Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość taka_prawda1

Odczepcie się od katolików! Żadne środowisko nie walczy tak stanowczo z pedofili

Polecane posty

Gość taka_prawda1

Ciągle napotykam w realu i internecie, (także na wyznajemy.pl) krytykę i hejty wobec katolików: powtarza się w nich zarzuty "nietolerancji", "dewocji" etc., a wpisy o tym, że ktoś został skrzywdzony przez księdza-pedofila, czy że Kościół Katolicki to tak naprawdę sekta oddająca cześć diabłu itp., już od dana zalewają sieć. Ok, pora się przyznać - jestem katolikiem. Znaczna część tych pretensji na pewno pokrywa się z rzeczywistością: Thomas Merton twierdził, że "Chrześcijanie ciągle zaczynają od początku". A więc, nie tylko nie jesteśmy idealni, ale i np. Biblia czy Nauczanie Kościoła przypomina nam, źe tak naprawdę doskonały jest tylko Bóg (co przy poprawnym politycznie nastawieniu znacznej części społeczeństwa, nie jest takie oczywiste...). Fakt, że w Kościele zdarzają się zwyrodnialcy (np. księża pedofile to ok. 2% duchowieństwa, ale w mediach mówi się o nich znacznie częściej niż o zboczonych tatusiach, lekarzach czy opiekunach turnusów, więc niektórzy są gotowi traktować w ten sposób wszystkich duchownych), absolutnie nie wydaje mi się winą Kościoła, a wręcz przeciwnie: stanowi ewidentne zerwanie z nim. Żadne środowisko nie walczy z pedofilią tak stanowczo, jak Kościół Katolicki. Niestety, wciąż pojawiają się np. okropne, niczym nieuzasadnione zarzuty wobec Jana Pawła II - wielkiego Polaka i Papieźa, o "tuszowaniu pedofilii" - trudno nie zobaczyć w nich "zemsty" środowisk, które JPII nie lubiły m.in. za walkę z komunizmem czy sprzeciw wobec antykoncepcji (zresztą, jak czas pokazał, bardzo mądry).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Teppic No    1
Rozumiem, że te wszystkie przypadki nieulegania koloratkowych pedofilów swieckiemu prawu i przenoszenie z parafii do parafii zamiast chemicznej kastracji to właśnie ta twoja najsilniejsza na świecie walka z pedofilią..?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bóg Ojciec do św.Katarzyny: "Podobnież obrażając ich(kapłanów) obrażacie nie ich, lecz Mnie. Zabroniłem tego słowami: Nie tykajcie moich pomazańców. Nie chcę tego. Niech nikt nie tłumaczy się, mówiąc… Więcej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćparassolka
Ks.Jacek Bałemba: "Stanowczo protestuję przeciwko znieważaniu kapłanów na tutejszym portalu. Pan Bóg nakazuje: "Nie dotykajcie moich pomazańców i prorokom moim nie czyńcie krzywdy!" (1 Krn 16, 22). Św. Jan Bosko przestrzegał: „Czymś gorszym jeszcze od szemrania jest tłumaczenie na złe dobrych uczynków lub mówienie, że zostały wykonane w złej intencji” (O miłości braterskiej). Kto znieważa kapłana, prędzej czy później dotknie go ręka Pańska. Wielu dotkliwie się o tym przekonało. Stąd przestroga."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mądry temat. Popieram

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×