Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość 986

dlaczego dla kobiet małżeństwo jest takie ważne?

Polecane posty

Gość 986

przecież bez ślubu też można mieć dzieci i rozwijać się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Ale gdy ma już ten papierek, to wtedy wyssie z Ciebie ostatnią krople krwi .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość błękitnaa

Ślub daje kobietom złudne poczucie stałości i bezpieczeństwa. Moc posiadania. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Chodźcie na religię, uważacie się za katolików a ślub dla was nic nie znaczy?

Toż to jeden z sakramentów!

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość .,.

bo trudniej się rozstać po ślubie, a bez to chwila, moment.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Kobieto kto Cię tak skrzywdził?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

nie tylko dla kobiet, są(serio) faceci , którym  też zalezy. Łatwiej ze wszystkim- sprawy urzędowe, a jak mieszkasz ze soba , masz dzieci to jednak warto  uregulowac pewne kwestie. Można oczywiście latać za każdym razem  do notariusza, ale po co .Opinia publiczna , która truje d...ze matka z dziećmi to puszczalska, a panna bez meża to przegrana. Miłość , zaspokojenie potrzeb psychicznych, wysokie wartościowanie małżeństwa, . Facetom to też potrzebne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość .,.
Przed chwilą, Gość Gość napisał:

Chodźcie na religię, uważacie się za katolików a ślub dla was nic nie znaczy?

Toż to jeden z sakramentów!

 

 

no to skoro jesteśmy katolikami to z seksem trzeba czekać do ślubu, czyli do ołtarza powinienem prowadzić dziewicę, a nie kobietę, którą miało kilku facetów przede mną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
16 minut temu, Gość 986 napisał:

przecież bez ślubu też można mieć dzieci i rozwijać się.

Dzieci można mieć też bez ojca bo są przecież banki nasienia - więc po co w ogóle facet w domu???

Po co zawracać tyłek mężczyźnie, niech już nic nie robi i nie ma żadnych zobowiązań i obciążeń!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mirte

Bo po tym czy facet chce sie zenic poznaje sie czy traktuje kobiete powaznie. 
To raz, a dwa, ja chcę wziąć ślub, bo to zabezpieczenie. W moim przypadku jeśli ja wcześniej umrę to mąż dostanie po mnie moje mieszkanie i bedzie mial duzo wyzsza emeryture.

A tak nie dostanie nic. Mieszkanie dostanie kuzynka, której nie lubię.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
1 minutę temu, Gość .,. napisał:

no to skoro jesteśmy katolikami to z seksem trzeba czekać do ślubu, czyli do ołtarza powinienem prowadzić dziewicę, a nie kobietę, którą miało kilku facetów przede mną.

A to faceci nie muszą czekać z seksem do ślubu???

Tylko kobiety???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Dlaczego takie ważne? Bo chcą mieć państwowe lub kościelne pozwolenie, na prywatne pier...enie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ojciec Mateusz
1 minutę temu, Gość Gość napisał:

A to faceci nie muszą czekać z seksem do ślubu???

Tylko kobiety???

wg nauk kościołów katolickich, protestanckich, prawosławnych, a także nauk religii żydowskiej, islamu oraz wszystkich innych religii judeo-pochodnych mąż i żona powinni zachować czystość do ślubu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

No właśnie!

A dziewictwa wymagają zazwyczaj najwieksi roochacze!

Nie ma większego hipokryty nad polskiego faceta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kjdshgs
3 minuty temu, Gość Gość napisał:

No właśnie!

A dziewictwa wymagają zazwyczaj najwieksi roochacze!

Nie ma większego hipokryty nad polskiego faceta.

Polskiego? Piszę na forum Quora i tam większość facetów chciałaby dziewicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hhh
24 minuty temu, Gość Mirte napisał:

Bo po tym czy facet chce sie zenic poznaje sie czy traktuje kobiete powaznie. 
To raz, a dwa, ja chcę wziąć ślub, bo to zabezpieczenie. W moim przypadku jeśli ja wcześniej umrę to mąż dostanie po mnie moje mieszkanie i bedzie mial duzo wyzsza emeryture.

A tak nie dostanie nic. Mieszkanie dostanie kuzynka, której nie lubię.

 

Przecież wystarczy napisać testament i zapisać mieszkanie dla konkubenta. Nie trzeba mieć ślubu. Do notariusza się idzie i pisze testament. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dlatego

Bo dzieci są przede wszystkim obciążeniem dla kobiety, a ślub jest namiastką umowy, która mówi, że będziesz o swoje dzieci dbał.

Nawet jak się rozwiedziesz - to do roku chyba czasu jak urodzi się dziecko machinalnie jest uznawane za Twoje.

Dlatego to dla kobiety ważne, ma wówczas większe powody do wiary w to, że będziesz brał odpowiedzialność za dzieci i będziesz dbał o rodzinę. Jak widać bez tego mężczyźni nie wywiązują się ze swoich obowiązków. Lub przynajmniej wielu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
1 minutę temu, Gość dlatego napisał:

Bo dzieci są przede wszystkim obciążeniem dla kobiety, a ślub jest namiastką umowy, która mówi, że będziesz o swoje dzieci dbał.

Nawet jak się rozwiedziesz - to do roku chyba czasu jak urodzi się dziecko machinalnie jest uznawane za Twoje.

Dlatego to dla kobiety ważne, ma wówczas większe powody do wiary w to, że będziesz brał odpowiedzialność za dzieci i będziesz dbał o rodzinę. Jak widać bez tego mężczyźni nie wywiązują się ze swoich obowiązków. Lub przynajmniej wielu.

Raczej nie o to chodzi. Głównie chodzi o to, że mężczyźni mają silnie rozwinięte poczucie własności i rywalizacji z innymi samcami swego gatunku, biorąc ślub z kobietą przekazują innym informację - jest moja i wara wam od niej, mnie zechciala,  jestem lepszy od was, jest ze mną,  bo ja kocham. Gdy nie jest przekonany co do słuszności decyzji ślubu nie bierze, zakładając,  że nie jest głupcem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
Przed chwilą, Gość Gość napisał:

Raczej nie o to chodzi. Głównie chodzi o to, że mężczyźni mają silnie rozwinięte poczucie własności i rywalizacji z innymi samcami swego gatunku, biorąc ślub z kobietą przekazują innym informację - jest moja i wara wam od niej, mnie zechciala,  jestem lepszy od was, jest ze mną,  bo ja kocham. Gdy nie jest przekonany co do słuszności decyzji ślubu nie bierze, zakładając,  że nie jest głupcem.

Gdy nie oświadcza się, kobieta wątpi w jego miłość,  dlatego dąży do konfrontacji w tym temacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SADM

tempa dzida, w Polsce dawca nasienia musi wyrazić zgodę w urzędzie, masz nikłe pojęcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SADM
20 minut temu, Gość Hhh napisał:

Przecież wystarczy napisać testament i zapisać mieszkanie dla konkubenta. Nie trzeba mieć ślubu. Do notariusza się idzie i pisze testament. 

wiesz co to zachowek? i nie chodzi o schowek na strychu za kominem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziwne pytania

jestem ciekawa, w jakim wieku jest autor tego wątku? ile ty masz lat, 18??? co to za pytanie w ogóle, po co ślub.. jeśli uważasz, że twoja dziewczyna niepotrzebnie ci truje to zerwij z nią, by nie marnować swojego, a przede wszystkim jej czasu.. sprawa jest tak naprawdę przegrana już na ten moment, bo jeśli będziesz się ociągać z decyzją i ona będzie musiała czekać jeszcze latami to i tak cię zostawi za takie upokorzenie, tak więc, dorośnij, albo wracaj do mamusi pod kieckę 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jhhhj
4 minuty temu, Gość SADM napisał:

wiesz co to zachowek? i nie chodzi o schowek na strychu za kominem

Jak się napisze testament to chyba nie ma zachowka? Ja np nie chce ślubu. Mieszkanie zapisze konkubentowi w testamencie. O zachowek nikt się starał nie będzie. Mam tylko siostrę, ale ona ma juz swoje mieszkanie. Dzieci nie mam. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
34 minuty temu, Gość Hhh napisał:

Przecież wystarczy napisać testament i zapisać mieszkanie dla konkubenta. Nie trzeba mieć ślubu. Do notariusza się idzie i pisze testament. 

a zachowek, którego nie ma przy dziedziczeniu ustawowym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

Zachowek nalezy sie wlasnie z racji na testament

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jhhhj

U mnie i tak nikt by się nie starał o zachowek. Mam tylko rodziców i siostrę. Rodzice by nie chcieli zachowka, zresztą za 20 lat może ich juz nie być na tym świecie. A siostra ma swoje mieszkanie wiec nie wyciagalaby kasy ode mnie. Dzieci nie planujemy. Żadnych ciotek, wujkow nie mam, tzn mam ale nie utrzymuje kontaktów od lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Xxx
4 godziny temu, Gość 986 napisał:

przecież bez ślubu też można mieć dzieci i rozwijać się.

A w czym przeszkadza ślub?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Gość Xxx napisał:

A w czym przeszkadza ślub?

W odejściu, jeśli źle się dzieje w związku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marawstala

Ale to mezczyzni sie oświadczają, wiec im w pierwszej kolejnosci należy zadać pytanie dlaczego to robią : ) Chyba, ze ktoś ich do tego przymusza...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość w kość
21 minut temu, marawstala napisał:

Ale to mezczyzni sie oświadczają, wiec im w pierwszej kolejnosci należy zadać pytanie dlaczego to robią : )

bo to ważne dla kobiety?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×