Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość gość

Praca interwencyjna z Urzedu Pracy

Polecane posty

Gość gość

Na czym polega,ile zarabia sie,jakie sa procedury,gdybym w miedzyczasie znalazla inna prace,czy trzeba cos zwracac,co w raxie rezygnacji z tej formy zatrudnienia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sąsiad tak pracował, za cały etat zarabiał 1500 zł netto. Robili wszystko :kopanie rowów, wykaszanie trawy, sprzątanie itp.... Nie fajnie, że  urząd wykorzystuje ludzi płacąc im poniżej  najniższej średniej krajiwej. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, GO SC napisał:

Sąsiad tak pracował, za cały etat zarabiał 1500 zł netto. Robili wszystko :kopanie rowów, wykaszanie trawy, sprzątanie itp.... Nie fajnie, że  urząd wykorzystuje ludzi płacąc im poniżej  najniższej średniej krajiwej. 

Chyba poniżej najniższej. Poniżej średniej to normalna wypłata. To nie urząd wykorzystuje. Taka jest ustawa. Nie wiem jaki jest twój sąsiad, ale przeważnie prace interwencyjne wykonują osoby trudniące się zajęciem zawodowy mopsiarz i  migające się od pracy przynajmniej 2 lata. Taka osoba mając skierowanie do pracy z PUP może przyjść do przyszłego pracodawcy i tak się zaprezentować, że potencjalny pracodawca odmówi zatrudnienia. Status bezrobotnego zostaje i mops dalej udziela pomocy. Pracy interwencyjnej odmówić taki ktoś nie da rady. W miejscowości, gdzie pracuje mój mąż, takie prace wykonują właśnie mopsiarze. Pracują 40 godzin miesięcznie i nie mają za to płacone. To jest warunek do tego, aby mops dalej wypłacał świadczenia. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.10.2022 o 14:46, Unlan napisał:

Chyba poniżej najniższej. Poniżej średniej to normalna wypłata. To nie urząd wykorzystuje. Taka jest ustawa. Nie wiem jaki jest twój sąsiad, ale przeważnie prace interwencyjne wykonują osoby trudniące się zajęciem zawodowy mopsiarz i  migające się od pracy przynajmniej 2 lata. Taka osoba mając skierowanie do pracy z PUP może przyjść do przyszłego pracodawcy i tak się zaprezentować, że potencjalny pracodawca odmówi zatrudnienia. Status bezrobotnego zostaje i mops dalej udziela pomocy. Pracy interwencyjnej odmówić taki ktoś nie da rady. W miejscowości, gdzie pracuje mój mąż, takie prace wykonują właśnie mopsiarze. Pracują 40 godzin miesięcznie i nie mają za to płacone. To jest warunek do tego, aby mops dalej wypłacał świadczenia. 

Być może, ale z tego co słyszałam to z mopsu dostaje ok 400 zł więc to takie podcinanie skrzydeł dla tych ludzi. Nie mają szans by odbić się od dna. A pracuje tak już od kilku lat przez 10 mcy w roku. To innej pracy nie pójdzie bo nie ma w wiosce komunikacji, auta i prawa jazdy brak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, GO SC napisał:

Być może, ale z tego co słyszałam to z mopsu dostaje ok 400 zł więc to takie podcinanie skrzydeł dla tych ludzi. Nie mają szans by odbić się od dna. A pracuje tak już od kilku lat przez 10 mcy w roku. To innej pracy nie pójdzie bo nie ma w wiosce komunikacji, auta i prawa jazdy brak

Co jest podcinaniem skrzydeł? Mały zasiłek z mopsu, czy praca interwencyjna? Bo tak dziwnie to napisałaś. 

Chyba wiem, czemu tak to słabo płatne. Bo jest to na tyle wysokie, że zasiłku dostanie tylko tyle, żeby dobić do najniższej krajowej, a na tyle niskie, żeby delikwent się zdenerwował i zaczął szukać lepiej płatnej pracy sam. 

Twój sąsiad ma wybór. Przeprowadzić się do miasta i tam znaleźć lepiej płatną pracę. Ale, że wynajem jest drogi, to bardziej mu się opłaca siedzieć na miejscu na tej interwencyjnej posadzie. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×