Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość karolinakato

Nie mogę znaleźć pracy... jestem załamana.

Polecane posty

Gość gość

szacunkowo z Polski ma wyjechać ok. 500 tys tego ciulstwa na Zachód, więc będziemy miały lepszą pozycje negocjacyjną w trakcie rozmów rekrutacyjnych albo po prostu u dyrekcji domagając się podwyżki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość QAZXYV
18 godzin temu, Gość gość napisał:

Ja dopisałam pare umiejętności i przyjęli mnie a potem douczyli.

Tez tak kiedys zrobilam, podkoloryzowalm ale tylko troche moja znajomosc excela I publishera.  bo word, outlook itp to super, z pakiertu office mialam, ale te dwa slabe. no ale podkoloryowalam ciut, mialm tez znakomite referencje I dobrze mi poszlo na rozmowie (mowa ciala na rozmowie o prace jest strasznie wazna).  to, ze moj excel nie jest dbory, wyszlo po niecalym miesiacu, kolega z dzialu mnie douczyl I po kolejnym miesiacu smigalam a excelem a obecnie - 2 lata pozniej - juz od dawna to ja jestem osoba 'od excela I publishera' w dziale ;)  nie lubie excela ale woem ze jest poteznym narzedziem tlyko ludzie nie umieja wykorzystac jego potencjalu.

 no I mam prace, paltna kiepskawo bo zaczelam od 2,100 netto obecnie mam 2,640 netto, ale lepsze to niz nic. oficjalnie 8-15:30 pracuje. ale czesto do 16, 16:15 zostaje. za to 2 dni w miesiacu pracuje z domu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fisch
3 godziny temu, Gość gosc napisał:

w Niemczech tez maja gorsze warunki niz polacy. Kiedy polak dostaje 1200-1500 euro,ukrainiec dostaje 800-1000 euro. A do tej pani,co mowi,ze prace mozna dostac wszedzie..Owszem,o ile mieszka sie w duzym miejscie. U mnie nie ma sądow,a jest sąd i urzedow tez malo,a stanowiska pozajmowane glownie przez Panie Halinki od 30 lat ,ktore czekaja na emeryture. Jak cos sie zwolni to w pierwszej kolejnosci prace dostaje znajomi i rodzina,a pozniej reszta. Jedyna opcja to dojazd 80 km do innego miasta. Tez sie rozgladalam, wysylałam cv i lipa, bo pracodawcy tez patrza na miejsce zamieszkania,a jak trafisz juz na rozmowe i wyjdzie ze masz male dzieci to jestes spalona.

Kolejna osoba która pewnie nawet nie przejeżdżała przez Niemcy a ma najwiecej do powiedzenia. Tak się składa ze urodziłam się w Niemczech, mieszkałam tez któtko w Polsce. Żaden pracownik nie dostaje z automatu niższej  stawki za obywatelstwo. Stawka zależy od stanowiska a nie obywatelstwa wiec nie pitol ze Ukrainiec dostaje z automatu niższa stawkę niż Polak. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Wiele osób podkoloryzowuje swoje umiejętności. Wymagamy znajomości komputera, przed rozmowa kwalifikacyjna robimy test praktyczny. Nic trudnego - zrobić tabelkę, napisać krótkie pismo, wysłać maila z załącznikiem. Spora ilość osób już przed testem rezygnuje, część siada przed komputerem ale kompletnie nic nie potrafi. I często są to młodzi ludzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość QAZXYV
4 minuty temu, Gość Gość napisał:

Wiele osób podkoloryzowuje swoje umiejętności. Wymagamy znajomości komputera, przed rozmowa kwalifikacyjna robimy test praktyczny. Nic trudnego - zrobić tabelkę, napisać krótkie pismo, wysłać maila z załącznikiem. Spora ilość osób już przed testem rezygnuje, część siada przed komputerem ale kompletnie nic nie potrafi. I często są to młodzi ludzie.

to fakt. Ja - post powyzje twojego - umialm sporo, ale akurat excela I publishera nie musualam nigdy wczesniej uzywac. I nie jestem taka calkiem mloda jak np ktos tuz po studiach czy cos - w rozumieniu polskiego pracodawcy ;) bo siebie osobiscie, ocyzwiscie za mloda uwazam!!  Gdy aplikowalam o tamta prace, mialam 31 lat I prawie 3- letnie doswiadczenie w biurze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iwa

Widzę że macie super kwalifikacje i solidne doświadczenie, więc tym bardziej dziwi mnie brak zaproszeń na rozmowy ;/ Możliwe, że CV nie jest atrakcyjne a to jest bardzo istotne przy każdej rekrutacji, dosłownie każdej nawet jak idziesz gdzieś po znajomości. Na pracuj.pl jest darmowy, łatwy i intuicyjny kreator CV i tamtejsze szablony są bardzo eleganckie i schludne. Co napisać, każdy powinien samemu decydować ale zalecam najpierw przejrzeć jakieś materiały sporządzone z rekruterami, bo są rzeczy ogólnikowe, które mogą skreślić całe CV. Do nich trafiają czasami setki życiorysów dziennie a ilość stanowisk jest ograniczona, dlatego mają prawo być kapryśni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marcmar

Sam korzystam z tego kreatora na pracuj i mogę potwierdzić że cały proces tworzenia CV to kwestia poświęcenia 10-15 minut

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asia
11 godzin temu, Gość marcmar napisał:

Sam korzystam z tego kreatora na pracuj i mogę potwierdzić że cały proces tworzenia CV to kwestia poświęcenia 10-15 minut

i słusznie. Dobrze napisane, estetyczne i przykuwające oko CV to podstawa. W pierwszej kolejności trzeba zostać zauważonym. Kiedyś kreatory tworzyły małe koszmarki, więc faktycznie lepiej było pisać je samemu ale teraz... 😉 Teraz w kreatorach takich jak ten na pracuj jest po kilka szablonów i rodzajów cv, więc szybko i łatwo można stworzyć fajny dokument.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×