Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość IngaXV18

Czy to ciąża?

Polecane posty

Gość IngaXV18

Hej! Mam pewien problem, a mianowicie spóźnia mi się okres. Ostatni raz pojawił się w grudniu ( 18.12.2018r ), dziś jest 24 stycznia 2019r i okresu nadal brak, powinien być 18 stycznia. Miałam dziwne plamienie 4 dni przed spodziewana miesiączką, na wkładce lub podczas podcierania się pojawiał się różowy śluz, czasem nawet lekko brązowy i przezroczysty z nitkami krwi. Robiłam trzy testy ciążowe i wyszły negatywne. Plamienia się skończyły ale okresu nadal brak. Współżyje z chłopakiem, jest to stosunek przerywany jednak nigdy nie zdażyło nam się aby doszło do wytrysku wewnątrz. Ostatnio jestem ciagle zmęczona i łatwo mnie zdenerwować. Co to może być, jeśli testy ciążowe są negatywne? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wg ty

Zaburzenia hormonalne. Plamienia w cyklu o tym świadczą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość IngaXV18
2 minuty temu, Gość Wg ty napisał:

Zaburzenia hormonalne. Plamienia w cyklu o tym świadczą.

Czyli to nie może być ciąża? Okres się jeszcze w tym miesiącu pojawi? 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wg ty

A tego to ci nie powiem bo nie wiem.

O tym że to nie ciąża swiadczą testy.

Ale gwarancji ci nie dam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość INgaXV18

Dodam jeszcze, ze plamienia trwały około 5 dni, zakończyły się 20 stycznia, czyli dwa dni po dniu spodziewanej miesiączki. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość INgaXV18
2 minuty temu, Gość Wg ty napisał:

A tego to ci nie powiem bo nie wiem.

O tym że to nie ciąża swiadczą testy.

Ale gwarancji ci nie dam.

Chce iść do ginekologa, jednak to będzie moja pierwsza wizyta i trochę się stresuje, mam 18 lat i pierwszy raz doświadczyłam takiego plamienia. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wg ty

Możliwe że te plamienia to był twój okres. Czasem się tak zdarza.

Wcale nie musi to oznaczać nic złego. Ale koniecznie idź do ginekologa. Nie ma czym się stresować bo nie jest tak źle. 😊

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość IngaXV18
4 minuty temu, Gość Wg ty napisał:

Możliwe że te plamienia to był twój okres. Czasem się tak zdarza.

Wcale nie musi to oznaczać nic złego. Ale koniecznie idź do ginekologa. Nie ma czym się stresować bo nie jest tak źle. 😊

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość IngaXV18

Czytałam kilkanaście jak nie kilkadziesiąt informacji na ten temat, coś było o implatacji zarodka, ze wtedy takie plamienie występuje. Ale jeśli chodzi o okres to nie czuje ze go dostanę, nie mam żadnych objawów oprócz tego ze strasznie pogorszyła mi się cera, tyle ze nigdy aż tak zle z nią nie było. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mee

Cześć te plamienia to mógł być twój okres. Myślę że ciąży nie ma u Ciebie poprostu zaburzenia hormonalne  🙂 plamienie krwawienie trwało 5 dni wykluczam tu ciążę możesz być spokojna wybierz się do ginekologa 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wg ty

Jak długie cykle masz i czy regularne?

Zabezpieczanie się w ogóle czy tylko przerywany?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość IngaVX18
3 minuty temu, Gość Wg ty napisał:

Jak długie cykle masz i czy regularne?

Zabezpieczanie się w ogóle czy tylko przerywany?

Nie znam się za bardzo na tych cyklach..okres zawsze trwa od 6 do 7 dni, trzy miesiące temu okres przestawil mi się z 10 dnia miesiąca na 18 i tak już zostało. Wiec chyba jest regularny. Jeśli chodzi o seks to jest to stosunek przerywany, bez prezerwatyw czy tabletek antykoncepcyjnych. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wg ty

No to bardzo nieodpowiedzialnie robicie. Takie coś to jak proszenie się o wpadkę.

Co do długości cyklu to policz dni od pierwszego dnia okresu do dnia przed kolejnym okresem i masz długość cyklu. A potem z kilku miesięcy tak i już masz średnia długość cyklu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Gość Wg ty napisał:

No to bardzo nieodpowiedzialnie robicie. Takie coś to jak proszenie się o wpadkę.

Co do długości cyklu to policz dni od pierwszego dnia okresu do dnia przed kolejnym okresem i masz długość cyklu. A potem z kilku miesięcy tak i już masz średnia długość cyklu.

Długość cyklu trwa 31 dni, jeśli dobrze policzyłam. Okres się spóźnia już 4 dni. Słyszałam ze okres może się spóźniać aż do 7 dni wiec teraz pozostaje mi tylko czekać na okres. Jeśli się nie pojawi tydzień po dniu planowanej miesiączki to wybiorę się do ginekologa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Gość Mee napisał:

Cześć te plamienia to mógł być twój okres. Myślę że ciąży nie ma u Ciebie poprostu zaburzenia hormonalne  🙂 plamienie krwawienie trwało 5 dni wykluczam tu ciążę możesz być spokojna wybierz się do ginekologa 

Krwawieniem nie mogłabym tego nazwać, plamienie a bardziej śluz pojawiał się tylko rano na wkładce, a później już tylko podczas podcierania się i to rzadko. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, IngaXV18 napisał:

Długość cyklu trwa 31 dni, jeśli dobrze policzyłam. Okres się spóźnia już 4 dni. Słyszałam ze okres może się spóźniać aż do 7 dni wiec teraz pozostaje mi tylko czekać na okres. Jeśli się nie pojawi tydzień po dniu planowanej miesiączki to wybiorę się do ginekologa.

Czasami okres może się spóźniać nawet 7 dni i to normalne. U mnie tak było w tym miesiącu, a okazało się że ma to związek ze stresem, który przeżywałam, także spokojnie. Aby całkowicie wykluczyć lub potwierdzić ciążę można zrobić z krwi badanie na beta hcg. To badanie jest najbardziej dokładne, bo podczas ciąży wzrasta ilość tego hormonu. Możesz to zrobić od ręki, zwłaszcza że jesteś już pełnoletnia, a wynik będziesz mieć po południu. Też nie jest to drogie bo ok. 15zł a to niewielka cena za spokój. Myślę, że i tak powinnaś pójść do ginekologa i dobrać tabletki. To zdecydowanie lepszy sposób niż seks przerywany. Nie chcę cie straszyć, ale plemniki występują już w preejakulacie, czyli w tym płynie przed wytryskiem, jednak zwykle te plemniki są mało ruchliwe. Najlepszym sposobem będzie to badanie z krwi a potem tak czy siak wizyta u ginekologa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdzie mogę zrobić takie badanie krwi? 

Jesli chodzi o stres to żadnego nie było, byłam kilka dni chora miałam grype, może to jest przyczyna przesunięcia okresu? 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wg ty

Beta hcg zrobisz w laboratorium.

 

Choroba może rozregulować cykl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, IngaXV18 napisał:

Gdzie mogę zrobić takie badanie krwi? 

Jesli chodzi o stres to żadnego nie było, byłam kilka dni chora miałam grype, może to jest przyczyna przesunięcia okresu? 

 

To badanie możesz zrobić w zwykłej diagnostyce, tam gdzie pobierają krew na inne badania. Wtedy będziesz mieć jasność. Tak, grypa może przyczynić sie do opóźnienia okresu, ale i tak przy waszych ryzykownych metodach antykoncepcji zrobiłabym badanie na betę, testy czasem fałszują wynik. I tak jak już ktoś wspomniał, plamienia mogą być objawem zaburzeń hormonalnych, stąd lepiej powiedzieć o tym lekarzowi. Badania hormonalne wykonuje sie w różnych dniach cyklu, np tylko miedzy 3 a 5 dniem. A jeśli chodzi o obliczanie długości cyklu to polecam aplikację na Androida - Mój kalendarzyk. Jest bezpłatna a ja bez niej sobie już nie wyobrażam życia ;) używam jej od 5-7 lat. Sama oblicza średnią długość cyklu, bez problemu widać wszelkie odstępstwa od normy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak do ginekologa wybiorę się na 100%, jednak teraz niestety nie mam na to funduszy, a chce iść prywatnie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Ja tak miałam przy torbielach na jajnikach. Na waszym miejscu zastanowiła bym się nad antykoncepcja u nas tez zawsze stosunek przerywany i dziś 28 tydzień ciąży 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

18 lat i stosunek przerywany? Ty chyb chcesz mieć dziecko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Gość Gość napisał:

18 lat i stosunek przerywany? Ty chyb chcesz mieć dziecko.

Nie rozumiem tego ze jeśli wypowiada się 18 latka to już jest coś nie tak...kiedys dziewczyny w wieku 17 lat rodziły dzieci i nic złego w tym nie bylo. A ja nie pochodzę z jakiejś patologicznej rodziny i będąc w ciazy potrafiłabym się dobrze zająć swoim dzieckiem, mój chłopak także. Wiec nawet jeśli byłabym w ciazy to dziecku nie brakowało by niczego. 

Nie chce być złośliwa, nigdy w życiu, ale czytając takie komentarze typu 18 lat i seks czy jak 18 latka może być matka, to po prostu nie wierze. Niejedna 18 latka jest lepsza mama niż 32 latka. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Gość Gosc napisał:

Ja tak miałam przy torbielach na jajnikach. Na waszym miejscu zastanowiła bym się nad antykoncepcja u nas tez zawsze stosunek przerywany i dziś 28 tydzień ciąży 

A czy czułaś ból? Ja nic nie czuje wiec nie wiem czy to może być jakaś choroba..czytałam również o polipach czy nadżerce ale przy tych chorobach występuje bóle, ktorych nie doświadczyłam. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×