Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Autyzm! Właśnie zdiagnozowano mi dziecko. Zapraszam do dyskusji

Polecane posty

Gość gość
20.48 Gdybym myślała tak jak ty to moje dziecko miałabym dziś dziecko bez jakiegokolwiek kontaktu z otoczeniem. Autyzm to nie jest wymysł. Nie latałam z synem po specjalistach, "bo mi się nudziło". Nie doszukiwałam się na siłę. Czasami matki przesadzają, jak dzieciak jest zdrowy to taka matka straci tylko czas i pieniądze. Jak dziecko potrzebuje pomocy, naprawdę ma autyzm to bezczynność tylko pogłębia problem. Zgrzytam zębami czytając, że teraz to każdy ma autyzm, bo najczęściej osoby które to piszą nie mają nawet podstawowej wiedzy na ten temat i powielają głupoty, stereotypy. Dziecko 2-letnie, zdrowe dziecko, powinno już mówić proste zdania nawet takie jak "mama daj". Czasami czekając, aż dziecko nauczy się samo, bez wspomagania rozwoju, bez specjalistów, robi się dziecku krzywdę. Tu nie chodzi o wyścig szczurów, każdy rodzic powinien wiedzieć jakie są normy rozwoju i nie udawać, że problemu nie ma tylko dlatego, że ciocia Jadzia i wujek Staszek twierdzą, że wydziwiasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ktoś tu pisze sam do Siebie tylko po to by pisać i pisać o tym autyzmie... Wymyślona choroba naszego wieku. Żal.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A czy dziecko zawsze nie reagowało na imię czy wcześniej reagowało i przestało?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Korzystając z okazji że są tutaj doświadczone mamy powiedzcie czy Wasze 8 miesięczne pociechy reagowały/reagują na imię? I co to właściwie oznacza? Moja córcia ma właśnie 8 miesięcy i na imię reaguje ale nie zawsze, najczęściej wtedy nie reaguje kiedy jest zajęta zabawą. Ja zawsze myślałam o tym w ten sposób że dziecko to nie robot i nie może reagować na to ze woła się go 100 razy w ciągu 10 minut ale już sama nie wiem co myśleć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jestemautorkategotematu
Hej tu autorka odpowiem na wasze wpisy :) SugarFree1 dziś Lepsze to niz zanik miesni lub porazenie mozgowe i rak.Wiec sie ciesz X no nie do końca... dla każdej mamy jakakolwiek choroba to będzie koniec świata. Oczywiście choroby które wypisałaś są straszne ale nie myśli się o tym w momencie gdy słyszy się diagnozę... Autyzm to również nic lekkiego, przeraża choćby myśl co będzie z dzieckiem jeśli nie będzie samodzielne a nas zabraknie. To naprawdę boli...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jestemautorkategotematu
gość dziś A co to bylo? Co moze niepokoic u 10- miesiecznego dziecka? x brak jakiegokolwiek gaworzenia, chęć "bycia" samemu, brak dopominania się o towarzystwo, brak chęci na zabawę z rodzicami, widziałam kompletny brak myślenia, świadomości, naśladownictwa, brak wskazywania palcem, prób zainteresowania mnie czymkolwiek, co ciekawe mały lubił się tulić i odpowiadał na uśmiech, po roku już niestety nastąpił w tym temacie regres. ogólnie objawów autyzmu od ok 8-m-ca do 2 r.ż. było o wiele więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jestemautorkategotematu
gość dziś Już przestańcie zmyślać z tym autyzmem. X jak ja bym chciała zmyślać... bardzo :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jestemautorkategotematu
gość dziś Teraz ten autyzm coraz czestszy. Syn kolezanki malo gaworzyl, nie sprawdzal jej reakcji, czasem nie reagowal na imie i jest pod obserwacja, prawdopodobnie bedzie diagnoza na tak. X tak, to już są pewne objawy ze spektrum autyzmu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
22:02 8 miesiecy nie musi jeszxxe ragowac na imie, czaz do 10 m-ca, dead line to 12 m-cy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A jeśli wcześniej reagowało,a teraz jest za bardzo zainteresowane zdobywaniem świata i już mu się nie chce reagować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jestemautorkategotematu
gość dziś Piszesz ze objawy nie sa typowe a z drugiej strony ze widzialas je jak byl niemowlakiem? To skad mialas taka wiedze? X miałam po prostu sprzeczne sygnały od synka, np. potrafił się do mnie uśmiechnąć albo podpełzać, przyjść i się przytulić a z drugiej strony czułam że czasem się "zawiesza", patrzy bezmyślnie, nie gaworzył itp. Ze strony otoczenia słyszałam "przecież on się tuli", "on się uśmiecha a Ty robisz z niego głupka, gdyby wiedział co o nim mówisz to by już się nie uśmiechał", koleżanka podsyłała artykuły o tym że dzieci autystyczne nie lubią się przytulać, nie odwzajemniają uśmiechu, u nas też reakcja na imię była pół na pół potem regres. A wiedzy nie miałam gdy młody miał 8 miesięcy. Zaniepokoił mnie brak gaworzenia i zaczęłam szperać, dociekać, na jakiś czas przestałam dając synkowi czas bo ciągle słyszałam że jestem surowa i mam za duże oczekiwania wobec dziecka i mam skończyć, rodzina mnie prawie zlinczowała. Temat podniosłam w wieku 15 miesięcy znowu kiedy widziała regres w kwestiach które były dla mnie nadzieją że synek jest zdrowy. A potem to już tylko miałam w sobie takie przeczucie i matczyną intuicję jak dowiedziałam się jakie są objawy i czym jest autyzm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jestemautorkategotematu
gość dziś Jak jest teraz u Was? Kiedy zaczęliście zauważać objawy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja czytałam ostatnio jak lekarz na portalu abszdrowie sugerował że dziecko 8 miesięczne nie reagujące na imię jest zaburzone i powinno zostać zbadane w poradni psych-psychiatrycznej oraz przez logopedę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Skończcie z tym autyzmem.... teraz co 2 dziecko ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
22:21 pierwsze niepokoje na 18 m-cy, przed nami jeszcze kluczowe spotkanie w Synapsis, teraz robimy komplet badan -tarczyca, eeg, ABR, inne neurologiczne. Potem zadecyduje ile jeszcxe spotkan, czy juz od razu diagnoza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
22:24 olej, uwierz mi, olej. Przerabialam ten temat i jyz mi sie nie chce pisac. Mialam kilja miesiecy z zycia wyjete prxez ten autyzm. A zaczelo sie od portali i for internet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś ja bardzo się wkręcam w to... widzę objawy nie tylko u swojego dziecka ale też np na placu zabaw u innych, czasem nawet myślę że niektórzy dorośli je mają. Autyzm stał się moją obsesją... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja też bym bardzo chciała żeby autyzm u mojego syna to był tylko mój wymysł, niestety tak nie jest...sama do końca miałam nadzieje że psycholog powie mi że nie, że syn ma jeszcze czas ale niestety, nie pozostawili mi złudzeń, zresztą sama widziałam na tych testach jak mu słabo idzie... w pewnym momencie nie wytrzymałam i zaczęłam ryczeć...teraz się już ogarnęłam, robimy co możemy żeby synek miał dzieciństwo jak inne dzieci ale nie ma się co oszukiwać, jest po prostu inny...bardzo wyrażnie to widzę po dzieciach w przedszkolu, po dzieciach moich znajomych, moje dziecko zachowuje się inaczej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moje dziecko ma 8 miesięcy, mało gaworzy i nie zawsze reaguje na imię a pediatra kazała się zgłosić do poradni w celu stwierdzenia czy dziecko nie ma zaburzeń, do neurologa i logopedy. Mąż twierdzi że mały ma czas i że czekamy do roczku. Nie wiem co mam robić... czy to faktycznie nie za szybko na diagnozę, terapie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czekaj do roku, bedzie dobrze!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sabina

Klinika Psychomedic w 4 lokalizacjach w Warszawie organizuje TUS. Grupy ruszają 21 września, prowadzone są zawsze przez 2 psychoterapeutów. Zajęcia przeznaczone są dla dzieci z trudnościami emocjonalnymi i całościowymi zaburzeniami rozwojowymi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patka

A próbowaliscie homeopatii? mam znajomą która poleca i ponoć jej homeopatka wyciągnęła dziecko z autyzmu. Ma ktoś z was taki doświadczenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ania66

My wyciągneliśmy córkę z autyzmu właśnie homeopatycznie. Prawie rok leczenia ale efekty niesamowite. Dziecko jest CAŁKOWICIE zdrowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sofii

A możesz napisać u kogo się leczyliście? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
15 godzin temu, Gość ania66 napisał:

My wyciągneliśmy córkę z autyzmu właśnie homeopatycznie. Prawie rok leczenia ale efekty niesamowite. Dziecko jest CAŁKOWICIE zdrowe.

WYPAD kreeetynko z tymi bzdurami!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ann Ann

Słuchaj daruj sobie takie teksty tutaj. ...ką to może i ty jesteś i grzecznie proszę skończ wyzywać ludzi. Ja też jestem matką, która leczyła autyzm homeopatycznie i zrobiłabym wszystko aby moje dziecko wyzdrowiało. Nie wiesz co dla rodzica oznacza taka diagnoza, jak patrzy w przyszłość, która nie jest kolorowa dla dziecka z ciężkim autyzmem. Medycyna akademicka nie była w stanie pomóc mojemu dziecku, lekarze twierdzili, że tak już będzie. I co? Na przekór tym wszystkim diagnozom tak nie jest!!!! I właśnie dzięki HOMEOPATII w którą tak wielu ludzi nie wierzy. Zaznaczę, że w Szwajcarii rząd uznał homeopatię równą med. akademickiej i są tam szpitale homeopatyczne. W Szwajcarii homeopatia tzn leczenie homeopatyczne jest w pełni refundowane i nie są to bzdury- te informacje są powszechnie dostępne, wystarczy się zainteresować. Więc idź ...ką nazywaj siebie a jak nie masz nic ciekawego do powiedzenia to zmykaj stad. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
5 godzin temu, Gość Ann Ann napisał:

Słuchaj daruj sobie takie teksty tutaj. ...ką to może i ty jesteś i grzecznie proszę skończ wyzywać ludzi. Ja też jestem matką, która leczyła autyzm homeopatycznie i zrobiłabym wszystko aby moje dziecko wyzdrowiało. Nie wiesz co dla rodzica oznacza taka diagnoza, jak patrzy w przyszłość, która nie jest kolorowa dla dziecka z ciężkim autyzmem. Medycyna akademicka nie była w stanie pomóc mojemu dziecku, lekarze twierdzili, że tak już będzie. I co? Na przekór tym wszystkim diagnozom tak nie jest!!!! I właśnie dzięki HOMEOPATII w którą tak wielu ludzi nie wierzy. Zaznaczę, że w Szwajcarii rząd uznał homeopatię równą med. akademickiej i są tam szpitale homeopatyczne. W Szwajcarii homeopatia tzn leczenie homeopatyczne jest w pełni refundowane i nie są to bzdury- te informacje są powszechnie dostępne, wystarczy się zainteresować. Więc idź ...ką nazywaj siebie a jak nie masz nic ciekawego do powiedzenia to zmykaj stad. 

WYPAD oszołomko powiedziałam!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama i tata

Hej czy możesz powiedzieć u kogo się leczyłaś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
10 minut temu, Gość mama i tata napisał:

Hej czy możesz powiedzieć u kogo się leczyłaś?

U spamerskiej ściery na ulicy ...a Kafeterianego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×