Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość 552211

Praca Rossmann cz 12

Polecane posty

Gość Bodo

Kogo jeszcze zwolnili z regio?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cat
11 godzin temu, Gość evi napisał:

A w jakim mieście to było? Notorycznie u mnie na osiedlu w Będzinie tak pracownice robią też widzę z okna

A wy nie macie co robić, tylko pilnujecie obce osoby? Nie macie swojego życia? Po prostu szok. Palą, ich sprawa. Wy nie jesteście od tego, by je rozliczać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Acbda

Dziewczyny pomóżcie skąd wziąć kontakt do HR? I napiszcie czy któraś miała styczność z taką osobą jak to wygląda warto się odezwać itd. Z góry dziękuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hhfguf

Ktoś wie czy teraz będzie premia za obrót czy będzie doliczone do wypłaty ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Xyz

Premia ma być osobno. Przecież było pismo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Xyz
2 godziny temu, Gość Acbda napisał:

Dziewczyny pomóżcie skąd wziąć kontakt do HR? I napiszcie czy któraś miała styczność z taką osobą jak to wygląda warto się odezwać itd. Z góry dziękuję

Numer do HR powinien wisieć w socjalu lub w biurze ogólnodostępny. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rtyu

Czy któraś ma z was już koniec umowy na czas określony albo w najbliższym czasie będzie miała i dostała dokument do podpisu o informacji zmianie dodatkowych warunków zatrudnienia gdzie wypowiedzenie wynosi 3miesiące .czy ja dostałam typowe wypowiedzenie czy chodzi o to że dostanę inna umowę ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luka

Ja już szczerze wątpię czy ta premia będzie... A szkoda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 22357

Przeciez bylo pismo o premii, po co sie nakrecacie. Przecież ja dostaniemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Acbda
16 minut temu, Gość Xyz napisał:

Numer do HR powinien wisieć w socjalu lub w biurze ogólnodostępny. 

 

Gdyby był to nie prosiłabym o podpowiedź gdzie szukać. Nie ma u nas takiej informacji nigdzie ani nawet żadnej z nas na moment choćby gdzieś była ukryta taka kartka się w oczy nie rzuciła. Dlatego proszę o podpowiedź gdzie szukać. Czy ktoś kojarzy czy w co słychać było może info i mniej więcej kojarzy w którym? Żebyśmy mogły odszukać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paulina
10 minut temu, Gość Luka napisał:

Ja już szczerze wątpię czy ta premia będzie... A szkoda

Były pisma niedawno odnośnie tej premii. Będzie mają czas do końca miesiąca także jeszcze tydzień i kto ma dostać dostanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ccc
18 minut temu, Gość Rtyu napisał:

Czy któraś ma z was już koniec umowy na czas określony albo w najbliższym czasie będzie miała i dostała dokument do podpisu o informacji zmianie dodatkowych warunków zatrudnienia gdzie wypowiedzenie wynosi 3miesiące .czy ja dostałam typowe wypowiedzenie czy chodzi o to że dostanę inna umowę ?

Takie coś się dostaje zawsze jak przekroczy się bodajże 3lata pracy bo wtedy wydłuża się okres wypowiedzenia. To standardowe pismo do podpisu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Xyz

Jak 3mce wypowiedzenia to umowa na czas nieokreślony 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ccc
9 minut temu, Gość Xyz napisał:

Jak 3mce wypowiedzenia to umowa na czas nieokreślony 

Nie. 3 miesiące jak umowa jest conajmniej 3lata. Chodzi o to ile umowa trwa a nie czy jest na czas określony czy nieokreślony 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rtyu

Czyli mam rozumiec że firma się zemną żegna ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ccc
4 minuty temu, Gość Rtyu napisał:

Czyli mam rozumiec że firma się zemną żegna ?

Boże nieee. Czytaj uważnie. To przychodzi zawsze jak ktoś pracuje 3 lata. Ze zmienił się okres wypowiedzenia ze względu na staż pracy. Przeczytałaś chociaż to pismo które przyszło do podpisu? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

jak wyglada rozmowa na zastepce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Abc

Co z PCP się dzieje dlaczego dajecie tak mało godzin że jesteśmy zmuszanie do urlopow które powinnyśmy mieć w lato zgodnie z planem urlopu o który się tak burzycie że ma wisieć w biurze teraz ten plan można do śmieci wyrzucić. W styczniu godziny dostaliśmy że połowa na urlopach już nie zaległych - tegorocznych! Na luty kpina to samo! Dlaczego zmuszacie kierowników do pójścia na l4 żeby godzin zaoszczędzić bo lepiej stracic regulaminową niż inwentaryzacyjna za nie wywiazywanie się z godzin. Nie może być tak że urlopy nasze 26 dni jesteśmy zmuszone brać w takie miesiące jak wy chcecie a nie my. Kto ustala te godziny i czy kiedykolwiek pracował na sklepie gdzie przez całą zmianę są 2 na 2 osoby a KR wymaga by się że wszystkim wyrobić zwroty, merch, obsługa, priorytety, flagi, porządek na magazynie, sklepie, zrobiony grafik oczywiście bez zmian do 23 a 21 dajecie godziny i zaś ludzi pytaj czy mogą na urlop.... Morale pracowników lecą na łeb na szyję firma daje nam wiele możliwości daje nam fajna kasę ale to co dzieje ze się godzinami to jakis kosmos! Nie biorę urlopu to mój czas wolny nie pana/Pani która optymalizuje czas pracy i nie bierze pod uwagę etatów które sami podnieśli! 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Premia do 25ego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aaa

miala byc do srody i co? i du......a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Auuu

Weszla pko bp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Masakra, nie ma nic:'( bida z nędza:-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Xyz

Ja mam PKO BP i brak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Reaa

Czlowiek w potrzebie a tu jaja sobie robicie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Alior, nie ma tych 93 zl (80%) 😞

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Yess
6 minut temu, Gość Gosc napisał:

Alior, nie ma tych 93 zl (80%) 😞

Nikt nie ma trzeba czekac do jutra 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Baba z brodą

Tak całkiem hipotetycznie. Tak sobie wyobrażam sytuacje w firmie.
Mówi się, że gdy coś zaczyna źle działać to zazwyczaj  powodem tego jest to, że ryba psuje się od głowy albo coś zawiodło. Obserwując, mam wrażenie, że w centrali nastąpiło odwrócenie dotychczasowych wartości wpajanych pracownikom przez dziesięciolecia przez poprzedniego właściciela. Wydaje się, że przyjęto strategię, iż klient nie jest już najważniejszy, bardziej ważniejszy jest jego portfel, cyferki i tabelki  a nade wszystko zwiększenie wydajności ludzi w ramach tej samej zapłaty. To jest jakby inny "rodzaj" handlu (dotychczasowi stali klienci patrzą z dezaprobatą bo nie rozumieją że personel sklepu nie ma dla nich czasu bo ma wygenerowane zadania do wykonania w określonym czasie). Część personelu kierowniczego zarówno w centrali jak i  KR nie mają zupełnie prawa głosu na zebraniach, może nawet boją się odezwać po ostatnich zwolnieniach.  Obawy o stanowiska są powszechne. Wydaje się, że na górze pod nowym właścicielem zapanowała psychoza strachu i nerwowość.  Największy ciężar zmian spoczął  na KR , którzy są między młotem a kowadłem. W nowej strukturze  od nich wymaga się najwięcej, obciążono ich 30-40 sklepami, żąda efektów. A nie każdy z nich daje radę, posiada predyspozycje, doświadczenie czy też ma wypracowany sposób zarządzania -  sami wiecie. Ze sklepów dochodzą słuchy, że przełożyło się to drastycznie na zwiększoną ilość zadawanych pytań, przesyłanych  do nich informacji często zupełnie zbędnych. Dlaczego KR chcą tak wielu informacji ze sklepów i najlepiej żeby dać im ją natychmiast ? - bo nie czują się pewnie i sami nie wiedzą, co za chwile może się im przydać a co nie. To jest właśnie miara opanowanego, rozsądnego, myślącego KR, który potrafi tą całą głupizne idącą z góry zatrzymać na swoim poziomie  i dać normalnie pracować podległym kierownikom sklepu. No bo kiedy sklepy maja pracować tymi ograniczonymi stanami na zmianie, skoro marnują sporo czasu na odpowiadanie na ciągle napływające pytania i informacje?   Obawiam się, że wielu KR z nadgorliwości mogą w przyszłości chcieć  decydować o wszystkim co dzieje się w sklepie, mieć zupełną kontrole i wpływ na wszystko i wszystkich (myślą że lepiej będzie im się spać ) ale odpowiadać za ewentualne błędne decyzje to już nie koniecznie.
Dlatego uważam, że KS nie powinni się skłaniać do dobrowolnego akceptowania zleconych im działań przez KR, które zmuszałby ich do decyzji na pograniczu prawa. Co mam na myśli ? To, że decyzje KR powinny być jasne i klarowne na tyle aby potem nie mogli się ich wyprzeć. Gdy coś pójdzie nie tak pierwsi bez wahania wskażą winnych.  Nie wyobrażam sobie by ktoś z KR wymuszał działania nieformalne na KS naruszające prawo pracy  czy zmuszał kierownika sklepu do działania na pograniczu prawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Mają obowiązek Ci przedluzyc jezeli umowa konczy się po 12 tyg ciąży. Wczesniej nic nie muszą. Mi się umowa skonczyla na macierzyńskim. Powinnam dostac teraz na stale, a nie dostalam. Śmiać mi się chcialo, za to zachwalanie firmy jako prorodzinną, o czym słuchałam od poczatku zatrudnienia. Bzdury jakich wiele. Ktoś wie, kiedy będą wysyłane pity? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Goscc

Pity już są do pobrania w tecie,nie pamiętam jak jest z osobami na l4,ale też było coś napisane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewa

Jestem na l4. Co z moim pitem?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×