziecka wziac, skoro planowaliscie (jak sie domyślam) slub wyznaniowy. Sorry, ale w takie tarapaty życiowe wpadaja najczesciej ludzie, ktorzy właśnie wzieli sie "nie po kolei" za wazne sprawy zyciowe. Dziecko jest, taty nie ma, zabezpieczenia finansowego tez nie ma, chociazby w postaci tej renty dla dziecka, ty nie mozesz dziedziczyc po nie-mezu, uzyskac odszkodowania z polisy nnw (to jeszcze zalezy jak jest polisa skonstruowana) itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
14:19 Jak miałam wziąć ślub z martwym człowiekiem? :o nie planowalismy w tamtym czasie dziecka. Tego, że zginie w wypadku też nie mogliśmy przewidzieć :o Idac Twoim tokiem rozumowania każdy kto wchodzi w związek i uprawia seks powinien brać zaraz ślub cywilny bo wszystko sie może zdarzyc przecież. Weź sie ogarnij :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja 4 latka też będzie miała w przedszkolu książki i ćwiczenia które trzeba samemu kupić.No cóż,nic nie poradzimy.Musi być jak jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
14:19 tylko że nie każdy chce zadbać o tą stronę prawną, mój mąż nie chce mnie upoważnić do wspólnego konta,boi się że znajdę kochanka i ucieknę z całą kasą ,wiele razy mu tłumaczyłam że po jego śmierci będę musiała sądownie starać się o dostęp do konta a on mi odpowiedział że jest dobrze jak jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeśli zmarł nagle to na pewno są próbki tkaneknu patologa, a jeśli nie tobwysrarcza tkanki osoby blisko spokrewnionej. Można wystąpić do Sądu o ustalenie ojcostwa. Takie sprawy się odbywają a ojcostwo osoby zmarłej jest ustalane. Sprawa jest wolna od opłat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tkanek u patologa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie dają przedszkolom, bo to program wsparcia dla uczniów. Bardziej nie rozumiem dlaczego do 20 r.z. jak dziecko studiuje to i 20-lat studiuje i 23... ale to jest program, tak został skonstruowany. Gdyby dali 6-latkom zaraz byłoby pytanie dlaczego nie 5,4,3.... Wyprawka w przedszkolu jest dużo mniejsza, w sumie max 100 zł wszelkie książki i max 50-60 przybory, więc bez porównania ze szkołą, gdzie dziecku trzeba kupić plecak, piórnik, pezybory, zeszyty...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie rozśmieszajcie mnie z tymi wyprawkami, bo najwięcej właśnie kosztują książki, a całą reszte można kupić taniej, nie trzeba zaraz firmowych kredek, piórnika z Elzą a plecaka z Puchatkiem. Do tej pory dawano sobie jakoś radę, a nagle wszyscy wyliczają ile to wychodzi, ale nikt nie mówi, że już za ksiązki nie płaci, bo szkoła daje, więc odpada spory wydatek, a jeszcze jeśli ktoś ma 500 plus i wyprawkę 300, książki mu dadzą to litości ludzie...bo się raz szarpie w zerówce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
12:50 o to, to niech nie dają, ale do cholery niech nie zabierają uczciwie zapiertalającym!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Same głupie pissssdy są w tej PL. Bo się należy. NIC SIE QRWA NIE NALEŻY!!! Moje dzieci nie dostały od Państwa ani złotówki. Wszystko kupowałam z mężem za nasze wypłaty. BO OBOJE PRACOWALIŚMY, aby dzieci miały. A teraz wystarczy łapy wyciągać, bo SIE NALEŻY!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Oczywiście że ustala się ojcostwo po zmarłym. I renta dziecku się należy Słabe prosi autorko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
15:29 Pochowalam narzeczonego. Za chwile dowiedzialam sie o ciąży. Nie mialam glowy do niczego. Minęło niemal 7 lat. Nie ma o czym mówić. Pojecia nie mialam o takich mozliwosciach. Z reszta nic by to nie dało. Jaka rente może miec dziecko po ojcu, ktory zmarł w wieku 27 lat a pracy mial 2 lata po studiach? Wczesniej jedynie dorywcze zajecia miał podczas studiów. Z reszta tak samo jak ja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Te 300xl na pewno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
15:53 W tym roku zestaw książek dla 6 latka 150 zl. Zestaw książek do angielskiego 130 zł. Książka do religii 30 zł. Plus 100 zł jak co roku kazdy rodzic daje na przybory dla grupy na cały rok. Jak nie masz pojecia o czym piszesz to stul pysk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Renta rodzinna to coś koło 900zl, autorki dziecko dostaloby ta kasę gdyby tatuś był znany :O A zapewne puściła się na dyskotece i Nawet nie wie z kim :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
16.22 sama stul pysk i zapracuj sobie na swojego dzieciaka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zoma jednym słowem twoje małżeństwo to patologia . Jesteś prosta , głupia baba która dala sobie zrobi ć 5 dzieci i jest na łasce pana i władcy . .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
16:28 Myla Ci się pojęcia dziewczyno. 900 zł? To dlaczego dzieci mojej kuzynki mają po 250 zł renty po zmarłym ojcu? Miał 5 lat pracy bo na zimę zawieszal działalność. Autorki dziecko dostaloby wielkie gowno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×