Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość Ava1231234

In vitro 2019

Polecane posty

Gość Gość

Dziewczyny polecam Wam książkę Anity Miller "Dlaczego nie chcecie mieć dziecka ?", którą właśnie przeczytałam. To powieść, temat trudny ale napisana zabawnie, można się trochę odstresować i zobaczyć że inni też tak mają :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karolina1992

Salma a jak zniosłaś te wszystkie tony leków i zastrzyków??? Za którym razem Ci się udało?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.04.2019 o 08:10, Gość Ilona58 napisał:

Kolejne pytanie z cyklu nietypowych 🙂 czy Wasi lekarza oprócz oszczędnego trybu życia po transferze zalecili coś nietypowego? Np dorzucenie czegoś do diety, odstawienie kawy....? 

Ja miałam drugi transfer w środę, wróciłam normalnie do pracy, bo po ostatnim zwolnieniu patrzyli na mnie jakbym pół firmy sprzedała.

po prostu się zastanawiam czy te wszystkie „złote internetowe rady” mają jakikolwiek sens. 

Jestem na estrofemie, dwóch rodzajach luteiny i do jutra relanium. Jutro tez mam pierwsza weryfikacje, ale wiem że może być zafałszowana, bo przed transferem brałam pregnyl

Mi lekarz zalecił dietę wysoko białkową i 2l wody dziennie, a kawę to sama odstawiłam, no ale i tak się nie udało. Życzę powodzenia 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej dziewczyny, jestem po trzech nie udanych transferach, szykuje się do czwartago i dopiero teraz lekarz mi zlecił histeroskopie z nacięcie endometrium(jeżeli dobrze zrozumiałam) , chociaż wcześniej twierdził, że nie ma takiej potrzeby. U nas wszystko w porządku, nie ma stwierdzonej żadnej przyczyny, zarodki bardzo dobrej jakości, a mimo to się nie utrzymują. Lekarz zlecił mi od pierwszego dnia cyklu encorton, fraxiparine, estrofem. Czy któraś z was miała nacinane endometrium? 

Dnia 19.04.2019 o 08:10, Gość Ilona58 napisał:

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Salma
Dnia ‎2019‎-‎05‎-‎14 o 08:44, Gość Karolina1992 napisał:

Salma a jak zniosłaś te wszystkie tony leków i zastrzyków??? Za którym razem Ci się udało?

No coż, mam to szczęście że zastrzyków nigdy się nie bałam, chociaż jak się dowiedziałam, że niektóre będą w brzuch to jednak się nieco zestresowałam. Okazało się że niepotrzebnie, bo nie bolało. Pielegniarka ściska w palcach twoje sadełko :-) a to amortyzuje wkłucie. Dla mnie to nawet mniej boli niż w ramię. Zaznaczam, że chodziłam do znajomej pielęgniarki. Ogólnie podchodziłam do in vitro trzy razy, przytyłam w tym czasie pięć kilo, więc nie było tragedii. I naprawdę uważam, że nie ma co tego demonizować, fizycznie to jest wszystko do przejścia. Gorzej z psyche :-( ale każdy jest inny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Salma
Dnia ‎2019‎-‎05‎-‎14 o 08:44, Gość Karolina1992 napisał:

Salma a jak zniosłaś te wszystkie tony leków i zastrzyków??? Za którym razem Ci się udało?

No coż, mam to szczęście że zastrzyków nigdy się nie bałam, chociaż jak się dowiedziałam, że niektóre będą w brzuch to jednak się nieco zestresowałam. Okazało się że niepotrzebnie, bo nie bolało. Pielegniarka ściska w palcach twoje sadełko :-) a to amortyzuje wkłucie. Dla mnie to nawet mniej boli niż w ramię. Zaznaczam, że chodziłam do znajomej pielęgniarki. Ogólnie podchodziłam do in vitro trzy razy, przytyłam w tym czasie pięć kilo, więc nie było tragedii. I naprawdę uważam, że nie ma co tego demonizować, fizycznie to jest wszystko do przejścia. Gorzej z psyche :-( ale każdy jest inny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ilona58
2 godziny temu, Ulka napisał:

Hej dziewczyny, jestem po trzech nie udanych transferach, szykuje się do czwartago i dopiero teraz lekarz mi zlecił histeroskopie z nacięcie endometrium(jeżeli dobrze zrozumiałam) , chociaż wcześniej twierdził, że nie ma takiej potrzeby. U nas wszystko w porządku, nie ma stwierdzonej żadnej przyczyny, zarodki bardzo dobrej jakości, a mimo to się nie utrzymują. Lekarz zlecił mi od pierwszego dnia cyklu encorton, fraxiparine, estrofem. Czy któraś z was miała nacinane endometrium? 

Ja miałam robione transfer w cyklu, w którym wykonywano mi histeroskopię i właśnie scratching endometrium. Wynik jak na razie pozytywny, jutro lecę na 5 weryfikację.

Podczas wcześniejszego transferu beta nawet drgnęła, wiec w moim przypadku i histeroskopia i scratching chyba pomogły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Gość Ilona58 napisał:

Ja miałam robione transfer w cyklu, w którym wykonywano mi histeroskopię i właśnie scratching endometrium. Wynik jak na razie pozytywny, jutro lecę na 5 weryfikację.

Podczas wcześniejszego transferu beta nawet drgnęła, wiec w moim przypadku i histeroskopia i scratching chyba pomogły

Mam nadzieję, że mi też pomoże. Życzę powodzenia 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Martyna

Cześć dziewczyny... Wchodzę tu pierwszy raz ponieważ  i na nas spadła wizja in vitro.🙁 Po roku starań postanowiliśmy zrobić badania nasienia wyszły złe. Przystąpiliśmy do drugich dziś były wyniki i okazały się tragiczne ...Czy któraś brała pod uwagę inseminacje czy to strata czasu? Prawidłowość budowy plemników poniżej 2 % ☹️Czeka mnie ciężka noc 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marcelina

Hej dziewczyny, 12 dpt beta 114, 14 dpt beta 260, potem 19 dpt 612, dzisiaj spadek do 210. Lekarz kazał odstawić leki i czekac na okres. Czy nie powinnam udać się na wizytę? Dodam, ze pierwsze USG miało być w przyszłym tygodniu. Czy oczyści sie wszystko samoistnie? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marcelina
11 godzin temu, Ulka napisał:

Hej dziewczyny, jestem po trzech nie udanych transferach, szykuje się do czwartago i dopiero teraz lekarz mi zlecił histeroskopie z nacięcie endometrium(jeżeli dobrze zrozumiałam) , chociaż wcześniej twierdził, że nie ma takiej potrzeby. U nas wszystko w porządku, nie ma stwierdzonej żadnej przyczyny, zarodki bardzo dobrej jakości, a mimo to się nie utrzymują. Lekarz zlecił mi od pierwszego dnia cyklu encorton, fraxiparine, estrofem. Czy któraś z was miała nacinane endometrium? 

Ja mialam histeroskopie z nacinaniem. Wynik pozytywny lecz niestety nie na długo. Uważam, że dzięki temu sie zagniezdzilo. Tez jestem juz po 3 nieudanych próbach. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marcelina
28 minut temu, Gość Martyna napisał:

Cześć dziewczyny... Wchodzę tu pierwszy raz ponieważ  i na nas spadła wizja in vitro.🙁 Po roku starań postanowiliśmy zrobić badania nasienia wyszły złe. Przystąpiliśmy do drugich dziś były wyniki i okazały się tragiczne ...Czy któraś brała pod uwagę inseminacje czy to strata czasu? Prawidłowość budowy plemników poniżej 2 % ☹️Czeka mnie ciężka noc 

Strata czasu, od razu cisnij in vitro, my przy nieco lepszych wynikach nie uzyskalismy dawki inseminacyjnej. Wg mnie nie maco tracić czasu i nerwów na inseminacje. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Małgo
1 godzinę temu, Gość Martyna napisał:

Cześć dziewczyny... Wchodzę tu pierwszy raz ponieważ  i na nas spadła wizja in vitro.🙁 Po roku starań postanowiliśmy zrobić badania nasienia wyszły złe. Przystąpiliśmy do drugich dziś były wyniki i okazały się tragiczne ...Czy któraś brała pod uwagę inseminacje czy to strata czasu? Prawidłowość budowy plemników poniżej 2 % ☹️Czeka mnie ciężka noc 

W ramach pocieszenia mojej koleżanki mąż miał tez b. słabe wyniki , 2% o prawidłowej budowie, ona jest teraz w drugiej ciąży , naturalnie , nie starali się długo ani za jednym ani za drugim razem (3-4 mce). Tez była załamana , a tu nagle taka niespodzianka . Sama byłam w szoku . Jedynie co to on miał bardzo dużo plemników i chyba ruchliwość tez w miarę ok, także te parametry tez są istotne . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Gość Marcelina napisał:

Hej dziewczyny, 12 dpt beta 114, 14 dpt beta 260, potem 19 dpt 612, dzisiaj spadek do 210. Lekarz kazał odstawić leki i czekac na okres. Czy nie powinnam udać się na wizytę? Dodam, ze pierwsze USG miało być w przyszłym tygodniu. Czy oczyści sie wszystko samoistnie? 

Skontrolowałabym to za 2-3 tygodnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Gość Marcelina napisał:

Strata czasu, od razu cisnij in vitro, my przy nieco lepszych wynikach nie uzyskalismy dawki inseminacyjnej. Wg mnie nie maco tracić czasu i nerwów na inseminacje. 

Popieram - miałam 2 IUI, niepłodność idiopatyczna, mąż mógł - jak doktor powiedziała - 3 kobiety obdzielić swoją 1 porcją. I 2 pudła. Strata czasu i pieniędzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ilona58
8 godzin temu, Gość Martyna napisał:

Cześć dziewczyny... Wchodzę tu pierwszy raz ponieważ  i na nas spadła wizja in vitro.🙁 Po roku starań postanowiliśmy zrobić badania nasienia wyszły złe. Przystąpiliśmy do drugich dziś były wyniki i okazały się tragiczne ...Czy któraś brała pod uwagę inseminacje czy to strata czasu? Prawidłowość budowy plemników poniżej 2 % ☹️Czeka mnie ciężka noc 

Nie ma zasady. Jeśli w Twoim mieście inseminacja jest robiona w ramach funduszu to możecie spróbować. Moja znajoma miała analogiczną sytuację. Pierwsze IUI i w lutym urodziła synka. Możliwe, że po prostu mieli farta.

u nas niby wszystko było Ok, a 4 IUI i nic.

na pewno nie czekajcie zbyt długo z podjęcie jakiejkolwiek decyzji. 

Cokolwiek postanowicie życzę dużo wytrwałości 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Martyna

Dziękuje...Jakie kliniki wybraliście?Ponoc dobre opinie ma Białystok... ale dla mnie to 2 koniec Polski..,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, Gość Marcelina napisał:

Ja mialam histeroskopie z nacinaniem. Wynik pozytywny lecz niestety nie na długo. Uważam, że dzięki temu sie zagniezdzilo. Tez jestem juz po 3 nieudanych próbach. 

Przykro mi bardzo, mam nadzieję, że następnym razem się uda, bo kiedyś musi, nie? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, Gość Martyna napisał:

Cześć dziewczyny... Wchodzę tu pierwszy raz ponieważ  i na nas spadła wizja in vitro.🙁 Po roku starań postanowiliśmy zrobić badania nasienia wyszły złe. Przystąpiliśmy do drugich dziś były wyniki i okazały się tragiczne ...Czy któraś brała pod uwagę inseminacje czy to strata czasu? Prawidłowość budowy plemników poniżej 2 % ☹️Czeka mnie ciężka noc 

Też uważam, że to strata czasu, nerwów i pieniędzy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ava123234
13 godzin temu, Gość Martyna napisał:

Dziękuje...Jakie kliniki wybraliście?Ponoc dobre opinie ma Białystok... ale dla mnie to 2 koniec Polski..,

Martyna A skąd jesteś? Ja mlecze się w Katowicach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ava123234
13 godzin temu, Gość Martyna napisał:

Dziękuje...Jakie kliniki wybraliście?Ponoc dobre opinie ma Białystok... ale dla mnie to 2 koniec Polski..,

Martyna A skąd jesteś? Ja lecze się w Katowicach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marcelina

Potrzebuję opini od dziewczyn z Novum. Obecnie jestem po dwóch nieudanych cyklach w Invimed warszawa. Myślę nad zmianą kliniki na Novum i moje pytania : czy w Novum cala procedure prowadzi jeden lekarz? W invimed wszystko robil jeden, wizyty u jednego i to bylo ok. Plis o opinie

Dnia 16.05.2019 o 16:03, Ulka napisał:

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marcelina

Potrzebuję opini od dziewczyn z Novum. Obecnie jestem po dwóch nieudanych cyklach w Invimed warszawa. Myślę nad zmianą kliniki na Novum i moje pytania : czy w Novum cala procedure prowadzi jeden lekarz? W invimed wszystko robil jeden, wizyty u jednego i to bylo ok. Plis o opinie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Milena

Hej,

Mamy 21 miesięcznego synka z drugiego podejścia w Novum. Mamy zamrożony zarodek i 3 komórki i myślimy żeby w wakacje ich uzyć :)

Jeśli chodzi o Novum, to pewnie zależy jak "oblegany" jest doktor. Chyba z 3 jest takich najlepszych. My zdecydowaliśmy się na dr Taszycką Pobikrowską bo znajomi u niej robili. Potem wyszło tak, że wolałam prezsunąć umówiony trasfer i mógł to zrobić dr Zamora, no i sie udało, dodał też lek Clexane,  I teraz chyba znowu do niego pójdziemy. Jest specyficzny, ale bardzo w porządku.

Na pierwszą wizytę czeka się trochę, ale potem już na dniach można się zapisywać. Konsultacje tel są darmowe, czasami trochę się czeka. Apteka obok b tania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Milena

Cześć w ogóle dziewczyny  :) Cieszę się że was znalazałam. Jakoś się przygotowujecie przez IVF? Ja postanowiłam się skupić na relaksie - medytacja, joga itd :) Ale nie wiem czy dam rade sie wyluzować do lipca, bo sporo się dzieje u nas...

Marcelina - A jak wyglądał cykl w Invimed? jakie leki miałaś? Jakie endometrium?

Wiesz, myslę, ze bardziej to od konkretnego lekarza zależy niż od kliniki, chociaż też jest prawdą, że kliniki mają odrębne procedury. Np w Novum dają steryd Encorton do transferu i jest to polityka kliniki...

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marcelina
1 godzinę temu, Gość Milena napisał:

Cześć w ogóle dziewczyny  🙂 Cieszę się że was znalazałam. Jakoś się przygotowujecie przez IVF? Ja postanowiłam się skupić na relaksie - medytacja, joga itd 🙂 Ale nie wiem czy dam rade sie wyluzować do lipca, bo sporo się dzieje u nas...

Marcelina - A jak wyglądał cykl w Invimed? jakie leki miałaś? Jakie endometrium?

Wiesz, myslę, ze bardziej to od konkretnego lekarza zależy niż od kliniki, chociaż też jest prawdą, że kliniki mają odrębne procedury. Np w Novum dają steryd Encorton do transferu i jest to polityka kliniki...

 

 

W invimed mialam dwa cykle. 1 protokol krotki 7 komorek z tego 3 peawidlowe i 3 zarodki, dwa transfery nieudane. Stymulacja menopurem, po transferze tylko luteina i estrofem. Drugi cykl protokol dlugi i tak samo 7 komorek, 3 prawidlowe, 2 zarodki. Transfer udany ale poronienie 5 tydzień. Stymulacja gonapeptyl i purehon. Po transferze tylko luteina. Mam wyniki wzorowe i martwi mnie slaba ilosc komorek. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Milena

Marcelina  - ja miałam stymulację Menopur + Gonal, luteina, lutinus, estrofem, steryd Encorton i przy udanym transferze dodatkowo dostałam Clexane. Ten udany transfer był na sztucznym cyklu (bo przyjezdzalismy specjalnie na transfer zza granicy, teraz sytuacja bedzie podobna).

Czy jest jakaś zależność między liczbą komórek a ciążą? Może nie jest to powód do zmartwień. A jak twoje owulacje?  Jak AMH? Kiedy chcesz podchodzić do kolejnego cyklu?

Ja też wyniki mam b dobre, poza jednym jajowodem niedrożnym.

Mieliśmy też "wpadkę" w grudniu zeszłego roku. Zaszłam w ciążę zupełnie niechcący i to nie staraliśmy się zbytnio nawet, ale zarodek przestał się rozwijać w 6-7 tyg i w 11 tyg poroniłam....

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marcelina
1 godzinę temu, Gość Milena napisał:

Marcelina  - ja miałam stymulację Menopur + Gonal, luteina, lutinus, estrofem, steryd Encorton i przy udanym transferze dodatkowo dostałam Clexane. Ten udany transfer był na sztucznym cyklu (bo przyjezdzalismy specjalnie na transfer zza granicy, teraz sytuacja bedzie podobna).

Czy jest jakaś zależność między liczbą komórek a ciążą? Może nie jest to powód do zmartwień. A jak twoje owulacje?  Jak AMH? Kiedy chcesz podchodzić do kolejnego cyklu?

Ja też wyniki mam b dobre, poza jednym jajowodem niedrożnym.

Mieliśmy też "wpadkę" w grudniu zeszłego roku. Zaszłam w ciążę zupełnie niechcący i to nie staraliśmy się zbytnio nawet, ale zarodek przestał się rozwijać w 6-7 tyg i w 11 tyg poroniłam....

 

 

U mnie AMH w normie 2,8, 30 lat, cykle regularne, owulacja regularna, hormony prawidlowe, problem jest z nasieniem u męża. Martwi mnie ta mala ilość komorek, bo jak czytam forum to inne dziewczyny z niskim amh i wiekszymi problemami mialy tych komorek dwa razy więcej. Lekarza w invimed mam bardzo fajnego, ma dużą wiedzę ale chyba chciałbym aby ktoś inny spojrzal na sprawę. Mam wrażenie ze malo lekow dostawalam po transferze, Ty mialas ich mnostwo u mnie tylkl luteina i za pierwszym razem estrofem. Moze gdyby dodać mi cos dodatkowo encorton czy acard to by sie udalo, sama nie wiem gdzie szukac rozwiązania. Odczekam 3 miesiące i będę działać ponownie. W invimed fajne jest to ze czuję się tam mega swobodnie jak w domu, jeden lekarz prowadzi wszystko od a do z. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Milena

Może pogadaj ze swoim lekarzem o dodatkowych lekach. A cos mówił? Wychodzi z założenia ze czekacie na „ten” zarodek? 

W Novum raczej nie czuje się jak w domu 😉 Sam ten gmach kliniki mnie trochę spina. Możesz się zawsze przejechać i pogadać jakie są terminy i sposoby zapisu itd i rozejrzeć jak jest. Tez ma się jednego lekarza. Ja teraz wybieram pewnie zamore i poprostu się do niego zapisuje zawsze, ale najlepiej zadzwon tam czy pojedź i się upewnij jak jest. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Milena

Może pogadaj ze swoim lekarzem o dodatkowych lekach. A cos mówił? Wychodzi z założenia ze czekacie na „ten” zarodek? 

W Novum raczej nie czuje się jak w domu 😉 Sam ten gmach kliniki mnie trochę spina. Możesz się zawsze przejechać i pogadać jakie są terminy i sposoby zapisu itd i rozejrzeć jak jest. Tez ma się jednego lekarza. Ja teraz wybieram pewnie zamore i poprostu się do niego zapisuje zawsze, ale najlepiej zadzwon tam czy pojedź i się upewnij jak jest. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×