Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość Lasunia

Kto stara się o dziecko - reaktywacja

Polecane posty

Co do cukrow to mam niskie ale nie az tak. A badana jestem często bo moja ciocia ( siostra mamy) ma cukrzyce i jej dwie corki czyli moje kuzynki i moj dziadek mial. Wiec u nas to jakis gen czy cos dlatego moja mama zmusza ciagle mnie i moja siostre do kontrolnych badan.  Od razu mowie, ze kobiety zdrowe i chude abyscie nie myślał ze same sie do tego doprowadziły 😉

 

A co do cianienia to kawa i troche ruchu i jest lepiej. Sa dni ze moglabym spac na stojąco i wtedy pije kawe i robie jakieś szybkie ćwiczenia i odrazu lepiej 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, Karolinaaaaa napisał:

Wiesz co, ja kiedyś byłam u lekarki, która stwierdziła, że mam przegrodę w macicy. Taką bardzo małą, ale może utrudnić zajście w ciąże, a może nie utrudniać. Ale powiedziała, że może być trudniej. Wtedy się nie przejmowałam bo miałam 20 lat, ciąża nie była mi w głowie, ale teraz przy staraniach jednak te słowa cały czas gdzieś tkwiły mi w głowie, dobrze, ze jakoś to mnie nie zablokowało. Także, dziewczyny ja wiem, że lekarze to specjaliści ale nie ma co się od razu załamywać, bo oni tez są w końcu tylko ludźmi  i nic nigdy nie wiadomo na 100% więc głowy do góry, zła diagnoza to jeszcze nie koniec świata 

Tutaj akurat lekarz powiedzial im ze zajda normalnie w ciążę ale nie juz, ze moze to nawet 2 lata potrwać i jak sie do 2 lat nie uda to wtedy beda kombinować. I tu wlasnie te nastawienie chyba wygralo. Bo jak wiedzieli ze się uda ale nie na juz to sie nikt nie nastawial a tu taka niespodzianka 🙂

Edytowano przez Madzikkin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
Przed chwilą, Madzikkin napisał:

Tutaj akurat lekarz powiedzial im ze zakda normalnie w ciążę ale nie juz, ze moze to nawet 2 lata potrwać i jak sie do 2 lat nie uda to wtedy beda kombinować. I tu wlasnie te nastawienie chyba wygralo. Bo jak wiedzieli ze się uda ale nie na juz to sie nikt nie nastawial a tu taka niespodzianka 🙂

Jak mozna sie starac dwa lata, ja pol roku wytrzymac juz nie moglam. Ale mnie wogole przerazala wizja tego ze moge nie byc mloda mama i urodzic w wieku powiedzmy 25 lat jak wszyscy juz zaczynaja w tym wieku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Gość Gosc napisał:

Jak mozna sie starac dwa lata, ja pol roku wytrzymac juz nie moglam. Ale mnie wogole przerazala wizja tego ze moge nie byc mloda mama i urodzic w wieku powiedzmy 25 lat jak wszyscy juz zaczynaja w tym wieku.

Nie widze, żadnych przeszkód aby zostac mama w wieku 18 lat czy nawet 35 🙂 kazdy patrzy na to inaczej. 🙂

Ja mam nadzieje ze uda mi sie tylko przed 30stka 😉 reszta to juz obojętne 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moje znajome rodza kolo 30-35 lat. ( przez to ze mam trochę starszego od siebie partnera to i znajome starsze ) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Innka

Mała Mi dziękuję, mi cukier mierzyła bratowa która mieszka w innym mieście, jak mam sama zmierzyć cukier po 1 i po 2 godzinach? Muszę kupić glukometr? 

Mam pracę siedzącą bez ruchu i czasami przez parę godzin nie mam możliwości zjedzenia. 

Madzik moje dwie koleżanki zaszły w ciążę na poście więc to jest pocieszające 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
7 minut temu, Madzikkin napisał:

Nie widze, żadnych przeszkód aby zostac mama w wieku 18 lat czy nawet 35 🙂 kazdy patrzy na to inaczej. 🙂

Ja mam nadzieje ze uda mi sie tylko przed 30stka 😉 reszta to juz obojętne 🙂

Ja urodze w wieku 21 lat i bardzo sie z tego ciesze bo co to za frajda rodzic jak juz wszyscy znajomi dookola beda miec dzieci. Teraz jest to cos wyjatkowego i wszyscy sa w szoku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jan
Dnia 13.01.2019 o 09:35, Lillla napisał:

Mialam problem z owulacją  - policystyczne jajniki  Mąż - słabe parametry nasion, bardzo słabe, bardzo bardzo słabe.  (...)Doszliśmy do wniosku, że widocznie nasza rodzina będzie się składać tylko z dwóch osób. 

"Największą grupę ryzyka, w których występują niedobory żelaza stanowią kobiety i dziewczęta, które nie jedzą lub jedzą małe ilości mięsa. Ponadto bardzo często przyczyną anemii jest stosowanie restrykcyjnych diet odchudzających, a u wegetarian brak umiejętności zastąpienia produktów mięsnych równie wartościowym jedzeniem. Na niedobór żelaza narażone są również kobiety mające długotrwałe oraz obfite miesiączki. W okresie ciąży zapotrzebowanie na żelazo gwałtownie wzrasta, dlatego w tym okresie kobiety powinny właściwie się odżywiać, aby zapobiec niedoborom tego pierwiastka w diecie."

Artykuł Żelazo w diecie wp.

To się tak mówi, że on ma słabe parametry, a przyczyna jest gdzie indziej. Żelazo hemowe to bodziec do ruchliwości plemników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, Gość Gosc napisał:

Ja urodze w wieku 21 lat i bardzo sie z tego ciesze bo co to za frajda rodzic jak juz wszyscy znajomi dookola beda miec dzieci. Teraz jest to cos wyjatkowego i wszyscy sa w szoku.

Ja tam dziecka nie chce bo inne kolezanki maja. 😉 tylko chce stworzyć swoja wlasna rodzine z moim partnerem 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Gość Jan napisał:

 

To się tak mówi, że on ma słabe parametry, a przyczyna jest gdzie indziej. Żelazo hemowe to bodziec do ruchliwości plemników.

Nie zgodze sie z tym, bo za duzo zelaza prowadzi do obumarcia i zaniku ruchu plemników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
1 minutę temu, Madzikkin napisał:

Ja tam dziecka nie chce bo inne kolezanki maja. 😉 tylko chce stworzyć swoja wlasna rodzine z moim partnerem 🙂

Mlode mamy sa fajne, wszyscy na mnie zwracaja uwage ze taka mloda i z brzuszkiem i starsze widze jak z zazdroscia patrza a przecietniary wiekowe no to juz najwyzszy czas na dziecko i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą, Gość Gosc napisał:

Mlode mamy sa fajne, wszyscy na mnie zwracaja uwage ze taka mloda i z brzuszkiem i starsze widze jak z zazdroscia patrza a przecietniary wiekowe no to juz najwyzszy czas na dziecko i tyle.

Hahahha ok ! Jezeli to ci odpowiada . ja tam uważam ze do tego trzeba dojrzeć do roli odpowiedzialnej matki, a nie wsiu bziu w głowie 😂 jak podoba ci sie taki lans na dziecko to luzik 😂😂😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
3 minuty temu, Gość Gosc napisał:

Mlode mamy sa fajne, wszyscy na mnie zwracaja uwage ze taka mloda i z brzuszkiem i starsze widze jak z zazdroscia patrza a przecietniary wiekowe no to juz najwyzszy czas na dziecko i tyle.

Weź się ogarnij. 🤦‍♀️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
5 minut temu, Gość Gosc napisał:

Mlode mamy sa fajne, wszyscy na mnie zwracaja uwage ze taka mloda i z brzuszkiem i starsze widze jak z zazdroscia patrza a przecietniary wiekowe no to juz najwyzszy czas na dziecko i tyle.

Raczej wszyscy ci współczują, że w tak młodym wieku ugrzęźniesz w pieluchach. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą, Gość Gość napisał:

Raczej wszyscy ci współczują, że w tak młodym wieku ugrzęźniesz w pieluchach. 

Dokładnie 😀 uwazam podobnie 😉 lepiej przed ciaza trochę poszaleć, zwiedzić trochę swiata 😉 wiadomo, ze z dziecmi też mozna ale jakby nie patrzeć taki maluch przez chwilę nas ogranicza 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
2 minuty temu, Madzikkin napisał:

Hahahha ok ! Jezeli to ci odpowiada . ja tam uważam ze do tego trzeba dojrzeć do roli odpowiedzialnej matki, a nie wsiu bziu w głowie 😂 jak podoba ci sie taki lans na dziecko to luzik 😂😂😂

Nie lans na dziecko tylko bardzo sie ciesze ze jestem mloda mama a nie coraz blizej 30 i nie moge zajsc. Mam takie znajome co odkladaja decyzje o dziecku z byle pretekstu, bo zla umowa o prace, bo cos tam, a potem nie moga zajsc i placze i badania mierzenia cukrow. Pewnie co druga tutaj ostroznie planowala dziecko a potem sie okazuje ze kupa lat staran czeka, bo jednak nie jest wam dane miec dziecka w tym waszym "zaplanowanym" okresie zyciowym. A teraz gdybyscie mogly wybrac to wolalybyscie byc juz w moim wieku z brzuszkiem i taka jest prawda. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mala Mi

OOo matko, to ja będę juz starą matką po 30-stce :)m nie będę juz modna, nikt się za mną nie obejrzy ha ha

Madzikkin bardzo dobrze, niech Cie rodzina ściga i kontroluj to cały czas.

Ja tez jestem osobą szczupła ale z cukrzycą ;)

Innka dobrze by było jakbyś miała swój glukometr, nigdy nie mierz czyjmś!!! ( no chyba ze przy Tobie wymieni igłę na nową)

Możesz mieć tez skoki cukru, właśnie z nieregularnego jedzenia :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
9 minut temu, Madzikkin napisał:

Dokładnie 😀 uwazam podobnie 😉 lepiej przed ciaza trochę poszaleć, zwiedzić trochę swiata 😉 wiadomo, ze z dziecmi też mozna ale jakby nie patrzeć taki maluch przez chwilę nas ogranicza 😉

Smiesza mnie te wieczne argumenty o szalenstwie i zwiedzaniu jak co druga was wyjezdza max raz w roku na wakacje do chorwacji to jakie to zwiedzanie hahahha. Ja bylam na takich imprezach jakie wy na filmach mozecie poogladac. Dla przecietnej baby super impreza to winko na leb z przyjaciolka i uuuu wielkie szalenstwo. Nie widzialyscie co ja wyrabialam 🙂 A teraz jestem w super wieku, mam 20 lat a zarabiam na reke 3.5 tys to chyba nie tak zle w moim wieku, mam czas zeby zaocznie skonczyc sobie studia, rodzice mi duzo pomagaja jedni i drudzy, mam super, swiezy zwiazek a nie ze stazem 10 lat, mam duzo energii, jestem atrakcyjna szczupla, super wygladam z brzuszkiem. A wy jeszcze przez kilka lat sobie pogadacie o tym zwiedzaniu Ciechocinka zanim zajdziecie w ciazy a w glebi serca was gniecie jak widzicie takie jak ja. Widze nawet na zakupupach jak baby sie zachowuja obracacie sie za mna, myslicie ze nie widac. Zazdrosc....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I tu sie myslisz 🙂 w zyciu nie zdecydowałam bym sie te 6 lat temu na dziecko 😉 owszem czekam teraz na ciaze kiedyś sie uda. Ale jestem w stanie zapewnić dom, lekarzy, szkole i wiem ze mojemu dziecku niczego nie zabraknie 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
Przed chwilą, Gość Gosc napisał:

Smiesza mnie te wieczne argumenty o szalenstwie i zwiedzaniu jak co druga was wyjezdza max raz w roku na wakacje do chorwacji to jakie to zwiedzanie hahahha. Ja bylam na takich imprezach jakie wy na filmach mozecie poogladac. Dla przecietnej baby super impreza to winko na leb z przyjaciolka i uuuu wielkie szalenstwo. Nie widzialyscie co ja wyrabialam 🙂 A teraz jestem w super wieku, mam 20 lat a zarabiam na reke 3.5 tys to chyba nie tak zle w moim wieku, mam czas zeby zaocznie skonczyc sobie studia, rodzice mi duzo pomagaja jedni i drudzy, mam super, swiezy zwiazek a nie ze stazem 10 lat, mam duzo energii, jestem atrakcyjna szczupla, super wygladam z brzuszkiem. A wy jeszcze przez kilka lat sobie pogadacie o tym zwiedzaniu Ciechocinka zanim zajdziecie w ciazy a w glebi serca was gniecie jak widzicie takie jak ja. Widze nawet na zakupupach jak baby sie zachowuja obracacie sie za mna, myslicie ze nie widac. Zazdrosc....

Wstawaj Grażyna, ze"srałaś się 😂 A smoki były w tej bajce? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Gość Gosc napisał:

Smiesza mnie te wieczne argumenty o szalenstwie i zwiedzaniu jak co druga was wyjezdza max raz w roku na wakacje do chorwacji to jakie to zwiedzanie hahahha. Ja bylam na takich imprezach jakie wy na filmach mozecie poogladac. Dla przecietnej baby super impreza to winko na leb z przyjaciolka i uuuu wielkie szalenstwo. Nie widzialyscie co ja wyrabialam 🙂 A teraz jestem w super wieku, mam 20 lat a zarabiam na reke 3.5 tys to chyba nie tak zle w moim wieku, mam czas zeby zaocznie skonczyc sobie studia, rodzice mi duzo pomagaja jedni i drudzy, mam super, swiezy zwiazek a nie ze stazem 10 lat, mam duzo energii, jestem atrakcyjna szczupla, super wygladam z brzuszkiem. A wy jeszcze przez kilka lat sobie pogadacie o tym zwiedzaniu Ciechocinka zanim zajdziecie w ciazy a w glebi serca was gniecie jak widzicie takie jak ja. Widze nawet na zakupupach jak baby sie zachowuja obracacie sie za mna, myslicie ze nie widac. Zazdrosc....

Oj dziewczyno gratuluję fantazji 🙂

Nie rozumiem tylko dla czego na sile chcesz przekonać nas jaka to jestes suuper i jakie to masz szczęście w życiu. 🙂 czyżby jakies kompleksy? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
Przed chwilą, Madzikkin napisał:

Oj dziewczyno gratuluję fantazji 🙂

Nie rozumiem tylko dla czego na sile chcesz przekonać nas jaka to jestes suuper i jakie to masz szczęście w życiu. 🙂 czyżby jakies kompleksy? 

Nie rozumiecie mnie chyba. Ja wlasnie zrobilam wszystko zeby nie skonczyc jak wy i tych kompleksow nie miec. Uniknelam tego co was spotyka, czyli problemy z zajsciem w ciaze, starania sie latami. Ja mimo tak mlodego wieku wzielam taka sytuacje pod uwage i to ze w ciaze wcale nie jest tak prosto zajsc. A teraz slucham sobie serduszka mojego malucha, ktorego zobacze juz we wrzesniu i ciesze sie ze mam czas na planowanie kolejnych malenstw 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
6 minut temu, Madzikkin napisał:

Oj dziewczyno gratuluję fantazji 🙂

Nie rozumiem tylko dla czego na sile chcesz przekonać nas jaka to jestes suuper i jakie to masz szczęście w życiu. 🙂 czyżby jakies kompleksy? 

I nie mam zamiaru was przekonywac do czegokolwiek tylko zapytac czy oplacalo sie to planowanie i odkladanie dziecka, skoro teraz jak chcecie nie mozecie go miec a lata leca?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rada

Ten wątek był spoko, bo nikt nie odpowiadał na reklamy/zaczepki/trollowanie. Ignorujcie to dziewczyny i szybko się znudzą. Po prostu nie odpowiadać, jakby wiadomości nie było.

powodzenia wszystkim!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aby nie miec kompleksów? Dziewczyno czy ty myślisz, ze z powodu tego ze w tym momemcie nie jestem w ciazy mam jakieś komplesy? 

życie nie polega tylko na byciu w ciazy 🙂 chyba zw to dla ciebie jedyna opcja na życie 😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
10 minut temu, Madzikkin napisał:

I tu sie myslisz 🙂 w zyciu nie zdecydowałam bym sie te 6 lat temu na dziecko 😉 owszem czekam teraz na ciaze kiedyś sie uda. Ale jestem w stanie zapewnić dom, lekarzy, szkole i wiem ze mojemu dziecku niczego nie zabraknie 🙂

Ja tez ✌️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czesc dziewczyny,

jestem nowa :) mam nadzieje ze przyjmiecie mnie do swojego grona :)

Mam 33 lata, dwoje cudownych dzieciaczkow, 10 i 8 lat. Od pewnego czasu czuje ogromna potrzebe powiekszenia swojej armii :D 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Niezłą wyobraźnię masz dziewczynko. Wpadłaś sobie i masz teraz najwyraźniej ból doopy, że w wieku 21 lat twoje super, imprezowe życie się skończyło 😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Bellaa86 napisał:

Czesc dziewczyny,

jestem nowa 🙂 mam nadzieje ze przyjmiecie mnie do swojego grona 🙂

Mam 33 lata, dwoje cudownych dzieciaczkow, 10 i 8 lat. Od pewnego czasu czuje ogromna potrzebe powiekszenia swojej armii 😄

Hej 🙂 Witaj w naszym zwariowanym gronie 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
3 minuty temu, Madzikkin napisał:

Aby nie miec kompleksów? Dziewczyno czy ty myślisz, ze z powodu tego ze w tym momemcie nie jestem w ciazy mam jakieś komplesy? 

życie nie polega tylko na byciu w ciazy 🙂 chyba zw to dla ciebie jedyna opcja na życie 😂

Oczywiscie ze nie jedyna, dlatego nie staralam sie o dziecko tak jak niektore tu. Testy, monitorowanie cyklu, witaminy, badania. To juz jednak podchodzi pod obsesje. Potem czas okresu nadchodzi a wy sie nakrecacie ze moze jednak sie udalo...obie wiemy ze zrobilabys wszystko zeby dziecko miec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×