Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość RR ME

Proszę o poradę - Powrót do Polski

Polecane posty

Gość Thru

No tak ale mamy najniższe ceny w całej UE na żywność, nieruchomości, ubezpieczenia i komunikację. Np bilet 1 przystanek kosztuje pięć razy więcej na zachodzie niż w PL. Nieruchomości (domy, mieszkania) są w PL bardzo tanie a żywność zdrowa i conajmniej 50% tańsza. PL to kraj w którym można żyć za bezdurno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość myk

Razem z "najnizszymi cenami" mamy tez najnizsza jakosc w calej UE. Przez to Polacy tyja jak prosiaki, masowo. Zaden inny narod nie tyje tak szybko jak Polacy.   To przez zatrwazajaco niska jakosc jedzenia, chemie, antybiotyki, pestycydy, o lezkach z malej rodzinnej firmy nawet nie wspominam (zwierzaki nafaszerowane lekami, umierajace), tylko naiwniak mysli, ze ze swiniami czy kurczakami jest inaczej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tur

Rzeczywiścke w PL jest bardzo tanio. Dlatego Nie musimy zarabiać tyle co na zachodzie. Teraz mamy już dobre pensje a będą jeszcze wyższe. Za trzy lata dogonimy zachód a nawet przegonimy, bo siła nabywcza złotówki rośnie a kraj pięknieje. Polska zmienia się w oczach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość milk and hony

No co ty, Tur, nie za trzy lata dogonimy Zachod, tylko za trzy miesiace. Trzeba mowic serio!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wqqq
4 godziny temu, Gość Thru napisał:

No tak ale mamy najniższe ceny w całej UE na żywność, nieruchomości, ubezpieczenia i komunikację. Np bilet 1 przystanek kosztuje pięć razy więcej na zachodzie niż w PL. Nieruchomości (domy, mieszkania) są w PL bardzo tanie a żywność zdrowa i conajmniej 50% tańsza. PL to kraj w którym można żyć za bezdurno.

Dla ciebie cala Unia to te same ceny??? Sorki cos nie nadazasz, np w Portugalii ceny sa jak w Pollsce a pensje wyzsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość baddera
3 godziny temu, Gość myk napisał:

Razem z "najnizszymi cenami" mamy tez najnizsza jakosc w calej UE. Przez to Polacy tyja jak prosiaki, masowo. Zaden inny narod nie tyje tak szybko jak Polacy.   To przez zatrwazajaco niska jakosc jedzenia, chemie, antybiotyki, pestycydy, o lezkach z malej rodzinnej firmy nawet nie wspominam (zwierzaki nafaszerowane lekami, umierajace), tylko naiwniak mysli, ze ze swiniami czy kurczakami jest inaczej.

Zgadzam sie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Gość wqqq napisał:

Dla ciebie cala Unia to te same ceny??? Sorki cos nie nadazasz, np w Portugalii ceny sa jak w Pollsce a pensje wyzsze

Serio? A.podaj linka.do danych np. do mediant zarobków? Bo raczej przy tak.wysokim bezrobociu to pracodawca w.portugalii dyktuje.warunki.stad tak duzo.pprtugalczykow pracuje w Polsce obecnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sqq

Portugalczycy w Polsce??? Pierwsze slysze, gdzie niby???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość baddera

Potugalia jest biedna, podobnie jak Polska; Napisalam ze mimo wszystko zarobki wyzsze, co przedstawia ponizsza tabela

 

https://gratka.pl/regiopraca/portal/rynek-pracy/zarobki/placa-minimalna-w-krajach-unii-europejskiej

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość baddera

Bylam  Portugali- mnostwo Potugalczykow wyjezdza za chlebem do Francji Polak przeciez ma gorsze zarobki- spojrz na statystyki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Gość baddera napisał:

Bylam  Portugali- mnostwo Potugalczykow wyjezdza za chlebem do Francji Polak przeciez ma gorsze zarobki- spojrz na statystyki!

Ale podajesz linka do minimalnej płacy tyle.ze.w Polsce nawet kasjer w supermarkecie lub pracownik produkcji zarabia więcej. Trzeba porównać mediany. No i w Portugalii czy innych krajach też bezrobocie jest wyższe więc może się okazać że jedna osoba utrzymuje kilka. Zgadzam się że w takim UK może dla.osoby która w Polsce zarabialaby minimum lub malo może być lepiej, ale.place osób w tzw dobrych zawodach  czy z dobrym dosw moga byc w polsce naprawde porównywalne. To był.moj powód powrotu do.polski choć mentalnie lepiej się czułam zagranica.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość baddera

Kobietka 2019, napisz  wiecej dlaczego mentalnie za granica czulas sie lepiej. Ja jednak bede zdania ze w Poslce sie zyje ciezko, nie tylko najnizsza krajowa jest wazna. Chociaz jest wazna, bo jednak w wielu krajach Europy Zachodniej za najnizsza krajowa mozna zyc godziwie- w Polsce nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Gość baddera napisał:

Kobietka 2019, napisz  wiecej dlaczego mentalnie za granica czulas sie lepiej. Ja jednak bede zdania ze w Poslce sie zyje ciezko, nie tylko najnizsza krajowa jest wazna. Chociaz jest wazna, bo jednak w wielu krajach Europy Zachodniej za najnizsza krajowa mozna zyc godziwie- w Polsce nie.

Wiesz co jestem singielka, na zachodzie ludzi odbieralam bardziej uśmiechniętych, odważnych, inteligentnych, ciekawych świata, tolerancyjnych i towarzyskich.

W Polsce spoleczenstwo jest bardzo homogrniczne i zamknięte w sobie. Umówienie się ze znajomym często graniczy z cudem. Ludzie spędzają czas w domu zamiast tak jak zagranica na zewnątrz.

Co do wynagrodzen ja porównuje Francję i Belgie akurat. 

Natomiast duży plus dla Polski za bezpieczeństwo. U nas nie trzeba się bać chodząc po zmroku po ulicach czy korzystając z transportu miejskiego.

 

 

Edytowano przez Kobietka2019

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość viqi

No ja nie wiem wiem czy Polska taka bezpieczna, raczej media o tym trabia; A ile jest niewyjasnionych zbrodni i zaginien??

Nie wspomne o tym co sie stalo w Gdansku  z prezydentem. Ludzie przeciez w knajpach siedza. Zarobki ciulowe.
A jak porownujesz Francje z Belgia to gdzie lepiej i dlaczego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość baddera

Tez uwazam ,ze szkoda  wielka , ze Polacy sa tacy zamkieci na innych i nietolerancyjnu, bo przeciez , dysponujemy bogatą kulturą. Kiedys bylo inaczej, co sie zmienilo??? Szkoda, że nie umiemy pokazac tego, chwalic sie  oraz cieszyć się z tego. Powinniśmy rozwijać Polske , a jakos pokazujmey sie w zlym swietle. Nadajemy na siebie nawzajem  i w kraju i za granica. Ja sie ciesze ze wyjechalam, bo dzieki temu jestem bardziej wyrozumiala  tolerancyjna i staram się zrozumieć drugiego człowieka. Nie oceniam nikogo powierzchownie. Obawiam sie ze zostajac w Polsce moglaby sie poddac tym bzdurom, ktore nadaja w tv itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
52 minuty temu, Gość viqi napisał:

No ja nie wiem wiem czy Polska taka bezpieczna, raczej media o tym trabia; A ile jest niewyjasnionych zbrodni i zaginien??

Nie wspomne o tym co sie stalo w Gdansku  z prezydentem. Ludzie przeciez w knajpach siedza. Zarobki ciulowe.
A jak porownujesz Francje z Belgia to gdzie lepiej i dlaczego?

Francja ze względu na kulturę architekturę otwartość ludzi. Wymienisz jakieś pojedyncze wypadki. W innych krajach rozbojów kradzieży gwałtów tyle się dzieje że już nawet media o tym nie mówią. Ja wiem jak się czuje wieczorem na ulicy w Polsce a jak się czułam zagranica. I naprawde w polsce nie balabym .sie w nocy pospacerować, a zagranica już tak.

Edytowano przez Kobietka2019

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość viqi

A czytalam, ze w Belgii sie lepiej zarabia niz we Francji? To prawda? Jak z praca, kosztami utrzymania i cenami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tuk

Tak czy siak najtaniej jest u nas. Byłam i widziałam ile kosztuje życie np w Anglii. Wszystko dużo, dużo droższe. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość brumm

Do czlowieka, ktory powtarza w kolko mantre, ze w PL jest najtaniej: nie chodzi o to gdzie jest taniej, tylko o to ile mozesz kupic za pensje na porownywalnym stanowisku pracy, jaka jakosc dostajesz, oraz o to jak ogolnie sie zyje. W kazdej z tych dziedzin Polska przegrywa. Co  z tego ze jest tanio, skoro bylejak.  J

Tanio dostaniesz g...., mozesz je jesc i patrzec na zmiany hormonalne u twojch dzieci oraz na swojego raka. Tanio dostajesz szmaty zamiast ubran. Tanio dostajesz scierwo napompowane woda, ktore sprzedaje sie pod nazwa "mieso".

50m² mieszkania we Francji i w Polsce, to zupelnie inne mieszkanie, bo we Francji NIE wlicza sie do powierzchni mieszkania kuchni, lazienki i przedpokoju. Placisz za 50m², ale mieszkasz na 70m², wiec w Polsce wychodzi "tanio", zwlaszcza ze co drugi deweloper wlicza w powierzchnie sciany dzialowe, wiec kupujesz 50m², a mieszkasz na 45m². Itd., itp. 45 a 70m², w opisie jest w obu 50m²

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fdddd
54 minuty temu, Gość brumm napisał:

Do czlowieka, ktory powtarza w kolko mantre, ze w PL jest najtaniej: nie chodzi o to gdzie jest taniej, tylko o to ile mozesz kupic za pensje na porownywalnym stanowisku pracy, jaka jakosc dostajesz, oraz o to jak ogolnie sie zyje. W kazdej z tych dziedzin Polska przegrywa. Co  z tego ze jest tanio, skoro bylejak.  J

Tanio dostaniesz g...., mozesz je jesc i patrzec na zmiany hormonalne u twojch dzieci oraz na swojego raka. Tanio dostajesz szmaty zamiast ubran. Tanio dostajesz scierwo napompowane woda, ktore sprzedaje sie pod nazwa "mieso".

50m² mieszkania we Francji i w Polsce, to zupelnie inne mieszkanie, bo we Francji NIE wlicza sie do powierzchni mieszkania kuchni, lazienki i przedpokoju. Placisz za 50m², ale mieszkasz na 70m², wiec w Polsce wychodzi "tanio", zwlaszcza ze co drugi deweloper wlicza w powierzchnie sciany dzialowe, wiec kupujesz 50m², a mieszkasz na 45m². Itd., itp. 45 a 70m², w opisie jest w obu 50m²

Racja. Patrząc na relacje pensji i cen to masakra jest w Polsce. Z tym patrzeniem na zmiany hormonalne i raja to mnie ubawiles ale też prawda. Zresztą niedawno czytałam że w Polsce jest jeden z wyższych wskaźników zachorowalnosci na nowotwory. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Beess

No kurcze co ten ktoś o tej taniosci pisze. Odwroce sytuację. Anglia np była dla ciebie droga, bo wziąłeś z Polski kasę i się zdziiles. Anglicy maja pensje kilka razy wyższe. Standard inny. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Gość viqi napisał:

A czytalam, ze w Belgii sie lepiej zarabia niz we Francji? To prawda? Jak z praca, kosztami utrzymania i cenami?

Tamat rzeka, nie da sie odpowiedziec jednoznacznie. Jesli.jestes ciekawa to warto zadac konkretne pyt na forach polakow w tych krajach. Pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Ile kupisz litrów paliwa za najniższą krajową w UK, a ile za polską najniższą w Polsce?

Policz to dla mięsa, masła, chleba czy czegokolwiek!

Policz i będziesz wiedzieć gdzie jest taniej!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wbwbw

Mozesz pisac, to ci za chwile taki napsize ze przeciez w Polsce to wszyscy 6 tysiecy zarabiaja bla bla bla

wiadomo ze to bzdura, bo sa statystyki z ktorych wynika jasno, ze wiekszosc Polakow zarabia najnizsza krajowa

a ci co zarabiaja duzo placa duze podatki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bruum

No, ale jak sie do doliczy pensje dworek jednego dyrektora banku, to srednia zaraz sie poprawia i wychodzi 5 tys na kazdego Polaka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zielona granica

Koniec końcem jest taki, ILE kupi obywatel danego kraju za pensje najczęściej zarabianą, czyli siła nabywcza waluty z pensji którą ma najwięcej osób, biorąc pod uwage ten sam "koszyk" wydatków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fauve

W Pl jest bajecznie tanio. Kupujesz produkty najwyższej jakości, możesz wybierać co chcesz za bezdurno. Nie wspomnę o komunikacji, która w PL jest pięć razy tańsza niż na zachodzie. A polskie pensje bardzo się poprawiły i idą cały czas w górę. Nie rozumiem ludzi, którzy decydują się na emigrację. Po co? Dokąd? Przecież w PL niczego nie brakuje. 20 lat temu to był sens wyjeżdżać ale dziś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bty

ja też tak myślę. W PL zarobisz mniej ale wszystko jest za bezdurno wiec nie ma po co wyjeżdżać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość motr

Fauve, zaciales sie? W kolko to samo.  Jesli ci w Polsce niczego nie brakuje, to znaczy, ze nic nie znasz, nie masz bladego pojecia co oferuje swiat. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość motr

Pytania do Fauve i Bty:

Gdzie kupie w Polsce prawdziwy ser zolty, a nie wyrob seropodobny?

Gdzie jest mieso,  ktore nie zostalo napchane woda z chemia, bo tylko takie widze w sklepach.

Dlaczego kawa jest droga, znacznie drozsza niz na Zachodzie, a w dodatku  podla, nie ma dobrej?

Gdzie jest czekolada najwyzszej jakosci?  Albo chociaz "dobrej" jakosci? W sklepach sa wyroby czekoladopodobne.

Gdzie mozna kupic dobre kakao a nie jego  namiastke?

Jesli chce kupic dzikie ryby , np. re, Sw. Piotra, sole, dzikie lososie,  to gdzie mam sie udac?

To ci jest w PL sprzedawane jako "losos wedzony" bardzo czesto jest pstragiem teczowym. W dodatku jakosc "lososia", realnie scierwa z ktorego wyplywa jakas tlusta ciecz, przyprawia o mdlosci. Losos wedzony jest suchy, jesli cos z niego wyplywa, to nie wolno tego brac do ust!    Gdzie sa dostepne  lososie wedzone dymem i solone recznie sucha sola?

Kiedy ostatnio jedliscie jagniecine? A  wolowine miesna, nie mleczna - tylko taka jest dostepna w PL.

Jesli nie potraficie odpowiedziec na moje pytania, to znaczy, ze jecie tylko wyroby seropodobne,  najtansze gatunki miesa (swinie i kurczaki),  w dodatku napchane woda, na antybiotykach. Nic innego nie znacie. 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×