Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość Ava1231234

In vitro 2019

Polecane posty

Gość Małgo

Hej dziewczyny , jestem trochę podłamana . Zaczęłam stymulację w tym cyklu, to mój 6dc (4 zastrzyków ) i na usg nic jeszcze nie widać , tak jakby nie było reakcji mimo , ze jajniki mnie pobolewają . Lekarz kręci nosem i chyba słabo to widzi :( Jak było u Was ? Mogę się jeszcze łudzić , ze coś ruszy ? W pt mam kontrolę.. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Patrycja

Cześć Dziewczyny, jestem tu nowa, opowiem Wam po krotce moją historię. 

Pierwsze in vitro miałam w maju 2014 z jedynym zarodkiem, niestety nieudane. 

Drugie udane w styczniu 2015, moja coreczka za 2 miesiące skończy 4 latka ☺️😍

Niecałe dwa lata temu podeszłam do dwóch transferów z mrozaczkami ktore mi zostały po udanym in vitro jednak nie udało się. 

Teraz planuje podejść we wrześniu z dofinansowaniem dla województwa mazowieckiego, jeśli oczywiście się zakwalifikuje. 

Mam pytanie czy któraś z Was również zamierza skorzystać z tego dofinansowania? 

Pozdrawiam wszystkie Staraczki 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Gość Małgo napisał:

Hej dziewczyny , jestem trochę podłamana . Zaczęłam stymulację w tym cyklu, to mój 6dc (4 zastrzyków ) i na usg nic jeszcze nie widać , tak jakby nie było reakcji mimo , ze jajniki mnie pobolewają . Lekarz kręci nosem i chyba słabo to widzi 😞 Jak było u Was ? Mogę się jeszcze łudzić , ze coś ruszy ? W pt mam kontrolę.. 

Ja przy pierwszej stymulacji miałam tylko jeden pęcherzyk... Tak jak zawsze... Moja doktor prowadzącą była w szoku, że przy dość wysokiej rezerwie był tylko jeden. Zrobili mi więc kolejna stymulacje od nowego cyklu. Zmienili lek, zwiększyli dawkę i zaczęłam przyjmować zastrzyki już 1dc. Pęcherzyków było 20. 

Nasze organizmy są naprawdę mega skomplikowane i różnorodne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jezioranka
Dnia 3.08.2019 o 21:11, Kasia83.1 napisał:

Mia i Mara, ale Wam zazdroszczę. Ja w poniedziałek dowiem się czy serduszko bije. I z jednej strony potwornie się stresuję, a z drugiej już czuję się zmęczona tym stresem. Momentami myślę, że nic z tego, bo w zasadzie ani mdłości, ani przesadnych zachcianek, czasem coś w podbrzuszu poczuję. A może i nie czuję, tylko coś sobie wkręcam. 

Powodzenia, daj znać, na pewno będzie wszystko dobrze, trzymam kciuki. 

Ja po drugiej weryfikacji beta 223, ale jeszcze muszę czekać parę dni na USG na potwierdzenie wszystkiego, matko jaki stres...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Małgo
1 godzinę temu, Mara93 napisał:

Ja przy pierwszej stymulacji miałam tylko jeden pęcherzyk... Tak jak zawsze... Moja doktor prowadzącą była w szoku, że przy dość wysokiej rezerwie był tylko jeden. Zrobili mi więc kolejna stymulacje od nowego cyklu. Zmienili lek, zwiększyli dawkę i zaczęłam przyjmować zastrzyki już 1dc. Pęcherzyków było 20. 

Nasze organizmy są naprawdę mega skomplikowane i różnorodne...

Ok, to jest nadzieja... Powiedziałam sobie , że max 3 próby i jak nie wyjdzie to już się poddaje 😞

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, Gość Małgo napisał:

Ok, to jest nadzieja... Powiedziałam sobie , że max 3 próby i jak nie wyjdzie to już się poddaje 😞

Będzie dobrze 😊 A jakie bierzesz zastrzyki i jaka dawka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mia
2 godziny temu, Gość Jezioranka napisał:

Powodzenia, daj znać, na pewno będzie wszystko dobrze, trzymam kciuki. 

Ja po drugiej weryfikacji beta 223, ale jeszcze muszę czekać parę dni na USG na potwierdzenie wszystkiego, matko jaki stres...

Pięknie ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest ❤!!! Nie mogłam się napatrzeć, aż się rozpłakałam, ale to akurat ostatnio dobrze mi wychodzi 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Gość Jezioranka napisał:

Powodzenia, daj znać, na pewno będzie wszystko dobrze, trzymam kciuki. 

Ja po drugiej weryfikacji beta 223, ale jeszcze muszę czekać parę dni na USG na potwierdzenie wszystkiego, matko jaki stres...

Beta super. My zamiast staraczki powinnyśmy mówić o sobie stresowaczki, wszystkie doskonale to znamy. Będzie dobrze. Jak już taki przyrost 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mia
17 minut temu, Kasia83.1 napisał:

Jest ❤!!! Nie mogłam się napatrzeć, aż się rozpłakałam, ale to akurat ostatnio dobrze mi wychodzi 😉

Super, tak się cieszę ☺ 

Wiedziałam że będzie ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kate

Kasia83.1 A w który dzień po transferze było widać serduszko? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
50 minut temu, Gość Mia napisał:

Super, tak się cieszę ☺ 

Wiedziałam że będzie ❤️

Dziękuję ❤

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, Gość Kate napisał:

Kasia83.1 A w który dzień po transferze było widać serduszko? 

U mnie dziś jest 28dpt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Małgo
2 godziny temu, Mara93 napisał:

Będzie dobrze 😊 A jakie bierzesz zastrzyki i jaka dawka?

Dzięki , mam taką nadzieję! 🙂 Póki co biorę Puregon 200 i Menopur 150, od 8dc mam włączyć Fostimon 150 przez 2 dni, Mensinorm 150 (1 dawka) i przez 3 dni Orgalutran. Potem kontrola i zobaczymy . A Ty co brałaś w udanym i nieudanym cyklu ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kate
30 minut temu, Kasia83.1 napisał:

U mnie dziś jest 28dpt

U mnie w 17 dpt widać było tylko pęcherzyk ciążowy A dziś 20 dpt dostałam jakiś plamień. Nie wiem co mam o tym myśleć 😟

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, Gość Małgo napisał:

Dzięki , mam taką nadzieję! 🙂 Póki co biorę Puregon 200 i Menopur 150, od 8dc mam włączyć Fostimon 150 przez 2 dni, Mensinorm 150 (1 dawka) i przez 3 dni Orgalutran. Potem kontrola i zobaczymy . A Ty co brałaś w udanym i nieudanym cyklu ? 

W nieudanej od 2 dc Mensinorm 150 i później dodała Orgalutran z rana.

W udanej od 1 dc Ovaleap 300 i po kilku dniach Orgalutran z rana, potem na  kilka dni przed punkcja podniosła mi Ovaleap do 375.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mia
28 minut temu, Gość Kate napisał:

U mnie w 17 dpt widać było tylko pęcherzyk ciążowy A dziś 20 dpt dostałam jakiś plamień. Nie wiem co mam o tym myśleć 😟

Brązowe Plamienia czy świeża krew? Bo jak brązowe to podobne częste. Trzeba więcej odpoczywać i będzie lepiej. Jak krew to biegiem do lekarza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kate

Plamienia są brązowe. Wizytę u lekarza mam dopiero w czwartek. Zastanawiam się właśnie czy czekać czy jechać wcześniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Małgo
51 minut temu, Mara93 napisał:

W nieudanej od 2 dc Mensinorm 150 i później dodała Orgalutran z rana.

W udanej od 1 dc Ovaleap 300 i po kilku dniach Orgalutran z rana, potem na  kilka dni przed punkcja podniosła mi Ovaleap do 375.

Ok dobrze wiedzieć , może delikatnie zasugeruje lekarzowi jeśli w tym cyklu się nie rozchula. Dzięki !☺️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Małgo
3 godziny temu, Kasia83.1 napisał:

Jest ❤!!! Nie mogłam się napatrzeć, aż się rozpłakałam, ale to akurat ostatnio dobrze mi wychodzi 😉

Cudnie ! 😍 Gratulacje ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mia
22 minuty temu, Gość Kate napisał:

Plamienia są brązowe. Wizytę u lekarza mam dopiero w czwartek. Zastanawiam się właśnie czy czekać czy jechać wcześniej

Ja też mam brązowe. Wizytę mam dopiero w pon ale chyba zaczękam...  No chyba że się nasili to pójdę wcześniej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ania
9 godzin temu, Gość Patrycja napisał:

Cześć Dziewczyny, jestem tu nowa, opowiem Wam po krotce moją historię. 

Pierwsze in vitro miałam w maju 2014 z jedynym zarodkiem, niestety nieudane. 

Drugie udane w styczniu 2015, moja coreczka za 2 miesiące skończy 4 latka ☺️😍

Niecałe dwa lata temu podeszłam do dwóch transferów z mrozaczkami ktore mi zostały po udanym in vitro jednak nie udało się. 

Teraz planuje podejść we wrześniu z dofinansowaniem dla województwa mazowieckiego, jeśli oczywiście się zakwalifikuje. 

Mam pytanie czy któraś z Was również zamierza skorzystać z tego dofinansowania? 

Pozdrawiam wszystkie Staraczki 😉

Cześć, po Twoim poście poszukałam w necie informacji o tym programie. Super że taki program powstaje bo koszty procedury jak wiemy są wysokie :/

Ale czy dobrze zrozumiałam że program będzie dostępny tylko dla osób u których wskazaniem do in vitro jest czynnik żeński wraz z męskim ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do dziewczyn, które biorą zastrzyki fraxiparine, czy taz macie napady sfedzenia skóry i obrzęki? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paulina
21 minut temu, Ulka napisał:

Pytanie do dziewczyn, które biorą zastrzyki fraxiparine, czy taz macie napady sfedzenia skóry i obrzęki? 

Ja po neoparine (czyli to samo jak dla mnie) miałam mega uczucie swędzenia na skórze wokół wkłucia. Ale starałam się nie drapać. Obrzęku jakiegoś super dużego nie miałam ale za to wychodziły mi nieduże krwiaki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sylwia
10 godzin temu, Gość Patrycja napisał:

 

Teraz planuje podejść we wrześniu z dofinansowaniem dla województwa mazowieckiego, jeśli oczywiście się zakwalifikuje. 

Mam pytanie czy któraś z Was również zamierza skorzystać z tego dofinansowania? 

Hej, ja też kolejna procedure będę próbować z tym dofinansowaniem. Chociaż ogólnie to nie mam już na to całe invitro cisnienia. Bardziej mąż chce jeszcze spróbować. Ciekawe w jaki sposób będą przydzielac to dofinansowanie. Na stronie internetowej urzędu nic o tym nie ma😒 a śledzę temat juz od dwóch miesięcy 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, Gość Paulina napisał:

Ja po neoparine (czyli to samo jak dla mnie) miałam mega uczucie swędzenia na skórze wokół wkłucia. Ale starałam się nie drapać. Obrzęku jakiegoś super dużego nie miałam ale za to wychodziły mi nieduże krwiaki.

I pomimo tego dalej bralas zastrzyki, czy odstawilas? W poniedziałek mam wizytę u lekarza, zapytam co z tym zrobić. Trochę to dziwne, bo na początku nic się nie działo, zaczęło się od jakiegoś czasu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Małgo
5 godzin temu, Mara93 napisał:

W nieudanej od 2 dc Mensinorm 150 i później dodała Orgalutran z rana.

W udanej od 1 dc Ovaleap 300 i po kilku dniach Orgalutran z rana, potem na  kilka dni przed punkcja podniosła mi Ovaleap do 375.

A jeszcze mam jedno pytanie. Czy  mogę łączyć Orgalutran z innymi lekami ( do tej pory biorę te dwa wieczorem),  czy lepiej rano ? Niestety nie mam już jak zapytać lekarza , a dzisiaj zapomniałam 🙄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamela
Dnia 4.08.2019 o 08:57, Mara93 napisał:

Mogę wiedzieć w jakiej klinice i jako lekarz? Ja też miałam in vitro w Szczecinie. 

Vitrolive. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paulina
8 godzin temu, Ulka napisał:

I pomimo tego dalej bralas zastrzyki, czy odstawilas? W poniedziałek mam wizytę u lekarza, zapytam co z tym zrobić. Trochę to dziwne, bo na początku nic się nie działo, zaczęło się od jakiegoś czasu. 

Ja miałam to cały czas ale to było niewielkie. Tzn występowało mi takie zaczerwienienie o promieniu ok 2 cm od wkłucia A jak nie drapalam to po jakichś 10 minutach ustępowalo. Więc brałam do końca te zastrzyki. Z tego co mi się wydaje to chyba pisało o tym w ulotce że może występować reakcja alergiczna. Sprawdź sobie może ulotkę czy też tam nie masz wspomniane że może coś takiego się dziać. Chociaż dziwne że u Ciebie po jakims czasie się dopiero to zaczęło. Ja pamiętam że bardzo bardzo bolały mnie te zastrzyki podczas podawania. Musiałam bardzo wolno je wstrzykiwać. Po kilka minut

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×