Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kąpukąpu

Co ile dni bierzecie kapiel/prysznic? Co ile dni myjecie dziecko?

Polecane posty

Gość Jestem kobieta
6 minut temu, Gość Gość napisał:

Ja co 2 dni w lato i co 3 w zimie myję całe ciało. Tak to "strategiczne" miejsca codziennie. Dermatolodzy nie zalecają codziennego mycia całego ciała.

I później smród od ludzi w miejscach publicznych 😂. Ale oczywiście smierdza Ci co prysznic biorą. Nigdy czegoś takiego nie zrozumiem jak można się wykąpać /wejść pod prysznic raz na kilka dni. To kilka minut w przypadku prysznica, jak można iść spać po całym dniu aktywności, czy do ludzi rano. No chyba że siedzicie w domu i lezycie to wtedy może i można😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aga

Porazają mnie takie pytania... Dla mnie codzienny prysznic to oczywistość, bo moi rodzice i babcie/dziadkowie też tak robili. Córka ma 11 lat i raz na miesiąc zdaża sie jej nie brać wieczorem  prysznica- gdy jest np. bardzo zmęczona dużą iloscią pracy domowej i nie miała wf-u a ni innych zajęć sportowych, bo w takim przypadku nie usnęłaby... Szokują mnie zwyczaje ludzi myjacych się raz na parę dni, robiacych jakies podchlapki 😉 i używająvych antyperspirantów jako środka przeciwko smrodowi. To nie działa, moi drodzy. Zapach mieszkania taich "czyscioszków" jest ohydny, zapach pokoju w biurze też, a o smrodzie w środkach komunikacji to wole nie wpsominać, wrrrr..... Nie cierpię brudasów, którzy mają wszystko poukładane i wypolerowane brudną ścierą- pełno takich u nas, niestety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
9 minut temu, Gość Gość napisał:

I wiadomo czemu potem smierdzi w komunikacji.

Ale, że co ci smierdzi? Łydki? Przedramiona?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przed chwilą, Gość Gość napisał:

Ale, że co ci smierdzi? Łydki? Przedramiona?

Pot. Poci się całe ciało. Pot się rozkłada na całym ciele.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
10 minut temu, Gość Jestem kobieta napisał:

I później smród od ludzi w miejscach publicznych 😂. Ale oczywiście smierdza Ci co prysznic biorą. Nigdy czegoś takiego nie zrozumiem jak można się wykąpać /wejść pod prysznic raz na kilka dni. To kilka minut w przypadku prysznica, jak można iść spać po całym dniu aktywności, czy do ludzi rano. No chyba że siedzicie w domu i lezycie to wtedy może i można😂

Tylko gruczoły krokowe i te pod pachami wydzielają zapach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
3 minuty temu, Gość gość napisał:

Pot. Poci się całe ciało. Pot się rozkłada na całym ciele.

No to jak ci śmierdzą łydki jak się spocisz, to idź lepiej do lekarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przed chwilą, Gość Gość napisał:

No to jak ci śmierdzą łydki jak się spocisz, to idź lepiej do lekarza.

Ty idź, skoro nie czujesz jak sama śmierdzisz, niedomytku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jestem kobieta
2 minuty temu, Gość Gość napisał:

Tylko gruczoły krokowe i te pod pachami wydzielają zapach.

No popatrz a powachaj komuś nieswieze włosy i oceń czy pachną. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hhh

Co sobotę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

Tylko, ze potu nie wyczujesz u osob, ktore codziennie myja miejsca, ktore wydzielaja zapachy.  Ja po wymyciu normalnie nakladam dezodorant i pozostale osoby rowniez podejrzewam.  Wszyscy wypowiadajacy sie tutaj myja sie i szczerze mowiac nie wiem co ty niby mialabys wyczuc na plecach, ramionach czy nogach.  Jak cos czujesz to sa to osoby, ktore sie nie myja w ogole, a nie osoby myjace sie codziennie i biorace prysznic co 2-3 dni.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Mycie całego ciała nie częściej niż co 2-3 zalecają dermatolodzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
5 minut temu, Gość Gość napisał:

Tylko gruczoły krokowe i te pod pachami wydzielają zapach.

Nie ma co tlumaczyc podstaw biologi i anatomi durrniom jezeli do tej pory sie tego nie dowiedzieli.  Mamuska opisujaca swoja 11-sto letnia corke jest najlepsza.  Wlasnie w okresie dorastania trzeba sie wiecej myc poniewaz cialo przechodzi burze hormonalna...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
2 minuty temu, Gość Gość napisał:

Mycie całego ciała nie częściej niż co 2-3 zalecają dermatolodzy.

Nie znają się :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
3 minuty temu, Gość Gość napisał:

Mycie całego ciała nie częściej niż co 2-3 zalecają dermatolodzy.

Tak, ale te, ktore lubia myslec o sobie, ze sa takimi czyscioszkami, a wiec lepszymi od wszystkich, dermatolog nie przekona.  One wiedza lepiej przeciez.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
9 minut temu, Gość Gość napisał:

Tylko gruczoły krokowe i te pod pachami wydzielają zapach.

Nie, nie tylko. Ten pot jest tylko trochę łatwiej rozkładany przez bakterie, ale pot na całym ciele też jest rozkładany, i niemyta łapa będzie tak samo śmierdzieć jak niemyta okolica cipy, tylko ciut później.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
2 minuty temu, Gość gosc napisał:

Nie ma co tlumaczyc podstaw biologi i anatomi durrniom jezeli do tej pory sie tego nie dowiedzieli.  Mamuska opisujaca swoja 11-sto letnia corke jest najlepsza.  Wlasnie w okresie dorastania trzeba sie wiecej myc poniewaz cialo przechodzi burze hormonalna...

Gruczoły zapachowe: Nie spotyka się ich na całej powierzchni skóry, ale w określonych miejscach ciała, jak:

dół pachowy

brodawka sutkowa

wzgórek łonowy

okolice odbytu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
1 minutę temu, Gość gość napisał:

Nie, nie tylko. Ten pot jest tylko trochę łatwiej rozkładany przez bakterie, ale pot na całym ciele też jest rozkładany, i niemyta łapa będzie tak samo śmierdzieć jak niemyta okolica cipy, tylko ciut później.

No właśnie. "Ciut" PÓŹNIEJ.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jestem kobieta
5 minut temu, Gość Gość napisał:

Mycie całego ciała nie częściej niż co 2-3 zalecają dermatolodzy.

Trudno, może nie umrę,  nie potrafię usnac bez wcześniejszego prysznica. Nawet jak nic meczcego w ciągu dnia nie robię . Syn też się kąpię codziennie jak i każdy członek rodziny u nas.  Jak wam dobrze się myć miejscowo to ok. Myjcie codziennie pupę i pachy resztę nawet raz na dwa tygodnie 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Już wiem skąd te deklaracje producentów antyperspirantów o 72h ochronie 😄 widać że brudasów nie brakuje na świecie. 

Nie wiem jak można iść np na siłownię albo jakiś fitness i później umyć tylko pachy i stopy. Mycie jest po prostu odprężające i nie rozumiem jak można sobie tego odmawiać, trzeba być chyba kompletnym leniem albo kochać swoje smrodki, rano pół flakonu perfum i jazda 😄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
1 minutę temu, Gość Jestem kobieta napisał:

Trudno, może nie umrę,  nie potrafię usnac bez wcześniejszego prysznica. Nawet jak nic meczcego w ciągu dnia nie robię . Syn też się kąpię codziennie jak i każdy członek rodziny u nas.  Jak wam dobrze się myć miejscowo to ok. Myjcie codziennie pupę i pachy resztę nawet raz na dwa tygodnie 😉

Raz na 2-3 dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Kurła brudasy co wy opowiadacie? Chce wam się tak gimnastykować? Dermatolodzy radzą niekąpanie codziennie MALUTKICH DZIECI, które się jeszcze tak nie pocą i mają chwiejne PH naskórka, czy tych z AZS, a nie dorosłych! Owszem, można w czasie prysznica umyć mydłem tylko miejsca strategiczne (pachy, narządy intymne, stopy), a resztę ciała umyć olejkiem czy środkiem bez detergentów, to jak najbardziej, bo reszty ciała nie ma potrzeby traktować detergentami, ale żaden dermatolog nie każe CIAŁA myć co kilka dni, bez jaj...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
2 minuty temu, Gość Gość napisał:

Już wiem skąd te deklaracje producentów antyperspirantów o 72h ochronie 😄 widać że brudasów nie brakuje na świecie. 

Nie wiem jak można iść np na siłownię albo jakiś fitness i później umyć tylko pachy i stopy. Mycie jest po prostu odprężające i nie rozumiem jak można sobie tego odmawiać, trzeba być chyba kompletnym leniem albo kochać swoje smrodki, rano pół flakonu perfum i jazda 😄

Ja nie chodzę ani na fitness ani na siłownię. Perfum też nie używam. A odprężają mnie inne rzeczy niż mycie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
7 minut temu, Gość Gość napisał:

Gruczoły zapachowe: Nie spotyka się ich na całej powierzchni skóry, ale w określonych miejscach ciała, jak:

dół pachowy

brodawka sutkowa

wzgórek łonowy

okolice odbytu

Przeciez wlasnie o tych lekcjach biologi pisalam, ze ludzie durnowaaci nie wiedza skad te smrodki pochodza.  Ja wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
2 minuty temu, Gość gość napisał:

Kurła brudasy co wy opowiadacie? Chce wam się tak gimnastykować? Dermatolodzy radzą niekąpanie codziennie MALUTKICH DZIECI, które się jeszcze tak nie pocą i mają chwiejne PH naskórka, czy tych z AZS, a nie dorosłych! Owszem, można w czasie prysznica umyć mydłem tylko miejsca strategiczne (pachy, narządy intymne, stopy), a resztę ciała umyć olejkiem czy środkiem bez detergentów, to jak najbardziej, bo reszty ciała nie ma potrzeby traktować detergentami, ale żaden dermatolog nie każe CIAŁA myć co kilka dni, bez jaj...

Dermatolodzy radzą niekąpanie codzinnie dorosłych ludzi. Zaleceniami w stosunku do dzieci się nie interesowałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przed chwilą, Gość Gość napisał:

Dermatolodzy radzą niekąpanie codzinnie dorosłych ludzi. Zaleceniami w stosunku do dzieci się nie interesowałam.

KĄPANIE w sensie moczenia godzinami w wodzie, a nie wzięcia prysznica. I co? Tak się myjesz pachy/pochwa/odbyt/stopy po kawałku czy już w ogóle odpuszczasz? W UPAŁ też nie myjesz pleców, nóg, brzucha, piersi? Chociaż latem jesteś nieraz zlana potem jak każdy i tak kilka dni czekasz aż się będzie ten pot rozkładał na Tobie? Boże widzisz i nie grzmisz. Ludzie z ciepłych obszarów zażywający regularnie morskich kąpieli czy chodzący na basen powinni w takim razie nie mieć naskórka w ogóle...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
4 minuty temu, Gość gość napisał:

Kurła brudasy co wy opowiadacie? Chce wam się tak gimnastykować? Dermatolodzy radzą niekąpanie codziennie MALUTKICH DZIECI, które się jeszcze tak nie pocą i mają chwiejne PH naskórka, czy tych z AZS, a nie dorosłych! Owszem, można w czasie prysznica umyć mydłem tylko miejsca strategiczne (pachy, narządy intymne, stopy), a resztę ciała umyć olejkiem czy środkiem bez detergentów, to jak najbardziej, bo reszty ciała nie ma potrzeby traktować detergentami, ale żaden dermatolog nie każe CIAŁA myć co kilka dni, bez jaj...

Dermatolodzy rowniez zalecaja doroslym mycie co 2-3 dni calego ciala.  Jedyna grupa wiekowa wlasciwie, ktora powinna codziennie sie kapac to nastolatkowie, ktorzy nadmiernie sie poca i wydzielaja olejki.  

Po cholerre myc reszte ciala obcymi olejkami kiedy cialo produkuje wlasne olejki do ochrony skory wlasnie przed obcymi produktami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przed chwilą, Gość gosc napisał:

Przeciez wlasnie o tych lekcjach biologi pisalam, ze ludzie durnowaaci nie wiedza skad te smrodki pochodza.  Ja wiem.

Ale tu jest mowa O ROZKŁADZIE POTU przez bakterie. Poci się całe ciało.

A już nawiasem mówiąc nie wiem, jak można pójść spać jak się ciało po prostu od potu lepi - i nie, nie mam żadnej nadpotliwości, po prostu żyję normalnie a nie przechodząc od kanapy do stołu. Dojazd do pracy na rowerze czy dojście spacerem, po pracy siłownia czy joga, zabawa z dzieckiem, "zabawa" z mężem -  normalny człowiek się przy tym poci na całej powierzchni ciała (i zresztą bez tego też - tylko mniej, to normalny proces życiowy). Pod koniec dnia zwyczajnie czuję, jak mam nieświeżą skórę, nie wyobrażam sobie z taką pójść spać, a potem jeszcze dołożyć kolejny dzień, czy więcej. To zwyczajnie obrzydliwe. I mówię to obecnie, latem prysznic co najmniej 2 razy dziennie to coś tak oczywistego, jak to, że oddycham.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
2 minuty temu, Gość gość napisał:

KĄPANIE w sensie moczenia godzinami w wodzie, a nie wzięcia prysznica. I co? Tak się myjesz pachy/pochwa/odbyt/stopy po kawałku czy już w ogóle odpuszczasz? W UPAŁ też nie myjesz pleców, nóg, brzucha, piersi? Chociaż latem jesteś nieraz zlana potem jak każdy i tak kilka dni czekasz aż się będzie ten pot rozkładał na Tobie? Boże widzisz i nie grzmisz. Ludzie z ciepłych obszarów zażywający regularnie morskich kąpieli czy chodzący na basen powinni w takim razie nie mieć naskórka w ogóle...

Przeciez pisali ludzie, ze w lecie jest inaczej, czytaj ze zrozumieniem.  Trzeba sie zapoznac z najnowszymi zaleceniami i badaniami dermatologicznymi, a nie filozofia z przeszlosci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przed chwilą, Gość gosc napisał:

Dermatolodzy rowniez zalecaja doroslym mycie co 2-3 dni calego ciala.  Jedyna grupa wiekowa wlasciwie, ktora powinna codziennie sie kapac to nastolatkowie, ktorzy nadmiernie sie poca i wydzielaja olejki.  

Po cholerre myc reszte ciala obcymi olejkami kiedy cialo produkuje wlasne olejki do ochrony skory wlasnie przed obcymi produktami?

"Wydzielają olejki"? Pogratulować wiedzy medycznej 😂 Chodziło Ci o łojotok, tak? Każdy z nas go ma. Dorośli też. W upał też się nie kąpiesz? Nie zmywasz po upalnym dniu czy wysiłku fizycznym potu z szyi czy pleców? To jest już obrzydliwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
2 minuty temu, Gość gosc napisał:

Dermatolodzy rowniez zalecaja doroslym mycie co 2-3 dni calego ciala.  Jedyna grupa wiekowa wlasciwie, ktora powinna codziennie sie kapac to nastolatkowie, ktorzy nadmiernie sie poca i wydzielaja olejki.  

Po cholerre myc reszte ciala obcymi olejkami kiedy cialo produkuje wlasne olejki do ochrony skory wlasnie przed obcymi produktami?

Ciało wydziela własne olejki 🤣 Ty kobieto wykorzystaj lepiej, jakim ewenementem jesteś i otwórz jakąś fabrykę olejków z ciała. Będziesz dobrą konkurencją dla Nivea i naturalnych feromonów 🤣🤣🤣

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×