Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Gosc

Co za wariatka zabrania dzieciom czytać Harry'ego Pottera?

Polecane posty

Gość Gosc

W jakimś poście natknęłam się na wypowiedź babki,która nie pozwala dzieciom czytać Harry'ego Pottera. Tak serio? Czy to jakieś jaja? Wytłumaczy mi ktoś co złego jest w tych książkach? Sama,miałam wtedy może z 11-12 lat,dostałam od cioci pod choinkę dwie pierwsze części i byłam zachwycona. Potem się czekało jak na szpilkach na kolejne tomy...coś fantastycznego. Jak można zabraniac czytania takich rzeczy? Co niektóre kobiety mają w głowach? Jeszcze rozumiem,że komuś zwyczajnie fabuła nie odpowiada, no ok, gusta są różne. Sama np nie przepadam za kryminalami, ale z tego powodu mam bronić czytania ich innym? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia

Magia w religii katolickiej jest zabroniona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

No i masz odpowiedz... hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia
7 minut temu, Gość gosc napisał:

No i masz odpowiedz... hehe

No co? Jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kjioeut98e4u89otihje

A baśnie? Kopciuszka też nie wolno?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
11 minut temu, Gość kjioeut98e4u89otihje napisał:

A baśnie? Kopciuszka też nie wolno?

Przeciez w Kopciuszku tez jest magia...  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
36 minut temu, Gość Kasia napisał:

No co? Jest

Tak, seks czy plodzenie dzieci przez ksieza tez jest zabronione, a jednak 10-15 % ma dzieci, a nawet nie wiadomo ile ma seks.  Najwazniejsze, ze nie sa homoseksualistami juz lepiej jak sa pedofilami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Tu autorka. Poważnie? I to jest ten powód? Czyli,jak ktoś wyżej napisał,baśnie są również zakazane? A są przecież przepiękne! No to nie wiem jaka fanatyczka musiałabym być,żeby bronić własnym dzieciom dostępu do takich fajnych treści. Osobiście jestem niewierząca, ale to nie ma nic do rzeczy,po prostu dziwi mnie niesamowicie tok myślenia, według którego Harry Potter jest zły, bo magia, a chodzenie po wodzie ,uzdrawianie i zamiana wody w wino się z tym w żaden sposób nie wiąże. No cóż, pewnie zbyt tepa i ograniczona jestem.😉 Dziękuję wam za odzew w temacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
12 minut temu, Gość Gosc napisał:

Tu autorka. Poważnie? I to jest ten powód? Czyli,jak ktoś wyżej napisał,baśnie są również zakazane? A są przecież przepiękne! No to nie wiem jaka fanatyczka musiałabym być,żeby bronić własnym dzieciom dostępu do takich fajnych treści. Osobiście jestem niewierząca, ale to nie ma nic do rzeczy,po prostu dziwi mnie niesamowicie tok myślenia, według którego Harry Potter jest zły, bo magia, a chodzenie po wodzie ,uzdrawianie i zamiana wody w wino się z tym w żaden sposób nie wiąże. No cóż, pewnie zbyt tepa i ograniczona jestem.😉 Dziękuję wam za odzew w temacie.

Wiesz, jedno to magia , a drugie cud 😄 nic nie zrobisz, jak ktoś sobie uroi w główce to nie przekonasz. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
20 minut temu, Gość Gosc napisał:

Tu autorka. Poważnie? I to jest ten powód? Czyli,jak ktoś wyżej napisał,baśnie są również zakazane? A są przecież przepiękne! No to nie wiem jaka fanatyczka musiałabym być,żeby bronić własnym dzieciom dostępu do takich fajnych treści. Osobiście jestem niewierząca, ale to nie ma nic do rzeczy,po prostu dziwi mnie niesamowicie tok myślenia, według którego Harry Potter jest zły, bo magia, a chodzenie po wodzie ,uzdrawianie i zamiana wody w wino się z tym w żaden sposób nie wiąże. No cóż, pewnie zbyt tepa i ograniczona jestem.😉 Dziękuję wam za odzew w temacie.

Nie wiem czy to ta kobieta od Harry Potter odpowiedziala, ale podajac taki powod to zabrzmialo jkaby byla ona.  Fanatykow wszedzie pelno jak widac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katoglupota

w bibli tez jest przeciez magia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
1 minutę temu, Gość katoglupota napisał:

w bibli tez jest przeciez magia

Tylko jedna osoba moze uprawiac magie i miec na to specjalna nazwa- cuda.  Jezeli ty zaczniesz chodzic po wodzie to bedzie to nazywalo sie magia w bibli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
15 minut temu, Gość gosc napisał:

Tylko jedna osoba moze uprawiac magie i miec na to specjalna nazwa- cuda.  Jezeli ty zaczniesz chodzic po wodzie to bedzie to nazywalo sie magia w bibli.

biblii panie analfabetki, jako osoby oczytane mogłybyście pisać poprawnie

Ja też nie pozwalam swoim dzieciom czytać Harry Pottera, podobnie nie daję im do jedzenia fast foodów ani nie pozwalam bawić się psimi odchodami.

Pani zachwycona powyższą książką chyba nie miała do czynienia z dobrą lekturą, to zwyczajna szmira, szkodliwa moralnie i intelektualnie.

A co do podobieństwa z klasycznymi baśniami... W bajkach wszystko jest czarno-białe, dobro i piękno pociaga i wygrywa, zło i brzydota odpycha i przegrywa. W lekturach typu hp granice się zacierają, zło jest atrakcyjne i zaczyna fascynować. Poza tym w baśniach nie ma prawdziwych zaklęć zaczerpniętych z biblii szatana (przez 2x "i" drogie panie) używanych do uprawiania magii przez satanistów (tak, tak, to nie wymysł ani żart).

90% przeczyta i puści w niepamięć, 10% poważnie się rozchoruje. To raczej optymistyczny szacunek zagrożenia.

Miłej lektury,

Babka, która nie pozwala dzieciom czytać Harry'ego Pottera 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość haha haha
9 minut temu, Gość gość napisał:

Pani zachwycona powyższą książką chyba nie miała do czynienia z dobrą lekturą, to zwyczajna szmira, szkodliwa moralnie i intelektualnie.

Wiesz co pani madra?

 Ja WSZYTSTKIE  czesci z serii  o Harrym Potterze przeczytalam, majac jakos 25-30 lat, w ORYGINALE.  sa napsiane pieknym poprawnym bogatym jezykiem. fabula kest przemyslana.

jelsi ty czytalas tylko tlumaczenie, coz... no comments.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość haha haha

mialo byc napisane, nie napsiane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Frugi

We władcy pierścieni też jest magia, a nie jest ta powieść zakazana przez kk. Podobnie kroniki Narnii. Magia tam pochodzi od Boga (przedstawionego symbolicznie, pod inną postacią). W pozycjach zakazanych magia ma inne źródło. Ot i tyle, tajemnica rozwiązana 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość haha haha
2 minuty temu, Gość Frugi napisał:

We władcy pierścieni też jest magia, a nie jest ta powieść zakazana przez kk. Podobnie kroniki Narnii. Magia tam pochodzi od Boga (przedstawionego symbolicznie, pod inną postacią). W pozycjach zakazanych magia ma inne źródło. Ot i tyle, tajemnica rozwiązana 😉

A Piesni Lodu I Ognia /  'Gra o Tron'?  ;)   (tez czytalam w oryginale)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość haha haha
2 minuty temu, Gość Frugi napisał:

We władcy pierścieni też jest magia, a nie jest ta powieść zakazana przez kk. Podobnie kroniki Narnii. Magia tam pochodzi od Boga (przedstawionego symbolicznie, pod inną postacią). W pozycjach zakazanych magia ma inne źródło. Ot i tyle, tajemnica rozwiązana 😉

A Piesni Lodu I Ognia /  'Gra o Tron'?  ;)   (tez czytalam w oryginale)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
10 minut temu, Gość haha haha napisał:

Wiesz co pani madra?

 Ja WSZYTSTKIE  czesci z serii  o Harrym Potterze przeczytalam, majac jakos 25-30 lat, w ORYGINALE.  sa napsiane pieknym poprawnym bogatym jezykiem. fabula kest przemyslana.

jelsi ty czytalas tylko tlumaczenie, coz... no comments.

Twoje dzieci też czytają w oryginale? W tym wieku takie lektury? chyba jako ćwiczenie językowe? jeśli nie, to no comments 🙂

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
17 minut temu, Gość haha haha napisał:

Wiesz co pani madra?

 Ja WSZYTSTKIE  czesci z serii  o Harrym Potterze przeczytalam, majac jakos 25-30 lat, w ORYGINALE.  sa napsiane pieknym poprawnym bogatym jezykiem. fabula kest przemyslana.

jelsi ty czytalas tylko tlumaczenie, coz... no comments.

Mogłabyś tę poprawność przenieść do ojczystego języka, będziesz bardziej wiarygodna 😄

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Sama nie czytałam Harrego Pottera więc w zasadzie nie wiem czy można to nazwać dobrą lekturą? Niby statystyki mówią, że książka świetna, ale jak nie sprawdzę, to się nie dowiem, a sprawdzać nie zamierzam, bo nie kręcą mnie takie historie. A tak w ogóle to chyba będę się cieszyć, jeśli moje dziecko będzie czytać cokolwiek. A argument, że tam jest magia i katolikowi nie wypada... serio? Jestem wierząca i czytałam np. Kod Leonarda da Vinci, a czy się zgadzam z postawioną tam tezą, to już inna sprawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

 

2 minuty temu, Gość Gość napisał:

Sama nie czytałam Harrego Pottera więc w zasadzie nie wiem czy można to nazwać dobrą lekturą? Niby statystyki mówią, że książka świetna, ale jak nie sprawdzę, to się nie dowiem, a sprawdzać nie zamierzam, bo nie kręcą mnie takie historie. A tak w ogóle to chyba będę się cieszyć, jeśli moje dziecko będzie czytać cokolwiek. A argument, że tam jest magia i katolikowi nie wypada... serio? Jestem wierząca i czytałam np. Kod Leonarda da Vinci, a czy się zgadzam z postawioną tam tezą, to już inna sprawa.

Aczkolwiek wzięłabym też pod uwagę wiek dziecka. Co innego, gdy po książkę sięga dziecko ośmioletnie, a co innego, gdy trzynastolatek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Frugi
24 minuty temu, Gość haha haha napisał:

A Piesni Lodu I Ognia /  'Gra o Tron'?  😉  (tez czytalam w oryginale)

Zakazane 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Frugi
24 minuty temu, Gość haha haha napisał:

A Piesni Lodu I Ognia /  'Gra o Tron'?  😉  (tez czytalam w oryginale)

Zakazane 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Frugi
24 minuty temu, Gość haha haha napisał:

A Piesni Lodu I Ognia /  'Gra o Tron'?  😉  (tez czytalam w oryginale)

Zakazane 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
3 godziny temu, Gość Kasia napisał:

Magia w religii katolickiej jest zabroniona

 

1 godzinę temu, Gość Gosc napisał:

Tu autorka. Poważnie? I to jest ten powód? Czyli,jak ktoś wyżej napisał,baśnie są również zakazane? A są przecież przepiękne! No to nie wiem jaka fanatyczka musiałabym być,żeby bronić własnym dzieciom dostępu do takich fajnych treści. Osobiście jestem niewierząca, ale to nie ma nic do rzeczy,po prostu dziwi mnie niesamowicie tok myślenia, według którego Harry Potter jest zły, bo magia, a chodzenie po wodzie ,uzdrawianie i zamiana wody w wino się z tym w żaden sposób nie wiąże. No cóż, pewnie zbyt tepa i ograniczona jestem.😉 Dziękuję wam za odzew w temacie.

Ja sprostuję. Magia nie jest zabroniona w kk. Oni chcą mieć magię na wyłączność. A dlaczego Harry Potter, a nie Narnia, Władca Pierścieni, czy Pieśń lodu i ognia? Bo Harry Potter jest cały o czarownicach. Główny bohater jest czarodziejem, pozytywną i bardzo znaną postacią, co może nakłaniać dzieci do interesowania się magią, a to kościołowi jest nie na rękę. Władca pierścieni jest ciężką książką dla takiego 12latka, Pieśń jest książką dla dorosłych, a w Narnii głównymi bohaterami są zwykłe dzieci. Kogo dziewczynki naśladują czytając Kopciuszka? Wróżkę, czy Kopciuszka? Kopciuszka, bo to główny bohater.to samo się tyczy Harrego. Dzieci są skoncentrowane na Harrym. Poczytaj jeszcze dlaczego na cenzurowanym jest Hello Kitty. Padniesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
14 minut temu, Gość gość napisał:

 

Ja sprostuję. Magia nie jest zabroniona w kk. Oni chcą mieć magię na wyłączność. A dlaczego Harry Potter, a nie Narnia, Władca Pierścieni, czy Pieśń lodu i ognia? Bo Harry Potter jest cały o czarownicach. Główny bohater jest czarodziejem, pozytywną i bardzo znaną postacią, co może nakłaniać dzieci do interesowania się magią, a to kościołowi jest nie na rękę. Władca pierścieni jest ciężką książką dla takiego 12latka, Pieśń jest książką dla dorosłych, a w Narnii głównymi bohaterami są zwykłe dzieci. Kogo dziewczynki naśladują czytając Kopciuszka? Wróżkę, czy Kopciuszka? Kopciuszka, bo to główny bohater.to samo się tyczy Harrego. Dzieci są skoncentrowane na Harrym. Poczytaj jeszcze dlaczego na cenzurowanym jest Hello Kitty. Padniesz.

Tu autorka. Wiem, o tym Hello Kitty czytałam, to chyba jakieś jaja. 

Natomiast chciałabym odnieść się do Pani, która twierdzi,że nie miałam do czynienia z dobra lekturą.  Owszem,miałam. Lecz,jak już wspomniałam,gusta są różne. Tak samo również napisałam, że Harrym Potterem zachwycona byłam w wieku nastoletnim, co nie oznacza,że dziś nie zdarzy mi się poczytać. Prosiłabym o konkretne przykłady, cytaty ,które tak moralnie i intelektualnie w tej książce mogą zaszkodzić dziecku. Oczywiście nie piszę tu o 6-latkach, ale o nieco starszych dzieciach. Według mnie Harry Potter jest,oczywiście według zainteresowan, naprawdę fajna seria,po która warto sięgnąć.  Zakładam,że w tym układzie bajki np Disneya też są szkodliwe moralnie? Moim zdaniem niektóre lektury szkolne są dużo bardziej szkodliwe niż ten straszny Harry Potter...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
28 minut temu, Gość Gosc napisał:

Tu autorka. Wiem, o tym Hello Kitty czytałam, to chyba jakieś jaja. 

Natomiast chciałabym odnieść się do Pani, która twierdzi,że nie miałam do czynienia z dobra lekturą.  Owszem,miałam. Lecz,jak już wspomniałam,gusta są różne. Tak samo również napisałam, że Harrym Potterem zachwycona byłam w wieku nastoletnim, co nie oznacza,że dziś nie zdarzy mi się poczytać. Prosiłabym o konkretne przykłady, cytaty ,które tak moralnie i intelektualnie w tej książce mogą zaszkodzić dziecku. Oczywiście nie piszę tu o 6-latkach, ale o nieco starszych dzieciach. Według mnie Harry Potter jest,oczywiście według zainteresowan, naprawdę fajna seria,po która warto sięgnąć.  Zakładam,że w tym układzie bajki np Disneya też są szkodliwe moralnie? Moim zdaniem niektóre lektury szkolne są dużo bardziej szkodliwe niż ten straszny Harry Potter...

Mało powiedziane, że to jaja. Ja zapytam pani, która twierdzi, że Harry Potter to dno literackie o tytuły tych dobrych książek. Gatunek mi obojętny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Ja HP kocham , właśnie słucham audiobookow w pracy. Mój 9 latek czyta juz 5 część. Każdy ma prawo do własnej opinii  i w każdej książce mozna doszukać się nieprawidłowości i kontrowersji. My lubimy książki fantastyczne, więc star Wars (o bozu) , swiat dysku, Feist, Tolkien, Gra o tron i wiele innych znajdują się w naszej bibliiteczce. Podobnie mamy posiadamy klasykę, maz uwielbia Kinga. Nie lubię książek obyczajowych, bo mnie nudzą i dołuja. 

Co do Pottera, to nie zgodzę się, ze nie ma tam wyraźnie zatartej granicy dobra i zła. Jest, tylko trzeba przeczytać książkę, bo nie wiem czy "babka, która nie pozwala czytać hp" W ogole czytała ja, czy tylko wydaje opinie.

Abra kadabra ktore mówią wszystkie dzieci udając ze czaruja tez maja podłoże "satanistyczne" 🙂 jak w ogóle ktoś wierzy w te bajki. Nie tylko szatan mówił po łacinie 😉

Ps..My mieszkamy w uk i moj syn w szkole przerabia ostatnio HP. Przynajmniej fajna ciekawa, zachęcająca literatura, z nie Anielki czy Janko Muzykant.

Przed tym czytali Charlie i fabryka czekolady (Tam tp sie dzialo)

Matylda... szatan w postaci małej dziewczynki? 🙂

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hahahaha
1 godzinę temu, Gość gość napisał:

Mogłabyś tę poprawność przenieść do ojczystego języka, będziesz bardziej wiarygodna 😄

 

Nie wiem czemu moj psot jest 'ukryty' jak go wysylam, sprobuje trzeci raz.

jesli chodzi ci o brk polskich znakow - tak mniemam- to wyobrazsobie, pracuje w UK w biurzeci nie mam polskich znakow na klawiaturze. OK ?

a czytanie  ksiazek w obcym jezyku, nie jest  wcale trudne, jak ktos dobrze zna jezyk.

pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×